ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی و دانلود بازی جنگ و جادو – دنیایی از جنس سحر و جادو

تجربه‌ای چالش‌برانگیز برای دوست‌داران استراتژی‌های موبایلی

۲۳ دی ۱۳۹۸ ۳.۸ ذخیره

اگر طرفدار سبک استراتژیک هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید جنگ و جادو همراه ویجیاتو باشید.

درگذشته تجربه سبک استراتژیِ ایزومتریک روی کنسول‌ها نیز سخت و غیرقابل تصور بود، چه برسد به پلتفرم موبایل. اما R.U.S.E روی کنسول‌ها و کلش آو کلنز روی موبایل ثابت کردند این پلتفرم‌ها آنقدر پتانسیل دارند که بتوانند با آغوش باز از عناوین بزرگ و کوچک این سبک استقبال کنند. البته کلش آو کلنز نقطه شروع این سبک روی موبایل نبود، اما می‌توانیم از آن به عنوان نقطه عطفی یاد کنیم که به شدت فراگیر شد و توانست مخاطبان زیادی را به سوی خود جلب کند.

War and Magic نام یکی از عناوین استراتژی موبایلی است که توسط استودیو Goat Games ساخته شده و روی پلی‌استور بیشتر از پنج میلیون کاربر فعال دارد. محبوبیت و عملکرد قابل قبول War And Magic موجب شد تا برای طرفداران ایرانی سبک استراتژی آن را فارسی‌سازی شده و تحت عنوان جنگ و جادو روانه فروشگاه کافه بازار شود. استقبال از جنگ و جادو که به نوعی نسخه آزمایشی این بازی محسوب می‌شود خوب بوده و نشان می‌دهد کاربران ایرانی از عرضه چنین بازی‌هایی استقابل می‌کنند.جنگ و جادو روایت‌گر نبرد کلیشه‌ای بین نیروهای روشنایی و تاریکی است. نیروهای تاریکی به رهبری کارتوس قصد تصرف جهان را دارند و نیروهای روشنایی با استفاده از قهرمانانی که به نوعی آخرین امید انسان‌ها برای بقا محسوب می‌شوند، تلاش می‌کنند علاوه بر حفظ بقا در جهانی که گوشه و کنارش مملو از موجودات و هیولاهای مختلف است، برابر ارتش کارتوس نیز مقاومت کنند. دیوارهای بلند قلعه‌ای که سکونت‌گاه شماست، برای مدتی از شما برابر هجوم عوامل خارجی محافظت می‌کند و شما نیز می‌بایست به فکر توسعه و گسترش قلمرو خود باشید.

مدیریت در جنگ و جادو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کنترل قلعه‌ای به شما سپرده شده که مردم و ارتشش نیاز به غذا و امنیت دارند. از این رو رسیدگی به ساختمان‌هایی مانند مزرعه، چوب‌بری و معادن برای دستیابی به منابع ابتدایی نسبت به سایر فعالیت‌ها ارجحیت دارد. از طرفی برای گسترش قلمرو یا دفاع از آن، شما نیازمند سپاهی قدرتمند هستید و راه رسیدن به این سپاه نیز فارغ از هزینه کردن منابع مورد نیاز، دسترسی به ساختمان‌های مخصوص هر یک است.

اما وقتی وارد نبرد می‌شوید، همه چیز متفاوت می‌شود. جنگ و جادو یک بازی نوبتی است. بدین معنی که ابتدا شما به نیروهای حریفتان حمله می‌کنید و سپس می‌بایست منتظر ری‌اکشن او باشید. وجود قدرت‌های فرازمینی و از طرفی موجوداتی که هر یک خصوصیات خاص خود را دارند کار را تا حدودی برای شما دشوار می‌کند. مهم‌ترین نکته این است که ابتدا اهدافتان را اولویت‌بندی کنید و بر این اساس، نیروهایتان را روی از بین بردن خطرناک‌ترین سرباز حریف متمرکز کنید.

طبیعیست که هر نیرو در زمین نبرد واکنشی متفاوت از خود نشان می‌دهد. برخی دور-بُرد هستند و نیازی به حرکت دادنشان روی زمین ندارید. برخی دیگر کوتاه-بُرد هستند و برای آسیب زدن به دشمنان نیاز دارند تا در نزدیکی او قرار داشته باشند. طبیعیست که نزدیک شدن به نفرات دشمن شما را بیشتر در معرض خطر قرار می‌دهد. بهرحال، شمایید و استراتژی‌های نظامیتان تا بتوانید با سربلندی از پس نبردها بازی بربیایید.

جنگ و جادو
ارتش کارتوس تنها نیروهایی نیستند که برای شما زنگ خطر را به صدا درمی‌آورند. وقتی به نقشه جهان مراجعه کنید متوجه می‌شوید بخش بخش این سرزمین گسترده قلمرو دسته‌هایی کوچک از موجودات است که رویش حکمرانی می‌کنند. از بین بردن این موجودات قلمرو شما را گسترش می‌دهد و از طرفی ارتشتان را به خود مشغول می‌کند و ممکن است منابع زیادی از دست دهید. همچنین می‌توانید به مرور زمان زمین‌های تصاحب شده را تبدیل به مزارع کشاورزی کنید تا از این طریق قلعه‌تان توانایی پشتیبانی از نفرات بیشتری را داشته باشد.

یکی از ایرادات بازی‌هایی مانند جنگ و جادو این است که فایل نصبی شامل بسیاری از فایل‌های حاوی محتوای بصری بازی نمی‌شود. علاوه بر لزوم اتصال به اینترنت برای بازی کردن، بسیاری از مواقع مجبور به دانلود کردن فایل‌های اضافی بازی می‌شوید و این مسئله برای مدتی شما را از ادامه بازی متوقف می‌کند. از طرفی همانطور که گفته شد جنگ و جادو همچنان در نسخه ازمایشی به سر می‌برد، پس طبیعی است که هر از گاهی شاهد فریز شدن بازی و نیاز به ری‌استارت کردن باشیم.

از نظر بصری اما شاید جنگ و جادو به مذاق بسیاری از طرفداران بازی‌های استراتژیک – مدیریت فانتزی مانند کلش آو کلنز خوش نیاید. خبری از طرح‌های سه‌بعدی و رنگارنگ نیست و بیشتر مدل‌سازی‌های بازی به صورت دو بعدی و بدون وجود جزئیات چشمگیر صورت گرفته. رنگ‌بندی محیط به اقتضای فضا و شرایط بازی تیره و تاریک است و شهرتان که به نوعی قلب تپنده حکومت شما محسوب می‌شود، شلوغ و مملو از ساختمان‌های ریز و درشت متفاوت است.

به همین خاطر، شما می‌بایست یکی از طرفداران پروپاقرص استراتژی‌های کلاسیک باشید تا از جنگ و جادو لذت ببرید. بازی از نظر گیم‌پلی جزئیات ریز و درشت متعددی دارد که شاید تمام کاربران حوصله سروکله زدن با آن را نداشته باشند و در همان ساعات ابتدایی که به نوعی شروع یادگیری بخش‌های مختلف محسوب می‌شود، از آن خسته شوند. جنگ و جادو برای طرفداران این سبک می‌تواند عنوانی چالش‌برانگیز و جذاب باشد که با توجه به فارسی‌سازی مناسب تمام ابهامات نسخه اصلی را برطرف می‌کند.


پیشنهاد میشه

جنگ و جادو نسخه فارسی‌سازی شده War and Magic است که روی فروشگاه پلی‌استور بیشتر از 5 میلیون کاربر فعال دارد. در دنیایی مدیوال‌طور و براساس داستان کلیشه‌ای نبرد خیر و شر، سکان مدیریت شهری بزرگ که برای محافظت از خود به دیوارهایی بلند و دروازه‌هایی آهنین مجهز شده را به دست می‌گیرید و می‌بایست علاوه بر تامین نیازهای ابتدایی، ارتش خود را برای محافظت از مردمان و همچنین گسترش قلمرو حکمرانیتان راهی مناطق اطراف کنید. جنگ و جادو مختص طرفداران پروپا قرص سبک استراتژی است و اگر پیش‌تر تجربه این سبک را نداشته‌اید، نمی‌تواند انتخاب مناسبی برایتان تلقی شود.

جنگ و جادو
جنگ و جادو

    جنگ و جادو

  • سازنده BuzzyBuzz
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیک
  • حجم: 143 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/5kv
نظرات
3.8 4 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات