ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی و دانلود بازی Disorder – نسل جدید بتل‌ رویال‌ها در راه است

تجربه‌ای متفاوت از بتل رویال‌های موبایلی

۱۵ دی ۱۳۹۸ ۵ ذخیره

اگر طرفدار سبک بتل رویال هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Disorder همراه ویجیاتو باشید.

بتل رویال سبک نو ظهوری بود که سریعا اوج گرفت و پس از مدت زمانی کوتاه، محبوبیت و شهرت بی‌حد و حصرش را از دست داد. شاید در میان تمام بتل رویال‌های اصلی و شناخته شده، تنها فورتنایت باشد که همچنان با قدرت کار خود را ادامه می‌دهد. پابجی و بلک آپس 4 از گردانه رقابت خارج شده‌اند و مدت‌هاست تعداد کاربرانشان به اندازه یک بازی ساده سقوط کرده. اما داستان سبک بتل رویال روی تلفن‌های هوشمند متفاوت است. خبری از کنار رفتن و کمرنگ شدن نیست و بالعکس، صحبت از پیشرفت و بزرگ‌تر شدن است.

در ویدیوی اختصاصی ویجیاتو که می‌توانید آن را در پایان این مطلب نیز مشاهده کنید مفصل بتل رویال‌های موبایلی را بررسی کردیم و در قسمت نتیجه‌گیری پنج بازی برتر این دسته را معرفی کردیم. پنجمین بازی لیست ما در این ویدیو Disorder بود. جدیدترین ساخته NetEase Games قصد رقابت با Call of Duty Mobile [بررسی ویجیاتو] را دارد برای رسیدن به این منظور، یک تجربه ساده از بتل رویال را ارائه نمی‌دهد. تجربه و سابقه طولانی NetEase در ساخت بازی‌های بتل رویال در قسمت‌های مختلف Disorder قابل مشاهده است و این مسئله خبر از ظهور یک پدیده جدید می‌دهد.همانطور که گفته شد، اولین گام برای مطرح شدن ارائه یک تجربه جدید و منحصر به فرد است. آنقدر عناوین مختلف بتل رویال دردسترس است که موجب شده‌اند رقابت به نقطه اوج خودش برسد. در این رقابت سهمگین ترسیم مسیر تکراری پریدن از هواپیما، مجهز شدن به اسلحه و تجهیزات و درنهایت کشتن دیگران جوابگو نیست. باید مکانیزم‌ یا اهدافی جدید به گیم‌پلی بازی اضافه شوند تا بتوانند مخاطب را درگیر خود کنند.

کمپانی NetEase Games برای رسیدن به این خواسته بیش از هر بازی بتل رویال دیگری، Rainbow Six: Siege را نمونه خود قرار داده. به این ترتیب برای تمام کارکترهای خود خصوصیاتی منحصر به فرد تدارک دیده و شما نمی‌توانید سلاح هر یک را خارج از چهارچوب تعیین شده تغییر دهید. وقتی بازی را شروع می‌کنید، برخی از این کارکترها در دسترس شما قرار دارند و بقیه را به مرور زمان و با کسب امتیاز می‌توانید خریداری کنید.

داستان Disorder با سایر بازی‌های بتل رویال متفاوت است. با استفاده از سه کشتی وارد جزیره‌ای می‌شوید که سربازانی ناشناس وظیفه محافظت از سازه‌هایش را به عهده دارند. حال می‌بایست به همراه چهار هم‌تیمی دیگران، از ساحل به سمت مرکز جزیره حرکت کنید. مرکز جزیره جایی است که موشکی هسته‌ای در یک سیلوی بزرگ قرار داده شده. کسی که بتواند سیلو را کپچر کند، کنترل موشک را به دست می‌گیرد و برنده بازی می‌شود.

با شنیدن داستان بازی سوالات زیادی برایتان به وجود می‌آید. شاید سوال اول این باشد که با احتساب این هدف، چطور Disorder را یک بتل رویال تلقی می‌کنیم؟ پاسخ این است که در میانه راه شما با سایر تیم‌ها و از طرفی سربازان ناشناسی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم مواجه می‌شوید. طبیعیست که نتیجه هر درگیری، از بین رفتن نفر یا نفراتی از هر تیم است. به واسطه کپچر کردن سازه‌هایی خاص در محیط جزیره این اختیار را دارید تا نفرات کشته شده را به بازی برگردانید یا درواقع ری‌-‌اسپاون کنید.

Disorder
اما تیمی که تمام نفراتش را از دست می‌دهد، بازنده است. درنهایت بدون کپچر شدن موشک هسته‌ای، تیمی که بتواند بقیه کاربران را از دور خارج کند نیز برنده مسابقه می‌شود. سوال بعدی اینجاست، سربازان ناشناس چه وظیفه‌ای در بازی دارند؟ یکی از علل متفاوت بودن Disorder نسبت به سایر بازی‌های بتل رویال حضور NPCهایی در محیط بازی‌ است که به نوعی دشمنان شما محسوب می‌شوند. از جمله ایراداتی که پای ثابت تمام بازی‌های بتل رویال محسوب می‌شود این است که بیشتر تایم بازی شما به گذراندن لوپ‌های عبس دور محیط بازی می‌گذرد و خبری از درگیری با سایر کاربران نیست.

Disorder با این تکنیک توانسته مشکل را حل کند و از طرفی، به شما امتیاز بیشتری می‌دهد. فارغ از تیم‌های دیگر که هر از گاهی موی دماغتان می‌شوند و برای کشتن شما پیگیرانه تلاش می‌کنند، در اقصی و نقاط محیط جزیره با این سربازان ناشناس درگیر می‌شوید. قدرت و هوش مصنوعی این سربازان وابسته به لولشان است و لولشان، وابسه به میزان نزدیک بودن به مرکز جزیره یا اهمیت سازه‌ای که از آن محافظت می‌کنند.

سوال بعدی این است که صحبت از امتیاز کردیم، امتیاز چه نقشی در روند بازی دارد؟ همانطور که بالاتر اشاره کردیم، خبری از لوت کردن و برداشتن سلاح‌های مختلف نیست و هر کارکتر بازی در کنار دو قابلیت ویژه‌ای دارد، دو سلاح ثابت به همراه دارد که در برخی موارد می‌توانید پیش از شروع بازی آن‌ها را از منویی مخصوص و محدود تغییر دهید. بسته به عملکرد و زمان زنده ماندنتان در محیط بازی، امتیاز کسب کرده و از این امتیاز برای ارتقاء تجهیزات و زره‌تان استفاده می‌کنید.

طبیعی است که مجهز شدن به زره یا تجهیزاتی قوی‌تر با رنک‌هایی مانند لجندری یا اپیک نیازمند امتیاز بالاتری است. امیتاز بالاتر نیز تنها درصورت درگیری با اعضای تیم‌های دیگر، کپچر کردن سازه‌های مختلف و از بین بردن سربازان ناشناس به دست می‌آید. به همین خاطر Disorder شما را وادار به درگیری در بازی می‌کند. چرا که اگر خنثی پیش بروید، برخلاف سایر کاربران امتیاز لازم را برای تجهیز شدن به امکانات قوی‌تر به دست نمی‌آورید و به سادگی در نبرد با دیگران کشته می‌شوید.از طرفی تنها راه ارتقاء اسلحه‌تان پیدا کردن مدل دقیق و قوی‌تر آن از روی زمین یا جسد سربازانی است که به درک واصل کرده‌اید. اگر پیش‌تر با روند بازی‌های بتل رویال مشکل داشتید، خیالتان راحت باشد که در Disorder خبری از لوت کردن، پیدا کردن سلاح بهتر، استفاده از تجهیزات مختلف و… نیست! قدرت‌های مخصوص هر کارکتر نیز تاثیر متفاوتی دارند. دقیقا مانند آنچه در Rainbow Six: Siege دیده بویدم هر کارکتر دو قدرت خاص دارد که می‌تواند به تعداد نامحدود و البته پس از گذراندن زمان لازم، از هر یک استفاده کند.

برای مثال پرتاب گاز اشک‌آور، شلیک گلوله انفجاری، غیب شدن از دیدگان سایرین، اسکن کردن محیط و… از جمله قابلیت‌هایی هستند که کارکترهای مختلف Disorder از آن‌ها بهره‌مندند. اینکه شما کدام کارکتر را انتخاب می‌کنید، بستگی به سه عامل دارد. ابتدا باید آزادی عمل بالایی در انتخاب داشته باشید، یعنی آنقدر کارکترهای مختلف خریداری کرده باشید که بتوانید آنچه می‌خواهید را استفاده کنید. سپس توجه به سلاح هر یک و درنهایت شناخت مزایا و معایب خصوصیات کارکتر مد نظرتان با توجه به نوع استراتژی مدل بازی کردنتان اهمیت دارد.

تجربه Disorder منتهی به سناریو‌ی تعریف شده نمی‌شود. برخی حالت‌های بازی دیگر مانند Capture the Flag در ابعادی کوچک وجود دارند که می‌توانید برای یک سرگرمی کوتاه مدت به آن‌ها مراجعه کنید. از طرفی رویدادهای متنوعی در ساعات مختلف روز در حال برگزاری است و شما می‌توانید درصورت رسیدن به لول مورد نیاز، در آن‌ها شرکت کنید. توجه داشته باشید که Disorder همچنان در مرحله بتا قرار دارد و طبیعی است که از محتوای محدودتری به نسبت نسخه اصلی خود بهره‌مند باشد.

اما فارغ از اهمیت تنوع گیم‌پلی و هدف، عامل اصلی دیگری که می‌تواند مارکتینگ یک بازی بتل رویال را رونق بخشد توجه به جلوه‌های بصری و پرفورمنس آن است. Disorder از نظر جلوه‌های بصری فوق‌العاده است. تکسچرهای زیبای مربوط به محیط، مدل‌سازی بی‌نقص کارکترها، انیمیشن‌های جذاب و روان و ارائه تنظیمات متنوع برای رسیدن به یک پرفورمنس مناسب موجب شده Disorder را از این حیث ستایش کنیم. البته انتظار داریم که پرفورمنس بازی در آینده و با ارائه نسخه نهایی آن بهبود پیدا کند تا کاربرانی با تلفن‌های هشومند ضعیف‌تر نیز توانایی اجرای بازی با تنظیمات گرافیکی بالا را داشته باشند.

Disorder شروع موج جدیدی از بازی‌های بتل رویال موبایلی محسوب می‌شود. موجی که با پشتوانه تنوع، خلاقیت و تجربه بسیار تنومند شده و انرژی لازم برای کنار زدن سایر رقبا را دارد. در حال حاضر تجربه Disorder جذاب و هیجان‌انگیز است، اما برای پیشگری از مواجه با ایرادات و باگ‌های ناشی از تجربه نسخه بتا به شما توصیه می‌کنیم تا عرضه رسمی بازی کمی صبر کنید و سپس، از این بتل رویال جدید لذت ببرید.


پیشنهاد میشه

Disorder حتی در حالی که تازه نسخه بتای خود را منتشر کرده، یک تجربه جذاب و هیجان‌انگیز تلقی می‌شود. ایجاد در تنوع در محتوای شناخته شده بازی‌های بتل رویال در کنار وام گرفتن از Rainbow Six: Siege و تاکتیکال‌تر کردن هسته اصلی بازی‌های بتل رویال موجب شده تا تجربه Disorder به نسبت تمام عناوین دیگر این سبک متفاوت باشد. اگر همچنان خیال تجربه بازی‌های بتل رویال را در سر دارید، به هیچ عنوان Disorder را از دست ندهید.

Disorder
Disorder

    Disorder

  • سازنده NetEase Games
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانربتل رویال
  • حجم: 1700 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/5ky
نظرات (۷)
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
فریدون اعرابیان

پلی استور دانلود نمیده از تو گوگل سرچ کنید داخل سایت های مختلف هست دان مستقیمش

فریدون اعرابیان

کدوم کشور ساپورتش میکنه بیشتر کاندا ج میدن این میزنم نمیاد

Reza Dark

عالی بود خسته نباشی

Mehran

میشه یه بازی باب رویال معرفی کنین ک فیل.تر شکن نخاد؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم

Mehran

بتل

SajjadG

میگه واسه کشور شما موجود نیست!!!

Allo

خب نسخه بتا هست برادر این حتی تو آمریکا هم در دسترس نیست می‌دونی اصلا بتا چیه؟