معرفی و دانلود بازی ایرانی سماور – جادوی کلمات

معرفی و دانلود بازی ایرانی سماور – جادوی کلمات

جدولی مملو از کلمات

۲۷ آذر ۱۳۹۸ ذخیره

اگر طرفدار سبک کلمه‌ای هستید، در این مطلب با بررسی بازی اندروید سماور همراه ویجیاتو باشید.

بازار بازی‌های World and Trivia در ایران حسابی داغ است. این سبک که از آن تحت عنوان دانستنی و کلمات یاد می‌شود، با ظهور عناوینی مانند آمیرزا [بررسی ویجیاتو] شناخته شد و در ادامه راه با انتشار عناوینی مانند تور کلمات [بررسی ویجیاتو] یا شهرزاد [بررسی ویجیاتو] راهش را ادامه داد. سماور که یکی از آثار استودیو ToGames محسوب می‌شود، یکی دیگر از این عناوین است که توانسته نظر بخش قابل توجهی از مخاطبین این سبک را به خود جلب کند.

در بازار نسبتا اشباع شده بازی‌های کلمه‌ای و از طرفی نیاز مبرم به نوآوری و ارائه محتوایی جدید، اولین گام در رسیدن به موفقیت داشتن چالشی متفاوت در سرگرم کردن مخاطبان است. این روند در تمام بازی‌های ایرانی متفاوت بوده است. برخی رقابت‌های آنلاین را اضافه کردند، برخی نحوه پیدا کردن کلمات را و برخی ترکیب کلمات مورد نیاز برای پیدا کردن را. سماور در این میان سبک خاص خود را دارد که باعث می‌شود تنها مخاطبینی که به چنین ساز و کاری علاقه‌مندند انتخابش کنند.

سماور
باز هم مانند تمام بازی‌های مشابه، با مجموعه‌ای از حروف فارسی در قالب یک جدول روبه‌رو هستیم. دسته‌بندی هر مرحله متفاوت است و از شما خواسته می‌شود تا برحسب نیاز، مجموعه‌ای از حروف که ختم به کلمه‌ای مرتبط با موضوع اصلی می‌شوند را تشخیص دهید. تعداد این کلمات مشخص است و برخی مواقع برای کمک به کاربران، ممکن است یک یا دو حرف از چند کلمه برایتان مشخص شده باشد.

چالشی که در سماور پیش روی شماست این است که جهت خاصی برای چیدن و انتخاب کلمات وجود ندارد. طبیعی است که با استفاده از حروف موجود در هر جدول، می‌توان در جهات مختلف کلماتی معنی‌دار تشکیل داد. مورب، عموی یا حتی افقی انگشتتان را روی حروف جدول می‌کشید تا کلمه مورد نظرتان تشکیل شود. طبیعیست که تعداد کلمات موجود در هر دسته‌بندی بسیار زیاد است و از طرفی، تشخیص کلمات ممکن است دشوار باشد.

به همین خاطر سماور به شما تعداد کلمات درخواستی و تعداد حروف هر کلمه را اطلاع می‌دهد. از طرفی وقتی کلمه‌ای را پیدا کردید، درصورتی که حروف تشکیل دهنده‌اش جزئی از کلمات دیگر باشند به شما نمایش داده می‌شوند. بدین ترتیب، به مرور زمان و با پیدا کردن چند کلمه‌ ابتدایی راه برای پیدا کردن کلمات بعدی ساده‌تر می‌شود. اما این مسئله از سختی مراحل سماور کم نمی‌کند و ممکن است به زودی مجموعه‌ای از کلمات به شما نمایش داده شود که تشخیصش سخت باشد.

سماور
اینجاست که سیستم کمک بازی برایتان نجات‌بخش تلقی می‌شود و به شما کمک می‌کند تا با هزینه کردن سکه‌هایی که از طریق به اتمام رساندن مراحل کسب کرده‌اید، بخشی از حروف تشکیل دهنده کلمات را مشاهده کنید. البته با توجه به درآمدی که کسب می‌کنید، به نظر می‌رسد هزینه پرداختی برای هر استفاده از کمک‌های بازی سنگین به نظر برسد.. طبیعی است که با توجه به رایگان بودن بازی، این مسئله روشی برای درآمدزایی تیم سازنده سماور محسوب می‌شود.

درنهایت می‌توان از سماور به عنوان یک بازی کلمه‌ای و چالش‌برانگیز خوب فارسی یاد کرد. بازی بخش‌های ثانویه برای سرگرم‌کردن کاربران را ندارد و این مسئله را مستقیما به واسطه بخش مراحل خود پیش می‌برد. درصورتی که از طرفداران بازی‌های کلمه‌ای هستید و به دنبال چالشی جدید در این دنیای بی‌کران می‌گردید، سماور می‌تواند انتخاب مناسبی برایتان تلقی شود.


پیشنهاد میشه

سماور از آن دسته عناوین کلمه‌ای است که تلاش کرده با ارائه چالشی متفاوت، کاربران و به صورت کلی علاقه‌مندان به بازی‌های این سبک را به سمت خود جلب کند. گرچه بازی بخش‌های ثانویه‌ای برای سرگرم کردن مخطابینش ندارد و تنها به مراحل اصلی خود اتکا کرده، اما همین مراحل و چالش ارائه شده در هر یک می‌تواند ساعت‌ها شما را مشغول خود کند.

سماور
سماور

    سماور

  • سازنده ToGames
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانرکلمات و دانستنی‌ها
  • حجم: 32 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/5l7
نظرات (۱)
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
امید

سلام
تشکر از نقدتون ولی لطفا اگر امکانش هست آیکون و لوگوی بازی را هم بروز کنید.
اصلا آیکون بازی تصویر سماور نیست.

1
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x