معرفی و دانلود بازی Teppen – حماسه‌ای متفاوت در دنیای بازی‌های کارتی

معرفی و دانلود بازی Teppen – حماسه‌ای متفاوت در دنیای بازی‌های کارتی

کپکام با عرضه Teppen، رقابت در سبک بازی‌های کارتی را بیش از پیش مهیج کرده است

۲۶ تیر ۱۳۹۸ ذخیره

مبارزه آلبرت وسکر از دنیای رزیدنت ایول با دانته از دویل‌می‌کرای چقدر خارج از عرف و تصور است؟ یا حتی کمی فراتر برویم و به مبارزه مِگامَن X با ریو از دنیای استریت‌فایتر فکر کنیم. شاید در هیچ انیمیشن یا بازی ویدیویی دیگری نمی‌توانستیم چنین مبارزاتی را مشاهده کنیم. اما کپکام طی تصمیمی سورپرایز کننده، جدیدترین بازی خود در سبک رقابت‌های کارتی را برای تلفن‌های هوشمند با نام Teppen روانه بازار کرد تا خوشبختانه چنین تصوراتی از ذهنمان خارج شود و رنگ و بوی حقیقت به خود بگیرد.

شاید امروزه بهترین مثال برای معرفی بازی‌های کارتی کلش رویال [بررسی ویجیاتو] باشد، البته اگر المان‌های تاور دیفنس را از این بازی فاکتور بگیریم. در رتبه‌های بعدی می‌توانیم از هارت‌استون و گوئنت نیز نام ببریم که اتفاقا Teppen بیشترین شباهت را در این بین به گوئنت دارد. اگر فرصت تجربه گوئنت در ویچر3، بازی مستقل گوئنت یا Witcher Tales را داشته باشید قطعا Teppen برایتان ملموس‌تر خواهد شد. اما در غیر اینصورت ممکن است مدتی زمان ببرد تا بتوانید با ساز و کار بازی آشنا شوید.

گرچه این اتفاق دور از انتظار بود، درنهایت کپکام توانسته با بهره‌گیری از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای گسترده خود یکی از برترین بازی‌های کارتی حال حاضر را روانه بازار کند. اما Teppen چه خصوصیاتی دارد که پیش از بررسی آن تعریف و تحسین را درخصوصش شروع کرده‌ایم؟ در ادامه با ویجیاتو همراه باشید تا پاسخ این سوال را پیدا کنید.کپکام برای شروع هفت قهرمان و ضدقهرمان از هفت دنیای مختلف خود را برای Teppen در نظر گرفته. با تاثر نیرویی خارجی و ناشناخته، این ۷ شخصیت خود را در ماموریتی برای شناخت حقایق بیشتر در خصوص ماهیت واقعیشان پیدا می‌کنند. مسیر پیش روی هر شخصیت درنهایت ختم به دنیای توهمات می‌شود، قلمری که در آن هیچکس نمی‌تواند از قدرت‌های خدادادی‌اش استفاده کند. شما شخصیت مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید، کارت‌هایتان را در دسته‌بندیی مشخص میچینید و آماده نبرد با دیگر شخصیت‌های بازی می‌شوید. اگر بتوانید با موفقیت تمام شخصیت‌های دیگر را شکست دهید، ثابت می‌کنید همان قهرمانی هستید که ارزش استفاده از قدرت پنهان شده در دنیای توهمات را دارد.

هر شخصیت خط داستانی متفاوت خود را دارد و هر داستان در سه میان‌ پرده روایت می‌شود. بخش آموزشی بازی با خط داستانی ریو از دنیای استریت فایتر شروع می‌شود. سپس می‌توانید آزادانه به سراغ شخصیت دلخواهتان بروید و با پشت سر گذاشتن وقایع داستانی و سه نبرد پیش رویتان، آن شخصیت و مجموعه کارت‌هایش را برای بخش‌های دیگر بازی آزاد کنید. اصولا مراحل درنظر گرفته شده برای خط داستانی بازی چالش برانگیز نیستند و قرار نیست شما را اذیت کنند. این مراحل طراحی شده‌اند تا فقط شما را با پیشینه‌ای از هر شخصیت و همچنین خصوصیات ویژه مجموعه کارت‌هایش آشنا کند.

هر کارت نشان دهنده شخصیتی از هفت دنیای انتخاب شده است و برای مثال کارکترهای بیشتری از رزیدنت ایول یا دویل می کرای را در قالب این کارت‌ها مشاهده می‌کنید. همچون گوئنت، می‌توانید ۳۰ کارت مختلف را انتخاب و آن‌ها را در مجموعه دلخواهتان قرار دهید. کارت‌های بازی علاوه بر نایاب بودن براساس قابلیت‌ها و خصوصیت‌هایشان، به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند، کارت‌های مبارزه و کارت‌های اکشن. در میدان نبرد هر شخصیت سه فضای خالی برای قرار دادن کارت‌های خود دارد. شما می‌توانید با پر شدن نوار قدرتتان، کارت مورد نظرتان را انتخاب و در یکی از سه فضای خالی قرار دهید. فلشی از سمت کارت شما به سمت رقیبتان حرکت می‌کند که نشان دهنده بازه زمانیی است که طول می‌کشد تا کارتتان به قهرمان رقیب یا کارت مقابلش آسیب وارد کند.

میزان آسیب رسانی و قدرت دفاعی هر کارت با دو فلش آبی و قرمز کنار هر کارت مشخص است و برای دانستن اطلاعات بیشتر درخصوص هرکدام، می‌توانید روی آن کلیک کنید و علاوه بر خواندن مشخصات شخصیت داخل کارت، نحوه بازی با آن را نیز یاد بگیرید. کارت‌های اکشن نیز برای اثر گذاری بازه زمانی ندارند و به محض انتخاب هدف مورد نظرتان، وارد میدان می‌شوند. در این لحظه، بازی متوقف می‌شود و به صورت نوبتی ادامه پیدا می‌کند. شما یک کارت اکشن انتخاب می‌کنید و رقیبتان نیز می‌توان یک کارت را انتخاب کند. این پروسه تا زمانی که یکی از کاربران با محدودیت نوار قدرت روبه‌رو شود یا به دلخواه کنار بکشد ادامه پیدا می‌کند و درنهایت تمام تاثیرات ناشی از کارت‌های انتخاب شده بر کارت‌ها یا شخصیت‌های طرفین اعمال می‌شود.

teppen
با رسیدن به رقم مشخصی از قدرت‌های انتخابی کارت‌هایتان، قدرت ویژه شخصیتان آزاد می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که زمان‌بندی دقیق، استفاده صحیح از کارت‌های اکشن و  مبارزه در فضاهای خالی میدان برای کسب پیروزی در نبردها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر شخصیت و مجموعه کارت‌هایش نیز خصوصیات خاصی دارند. برای مثال شخصیت آلبرت وسکر نوعی قابلیت انتقام‌جویی دارد. بدین ترتیب هر بار که کارتی از این شخصیت در میدان بازی از بین می‌رود، به مجموعه کارت‌های شما بازمی‌گردد و قابل استفاده مجدد خواهد بود، اما این بار با قدرتی بیشتر و هزینه استفاده کمتر.

علاوه بر بخش داستانی، دو بخش دیگر با نام Practice و Chronicles به صورت تک نفره قابل بازی هستند. در بخش Practice می‌توانید با استفاده از شخصیت و مجموعه کارت‌های مورد نظرتان تمرین کنید تا برای مسابقات آنلاین Teppen آماده شوید. بخش Chronicles نیز شامل چالش‌هایی برای هر شخصیت می‌شود تا با پشت سر گذاشتن آن‌ها علاوه بر تمرین و آشنا شدن با نحوه استفاده از قدرت‌های مخصوص هر شخصیت، آماده ورود به نبردها و تورنومنت‌های سخت‌تر بازی شوید.

اگر قصد ورود به نبرهای آنلاین بازی را داشته باشید، سه گزینه پیش رویتان قرار می‌گیرد. مسابقات Ranked Match که براساس عملکرد و پیروزی یا شکست شما، رده‌بندیتان را مشخص می‌کند و شما را در برابر رقبای دیگر قرار می‌دهد. بخش Free Match که به نوعی مسابقات ساده اما آنلاین بازی محسوب می‌شوند و درنهایت بخش Room Match، برای بازی کردن و رقابت با دوستانتان. دبخشی با نام Coliseum نیز در بازی وجود دارد که با رسیدن به رنکی مشخص و داشتن تجربه‌ای بالا دردسترس شما قرار می‌گیرد و شامل تورنومنتی حرفه‌ای‌تر از مسابقات بازی می‌شود.

صرف نظر از گیم‌پلی جذاب و حساب شده Teppen، با یکی از منحصر به فردترین بازی‌ها در زمینه استایل طراحی و جلوه‌های بصری مواجه هستیم. طراحی محیط، افکت‌ها و کارکترهای بازی با جزئیات خارق‌العاداه‌ای صورت گرفته و موجب می‌شود شما هیچوقت از نگاه کردن به صفحه نمایش تلفن هوشمندتان خسته نشوید. موسیقی و صداگذاری بازی نیز استانداردهای حاضر در بازی‌های کارتی را جابجا کرده و شاید اگر عنوانی مانند گوئنت وجود نداشت، Teppen را با اختلاف به عنوان با کیفیت‌ترین بازی از نظر جلوه‌های بصری، موسیقی و صداگذاری در این سبک معرفی می‌کردیم. درنهایت نیز می‌توانیم از Teppen به عنوان یکی از برترین بازی‌های کارتی سیستم عامل iOS و اندروید یاد کنیم که برای طرفداران کپکام و شخصیت‌های دوست داشتنی این استودیو پرآوازه تجربه‌ای متفاوت را به ارمغان می‌آورد.


TEPPEN
داستان مربوط به هر شخصیت در قالب سه میان پرده روایت می‌شود
TEPPEN
برای قابلیت مخصوص هر شخصیت، انیمیشنی کوتاه و جذاب در نظر گرفته شده
TEPPEN
ابتدا طرفین کارت‌های اکشن را به صورت نوبتی انتخاب می‌کنند و درنهایت به ترتیب تاثیر کارت‌ها اعمال می‌شود
TEPPEN
در انتخاب کارت‌هایتان دقت کنید. استفاده از کارت‌هایی که قدرت زیادی نیاز دارند ممکن است سرعت واکنش نشان دادن شما را کاهش دهد

پیشنهاد میشه

Teppen با ارائه تجربه‌ای خارق‌العاده در زمینه طراحی بصری، موسیقی و صداگذاری یکی از برترین بازی‌های کارتی حال حاضر روی تمام پلتفرم‌ها محسوب می‌شود. اگر پیش از این فرصت تجربه بازی‌های کارتی را نداشته‌اید، شاید کمی آشنایی با اصول ابتدایی بازی سخت باشد اما پس از گذراندن این مدت، ساعت‌ها از بازی و نبردهای آنلاین آن لذت خواهید برد

TEPPEN
Teppen
Teppen
  • سازنده کپکام
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانرکارتی
  • حجم1009 مگابایت
برچسب‌هابازی تک نفره
کپی شد https://vgto.ir/5o5
نظرات
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x