ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

بهترین ماشین‌ها و وسایل نقلیه در GTA Online

دیگر همه می‌دانیم که GTA بدون ماشین‌هایش بی‌معنی است و GTA Online هم از این قائده مستثنی نیست. نه تنها مستثنی نیست، بلکه به دلیل شرایط ویژه‌ای که به لطف آنلاین بودن، سیستم‌هایش و آپدیت‌هایی ...

رایان زجاجی
نوشته شده توسط رایان زجاجی | ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰

دیگر همه می‌دانیم که GTA بدون ماشین‌هایش بی‌معنی است و GTA Online هم از این قائده مستثنی نیست. نه تنها مستثنی نیست، بلکه به دلیل شرایط ویژه‌ای که به لطف آنلاین بودن، سیستم‌هایش و آپدیت‌هایی که در این چند سال دریافت کرده، حتی مهم‌تر از قبل هم هست.

با این همه محتوایی که در این سال‌ها به بازی اضافه شده، شاید برای بازیکنان جدید سخت باشد که بهترین وسایل نقلیه در میان کاتالوگ‌های عظیم بازی را پیدا کنند. از همین رو، در این راهنمای ویجیاتو می‌خواهیم بهترین ماشین‌ها و وسایل نقلیه GTA Online از نظر سرعت، کاربرد، قابلیت‌های تهاجمی/دفاعی و سرگرم‌کنندگی را معرفی کنیم.

Armored Kuruma / Duke O'Death

 • قیمت: ۶۹۸,۲۵۰ دلار - ۵۲۵,۰۰۰ دلار (با کامل کردن هایست The Fleeca Job) - برای Armored Kuruma
 • قیمت: ۶۶۵,۰۰۰ دلار - برای Duke O'Death

به عنوان یک بازیکن جدید، پیشنهاد می‌کنیم حتما یک ماشین زره‌پوش برای خود تهیه کنید، چون تا مدت‌ها می‌توانند کارتان را در انواع ماموریت‌های بازی راحت کنند. Armored Kuruma در میان تمام ماشین‌های بازی بیشترین مقاومت را نسبت به گلوله دارد و هنگامی که داخلش نشسته باشید، به سختی و تنها از زوایای خاصی می‌توانید تیر بخورید (در حالی که خودتان می‌توانید به راحتی به بیرون شلیک کنید). اما این ماشین در مقابل موشک‌ها کاملا بی‌دفاع است و همانند یک ماشین عادی با یک موشک نابود خواهد شد. Duke O'Death هم شاید به اندازه Kuruma ضد گلوله نباشد، اما در عوض در مقابل موشک کمی مقاوم‌تر است و یکی دو موشک بیشتر می‌تواند تحمل کند.

در کل هر دو ماشین علاوه بر توانایی دفاعی بالایشان از هندلینگ و سرعت مناسبی هم برخوردارند. با توجه به ارزانی نسبی هر دویشان، حتما خرید یکی از آن‌ها را در اولویت بگذارید.

Buzzard

 • قیمت: ۱,۷۵۰,۰۰۰ دلار

این هلیکوپتر از همان روز اول در بازی بوده و همچنان به عنوان یکی از محبوب‌ترین وسایل نقلیه بازی شناخته می‌شود. Buzzard یک هلیکوپتر بسیار سریع و چابک است که با موشک‌هایش هم می‌تواند در درگیری‌ها به یک تهدید بزرگ تبدیل شود. اما هیچ کدام از مواردی که ذکر کردیم بزرگ‌ترین مزیت این هلیکوپتر نیستند. دلیل این که خرید آن را پیشنهاد می‌کنیم، این است که می‌توانید با CEO شدن و از اینترکشن منو آن را مستقیم کنار خود ظاهر کنید. نه با تاخیر، نه در فاصله‌ای دور از شما و نه نیازمند هزینه‌ای خاص. از این رو Buzzard برای این که سریعا از نقطه A به B برسید یک گزینه فوق‌العاده است.

Mobile Operations Center / Terrorbyte

قیمت: شروع از ۱,۲۲۵,۰۰۰ دلار (MOC)، شروع از ۱,۳۷۵,۰۰۰ دلار (Terrorbyte)

این دو کاربردی فراتر از صرفا یک وسیله نقلیه دارند و بیشتر باید به آن‌ها به عنوان یک خانه یا مرکز عملیات متحرک نگاه کنید. در هر دوی آن‌ها می‌توان سلاح‌های خود را به مدل Mark 2 آپگرید کرد و وسایل نقلیه خاصی را هم شخصی‌سازی و آپگرید کرد (Oppressor MK.II در Terrorbyte، ماشین‌های نظامی در MOC). هدف اصلی خرید این دو کامیون علاوه بر مزایای بالا، دسترسی به ماموریت‌های ویژه خودشان است. اما آن‌ها به عنوان یک ماشین هم کاربرد دارند؛ هر دو به شدت در برابر موشک‌ها مقاومند - مخصوصا MOC که برای منفجر شدن بیش از ۶۰ موشک هدایت‌شونده لازم دارد. با این مقاومت فوق‌العاده و سرعت و هندلینگ به نسبت خوبشان، آن‌ها قطعا حوصله هر بازیکن مزاحمی را سر خواهند برد.

Oppressor Mk.II

 • قیمت: ۳,۸۹۰,۵۲۰ دلار - ۲,۹۲۵,۰۰۰ دلار (با کامل کردن پنج Client Job از Terrorbyte)

اگر حتی یک بار پایتان را در GTA Online گذاشته باشید می‌دانید چرا این موتور/جت اینجا حضور دارد. Oppressor Mk.II عملا ترکیب یک موتور با یک جت بوده و به طرز ناجوانمردانه‌ای هم قدرتمند است. این وسیله نقلیه هم پرواز می‌کند، هم سرعت و مانورپذیری بالایی دارد، هم به سلاح‌های مختلفی همچون موشک‌های هدایت شونده مجهز می‌شود. به همین دلیل Oppressor Mk.II به ابزار مورد علاقه بازیکنان Griefer تبدیل شده، اما اصلا نمی‌توان انکار کرد که به شدت هم کارآمد است و خارج از پتانسیلش برای اذیت کردن، می‌تواند زندگی‌تان را بسیار راحت‌تر کند.

Stromberg

 • قیمت: ۳,۱۸۵,۳۵۰ دلار - ۲,۳۹۵,۰۰۰ دلار (با کامل کردن ماموریت Submarine Recon برای Doomsday Heist به عنوان لیدر)

اگر به صفحه خرید این ماشین نگاه کنید، احتمالا با خود فکر می‌کنید تز اصلی این ماشین قابلیت حرکتش زیر آب است. با این که تا حدی درست فکر می‌کنید، اما اصل توانایی Stromberg در جای دیگری است. این ماشین علاوه بر سرعت و هندلینگ خوبش، به برخی از بهترین موشک‌های بازی مجهز است، در حدی که اگر نشانه‌تان روی کسی قفل شد فاتحه‌اش خوانده است. اگر هم کافی نبود، این ماشین به طرز سورپرایزکننده‌ای در مقابل موشک‌های هدایت شونده مقاوم است - گریفرهای Oppressor سوار باید ۶-۷ تا موشک بزنند تا منفجرتان کنند.

Akula

 • قیمت: ۳,۷۰۴,۰۵۰ دلار - ۲,۷۸۵,۰۰۰ دلار (با کامل کردن ماموریت Server Farm برای Doomsday Heist به عنوان لیدر)

دیگر هلیکوپتری که در این لیست داریم Akula است. Akula از نظر مجهز بودن به امکانات تهاجمی و دفاعی و همچنین سرعت هلیکوپتر بسیار توانمندی است، اما یک توانایی دیگر دارد که در هیچ وسیله نقلیه دیگری در بازی پیدا نمی‌کند. تنها با فشردن یک دکمه، با این هلیکوپتر از رادار خارج خواهید شد. یعنی دیگر کسی نمی‌تواند شما را در نقشه بازی ببیند، حتی اگر در حال حمل یک محموله باشید. هنگامی که در این حالت هستید، تنها حالتی که یک نفر می‌تواند شما را پیدا کند این است که شما را جلوی چشم خودش ببیند، اما از آن جایی که در آسمان هستید از دید اکثر بازیکنان پنهان خواهید بود.

Seabreeze

 • قیمت: ۱,۱۳۰,۵۰۰ دلار - ۸۵۰,۰۰۰ دلار (با کامل کردن ۳۶ ماموریت Air Freight Cargo در Hangar)

این روزها هواپیما و جت خوب در GTA Online زیاد پیدا می‌شود. امثال Molotok و Pyro و حتی کهنه‌کارانی مثل Lazer و Hydra همگی خوراک خلبانان قهار بازی هستند. اما Seabreaze با این که به اندازه مثال‌های قبلی مسلح نیست، اما به چند دلیل یک انتخاب فوق‌العاده به شمار می‌رود. اول این که قیمت آن به نسبت بسیار ارزان است، دوم این که اندازه‌اش زیاد بزرگ نیست و با این حال می‌تواند دو نفر را در خود جای دهد، سوم این که خلبانی با آن بسیار آسان است، چهارم این که روی آب هم می‌تواند به راحتی فرود آید، و پنجم این که همچنان با ماشین‌گان روی جلو و بمب‌هایی که می‌تواند بندازد پتانسیل تهاجمی بالایی دارد - مخصوصا در ماموریت‌هایی همچون Headhunter.

این‌ها برخی از کاربردی‌ترین وسایل نقلیه‌ای بودند که می‌توانید در GTA Online داشته باشید. اما در ادامه چند وسیله دیگر را نه لزوما به خاطر کاربردی‌ترین بودن، بلکه به خاطر باحال بودن معرفی خواهیم کرد.

Vagner

 • قیمت: ۱,۵۳۵,۰۰۰ دلار

اگر دقت کرده باشید در این لیست هیچ سوپر اسپورتی را قرار نداده‌ایم. دلیلش هم این است که GTA Online فضای کاملا متفاوتی با چند سال قبلش دارد و ماشین‌های عادی دیگر شانس زنده ماندن زیادی ندارند. ما Vagner را برای آن‌هایی که اهل مسابقه یا حتی صرفا علاقه‌مند به ماشین هستند پیشنهاد می‌کنیم، چرا که سرعت بالا و هندلینگ عالی آن باعث شده تا این ماشین به انتخاب محبوبی برای ریسرها تبدیل شود.

Deluxo

 • قیمت: ۴,۷۲۱,۵۰۰ دلار - ۳,۵۵۰,۰۰۰ دلار (با کامل کردن ماموریت Signal Intercepts از Doomsday Heist به عنوان لیدر)

اگر پدیده‌ای به نام Oppressor Mk.II در بازی وجود نداشت حتما این ماشین را در میان کاربردی‌ترین‌ها قرار می‌دادیم، اما حقیقت این است که با وجود آن وسیله نقلیه Deluxo دیگر توسط اکثر بازیکنان رها شده است. با این حال، این یک ماشین است که می‌تواند (هرچند آرام) پرواز کند، با موشک‌هایش وارد درگیری شود و محافظت خوبی هم داشته باشد. تازه از ماشین معروف فیلم‌های Back to the Future هم الهام گرفته شده است، پس دیگر چه می‌خواهید؟

Thruster

 • قیمت: ۳,۶۵۷,۵۰۰ دلار - ۲,۷۵۰,۰۰۰ دلار (با کامل کردن ماموریت The Doomsday Scenario از Doomsday Heist به عنوان لیدر)

جت پک یکی از چیزهایی بود که پس از GTA San Andreas جزو درخواست‌شده‌ترین وسایل نقلیه برای بازی‌های بعدی توسط طرفداران بود. در آپدیت Doomsday Heist شاهد اضافه شدن آن به GTA Online بودیم، اما به طرز عجیبی Thruster هیچ وقت چندان مورد استفاده قرار نگرفته است. یکی از دلایلش هم قطعا وجود Oppressor Mk.II است، اما در هر صورت این جت‌پک فوق‌العاده جذاب و کاربردی است. Thruster تقریبا پا به پای سایر وسایل نقلیه هوایی دیگر حرکت می‌کند و به سلاح‌های خوبی هم مجهز است، اما نقطه قوت اصلی آن این است که می‌تواند به جاهایی دسترسی پیدا کند که از هلیکوپترها، هواپیماها و حتی Oppressor Mk.II بر نمی‌آید.

Oppressor

 • قیمت: ۳,۵۲۴,۰۰۰ دلار - ۲,۶۵۰,۰۰۰ دلار (کامل کردن ماموریت مربوطه در MOC)

شاید با خود فکر کنید که با وجود نسخه جدیدتر دیگر دلیلی برای خرید Oppressor وجود ندارد. و درست است، از نظر کاربردی Mk.II گزینه به مراتب بهتری است. اما Oppressor اصلی را هم اصلا نباید دست کم گرفت. بر خلاف نسخه جدیدترش، این مدل یک موتور با چرخ است که روی زمین حرکت می‌کند، اما می‌تواند با ترکیب بوست و گلایدرهایش در هوا برای مدتی پرواز کند. نکته این جاست که با این وسیله نقلیه می‌توان حرکت‌های نمایشی دیوانه‌واری انجام داد و انصافا هم وقتی مهارت راندن با آن دستتان آید، با یکی از لذت‌بخش‌ترین وسایل نقلیه بازی طرف خواهید بود.

Vigilante

 • قیمت: ۳,۷۵۰,۰۰۰ دلار

عملا ورژن ضعیف‌تر بتموبیل است، اما حتی با این که سایه منبع الهامش هم نیست باز با یک ماشین بسیار باحال طرفیم. علی‌رغم هندلینگ نه چندان جالب، بوست Vigilante بسیار قدرتمند است و آن را تبدیل به یکی از سریع‌ترین ماشین‌های بازی می‌کند. مقاومت آن در برابر گلوله بالاست و قابلیت شلیک موشک هم دارد، اما متاسفانه با یک موشک قابل نابودی است.

Scramjet

 • قیمت: ۴,۶۲۸,۴۰۰ دلار - ۳,۴۸۰,۰۰۰ دلار (با برنده شدن در یک راند Adversary Mode Hunting Pack Remix)

از نظر موقعیتش در بازی شباهت زیادی با Vigilante دارد. Scramjet از نظر مقاومتی حرف زیادی برای گفتن ندارد، اما در عوض می‌تواند با ترکیب قابلیت پرش و بوست قدرتمندش عملا از این سر شهر به آن سر برسد. همانند Oppressor اصلی با این ماشین می‌توان کارهای دیوانه‌واری انجام داد، اما فقط حواستان باشد که احتمالا زیاد به در و دیوار برخورد خواهید کرد.

Ramp Buggy / Phantom Wedge

 • قیمت: ۳,۱۹۲,۰۰۰ دلار - ۲,۴۰۰,۰۰۰ دلار (از طریق SecuroServ) - برای Ramp Buggy
 • قیمت: ۲,۵۵۳,۶۰۰ دلار - ۱,۹۲۰,۰۰۰ دلار (از طریق SecuroServe) برای Phantom Wedge

این دو شاید از نظر کاربردی حتی به چند وسیله نقلیه بالا هم نزدیک نباشند، اما واقعا، واقعا باحالند. کاربرد اصلی این دو این است که به معنای واقعی کلمه، هیچ ماشینی بر سر راهشان قرار نمی‌گیرد. سرعت این دو ماشین بسیار بالا است و بنابراین، هر وقت حوصله‌تان سر رفت می‌توانید وارد اتوبان شوید و شاهد ماشین‌های نگون‌بختی باشید که به لطف شما در آسمان پرواز می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (7 مورد)
 • MR_GH
  MR_GH | ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

  Scramjet ماموریت رو اصلا پیدا نمیکنم راهنمایی کنین

 • Amirbh86
  Amirbh86 | ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

  آقا من امروز رفتم تو سایت اپیک گیمز چیز عجیبی دیدم . دیدم زده پایان فروش gta v ۱۷/۶/۲۰۲۱ یعنی ممکنه بعد از این تاریخ بازی رایگان بشه؟

 • محمد
  محمد | ۲۹ آبان ۱۳۹۹

  اگه کسی میخواد تو gta online ماشین بخره deluxo یا stromberg بخره من هر دو شو نه دارم

 • Saleh gamer
  Saleh gamer | ۲۵ آبان ۱۳۹۹

  از نظر منScramjetاز همه بهتر است و من که gta online بازی میکنم این ماشین باحال را دارم.واقعا از شما ممنونم که به من در انتخاب کردن کمک کردید

  • MR_GH
   MR_GH | ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

   چجوری ارزونش کنم ماموریت رو پیدا نمیکنم رو مخه

 • Kia23
  Kia23 | ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

  مقاله های جی تی ای آنلاین تون عالیه، واقعا کمک زیادی به من یکی می‌کنه تو بازی.
  تشکر‌.

 • Mahdi
  Mahdi | ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

  عالی و کامل ، خیلی نیاز داشتم به این اطلاعات ، مرسی??

مطالب پیشنهادی