بررسی بازی Fast & Furious Crossroads – حتی بدتر از کرونا

بررسی بازی Fast & Furious Crossroads – حتی بدتر از کرونا

خواهش می‌کنیم به همان دنیای سینما برگرد

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۴.۴ ذخیره

ساخت بازی‌های ویدیویی ضعیف اقتباسی از فیلم‌های سینمایی پرفروش و البته برعکس آن پدیده تازه و جدیدی نیست. فعالین این دو حوزه ظاهرا هنوز نمی‌‌دانند که باید چطور دنیاهای خودشان را از مدیومی به دیگری ببرند. اما Fast & Furious Crossroads یا جدیدترین بازی سری فیلم‌های سریع و خشمگین حتی در این گروه از آثار متوسط هم قرار نمی‌گیرد.

محصول نهایی با برچسب قیمت ۶۰ دلاری‌اش دست کمی از یک کلاهبرداری بزرگ ندارد. از طرفی با وجود سابقه نسبتا درخشان استودیو بازی‌سازی Slightly Mad Studios می‌توانم تصور کنم که آن‌ها درگیر یک پروژه تمام تجاری شده‌اند. پروژه‌ای که انگار از آن خواسته شده باشد در کمترین زمان ممکن و با صرف حداقل بودجه، عنوانی مقوا بسازند به این امید که احتمالا طرفداران سرسخت فیلم‌های سریع و خشمگین بدون آنکه اهمیتی دهند، بازی را خریداری کنند. اما در ادامه با ویجیاتو همراه باشید تا بهتر متوجه شوید چرا Fast & Furious Crossroads یکی از بدترین اتفاق‌های سال ۲۰۲۰ است.

Fast & Furious Crossroads
بررسی بازی Fast & Furious Crossroads - حتی بدتر از کرونا - ویجیاتو
 • امتیاز کاربران
  141 ratings2.6/10
 • امتیاز متاکریتیک 36
 • ژانر مسابقه‌ای
 • تاریخ انتشار ۱۷ مرداد ۹۹
 • پلتفرم‌ها ایکس‌باکس وانپلی‌استیشن 4پی‌سی
 • ناشر بازی باندای نامکو
 • سازنده Slightly Mad Studios
 • حالت بازی تک نفرهچند نفره
 • درجه سنی بازی مناسب برای نوجوانان

اگر بخواهم تمامی مشکلات و ایرادات ریز و درشت Fast and Furious Crossroads را در یک جمله خلاصه کنم، باید بگویم که ظاهرا هیچکس در تیم ساخت به توسعه چنین محصولی علاقه‌ای نداشته است و انگار که همه وظایفشان را فقط از روی اجبار انجام داده باشند.

همان چند ثانیه شروع بازی هم برای پی بردن به این موضوع کافی است، وقتی که وین دیزل (Vin Diesel)، هنرپیشه معروف هالیوود که اتفاقا سابقه حضور در بازی‌‌ها و صداپیشگی کاراکترها را هم دارد، دیالوگ‌هایش را با یکنواخت‌ترین و بی‌حس‌ترین لحن ممکن ادا می‌کند. با توجه به شناختی که همه ما از او و استعدادش داریم، تنها توجیه ممکن این است که احتمالا او دیالوگ‌هایش را دراز کشیده روی تخت و با بی‌میلی تمام ضبط کرده باشد.

چنین مشکلی برای باقی کاراکترها که باز هم تمامی آن‌ها بازیگران بنام هالیوود هستند، نیز صدق می‌کند و به جز یکی دو نفر از آن‌ها، هیچ کدام در خواندن خط‌هایشان حتی کمی صدایشان را پایین و بالا نمی‌کنند. ترکیب این موضوع با خود سطح کیفی دیالوگ‌ها که از فیلم‌های درجه سه هم احمقانه‌تر است، دیدن میان‌پرده‌ها را از اول تا آخر به یک شکنجه تبدیل می‌کند. واقعا نمی‌توانم تصور کنم نویسندگان چطور انتظار داشتند تا مخاطبشان از شنیدن جمله‌ای چون «من اونا رو تعقیب نمی‌کنم، اونا از دست من فرار می‌کنن» هیجان‌زده شوند و در پوست خودشان نگنجند.

داستان Fast and Furious Crossroads نیز به شکل معجزه‌‌آمیزی موفق می‌شود حتی از آخرین نسخه‌های سینمایی مجموعه هم کلیشه‌ای‌تر و بی‌‌منطق‌تر باشد. نگران اسپویل شدن هیچ چیزی هم نباشید، داستان بازی همان روایت تکراری گروهی مزدور است که با دستیابی به سلاحی انقلابی و فروشش به دشمنان آمریکا می‌خواهند پول بسیاری به جیب بزنند. بیش از حد آشنا نیست؟

البته که داستان در بازی‌های ریسینگ اهمیتی ندارد اما خب متاسفانه باید بگویم که گیم‌پلی و لول دیزاین Crossroads حتی از داستان‌سرایی‌اش بدتر است. در همان اولین سکانس بازی، گروهی از خودروهای دشمن به سمتتان حمله می‌کنند و شما هم باید چون نسخه‌ داون‌گرید شده‌ای از سری Burnout با کوبیدن ماشین خود به آن‌ها و تمام کردن نوار سلامتی‌شان آن‌ها را از دور خارج کنید آن هم در حالی که صحنه آهسته می‌شود. بعد از مدتی یک تانک با نوار سلامتی بزرگ‌تر از راه می‌رسد و شما هم با استفاده از ابزارهای اختصاصی خود دوباره آن‌ را نابود و سپس مسافتی را داخل محیط پوچ و بی‌هویت بازی طی می‌کنید.

شاید پاراگراف بالا آنقدر هم بد به نظر نرسد، حتی کمی هم هیجان‌انگیز اما نه زمانی که سازندگان تصمیم گرفته باشند چنین فرمولی را تا انتها به کار ببرند. در مراحل بعدی، قطار، اتوبوس و حتی موشک (!) جایگزین آن غول مرحله آخر می‌شوند و در این بین با یکی دو گجت به درد نخور دیگر هم آشنا می‌شوید.

بازی Fast and Furious Crossroads

البته اگر بخواهم منصف باشم، چند مرحله متنوع هم در این ۵ ساعت گیم‌پلی دیده می‌شود. در یکی از آن‌ها باید به شکلی پنهانی خودرویی را تعقیب کنید که البته بازی با محدود کردن سرعت‌تان این کار را هم ساده‌تر می‌کند، تنها دو بار با خودروهای دیگر مسابقه می‌دهید که تازه یکی از این مسابقات ناتمام باقی می‌ماند و یک مرحله عجیب هم در این بین بود که هنوز متوجه منطق پشت آن نشدم. Fast and Furious Crossroads در این مرحله تاریخی از شما می‌خواهد تا خودرویی را نابود کنید بدون آنکه طرف مقابل مشکوک شود. احتمالا راننده پشت فرمان بعد از آنکه بیشتر از ۵ بار با نهایت قدرت به خودرویش حمله کردم، با خودش گفته «فکر کنم وزش باد بود» چون دوست عزیزمان تنها ۴۶ درصد مشکوک شده بود.

مدت زمان بازی

داستان اصلی: ۵ ساعت
به همراه بخش چند نفره

شاید باورش سخت باشد ولی شوخی و مزاحی که در بالا کردم، به نوعی یکی از راه‌های خود سازندگان برای توجیه مشکلات بی‌پایان بازی بوده است. برای مثال، هوش‌مصنوعی خودروهای داخل شهر فاصله کمی با فاجعه دارد. این خودروها کیلومترها دورتر از شما بارها با هم تصادف می‌کنند و گاهی هم برخی از آن‌ها در چهارراه‌ها دیوانه می‌شوند و با سرعتی دیوانه‌وار به وسط خیابان می‌آیند. توجیه بازی چیست؟ یکی از کاراکترها در توضیح این رفتار می‌گوید که مردم این شهر واقعا دیوانه‌وار رانندگی می‌کنند. من که قانع شدم، شما چی؟

همه‌چیز زمانی بدتر می‌شود که می‌فهمید هوش‌مصنوعی ضعیف بدترین ایراد فنی Fast and Furious Crossroads نیست. برای اجرای بازی به یک سیستم بسیار قدرتمند احتیاج دارید و تازه در این حالت هم هنوز گاهی افت فریم‌هایی در میان‌پرده‌ها دیده می‌شود. اما اگر فکر می‌کنید با گرافیک واقع‌گرایانه و درجه یکی رو به رو هستید که صرفا کمی بهینه‌سازی نشده، سخت در اشتباه هستید. جلوه‌های بصری و جزییات بازی حتی در بالاترین تنظیمات هم بدون اغراق در حد نسل گذشته است. فکر کنم تصویر زیر از شعله‌های آتش خودش بهترین شاهد برای این ادعا باشد.

بازی Fast and Furious Crossroads

اگر تا به این جای مطلب هنوز امیدوار ماندید و آخرین سنگرتان این است که Fast and Furious Crossroads حداقل با ارائه لیستی از اتومبیل‌های جذاب و هندلینگ خوب آن‌ها کوچک‌ترین دلیلی برای تجربه بازی به شما دهد، برای بار آخر باید ناامیدتان کنم. هندلینگ آرکید ماشین‌ها و فیزیک آن‌ها به اندازه‌ای بد و افتضاح است که نسخه‌های اخیر نید فور اسپید در برابر آن چون فورتزا هورایزن می‌ماند. بیشتر آن‌ها هم حتی صدایی نزدیک به واقعیت ندارند و البته مهم هم نیست چون موسیقی اشتباه و تکراری بازی حسابی گوشتان را به اندازه کافی آزار می‌دهد. بدتر از همه اینکه Crossroads در هیچ بخشی حتی اجازه نمی‌دهد حداقل خودرویی را که می‌خواهید سوارش شوید، خودتان انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

با آنکه به شخصه از نسخه‌های آخر فیلم‌های سریع و خشمگین دل خوشی ندارم و اعتقاد دارم که این سری از مجموعه‌ای در مورد خودروها و مسابقات خیابانی به یک دستگاه پول‌ساز تبدیل شده اما حتی اگر هنوز به این فیلم‌ها علاقه دارید، لطفا خودتان را با فکر کردن به آنکه این بازی مخصوص طرفداران فیلم ساخته شده، گول نزنید. بهترین و تنها ویژگی مثبت Fast and Furious Crossroads این است که بسیار زود و تنها در یک روز تمام می‌شود.

بازی Fast and Furious Crossroads

خلاصه بگم که…

سال ۲۰۲۰ تا به اینجا تقریبا هر بلایی که فکرش را می‌کردیم و نمی‌کردیم، به سرمان آورده است. از شیوع ویروس کرونا گرفته تا انواع مشکلات اقتصادی و موارد دیگری که خودتان بهتر از من در جریان هستید. اما Fast and Furious Crossroads را نیز به راحتی می‌توان از لحاظ فاجعه بودن در همین مقیاس بررسی کرد. عنوانی که تنها برای خالی کردن جیب شما ساخته شده است.

بازی Fast and Furious Crossroads

می‌خرمش

فکر کردن به دلیلی که چرا باید به خاطرش Fast and Furious Crossroads را خریداری کنید، واقعا سخت‌ است. اما اگر می‌خواهید بازی را روی کامپیوتر تجربه کنید و کار مهم‌تر دیگری برای انجام دادن ندارید، با توجه به کرک شدن بازی پس این احتمالا تنها دلیل است.

بازی Fast and Furious Crossroads

نمی‌خرمش

از اولین جمله پاراگراف اول تا پایان این نقد و بررسی تمام دلایلی هستند که به خاطرشان نباید به تجربه Fast and Furious Crossroads فکر کنید. حتی اگر طرفدار سرسخت و دو آتشه مجموعه فیلم‌ها باشید. ساخته جدید Slightly Mad Studios به جرات بدترین بازی سال ۲۰۲۰ و حتی بدتر از کرونا است.

 • امتیاز ویجیاتو25
 • امتیاز کاربران
  141 ratings2.6/10
 • امتیاز متاکریتیک36

کپی شد https://vgto.ir/5zj
نظرات (۸۸)
4.4 5 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
88 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

ممنون از نقد درست و بی نقصت پدرام
من بازی رو نصب کردم ینی دقیقا به همه ی این مواردی که گفتی توی بازی رسیدم
گیم پلی بازی های شبیه سازی پلی استیشن ۱ از این بهتره
یه سوال هم داشتم:
شما قبلا توی برنامه ی به روز کار فوق العاده ای داشتید چرا دیگه اون برنامه وبررسی های شما و محسن پخش نمیشه؟؟
نمیشه خودتون در غالب یه برنامه ی جدا به همون صورت هفتگی داخل تلویزیون اجرا کنید؟

یادمه سر بررسی بازی جومانجی هم تقریبا همینقدر عصبانی کفری بودین از دست بازی سازا lol

از گرافیکش معلومه چقدر بده

دوستانی که از زومجی اومدن (مثل من)
چرا همش میگید سایت ایکس(منظور چیز نامعلوم) باید بهش اضافه بشه
که همه ایکساتون دقیقا مثل زومجی

قرار نیس که اینجا مثل زومجی بشه
هر سایتی رویه خودش داره

البته بعضی تغییرات نیازه ولی همین مونده دیگه بعضیا بگن بیاید اسم سایتو بکنین زومجی

سلام به تیم فوق العاده ویجیاتو
سایتتون عالیه( مخصوصا از زومجی‌ لعنتی)
به نظرم این مورد اگه به سایتتون اضافه بشه دیگه همه چی عالی میشه

نمایش ندادن پاسخ ها (یعنی یه دکمه نمایش پاسخ ها اضافه بشه و از اول پاسخ نمایش داده نشه چون شلوغ میشه خیلی)

واقع چرا حاضرند اینجور فاجعه هارو بسازن
یا سازندهاش اخرین بازی ای که کردند واسه حداقل ۱۰ ۱۵ سال پیشه یا تقویم ندارن یا از وجود ردد , tlue ( البته نه داستانش نظر شخصی ) , گوست او توشیما و ویچر و اینجور شاهکار ها خبر ندارن

تو شرکت Slightly Mad Studios چی کار میکردن حکم بازی میکردن؟

هدفت وقتی تنها پول باشه نتیجش هم بهتر از این نباید باشه.چه فیلم های اخیر فست چه بازیش…

فک کنم من بازی رو میساختم بهتر در میومد?
۳۶ آخه
آقای پدرام بهادری شما تو بازی ویزیون نبودیید یه بار days gone بازی کردید یادمه

یا خدا
این که خیلی داغونه

واقعا بازی مزخرفی بود
حیف وقتی که برای دانلود ، اکسترکت ، نصب و حدود یه ساعت بازی کردن براش گذاشتم?
هیچ نکته مثبتی نداشت ، همون یه ساعت هم به زور بازی می کردم به امید این که بهتر بشه
نشد که نشد

آقا پدرام واسه چی وقتت رو برا نقد این بازی هدر دادی ؟ فقط برای نقد می تونستی بنویسی فاجعه یا بنویسی که به نمره ی متاکریتیک مراجعه شود . دیگه نیاز به وقت گزاشتن سرش نبود که

انقدر اینا از این فیلم در امد دارن یکم بودجه میدادن حداقل

اوه اوه گند زدن که

عجب پس تنها خوبیش اینه که تو یه روز تموم میشه??

سلام فکر کنم آقای بهادری در سال ۱۳۹۴ هم نویسنده زومجی بوده چون توی اینترنت اسمشو سرچ کردم اومد

واقعا بازی های موبایل گرافیکشون از این بهتره یعنی آسفالت رو گوشی رو من به این ترجیح میدم

خدا ازت نگذره ea
این بنده خدا داشتن nfs shift شونو میساختن
چی کارشون داشتی?

از تریلر بازی معلوم بود که افتضاحه?

یا خدا
آقا پدرام بد شاکی شده از دست بازی ?

آقای پدرام بهادری من به عنوان یک تازه وارد از سایتی که همه اومدن اومدم و تازه واردم یک سوال شما تو شبکه امید فعالیت داشتید

????

نمره کاربرا ۱.۴ دم همه گرم ??
۱.۴ هم بنظرم واسش زیاده.

آخرین ویرایش 3 سال پیش توسط MrXAliF22f1gpm

امیدوارم روز به روز بیشرفت بکنید

آخرین ویرایش 3 سال پیش توسط hgamer

ممنون از نقد

آخرین ویرایش 3 سال پیش توسط hgamer

خسته نباشید !
از این بدتر هم داریم؟
لطفا آخر نقد نکات مثبت و منفی رو جداگانه بگید

خسته نباشید اقای بهادری
((وقتی که بازی هم از کرونا سبقت میگیرد))
بازی فاجعه ست اینا برا چی بازی میسازن ??

ممنون از نقد.
فقط اونجا که نوشته شده «فکر کنم وزش باد بود»! یعنی خدایی خیلی خندیدم.??
و فکر نمی‌کردم اصلاً در سایت خارجی (opencritic یا metacritic) اصلاً نمره سایت ایرانی ثبت شده. واقعاً عالی!
تنها سایت به زبان فارسی که واقعاً دنبال میکنم اینجاست.

ممنون اقای بهادری از نقدتون تصمیم گرفتم به جای اینکه اینترنتم و برای این بازی حروم کنم برم کلی فورتنایت بازی کنم
کاملا داشتم گول اسم بازی رو میخوردم ممنون

یه سوال دارم چرا اینقدر کامنت ها زیاد شده من همین دیروز که امدم حد اکثر کامنت ها ۱۵ یا ۲۰ تا بود ولی الان که وارد سایت شدم.متوجه حجم عظیمی از کامنت ها شدم ، اول که وارد شدم فکر کردم سایت به مشکلی برخورده و اعداد رو اشتباهی زده ولی بعد که دیدم متوجه شدم که نه .
من از خیلی وقت پیش به این سایت مراجعه میکردم ،و همیشه اولین انتخابم ویجیاتو بود، خیلی از مطالب حتی کامنت هاش دو رقمی هم نمی شد ولی الان کامنت ها سه رقمی هستش.
خیلی ممنون میشم که از تیم ویجیاتو عزیز کسی بیاد و به من پاسخ بده که چه اتفاقی افتاده؟

آخرین ویرایش 3 سال پیش توسط hgamer

می خواستم پولامو جمع کنم سایبرپانک بخرم اینو دیدم واقعا پشیمون شدم حتی دیگه نمی خوام PS5 بگیرم پول اون رو میدم PS 4 می گیرم تا این شاهکار روی PS4 بازی کنم

کوبیده داریم چه کوبیده ای،اصلا از اسمش معلومه با چی طرفیم 🙂

ممنون بابت برسی

از متا فاجعه اش معلوم بود چه بازی اییه.
بنظرم با این بازی ابرو فیلمش رو هم برد.
و تیتر باحالی زدین اقای بهادری ??

اسپم

دوستان Microsoft Flight Simulator کرک شد با حجم ۷۸ گیگ.برید صفا کنید.فقط نمیدونم بازم نت میخواد یا نه.

۲۵ ???
یعنی در این حد آشغاله؟؟!! خوب شد دانلودش نکردم?

دمتون گرم بابت نقد.تریلراشو که دیده بودم جالب به نظر میومد و وسوسه شده بودم دانلودش کنم ولی نقد شمارو که خوندم پشیمون شدم.فاجعه به نظر میاد بازی.بعدم یه سوال.کنجکاو شدم بدونم نقد شما تو اوپن کریتیک یا متاکریتیک ثبت میشه؟

آخرین ویرایش 3 سال پیش توسط parsia3000

((خواهش می‌کنیم به همان دنیای سینما برگرد))

تصحیح:

خواهش میکنم کلا برنگرد

یه سوال ذهنم رو مشغول کرده آیا اینجا نقد Borderlands 3‎ شده تا جایی که دیدم نقد نشده

از کدمسترز بعید بود .

دمتون گرم که میشه به بازی‌ ها رای داد .

آخرین ویرایش 3 سال پیش توسط MrXAliF22f1gpm

کاملا از روز اول میدونستم خیلی م.سخره قراره باشه.

ممنون از اقای بهادری

صد رحمت به بازی های ریسنگ موبایل مثل اسفالت ۸ و ریل ریسنگ ۳

این بازی بدتره یا زندگی کردن تو ایران

آخرین ویرایش 3 سال پیش توسط hemati
88
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x