بررسی بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity – گردهمی کاراکترهای نوستالژیک

بررسی بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity – گردهمی کاراکترهای نوستالژیک

کراس‌ اوری بین Dynasty Warriors و The Legend of Zelda

۶ آذر ۱۳۹۹ ۵ ذخیره

فرنچایز افسانه زلدا (The Legend of Zelda) از گذشته تا به امروز یکی از باارزش‌ترین آثار تولید شده توسط کمپانی نینتندو بوده است، از این رو نینتندو به هیچ فرصتی برای بازسازی مجدد این دنیا نه نمی‌گوید؛ اما Hyrule Warriors: Age of Calamity یکی از معدود دفعاتی است که نینتندو به استودیوی دیگری برای ساخت عنوانی از فرنچایز افسانه زلدا (The Legend of Zelda) اعتماد کرده است. این بار استودیوی ژاپنی امگا فورس (Omega Force)، سازندگان عنوان درخشانی Persona 5، با توسعه عنوان هک اند اسلش Hyrule Warriors: Age of Calamity که در واقع کراس‌ اوری بین دو فرنچایز Dynasty Warriors از حیث گیم‌پلی و The Legend of Zelda از حیث داستان و شخصیت شناسی است توانسته نظر مخاطبان را تا حد قابل قبولی به خود جلب نماید.

Hyrule Warriors: Age of Calamity
 • ژانر هک ‎اند اسلش
 • تاریخ انتشار ۳۰ آبان ۱۳۹۹
 • پلتفرم‌ها نینتندو سوییچ
 • ناشر بازی نینتندو
 • سازنده Omega Force
 • حالت بازی تک نفرهچند نفره
 • درجه سنی بازی مناسب برای نوجوانان

اولین سری از بازی‌های Hyrule Warriors در سال ۲۰۱۴ و برای کنسول نسبتا شکست خورده Wii U عرضه شد که بازخورد نسبتا خوب و امتیازات مثبتی هم دریافت کرد. بعدها نینتندو در سال ۲۰۱۸ در قالبی که می‌توان به آن ریمستر هم گفت (البته خود نینتندو ترجیح داده نامش را Definitive Edition بگذارد) نیز این عنوان را برای کنسول نسل هشتمی خود نیز معرفی نمود. این سری از بازی‌های Hyrule Warriors در واقع ادامه دهنده و وام دار سبک خاصی از هک اند اسلش (Hack and slash) هستند که Koei Tecmo در بازی Dynasty Warriors معرفی کرده بود. مبارزات شلوغ و دشوار، انفجاری از رنگ، نور و اکشن چیزهایی هستند که گیم پلی سری Hyrule Warriors را به شدت از سایرین متمایز می‌کنند.

داستان بازی Hyrule Warriors: Definitive Edition برعکس گیم پلی که نقطه قوت آن محسوب می‌شد، چندان خروجی موفق نداشت و صرفا بهانه‌ای بود برای گردهم آوردن تمامی کاراکترهای سری زلدا از گذشته تا به امروز. روایت بسیار ضعیف، کات‌سین‌های بد و دیالوگ‌های محدود از نکات منفی نسخه اولیه این سری بود. با این حال Hyrule Warriors توانست برای نینتندو خروجی قابل قبولی از فرنچایز افسانه‌ی زلدا پدید آورد. این سری آنقدری برای نینتدو موفق بود که حاضر باشد شانس مجدد خود را برای طرفداران سبک «موسو» (Musou) در هک اند اسلش امتحان کند. خروجی این مسیر تولد عنوان Hyrule Warriors: Age of Calamity، یعنی دومین قسمت از مجموعه‌ی Hyrule Warriors است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم، پس با ویجیاتو همراه باشید.

بررسی بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity

داستان ۱۰۰ سال قبل از وقایع بازی افسانه Zelda: Breath of the Wild آغاز می شود. درست از جایی که از یک سرباز جوان به نام لینک (Link) خواسته می‌شود تا شاهزاده زلدا (Zelda) را در سفری به چهار اقلیم محافظت کند. آن‌ها با Impa سفری طولانی را برای جذب قهرمانان در برابر حمله قریب الوقوع Calamity Ganon به Hyrule، آغاز می‌کنند. در سری دوم Hyrule Warriors ویژوال‌ها و قسمت‌های اکشن کات سین‌های به مراتب بهتر از Zelda: Breath of the Wild حاضر شده‌اند، با این حال نباید از نظر درون مایه‌ی داستانی انتظار مشابهی داشت. با وجود این که Hyrule Warriors: Age of Calamity عملکرد به مراتب بهتری از نسخه اول خود در درون مایه داستانی داشته است، اما همچنان این روایت بهانه‌ای است برای گردآوری مجموعه‌ای از شخصیت‌های در قالب یک تم آرکید. با این حال اگر بدون در نظر گرفتن Zelda: Breath of the Wild و به شکل مستقل به این عنوان نگاه کنیم، آن را می‌توان یک اثر درخشان در سبک خود دانست. اما محتوای داستانی و روایت این عنوان در مقایسه با Zelda: Breath of the Wild را می‌توان به مقایسه نقاشی یک کودک با یک اثر هنری تشبیه کرد. پس اگر به خیال Zelda: Breath of the Wild درصدد تهیه این عنوان هستید، احتمالا ناامیدتان کند.

گیم‌پلی و مین کوئست نقطه قوت عنوان Hyrule Warriors: Age of Calamity است. گیم‌پلی و کمبت این عنوان با ۱۸ شخصیت قابل بازی هرگز برایتان تکراری نخواهد شد. هر شخصیت توانایی‌ها، ضعف‌ها و مهارت‌های اختصاصی خود را دارد که به شما تجربه‌ای کاملا متفاوت خواهد از سبک مبارزه خاص خود را خواهد داد. البته بهای این صحنه‌های مبارزه بسیار شلوغ و فوق العاده برای سخت افزار ضعیف نینتندو افت فریم آزار دهنده است که کمابیش تجربه می‌کنید. این اتفاق مادامی که در حالت داک هستید کمتر به چشم می‌آید اما در حالت پرتاب می‌تواند گاها آزار دهنده باشد، هرچند هرگز به شما تجربه غیرقابل بازی کردنی را نخواهد داد.
اما در نهایت می‌توان گفت خروجی سیستم مبارزه و گیم‌پلی این عنوان هک اند اسلش بزرگترین نقطه اتکای آن برای تبدیل شدن به یک عنوان ارزشمند است؛ و چه چیزی بهتر از همراه شدن تجربه این گیم‌پلی فوق العاده با کاراکترهای نوستالژیک و دوست داشتی فرنچایز افسانه‌ی زلدا.

و اما جلوه‌های بصری و ویژال‌های این عنوان در مقایسه با نسخه Zelda: Breath of the Wild پیشرفت قابل توجهی داشته است. اما تلاش سازنده بر آن بوده که تا جای ممکن فضای آشنا و نوستالژیک سابق را برای مخاطب بازسازی کند. انیمشن‌های روان، جزییات مبارزه، اکشن شخصیت‌ها و فیزیک بازی همه به شکلی کنار هم قرار گرفته‌اند تا سازنده یکی از زیباترین جلوه‌های بصری مبارزه‌ی هک اند اسلش باشند. موسیقی و صداگذاری نیز در این عنوان نقش خود را به خوبی در کنار سیستم مبارزه جذاب این عنوان ایفا می‌کند.

خلاصه بگم که…

Hyrule Warriors: Age of Calamity عنوانی است هک اند اسلش از فرنچایز افسانه زلدا (The Legend of Zelda) که با تمرکز بر گیم‌پلی و سیستم مبارزه منتشر شده است. در واقع این عنوان را می‌توان کراس‌ اوری بین دو فرنچایز Dynasty Warriors از حیث گیم‌پلی و The Legend of Zelda از حیث شخصیت پردازی دانست. روایت و داستان نقش چندان پررنگی در این عنوان ندارند اما گیم پلی، تنوع کوئست‌ها، فراوانی شخصیت‌های قابل بازی و سیستم مبارزه این عنوان می‌تواند به شدت سرگرم کننده باشد.

بررسی بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity
بررسی بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity

می‌خرمش

اگر از طرفداران پروپا قرص فرنچایز افسانه زلدا (The Legend of Zelda) هستید و دوست دارید کاراکترهای آشنای سابق را این بار در چلنجی دیگر و در عنوانی که تمرکزش بر مبارزه است ببنید، بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity با گیم پلی چالش برانگیز و اعتیاد آور خود می‌تواند بهترین گزینه برای سرگرم شدن شما برای مدتی طولانی باشد. این عنوان با تعدد بالای کاراکتر، شیوه مبارزاتی متنوع و غیرتکراری و همچنین روایت کوتاهش گزینه خوبی برای طرفداران سبک «موسو» (Musou) در هک اند اسلش، خواهد بود.

نمی‌خرمش

صادقانه بگویم اگر انتظار نسخه دومی از The Legend of Zelda: Breath of the Wild را دارید، این عنوان مناسب شما نخواهد بود. قرار نیست روایت و تجربه عمیق و با ارزش Breath of the Wild را در این عنوان تجربه کنید و اگر سیستم مبارزه خاص آن برایتان جذاب نباشد، نمی‌تواند در دراز مدت برایتان سرگرم کننده باشد.

بررسی بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity
 • امتیاز ویجیاتو80
 • امتیاز کاربران
  23 ratings8.6/10
 • امتیاز متاکریتیک78

برچسب‌هانینتندو
کپی شد https://vgto.ir/7fp
نظرات (۳)
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
M03

خوب بد زشت چی شد پس؟

SepehrMkl

فکر کردم خلاصه بگم که و میخرمش و نمیخرمش دیگه از مد افتاده😉

3
0
دوست داشتید، نظر دهیدx