ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلم و سریال

بازسازی مولان، پرخرج ترین فیلم تاریخ دیزنی بوده است

یکی از بازیگران مولان اعلام کرد این اثر پرخرج ترین فیلم سینمایی ساخته شده در تاریخ شرکت دیزنی بوده است. مولان، بازسازی انیمیشنی به همین نام است که در سال 1998 اکران شد. این انیمیشن ...

سورنا رضایی
نوشته شده توسط سورنا رضایی | ۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۷:۵۲

یکی از بازیگران مولان اعلام کرد این اثر پرخرج ترین فیلم سینمایی ساخته شده در تاریخ شرکت دیزنی بوده است. مولان، بازسازی انیمیشنی به همین نام است که در سال 1998 اکران شد. این انیمیشن که با الهام یکی از اسطوره‌های کهن چین ساخته شده بود، داستان دختر جوانی را روایت می‌کرد که با تغییر قیافه وارد ارتش چین شد تا بتواند جای خالی پدرش را پر کرده و به کشورش نیز برای دستیابی به پیروزی در جنگ کمک کند.

در ابتدا قرار بود لایو اکشن مولان سال 2010 به اکران در بیاید اما برنامه‌ها آنطور که مدیران دیزنی انتظار داشتند پیش نرفت تا پس از وقفه‌ای 5 ساله، اولین مراحل تولید در سال 2015 آغاز شود. این‌طور که به نظر می‌رسد، نسخه اولیه فیلمنامه مشکلاتی داشته است که برای مثال می‌توان به شخصیت اصلی مرد اشاره کرد. همچنین در نسخه اولیه خبری از سربازان چینی نبود و داستان به گونه‌ای نوشته بود که برای نمایش سربازان باید از بازیگران سفید پوست استفاده می‌شد.

دیزنی که رضایت چندانی از این فیلمنامه نداشت، تصمیم به بازنویسی آن گرفت تا نه تنها مولان بار دیگر شخصیت اصلی داستان باشد، بلکه بازیگران چینی نیز بتوانند به عنوان شخصیت‌های اصلی جلوی دوربین بروند. در نهایت نیکی کارو به عنوان کارگردان این اثر انتخاب شد تا یک زن وظیفه ساخت آن را بر عهده داشته باشد. ایفای نقش اصلی فیلم نیز به لیو ییفئی سپرده شد. از دیگر بازیگران حاضر در لایو اکشن مولان می‌توان به دانی ین، جیسون اسکات لی، یوسان آن و جت لی اشاره کرد.

مولان

گاوین فِنگ که اخبار مربوط باکس آفیس چین و فیلم‌های سینمایی ساخته شده در این کشور را از طریق توییتر به اشتراک می‌گذارد، در توییت اخیر خود اعلام کرد 300 میلیون دلار برای ساخت بازسازی مولان هزینه شده است. بدین ترتیب این اثر را می‌توان پرخرج ترین فیلم ساخته شده در تاریخ شرکت دیزنی نامید. فنگ این خبر را به نقل از گونگ لی اعلام کرد که قرار است در این فیلم به عنوان شخصیت منفی به ایفای نقش بپردازد. با در نظر گرفتن فیلمنامه مولان و اتفاقاتی که طی داستان رخ می‌دهد، چنین رقمی چندان هم عجیب نیست.

با توجه به اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، می‌‌توان گفت دیزنی از اسطوره کهن چینی تنها به عنوان اساس اتفاقات لایو اکشن استفاده کرده است. همچنین فیلم سینمایی مولان برخلاف انیمیشن اکران شده یک اثر موزیکال نخواهد بود. با اینحال، در تعدادی از سکانس‌های فیلم از موسیقی‌هایی استفاده شده که پیش از این در انیمیشن به کار رفته بودند.

اگرچه بسیاری از سینما دوستان انیمیشن مولان را نادیده می‌گیرد اما این اثر عملکرد خوبی در باکس آفیس داشت و بازخوردهای مثبتی را نیز از منتقدان دریافت کرد. جدا از این موضوع، دیزنی در چند وقت اخیر مورد انتقاد تعدادی از طرفداران خود قرار گرفته است. به عقیده این دسته از افراد، دیزنی بیش از حد تمرکز خود را روی ساخت لایو اکشن آثار قدیمی قرار داده است. در پایان، لازم به ذکر است که فیلم سینمایی مولان از تاریخ 8 فروردین 1399 اکران خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی