ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

18 انیمیشن دیزنی که هرگز دنباله آن‌ها را نخواهیم دید

نه دامبو ۲ ساخته شد و نه قسمت دوم هرکول و گربه‌های اشرافی

۴

دیزنی یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای تاریخ صنعت سینما که روزبه‌روز قدرتمندتر از گذشته می‌شود،دهه‌هاست که برای کودکان شادی و اسباب بازی‌های فراوانی را در سرتاسر دنیا به ارمغان آورده است. حتی محصولات ناموفقشان به فرنچایز تبدیل‌شده‌اند و اکشن فیگور، لباس‌ها و عروسک‌هایشان به خانه‌های مصرف‌کنندگان راه‌یافته است. گاهی اوقات به نظر می‌رسد که دیزنی دستش را به هر چیزی که میزند، به طلا تبدیل می‌شود.

فقط یک مشکل با این نظریه وجود دارد. آن‌هم این است که این اتفاق همیشه نمی‌افتد. حتی خانه موش هم سهم قابل‌توجهی از شکست را به خود دیده است؛ گاهی اوقات حتی پیش از آنکه فیلم در گیشه‌ها عرضه شود. این امر دلایل بسیاری دارد، از نبود سرمایه‌گذاری گرفته تا نبود علاقه و رغبت کافی، چندین و چند فیلم دیزنی هرگز رنگ پرده نقره‌ای را به خود را ندیده‌اند. نکته جالب قضیه این است که اکثریت این فیلم‌های  بدشانس، دنباله‌ی فیلم‌های محبوب دیزنی‌اند.

باقدرتی که دیزنی اکنون در اختیار دارد و علاقه شدید بینندگان به نوستالژی، کسی چه می‌داند، شاید بعضی از این دنباله‌ها را بالاخره در گیشه سینما ببینیم.

اما فعلاً بیایید به فیلم‌هایی که تولیدشان متوقف شده و رنگ آن‌ها را نخواهیم دید، بپردازیم.

دامبو 2

دامبو یکی از آن شخصیت‌هایی است که علاوه بر فراموش‌شدن داستان آن هنوز در قلب بسیاری از هواداران دیزنی جای دارد. به همین دلیل در سال 2001 برنامه‌هایی برای عرضه دامبوی 2 در نظر گرفته‌شده بود.

داستان این فیلم یک روز بعد از اتمام داستان فیلم اول شروع می‌شد و در این دنباله ما دامبو، تیموتی کیو.ماوس و سایر بچه‌های حیوانات را می‌دیدیم که در نیویورک گم‌شده‌اند و تلاش می‌کنند تا در بیگ اپل به هم ملحق شوند.

داستان جالبی به نظر می‌آید نه؟ شما می‌توانید تریلر این انیمیشن را در نسخه دی‌وی‌دی سالروز شصت سالگی دامبو ببینید. متأسفانه پس از هیاهوی بسیار در اوایل دهه 2000 دیگر خبری از این فیلم نشد تا اینکه پروژه توسط جان لستر پس‌ازآنکه وی در سال 2006 به مقام مدیریت استودیوهای انیمیشن دیزنی نائل شد منتفی اعلام گردید. به همراه این اعلامیه رؤیاهای ما برای دیدن فیل پرنده محبوبمان اکنون معطوف فیلم لایواکشن تیم برتون است.

چه کسی راجر ربیت را پیدا کرد؟/گروهان کارتون

بسیاری نمی‌دانند که راجر ربیت متعلق به دیزنی است. ساخت این فیلم حرکت خوبی از جانب این استودیو برای نشان دادن جنبه تاریک دنیای رنگین کارتونی آنها بود.

دو برنامه برای ساخت دنباله این فیلم محبوب وجود داشت. اولی راجر ربیت: تون پلاتون یا گروهان کارتون، که قهرمان داستان را در جنگ جهانی دوم نشان می‌دهد که جسیکا را از دست نازی‌ها نجات می‌دهد و به‌علاوه آن، افشای بزرگی در انتهای داستان که باگز بانی در اصل پدر راجر است. بااین‌وجود، تهیه‌کننده استیون اسپیلبرگ این پروژه را پس از ساخت  لیست شیندلر متوقف کرد و گفت نشان دادن نازی‌های شوخ‌طبع، توهین بزرگی به بازماندگان هولوکاست تلقی می‌شود که باید گفت احتمالاً تصمیم خوبی از جانب او بوده است.

ایده دیگری در اواخر دهه نود برای ساخت دنباله شکل گرفت درباره به شهرت رسیدن راجر؛ ابتدا در تئاتر و سپس در هالیوود. هرچند به دلیل بودجه به‌شدت بالای آن و نبود استودیوی داوطلب این ایده نیز کنسل شد. هنوز صحبت‌هایی درباره بازگشت مجدد آن شنیده می‌شود اما فعلاً تأییدیه ای از جانب دیزنی منتشرنشده است. مگر آنکه…

 چه کسی برای راجر ربیت پاپوش دوخت 2

کارگردان رابرت زمکیس در کمپین تبلیغاتی فیلم خود متفقین، اشاره کرد که فیلمنامه دنباله راجر ربیت به اتمام رسیده است. او به تلگراف گفت که داستان این دنباله راجر و جسیکا را «به چند سال آینده می‌برد و فیلم را از نوآر وارد دنیای دهه 50 میلادی می‌کند» این فیلم همچنین شاهد بازگشت ادی ولینت در نقش گوست خواهد بود.

وی گفت: «بااینکه برایمان سختی بسیاری به همراه دارد اما ما می‌خواهیم باب هاسکینز دیجیتالی را محقق کنیم.»

هرچند بااینکه درگذشته نسبت به ساخت این دنباله توجه و علاقه حس می‌شد، زمکیس خود نیز اذعان کرد که شانس رخ دادن آن در حال حاضر اندک است. وی گفت « در حال حاضر دیزنی علاقه زیادی به راجر ندارد و آنها قطعاً به جسیکا علاقه‌ای ندارند.»

ترون: معراج

آه، فیلم‌های ترون: محور بحث‌های بسیار اما محقق نشدنی

درست مثل اولین دنباله ترون، ترون: میراث، که تقریباً سی سال طول کشید تا محقق شود، ترون: معراج نیز در برزخی سینمایی گیر افتاده است. به‌طور رسمی در حال ساخت نیست اما هنوز حرف‌هایی راجع به ساخته‌شدن آن از  گوشه و کنار شنیده می‌شود.

هیچ‌کس نمی‌داند داستان آن چیست اما درباره بازگشت کیلین مورفی برای نقش ادوارد دیلینگر جونیور این بار در نقش شخصیت منفی فیلم شایعاتی شنیده می‌شد. از سوی دیگر ظاهر جرد لتو برای بازی در نقش شخصیت جدیدی به نام اریس انتخاب‌شده بود.

در حال حاضر حدس زدن اینکه آیا این فیلم ساخته می‌شود دشوار است. با توجه به بازه میان‌ساخت دو فیلم، ما احتمالاً باید حدود بیست و سه سال دیگر صبر کنیم تا فیلم ترون: معراج را بر روی پرده نقره‌ای ببینیم.

جان کارتر: خدایان مریخ

جان کارتر را خاطرتان هست؟ نه جدا…او را به یاد می‌آورید؟ در سال 1868 تیلور کیچ به مریخ رفت. این داستان بر اساس رمان معروف ادگار رایس باروز ساخته‌شده بود. یادتان می‌آید؟

ذات فراموش‌شدنی اولین فیلم جان کارتر دلیل اصلی آن است که چرا تابه‌حال ماجراجویی‌های دیگری از او در قاموس فیلم ندیده‌ایم. فیلم اول قرار بود بخشی از یک سه‌گانه باشد که فیلم دوم جان کارتر: خدایان مریخ نام داشت. داستان آن همان‌طور که از عنوان مشخص است، درباره بازگشت جان به مریخ برای آزادسازی این سیاره از چنگ لردهای نابخرد آن است.

هرچند وقتی اولین فیلم جان کارتر با شکستی سنگین در گیشه‌ها روبه‌رو شد، رغبت به ساخت دنباله برای آن نیز از بین رفت.

فرزندان بمبی

بمبی، داستانی به‌یادماندنی درباره خانواده است- البته اگر صحنه تراژیکی که شامل مادر بمبی و شکارچی می‌شود را فراموش کنید.

فلیکس سالتن، نویسنده‌ای که اولین رمان بمبی را نوشت در اصل دنباله‌ای برای آن درباره بزرگ شدن فرزندان بمبی و فالین نیز نوشته است. داستان شیرین دیگری درباره طبیعت که ارزش خواندن را دارد.

سال‌ها بود که صحبت‌هایی بر سر ساخت دنباله از روی آن از دیزنی شنیده می‌شود اما این پروژه هرگز کلید نخورد. بااین‌وجود، رمان فرزندان بمبی به‌صورت کمیک و داستان رسمی والت دیزنی در سال 1943 منتشر شد. پس اگر می‌خواهید دوباره به آن جنگل به‌یادماندنی سفر کنید، خوب، حداقل راهی پیش رویتان قرار داد.

سیاره گنج 2

اگر تاکنون فیلم سیاره گنج را ندیده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم همین الآن خواندن این مقاله را کنار گذاشته و این فیلم را تماشا کنید. چراکه فیلمی فوق‌العاده و کمتر ستایش‌شده است.

این فیلم در اصل مانند جزیره گنج اما در فضاست که همین برای مجذوب کردن شما به دیدن آن باید کافی باشد. اگر سیاره گنج در باکس آفیس از موفقیت بهتری برخوردار می‌شد می‌توانستیم دنباله آن را ببینیم. جوزف گوردون لویت، اما تامسون و برایان موری قرار بود برای کار روی این دنباله حضور پیدا کنند و ویلم دفو برای صداپیشگی آیرون بیرد (ریش آهنین) شرور انتخاب‌شده بود. این دنباله می‌توانست داستانی حماسی از تعقیب دزدان دریایی توسط دزدان دریایی باشد.

ما همچنان امیدواریم که ساخت سیاره گنج دو محقق شود. شاید اگر همگی الآن برویم  فیلم را تماشا کنیم و سپس با تمام وجود آرزو کنیم، دنباله‌ی آن ساخته شود.

شرکت هیولاهای دو: گمشده در بهشت وحشت

پیش از آنکه به سراغ دانشگاه هیولاها برویم برنامه‌هایی برای ساخت دنباله‌ای به نام شرکت هیولاها: گمشده در بهشت وحشت وجود داشت. ایده ازاین‌قرار بود که مایک و سالی متوجه می‌شوند که بو اثاث‌کشی کرده است بنابراین این دو به دنیای انسان‌ها سفر می‌کنند تا او را پیدا کنند.

ما از اتفاقات جالب و خنده‌دار دانشگاه هیولاها در سال 2013 لذت بردیم و خوشحالیم که ماجراجویی بعدی مایک وازوفسکی و جیمز پی سالیوان آنها را به گذشته در عوض آینده برد اما دیزنی و پیکسار عاشق دنباله ساختن هستند، بنابراین ممکن است فیلم دیگری از این زوج ترسناک در آینده ببینیم.

گربه‌های اشرافی 2

فیلم گربه‌های اشرافی دیزنی روایتگر داستانی است درباره گربه‌ای اشرافی، بچه گربه‌های او و گربه‌ای ولگرد است که به آنها پس از دزدیده شدن کمک می‌کند.

دنباله مقررشده استودیوهای دیزنی تون به نظر می‌رسید داستانی به همین اندازه دل‌نشین برایمان آماده کرده باشد. داستان ازاین‌قرار بود که آنها این بار بر روی کشتی تفریحاتی برای متوقف کردن دزد جواهری بین‌المللی دست‌به‌دست هم می‌دهند. آنها قرار بود دور دنیا سفر کنند و سرزمین‌های زیبای طراحی‌شده توسط دیزنی از اسپانیا، انگلستان، اسکاتلند و سایر کشورها را ببینند. بااین‌حال پروژه ساخت این فیلم هم با به مدیریت رسیدن لستر در سال 2006 کنار گذاشته شد.

فانتزیا 2006

هیچ کارتونی از دیزنی به‌اندازه فانتزیا کابوس دوران کودکی خیلی‌ها نیست. ما هنوز هم باگذشت سالیان سال کابوس سکانس شب در کوهستان عریان را می‌بینیم.

دیزنی در حقیقت برنامه‌هایی داشت تا با کارتون فانتزیا 2006 نسل جدیدی از کودکان را با آن سطح از زیبایی هولناک آشنا کند.

پس از موفقیت نه چندان چشمگیر فانتزیا 2000، دیزنی کار بر روی دنباله آن را آغاز کرد اما به دلایل نامعلوم این پروژه کنسل شد. هرچند بسیاری از بخش‌های فیلم متوقف‌شده به‌صورت ویدیوهای کوتاه عرضه‌شده است. مانند ویدیوی دستینو در سال 2003، لورنزو و یک به یک در سال 2004 و دخترک کبریت فروش در سال 2006. آنها ارزش دیدن دارند و به شما قول می‌دهیم کابوس زیادی پس از دیدن آنها نمی‌بینید.

کتاب جنگل 3

اگر فرزندی ندارید احتمالاً دنباله کارتون دوست‌داشتنی کتاب جنگل را که در سال 2003 عرضه شد ندیده‌اید. به‌هرحال، فیلم با نظرات منفی منتقدین روبه‌رو شد و بااینکه فروش قابل قبولی در باکس آفیس داشت اما این فروش به اندازه‌ای نبود که دیزنی را ترغیب به ساخت دنباله‌های بیشتر کند.

اگر وقایع به گونه دیگری پیش می‌رفت شاید می‌توانستیم کتاب جنگل 3 را ببینیم که در آن به الو و شیرخان زندانی و به سیرک فروخته می‌شدند، که در پی آن موگلی و دوستان برای نجات دادن آن دو از سیرک تلاش می‌کنند.

مولان 3

آیا می‌دانستید که دنباله‌ای برای انیمیشن کلاسیک مولان ساخته‌شده است؟ اگر برایتان این خبر غافلگیرکننده بود قطعاً حواستان به امپراتوری فیلم‌های عرضه مستقیم به دی‌وی‌دی دیزنی نبوده است.

در مولان 2، مولان و نامزدش ژنرال لی شنگ، سه دختر امپراتور را در سفری برای ملاقات با نامزدهای جدیدشان اسکورت می‌کنند. داستان این فیلم زیاد…جالب نبود.

حرف‌هایی درباره ادامه دادن این مجموعه برای مدتی زده می‌شد اما با نقدها منفی و فروش فیلم آخر، این ایده به‌کلی کنار گذاشته شد و اکنون سال‌هاست که خبری از آن نشده است. خوشبختانه دیزنی خبر ساخت نسخه لایواکشن فیلم اصلی را منتشر کرد که در آن لئو ییفی در نقش مولان بازی  خواهد کرد.

ملاقات با رابینسون‌ها: اولین قرار

اولین فیلم ملاقات با رابینسون‌ها، داستانی خوش‌رنگ و لعاب درباره سفر در زمان و پسری که جایگاه غیرمنتظره و شگفت‌انگیز خود را در دنیا پیدا می‌کند که به طرز عجیبی به دل نشست. انیمیشنی خیلی به‌یادماندنی نبود اما دوست‌داشتنی بود و کاری متفاوت از دیزنی.

در اصل قرار بود دنباله‌ای برای این فیلم خانوادگی ساخته شود به نام ملاقات با رابینسون‌ها 2: اولین قرار. این فیلم قرار بود توسط استودیوهای دیزنی تون ساخته شود اما پس از به مدیریت رسیدن لستر یکی دیگر از فیلم‌هایی بود که کنار گذاشته شد چراکه او ترجیح می‌داد بر روی فیلم‌های اسپین آف وتولید محتویات جدید تمرکز کند تا ساخت دنباله برای انیمیشن‌های محبوب‌تر.

در اصل، این تنها دنباله ساخته‌شده  با انیمیشن کامپیوتری دیزنی نبود که لستر آن را کنار گذاشت…

جوجه کوچولو: داستان جوجه اردک زشت

اگر لستر بازهم دست‌به‌کار نشده بود ما احتمالاً تاکنون دنباله جوجه کوچولو را دیده بودیم. با توجه به گفته‌های انیماتور و داستان‌نویس تاد کارتر فیلمنامه آن نوشته و پروسه تولید آغازشده بود.

فیلمنامه جوجه اردک زشت درباره جوجه کوچولو بود که در مثلث عشقی بین عشق دوران کودکی خود، ابی”اردک زشت” مالارد و دختر جدیدی در مدرسه به نام رافائلا گوسفند فرانسوی، گرفتار می‌شود. به نظر می‌رسد داستان این دنباله  شخصیت محورتر و دوست داشتنی‌تر از حمله بیگانگان در فیلم اصلی باشد. ما کمی ناراحتیم که آنها از زیر این‌یکی نیز دررفتند.

علاءالدین 4

بله. نه تنها یکی بلکه دو دنباله برای انیمیشن اصلی علاءالدین ساخته‌شده است. هر دو مستقیم در دی‌وی‌دی عرضه شدند و هر دو بسیار بد هستند ولی حداقل در سومی شاهد بازگشت رابین ویلیامز بودیم.

در حقیقت، محتویات اضافی ضبط‌شده توسط ویلیامز به حدی زیاد بود که دیزنی برنامه داشت از آن‌ها استفاده کند و چهارمین فیلم علاءالدین را بسازد. اما چنین نشد زیرا در بخشی از وصیت‌نامه این بازیگر مرحوم آمده است که هر محتوای استفاده‌نشده تولیدشده توسط وی، تا 25 سال آینده نباید در فیلمی استفاده شود بدین معنا که برنامه‌ها برای ساخت این فیلم کنار گذاشته شد.

چه کسی می‌داند شاید در 25 سال آینده، قهرمان خیابان‌گرد ما بر روی قالیچه پرنده بپرد و دوباره با رفیق آبی‌رنگ جادویی خود پا به سفرهای ماجراجویانه جدیدی بگذارد.

هرکول 2

در فیلم اصلی هرکول با پیشروی داستان از صفر به صد رسید. اما چه کسی می‌داند که در دنباله آنچه اتفاقی می‌افتاد؟

خوب ما می‌دانیم. به‌طور فرض، داستان پیرامون هرکول و مگارا که اکنون در آتن زندگی می‌کنند محوریت پیدا می‌کرد که دختری را به نام هیب بزرگ می‌کنند و همه‌چیز به خوبی و خوشی پیش می‌رود تا اینکه هلن (دوست قدیمی هرکول) توسط پاریس از تروی دزدیده می‌شود و هرکول برای نجات او دست‌به‌کار می‌شود.

این داستان سرگرم‌کننده به نظر می‌آید اما همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید ساخت آن محقق نشد. در عوض دنباله‌ای در قالب عرضه مستقیم به دی‌وی‌دی به نام هرکول: از هیچ تا قهرمانی به‌دستمان رسید که در آن سه قسمت از مجموعه کارتونی هرکول به همراه بخش‌هایی جدید عرضه شد. این دنباله به قدرتمندی یک فیلم جدید نیست اما همین هم برای علاقه‌مندان جهان یونانی دیزنی غنیمت است.

پینوکیو 2

در انتهای انیمیشن پینوکیو، پسرک چوبی به آرزویش رسید و تبدیل به پسری واقعی شد. هورا! داستان به‌پایان رسید. نیازی به داستان‌سرایی بیشتر نیست.

منتها، پینوکیو یکی از فیلم‌های بسیار موفق دیزنی بود و هنوز هم محبوب دل‌هاست. پس طبیعی است که برنامه‌هایی توسط دیزنی برای ساخت دنباله آن تعبیه شد. این دنباله تا سال 2006 در دست‌ساخت بود اما این فیلم نیز به‌دست لستر کنسل شد.

اطلاعات چندانی درباره داستان این دنباله در دست نیست. تمام اطلاعاتی که فیلمنامه نویس رابرت ریس در اختیار انیمیتد ویوز گذاشته است: «داستان این فیلم، پینوکیو را به این سؤال می‌رساند که چرا زندگی گاهی اوقات ناعادلانه است. خیلی دوست داشتم بیشتر به شما بگویم اما باید برای عرضه فیلم صبر کنید که ممکن است مدتی بیشتر طول بکشد»

مدتی بیشتر صبر کردن برای پینوکیوی دو اکنون خرد نمایی به نظر می‌آید. در وضعیت موجود، ما احتمالاً باید برای دیدن این دنباله تا ابد صبر کنیم.

در جستجوی میکی ماوس

میکی ماوس گمشده است. در این دنباله دوست‌داشتنی در پی سایر ماجراجویی‌های میکی، مشهورترین موش این سیاره دزدیده‌شده است و تنها یک نفر می‌تواند او را نجات دهد: بازیل از بیکر استریت.

بله این کارآگاه خصوصی کوچک از کتاب کارآگاه موش بزرگ وارد میدان می‌شود. مینی، بازیل و سایر دوستان قرار بود پا درراه سفری جدید گذاشته و با همه شخصیت‌ها از آلیس در سرزمین عجایب تا علاءالدین در عقربا روبه‌رو می‌شوند تا میکی را آدم‌رباها پس بگیرند.

متأسفانه این فیلم از سال 2002 در پروسه تولید قرار دارد اما سال‌هاست خبر جدیدی درباره آن منتشرنشده است. شایعاتی مبنی بر آنکه این فیلم پنجاهمین فیلم انیمیشنی استودیوی دیزنی می‌شود شنیده شد اما این عنوان به انیمیشن گیسو کمند رسید. هیچ‌کس نمی‌داند که آیا در آینده دور یا نزدیک داستان ناپدید شدن و بازگشت دوباره میکی ماوس را خواهیم دید یا خیر.

منبع: اسکرین رنت

.کپی شد https://vgto.ir/nc

4
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
3 نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
4 نویسندگان دیدگاه
amingh3مبینآرش پارساپور...KIAN... آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
amingh3
کاربر
amingh3

مطلب خوبی بود دستتون درد نکنه. باورم نمیشه سیاره گنج رو ندیدم هنوز! خب شد گفتین حتما اونو قسمت‌های فانتازیای ۲۰۰۶ می‌بینیم

مبین
مهمان
مبین

یادش بخیر سیاره گنج? کاشکی نسخه دومشو بسازن همیشه برام سوال بود با اون دوسه تا جواهری که از سیاره اوردن پایین چه کار و کاسبی راه میندازن?

...KIAN...
کاربر
...KIAN...

یادشون بخیر چه دورانی داشتیم با اینا…
به من بود دوس داشتم از همشون {بجز ترون} یه سه گانه بسازن.

آرش پارساپور
ویراستار

ترون همیشه طرفداران خاص خودش رو داشته و واقعا هیچ وقت نتونست اونقدر که باید بین همه مردم محبوب بشه.

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...