ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

چرا در God of War: Ragnarok احتمالا شاهد سفر در زمان خواهیم بود؟

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد دنباله در دست ساخت God of War Ragnarok از سفر در زمان برای حل برخی از بزرگ‌ترین سوالات بازی‌های گذشته این سری استفاده خواهد شد. سری بازی‌های God of ...

سیدعباس حسینی
نوشته شده توسط سیدعباس حسینی | ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۳:۰۰

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد دنباله در دست ساخت God of War Ragnarok از سفر در زمان برای حل برخی از بزرگ‌ترین سوالات بازی‌های گذشته این سری استفاده خواهد شد.

سری بازی‌های God of War با سفر در زمان بیگانه نیست. در God of War 2 وقتی کریتوس کنترل Loom of Fate را به دست گرفت و به گذشته سفر کرد، به مرحله‌ای رسید که پدرش زئوس به او خیانت کرد. شواهد زیادی از آخرین بازی God of War وجود دارد که نشان می‌دهد دنباله در دست ساخت Ragnarok نیز از سفر در زمان به عنوان بخشی از طرح داستانی خود استفاده خواهد کرد. پس به منظور توضیح کامل سوالات بی‌جواب این سری از بازی‌ها، دیدن سفر در زمان دیگر در این سری تعجب‌آور نخواهد بود.
هشدار! متن زیر در بعضی از بخش‌ها حاوی اسپویل‌هایی از بازی است. در صورتی که God of War 2018 را تجربه نکرده‌اید و نمی‌خواهید داستان بازی برایتان افشا شود از ادامه دادن متن بپرهیزید!

ریشه های مار جهان (World Serpent)تاریخ‌شناسی آخرین بازی God of War با توجه به پیچ و تاب نهایی خود، سوالات بزرگی برای طرفداران خود ایجاد کرد. در پایان بازی مشخص شد که پسر کریتوس در واقع لوکی، خدای شیطانی افسانه‌های نورث است. با این حال، بازیکنان قبلاً با شخصیت Jormungandr با لقب مار جهان The World Serpent آشنا شده بودند که پسر لوکی در اسطوره‌شناسی نورث است.
در اسطوره‌شناسی نورث، جورمونگاندر یکی از فرزندان مشترک لوکی با Jotunn Angrboda یا مادر هیولاها است. او همچنین مادر گرگ فنریر (Wolf Fenrir) که قرار است اودین را در زمان راگناروک ببلعد است. شخصیت میمیر همچنین در بازی God of War 2018 از گرگ فنریر نام می‌برد. البته نباید از یاد برد که God of War تغییرات زیادی در افسانه‌ها ایجاد می‌کند.

به عنوان مثال، در حالی که بالدور در اشاره‌های مستقیم  اساطیر نورث توسط تیرهای دارواش آترئوس ضعیف می‌شود و توسط هود کشته می‌شود اما در نهایت در بازی شاهد این بودیم که توسط کریتوس کشته می‌شود. برخی از طرفداران این موضوع را به عنوان مدرکی نشان داده‌اند که God of War در طرح داستانی خود به سادگی به رابطه افسانه‌ای لوکی با فنریر و جورمونگاندر نمی‌پردازد. با این حال، شواهد مستقیمی بر خلاف آن در آخرین بازی وجود دارد.

عبادتگاه Jotunn به Jormungandr را می‌توان در برج Vanaheim در دریاچه Nine یافت. در سمت چپ سه پایه نشان می‌دهد که مار جهان (the World Serpent) توسط Angrboda شیر داده می‌شود و در وسط او را در حال محاصره دریاچه Nine نشان می‌دهد و سمت راست او را در حال مسموم کردن ثور در طول واقعه Ragnarok نشان می‌دهد. صفحه سمت چپ هم شامل نوشته Elder Futhark است که می‌تواند به عنوان «پسر لوکی و آنگربودا، برادر فنریر هل و گرگ‌های آهنین» ترجمه شود. این تأیید می‌کند که مار جهانی در زمان عزیمت کریتوس و آترئوس به سفر خود و همچنین وجود فرزندان دیگر لوکی، فرزند لوکی محسوب می‌شود.

ویران کردن درخت زندگیتبیین خاستگاه مار جهانی به یک تغییر که خدای جنگ: راگناروک از اساطیر نورث انجام می‌دهد متکی است. در افسانه‌های نورس، نبرد ثور و مار جهانی در یک داستان قبلی با بن بست روبرو می‌شوند و منتظر هستند تا در زمان راگناروک دوباره به نبرد بپردازند. در طول دوره راگناروک، ثور ضربه کشنده‌ای را به جورمونگاندر وارد می‌کند اما در نهایت به علت مسموم شدن تسلیم می‌شود.

در God of War 2018 گفته می‌شود که مار جهانی که در بازی دیده شده قبلاً راگناروک را تجربه کرده است. میمیر در این باره توضیح می‌دهد: «گفته می‌شود وقتی جورمونگاندر و ثور در راگناروک مبارزه می‌کنند، درگیری آن ها چنان درخت زندگی را به شدت تکان می‌دهد که تکه پاره می‌شود و مار را در طول زمان به عقب می‌اندازد حتی قبل از تولد خودش.» فریا همچنین می‌گوید که مار جهانی یک روز بدون هیچ توضیحی ظاهر شد و باعث شد ثور تلاش کند و نتواند او را شکست دهد و از این عقیده که جورمونگاندر به مرور زمان به گذشته فرستاده شده است حمایت کرد.

احتمالاً ثور در God of War نسخه جوان‌تر Jormungandr را به زمان خود می‌فرستد اما پس از وارد کردن جراحت مرگبار به نسخه پیرتر توسط او مسموم می‌شود. میمیر به طور خلاصه این مطلب را در دیالوگی درباره رابطه مار جهانی و ثور اینطور توضیح می‌دهد که «کمی سابقه ناخوشایند بین آن ها جریان دارد... و یا به هر حال بالاخره بوجود خواهد آمد.»

سفر در زمان این‌بار در God Of War Ragnarokاشاره‌هایی به سفر در زمان، زمانی که آترئوس بعداً از میمیر جزئیات مکالمه خود با مار جهانی را جویا می‌شود و میمیر در طی مکالمه اینچنین می‌گوید که آترئوس «برای او آشنا به نظر می‌رسید.» همه این شواهد مربوط به سفر در زمان، چند احتمال را مطرح می‌کند. اول این امکان وجود دارد که خدای جنگ بعدی بدون هیچ گونه سفر زمانی از دیدگاه کریتوس یا آترئوس شاهد پیشرفت خطی زمان باشد. Atreus ممکن است در سنین بالاتر تبدیل به پدر Jormungandr شود و ممکن است پس از آن Jormungandr کسی باشد که در زمان Ragnarok به عقب فرستاده می‌شود تا در دریاچه Nine ظاهر شود.

این واقعیت که وجود فنریر درخط زمانی God of War از قبل تأیید شده است، وضعیت دیگری را محتمل‌تر نشان می‌دهد. البته این احتمال نیز وجود دارد که بازی بعدی با خود راگناروک آغاز شود و وقتی درخت زندگی شکافت آترئوس و به احتمال زیاد کریتوس نیز در طول زمان به عقب فرستاده شوند. سپس آترئوس زمان کافی را خواهد داشت تا قبل از راگناروک، پدر فنریر، جورمونگاندر و دیگر فرزندانش با آنگربودا پیر شوند. به نظر می‌رسد که این نسخه از آترئوس پس از آنکه لوکی در افسانه‌ها اسیر شده باشد، زندانی خواهد شد اما با آغاز راگناروک از زندان خود فرار می‌کند.

همچنین ممکن است که همه جوتنارها (Jotnar) با تکه تکه شدن درخت زندگی به عقب برگردانده شوند تا شاخه‌های جدا شده هر کدام به قلمرو خود متصل شوند . این ممکن است توضیح دهد که چرا جوتنارها از آینده و شروع راگناروک اطلاع دارند در حالی که Aesir و Vanir اینگونه نیستند. دلایل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است خدای جنگ در دنباله بعد از Ragnarok بخواهد سراغ شخصیت‌هایی که در یک چرخه زمانی درگیر هستند برود.

God of War 2018 بر ناتوانی کریتوس در تغییر گذشته خود و تلاش برای متوقف کردن خود و پسرش در تکرار گذشته متمرکز شده بود. در حالی که طرح سفر در زمان God of War 2 فقط به کریتوس اجازه داد تا از مرگ جان سالم به در ببرد و برای انتقام گیری بازگردد اما طرح سفر در زمان بازی Ragnarok احتمالا نحوه آغاز پیشگویی Ragnarok را توضیح می‌دهد. کریتوس وقتی برای دومین بار به راگناروک نزدیک می‌شود راهی برای شکستن چرخه پیدا می‌کند. این می‌تواند نشان دهد که وی در نهایت بالاخره از چرخه خشونت و انتقام که از اولین بازی گرفتار آن شده است خارج می‌شود.

دنباله God of War در حال حاضر برای PS4 و PS5 در دست توسعه و ساخت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (27 مورد)
 • W8T8F
  W8T8F | ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

  جدی به نظرتون میشه پسرش شخصیت اصلی باشه خیلی حال میده

 • aliestiri
  aliestiri | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  بنظر من کریتوس میمیره چون خدایان دیگه به او ربطی ندارن منظورم خدایان مصر ورومه

  • thunder-head
   thunder-head | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

   اگه معلوم بشه که تیر خود کریتوس هستش تا خدایان باستان ایرانم بهش ربط پیدا میکنن!

   • aliestiri
    aliestiri | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

    مگه قیمه ها رو میریزن تو ماست ها

    • Amirrip
     Amirrip | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

     نه همه چی خیلی خفن میشه ایران پتانسیلش خیلی بالا هست

 • Mahdi-G19
  Mahdi-G19 | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  احتمال اسپویل
  جدی میگم شاید اسپویل شه حالا خود دانی


  تو سه نسخه گاد اف وار که قبلا بازی کردیم دیدیم که زئوس پدرش رو گشت و کریتوس هم پدرش که زئوس باشه رو گشت و فکر کنم تو اخرای نسخه دو باشه که اون زنه که باز هم اسمش رو یادم نمیاد?? از کریتوس میخواد که پدرس رو نکشه و کلا این قضیه رو پسر پدرش رو بکشه تموم شه که حتا خودش رو فدا میکنه ولی کریتوس به هیچ جاش نیست و میخواد کار خودشو بکنه و.......
  من‌ فکر کنم با پسرش به اختلاف بخوره و با اون مبارزه کنه یا این اتفاق آخر نسخه راگ نوراگ بیفته چون از اسمش پیداست که زئوس و بقیه خدایان که به جهان زیرین فرستاده شدن و بقیه خدایان اسکاندیناوی که ثور هم خدای خدایان شون محسوب بشه توش باشه و در کل دستان بازی عالی میشه

  • thunder-head
   thunder-head | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

   برادر. خدای خدایان اسکاندیناوی تور نیست اودینه.بعد یه سوال چجوری خدایان اسکاندیناوی،سر از دنیای زیرین خدایان یونان در بیارن؟یه چیزایی میگید ادم دهنش وا می مونه.ولی انصافا اون بخش گاد اف وار 3 من انتظار داشتم هادس یه پارتی بازی واسه زئوس بکنه بیاردش بیرون ولی تو بازی دیدیم نه...از این خبرا نیست!

 • masoudbir
  masoudbir | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  اون شخصیت کریتوس نبود اما هنوز هم مشخص نیست کیه اما بعضیا میگن تیر هست

 • Mohammadzare
  Mohammadzare | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  همینجوری هایپ بالا هست! اخبارای اینجوری هم از بازی میاد بیرون مغز ادم دیگه سوت میکشه.

  • W8T8F
   W8T8F | ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

   الکی نگو

 • Ramin-abysswalker
  Ramin-abysswalker | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  این ایده سفر در گذشته یا در زمان تو بازی های قبلی گاد اف وار هم بوده نمیشه گفت ساختار جدیدی هست. بشخصه فکر میکنم با این فاصله کم عرضه تغییرات بنیادی نبینیم. بیشتر یه بازی با گرافیک ارتقا یافته و ادامه داستان قبلی باشه. شاید یه سری ویژگی های گیم پلی مثه امکان بازی با آرتئوس اضافه شه

 • Amirhossein-sarmasti
  Amirhossein-sarmasti | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  عالی بود
  مرسی?❤??

 • aliestiri
  aliestiri | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  پس باید بگیمGod of war end game

 • Perboy
  Perboy | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  مقاله جالبی بود

 • Mahyarmsm
  Mahyarmsm | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  بسیار ممنون مقاله خیلی خوبی بود نمیشه پیشبینی کرد که چه اتفاقی میفته اما امیدوارم در نهایت باعث مرگ کریتوس نشه منتظر یه جنگ خفن بین ثور و کریتوس هستم خیلی براش هایپم خیلیییییی کیه که براش هایپ نباشه؟؟؟ امیدوارم سانتامونیکا توی کارش موفق بشه و بهترین تصمیمات رو گرفته باشه.

 • W8T8F
  W8T8F | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  امیدوارم ماکه اینقدر هایپ هستیم گاد او وار خراب نکنه ( مثل سایبر پانک )

 • masoudbir
  masoudbir | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  خیلی مقاله خوبی بود
  چندتا نکته میخواستم به این مقاله اضافه کنم که براساس یک سری شایعات هستن و یک سری اطلاعات تایید شده و ممکنه ادامه این نظر باعث اسپویل بشه
  نکته اولی که میخوام بگم اینکه در بازی ما زمانی که به سرزمین هل هایم میریم بعد از کشتن ترول متوجه چهره زئوس میشیم و بعدش هم کریتوس اون عقاب محافظ رو میبینه طبق گفته های کوری بارلوگ اون عقاب یکی از باس های بازی بود اما در لحظه اخر تصمیم گرفتن تا اون عقاب رو به عنوان باس حذف کنن . پس با این حرف کوری بارلوگ متوجه میشیم که کریتوس در نسخه بعدی به جهان مردگان میره و همون طوری که دیدیم زئوس در انجا حضور داشت و تنها توهم کریتوس نبود ( میمیر هم مکالمه زئوس و کریتوس رو شنید ) پس میشه گفت با وارد شدن به دنیای مردگان ما به گذشته کریتوس خواهیم رفت که میتونه بخشی از سوالاتی باشه که هنوز بهش پاسخی داده نشده حتی ممکنه به مصر هم بره و بیشتر راجب رابطه فی و کریتوس متوجه بشیم.
  چند ماه پیش یه شایعه راجب نسخه جدید خدای جنگ اومد که راجب این صحبت میکرد در این نسخه ما شاهد بزرگسالی های اترئوس هستیم که شامل سیستم مبارزات خیلی سریع میشه و این میتونه همون سفر در زمان باشه
  یه نکته دیگه راجب این مقاله
  ( دنباله God of War در حال حاضر برای PS4 و PS5 در دست توسعه و ساخت است )
  فعلا جایی تایید نشده که بازی برای ps4 هم میاد

 • Ali8000000
  Ali8000000 | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  تقریبا همه ما از سرنوشت رگناروک اطلاع داریم و میدونیم چه اتفاقی میفته ولی حالا و با وجود یه موجود اضافه به اسم کریتوس توی این رویداد باید ببینیم سانتا مونیکا چجوری میخواد داستان رو جمع کنه،اینکه کریتوس کشته بشه احتمال زیادی داره تا جون پسرش رو نجات بده.
  نسخه بعدی قطعا بهترین تاریخ خودش و یا حتی تاریخ بازیها میتونه بشه،چون یه جنگ بزرگ و بی نظیر و باشکوه رو میبینم که یه طرفش یورموگاند،فنریر خوفناک،کریتوس کابوس کل خدایان یونان،لوکی،فریا و به احتمال زیاد اون غول هایی که در پایان نسخه قبلی دیدیم،تئوری خودم اینه که ریختن خاکستر مادر اترئوس روی اون غول ها باعث میشه اونها بیدار بشن و توی رگناروک و به کمک کریتوس بیان،و طرف دیگه جنگ هم اودین و ثور اسمشون کافیه.
  از اسامی میشه فهمید چه جنگ بی نظیری میشه،حالا با توجه به استفاده کامل از قدرت ps5 میشه فهمید چه چیز معرکه ای در انتظاره.
  شخصا مرگ کریتوس رو دوست ندارم ببینم ولی به نظرم دیگه این مجموعه به پایان خودش رسیده و میتونه یه پایان دراماتیک و بی نظیر داشته باشه.

 • Ranger_River
  Ranger_River | ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  عالی بود.
  خیلی ممنون

 • BaD-MaN
  BaD-MaN | ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  مقاله خیلی جالبی بود

 • Abolfazl88
  Abolfazl88 | ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  دوس دارم لوکی باشه صداپیشه لوکی هم تام هیلدلستون باشه?

  • W8T8F
   W8T8F | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

   اسپویل بنا بر شواهدی
   پسر خود مرینوس لوکی هست تو کانال ولد آف کتز توضیح کامل داده

   • Abolfazl88
    Abolfazl88 | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

    اوکی

   • W8T8F
    W8T8F | ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

    چرا گوشیم کریتوس رو مرینوس تایپ کرده
    ....

    • Amirhossein-sarmasti
     Amirhossein-sarmasti | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

     غصه نخور پسته بخور????

 • SEHSANHS
  SEHSANHS | ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  مگه برا ps4 تایید شده؟

  • Mahyarmsm
   Mahyarmsm | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

   منم همین سوالو دارم

مطالب پیشنهادی