ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

می‌خواهید فرمانروا شوید؟ Rise of Kingdoms: Lost Crusade بازی کنید!

وظیفه ساخت یک امپراطوری بر دستان شماست

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۵ ذخیره

اگر طرفدار بازی‌های استراتژی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Rise of Kingdoms: Lost Crusade همراه ویجیاتو باشید.

تغییر و پیشرفت کردن یک چیز همواره دو روی تاریک و روشن خود را دارد و بازی‌های ویدیویی نیز از یک قاعده مستثنی نبودند از طرفی پیشرفت بازی‌های ویدیویی به قیمت از بین رفتن یا کمتر دیده شوند سبک‌هایی بود که روزی خودشان بر تخت پادشاهی صنعت ویدیو گیم نشسته بودند. هرچقدر که گرافیک بازی‌ها بهتر شد، داستان‌سرایی و خلاقیت در بازی‌ها از بین رفت و در نهایت چیزی جز یک عنوان برای کسب درآمد باقی نماند.

پلتفرم موبایل و از گور برخاستنی دیگر! به جرات می‌توان گفت که پلتفرم موبایل نجات دهنده سبک‌های درحال فراموش شدن است. هیچکس حتی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی موبایل گیمینگ تا این اندازه بزرگ و غنی شود. اگر بازی‌های استراتژیک را تونلی بی‌انتها و تاریک در نظر بگیریم، پلتفرم موبایل دستی نورانی برای نجات این سبک از دل تاریکی‌ها بود. موبایل گیمینگ ساده است و به مخاطب خودش اجازه می‌دهد که خودش باشد و سرگرم شود و این دقیقا همان‌چیزی است که مخاطب پلتفرم موبایل به آن نیاز دارد.

استودیو بازی‌سازی LilithGames که قبل‌تر توانسته بود با ساخت بازی Warpath خودی در بازی‌های سبک استراتژی نشان دهد، حالا تصمیم گرفته است که پای پادشاهان و فرمانرویان گذشته را دوباره به میدان بازگرداند و جانی دوباره به آن‌ها ببخشد. همه‌چیز برای تیم توسعه دهنده مشخص شده است و آن‌ها صرفا به دنبال ساخت یک بازی استراتژی نیستند! در واقع بازی‌ با تاریخ و خط قرمز‌های مربوط به آن تمام چیزی است که استودیو سازنده را به چالش می‌کشد.

داستان بازی را نمی‌توان ریشه بنیادی آن تلقی کرد و صرفا بهانه‌ای برای پیش‌روی در بازی است. داستان مربوط به سال‌ها قبل است، جایی که شما به عنوان پادشاه جدید دهکده خودتان معرفی می‌شوید. اما اوضاع آن‌طوری که شما فکرش را می‌کردید پیش نمی‌رود و به یکباره همه‌چیز خراب می‌شود. از یک طرف راهزن‌ها و از طرفی دیگر گروه‌های مزدور آرامش را بر مردم دهکده حرام کرده‌اند و شما باید برای نجات دهکده خودتان آماده شوید.

می‌خواهید فرمانروا شوید؟ Rise of Kingdoms: Lost Crusade بازی کنید! چه کسی دوست ندارد که تمدن خودش را بسازد؟ گیم‌پلی این بازی به قدری قوی است که می‌توان ساعت‌ها درباره آن نوشت. در طول تاریخ تمدن‌های بی‌شماری ساخته شدند و همین تمدن‌ها به دست پادشاهان خودشان به افول کشانده شدند و در نهایت چیزی از آن‌ها باقی نماند. در واقع مرز میان قدرت و طمع از یک تار مو نیز نازک‌تر است. طبعا جنگ برای تداوم بقای هر تمدنی نیاز است اما شما چه چیزی را ترجیح می‌دهید؟ پادشاهی بدجنس یا رهبری مهربان؟

گیم‌پلی بازی دقیقا همان چیزی است که از یک بازی استراتژی انتظار داریم. می‌خواهید رهبری انگلستان را به دست بگیرید یا امپراطور چین شوید؟ معماری رومی‌ها جذاب‌تر است یا سواره‌نظام‌های فرانسوی؟ در بازی بیش از ۸ نوع تمدن با ویژگی‌ها، معماری‌ها و در نهایت سربازان مخصوص به خود وجود دارد که شما با انتخاب هر کدام از آن‌ها می‌توانید تمدن خودتان را بسازید. هر تمدن ویژگی و نقاط مثبت و منفی خودش را دارد برای مثال سربازارن رومی در نبرد بسیار قوی‌تر از سربازان فرانسوی هستند و در عوض فرانسوی‌ها قدرت رهبری بیشتری دارند. از ارتقای قهرمانان بازی غافل نشوید که تاثیر بسیاری در نحوه بازی کردن شما خواهند گذاشت.

تعاملات شما با دیگر بازیکن‌ها کلید بقای شماست! اصلا فکرش را هم نکنید که با یک بازی تک‌ نفره طرف هستید. مکانیزم‌های بازی به قدر خوب طراحی شده‌اند که شما را مجبور به تعامل با دیگر بازیکنان می‌کند. محتوای بازی هم قابل ستایش است و شما با دوستان خود می‌تواند به دیگر امپراطوری‌ها یا روستا‌های بی‌طرف حمله کرده و منابع آن‌ها را غارت کنید. از کمک کردن به دیگر تمدن‌های اطراف خودتان غافل نشوید که کلید موفقیت بازی همین صلح کردن‌هاست و اگر دنبال دردسر نمی‌گردید سعی کنید که زیاد در کار بزرگ‌ترها دخالت نکنید. شخصیت‌های بازی نیز از فرمانروایان باستان شخصیت پردازی شده‌اند. پس جای تعجب نیست که با ژان دارک، چنگیز خان و در نهایت کوروش کبیر ملاقاتی داشته باشیم.

ترکیبی از تاریخ و گرافیکی فانتزی! شاید دیدن صلاح الدین آن‌ هم با گرافیکی فانتزی بسیار عجیب بنظر برسد، اما برگ برنده Rise of Kingdoms: Lost Crusade مقابل دیگر عناوین همین جلوه‌های بصری بازی است که از یک بازی استراتژی یک عنوان جذاب را پدید آورده است. جلوه‌های صوتی بازی نیز خوب از آب درآمده‌اند و استودیو سازنده بازی برای دیالوگ و صدا رهبران تمدن‌ها از گویندگان حرفه‌ای استفاده کرده است که کاری بسیار خلاقانه و جذابی بنظر می‌رسد.

Rise of Kingdoms: Lost Crusade

پیشنهاد میشه!

بازار بازی‌های استراتژی موبایلی روز به روز در حال داغ‌تر شدن است و این فرصت مناسبی برای استودیوهای سازنده بازی‌های استراتژی بود تا بخت خود این‌بار با پلتفرم موبایل امتحان کنند. امتحانی که برای LilithGames بسیار موفقیت آمیز بوده و توانسته است باتجربیات گذشته خود در بازی Warpath و چاشنی تاریخ و گرافیکی فانتزی عنوانی را در اختیار مخاطبان قرار دهد که شاید بتوان لقب بهترین بازی استراتژی چند وقت اخیر موبایل را به آن داد. Rise of Kingdoms: Lost Crusade یک عنوان استراتژی خوب است که می‌تواند ساعت‌ها شما را به خود مشغول کرده و تجربه‌ای جذاب را برای شما به ارمغان بیاورد.

کپی شد https://vgto.ir/9st
نظرات
5 4 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات