ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

آیا دوباره شاهد بازگشت زامبی‌ها در کالاف دیوتی وارزون خواهیم بود؟

طرفداران کالاف دیوتی وارزون ممکن است مدت‌ها باشد که در وردانسک با زامبی‌ها نبرد نکنند اما اگر روزی زامبی‌ها دوباره در بازی ظاهر شوند، نباید شوکه شوند. رویداد عظیم هسته‌ای وارزون موضوع اصلی بحث برای ...

سیدعباس حسینی
نوشته شده توسط سیدعباس حسینی | ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

طرفداران کالاف دیوتی وارزون ممکن است مدت‌ها باشد که در وردانسک با زامبی‌ها نبرد نکنند اما اگر روزی زامبی‌ها دوباره در بازی ظاهر شوند، نباید شوکه شوند.

رویداد عظیم هسته‌ای وارزون موضوع اصلی بحث برای چندین‌ماه اخیر بود اما در ماه آوریل، طرفداران شاهد تغییر همیشگی وردانسک بودند. با شیوع بیش از اندازه زامبی‌ها، چاره‌ای جز استفاده از بمب هسته‌ای به منظور جلوگیری از شیوع زامبی‌ها به خارج از کشور نمانده بود. در نتیجه نسخه امروزی وردانسک برای جلوگیری از شیوع و هدفی بهتر برای همیشه از بین رفت و گروه‌های انبوه زامبی که در کشور پرسه می‌زدند را نیز با خود به قعر جهنم کشاند.

از زمان وقوع این رویداد عظیم‌ هسته‌ای، طرفداران وارزون از طریق Verdansk 84 در حال نبرد با یکدیگر بودند. با بازگشت به دهه 1980، دیگر هیچ زامبی‌ای در دسترس نیست زیرا گیمرها حالا در نسخه قدیمی‌تری از Verdansk که مدت‌ها قبل از شیوع زامبی‌ها را به تصویر می‌کشد در حال نبرد هستند. با این حال اگرچه ممکن است زامبی‌ها فعلاً از بین رفته باشند اما بازیکنان نباید انتظار داشته باشند که این اتفاق برای همیشه باشد. استودیو Raven Software چندین و چند گزینه دارد که چگونه و چه وقت دوباره آن ها را به بازی برگرداند و با توجه به منطقی‌بودن هر گزینه، به نظر می‌رسد که روزی دوباره باز هم گیمرها با مردگان متحرکی که در شهر می‌پلکند و با دیدن آن ها به سوی آن ها خیز برمی‌دارند تا مبارزه کنند.گزینه شماره 1: بازگشت حالت زامبی رویال

اولین گزینه برای بازگشت زامبی‌ها می‌تواند بازگشتن یکی از حالت‌های محبوب کالاف دیوتی وارزون باشد. زامبی رویال در اکتبر سال گذشته برای اولین‌بار آغاز به کار کرد و با ورود شکوهمند خود به مناسبت هالووین، بلافاصله به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود توانست توجه بازیکنان را به خود جلب کند. در این حالت بازیکنان وارزون پس از کشته‌شدن به زامبی تبدیل شده و مجبور به جستجوی ویال‌هایی از دارو می شدند که حاوی درمانی است که بتواند آن ها را دوباره به زندگی بازگرداند. ویال‌های دارو با کشتن رقیبان  بدست می‌آمدند که در نتیجه بازماندگان مجبور بودند علاوه بر زامبی‌های بیشمار بازی با سایر NPCهای انسانی نیز سروکله بزنند.

بازی‌ کردن به عنوان یک زامبی در جستجوی ویال‌های زندگی، بخش فوق‌العاده سرگرم‌کننده بود زیرا این مردگان برای بالانس کردن گیم‌پلی بازی، دارای توانایی‌های منحصربه‌فردی بودند که به آن ها کمک می‌کرد تا با انسان‌های مسلح به اسلحه‌های دوربرد یک جنگ تمام‌عیار را داشته باشند.

یکی از این توانایی‌ها پرش‌های عظیم بود که به زامبی‌ها اجازه می‌داد تا از طریق آسمان پرواز کنند، فاصله را به سرعت بپیمایند و در بالای پشت‌بام‌ها قرار بگیرند تا نقاطی که به دشمن  برتری می‌داد را خراب کنند. انفجار EMP باعث می‌شد تا وسایل‌نقلیه متوقف شده و دشمنان در جای خود میخ‌کوب شوند در حالی که نارنجک‌گاز، حریف را ضعیف و کند می‌کرد. دویدن سریع و حملات شدید نظامی، شکار را برای هر دو گروه بسیار سرگرم‌کننده ساخته بود.

با وجود بیش از صد زامبی که در پایان بازی به بازماندگان نزدیک می‌شدند، زامبی رویال هم برای برندگان و هم برای بازندگان بسیار سرگرم‌کننده بود. متأسفانه در این حالت زمان محدودی داشت و اکنون هفت‌ماه است که دوباره دیده نشده است. نسخه‌ای از این حالت برای قسمت اول رویداد هسته‌ای وارزون بازگشت که اگرچه فاقد ویژگی ویال‌ها بود و پایان بازی به صورت تریلر سینمایی ساخته شده و نمایش داده می‌شد اما هنوز هم این حالت محبوب است و بازگشت این حالت آن را به گزینه‌ای مناسب برای بازگشت زامبی تبدیل کرده است. در واقع زمان مناسب برای بازگشت Zombies Royale از نظر ما خیلی دور نیست.گزینه شماره 2: Haunting Of Verdansk

رویداد Haunting of Verdansk جایی است که Zombies Royale برای اولین‌بار در آن حضور یافت و پتانسیل‌های خود را نشان داد. همین عامل آن را به گزینه‌ای خوب برای بازگشت دوباره تبدیل می‌کند. با این حال این تنها کاری نیست که در دومین سالگرد آمدن رویداد هالووین انجام شود. به احتمال زیاد در ماه‌اکتبر این رویداد دوباره شروع خواهد شد و بازیکنان باید منتظر دیدن مناظر وحشتناک زیادی در اطراف نقشه باشند. از زامبی‌های کنار پنجره‌ها گرفته تا قربانیان Leatherface ،Jigsaw و دیگر شخصیت‌های ترسناک فرهنگ‌عامه جامعه امروز که می‌توانند دوباره برگردند. البته بازیکنان همچنین باید انتظار داشته باشند که برخی از زامبی‌ها را در گوشه و کنار نقشه ملاقات کنند.

در آستانه رویداد‌ هسته‌ای، زامبی‌ها به آرامی وردانسک را به تصرف خود درآوردند و هرچه زمان جلوتر می‌رفت، بیشتر گسترش می‌یافتند. روندی که از غرق‌شدن کشتی Vodyanoy شروع شد و زامبی‌ها قبل از تصرف نقشه‌ بانک، سد، فروشگاه‌ها و پمپ‌بنزین به Gulag نقل مکان کردند.

همین فرمول را می‌توان در نسخه هالووین و شب Verdansk 84 نیز اجرا کرد و آن را پویاتر ساخت تا با گذشت هرچه بیشتر روزها و هفته‌ها تعداد بیشتری زامبی را بر سر گیمرها خراب کرد. با این حال استودیو ریون می‌تواند در استفاده از زامبی‌ها در Haunting of Verdansk 2021 رویکرد متفاوت و منحصربه‌فرد خود را نیز داشته باشد.

در حالی که هنوز زامبی‌ها می‌توانند با حضور خود در نقشه، گیمرها را آزار دهند با آن ها می‌توان فرمول بازی‌های سبک ترسناک را نیز تکرار کرد یا حتی می‌توان از جامپ‌اسکیر همانند رویداد پیشین از آنها استفاده کرد. تصور کنین در موارد نادر گیمرها می‌توانند توسط یک زامبی که در گوشه‌ای از نقشه در حال کمین است و ناگهان حمله میکند و آن ها را می‌تراسند، چقدر می‌تواند باعث هیجان گیمرها شود. از حمام در تفرجگاه گرفته تا انبارهای مزرعه، زامبی‌های بدور مانده از گله ممکن است هرجایی مخفی شوند.

در حالی که با کشتن آن ها می‌توان قطعه‌های خاصی را از لوت‌کردن آن ها بدست آورد ولی از نظر ما استفاده از آن ها برای القای ترس طبیعی‌تری که می‌توانند به همراه داشته باشند، بسیار سرگرم‌کننده خواهد بود. در حالی که لیست شخصیت‌های مهمان این رویداد وارزون روز به‌ روز بزرگتر خواهد شد، ممکن‌است زامبی‌ها پس از بازگشت در  Haunting of Verdansk کاملا صحنه را به خود اختصاص دهند.گزینه شماره 3: مپ جدید وارزون در مدرن وارفر 2

بزرگترین دلیل بازگشت زامبی‌ها به کالاف دیوتی وارزون از نظر ما جدایی‌ناپذیری آن ها از فرهنگ عامه مدرن و داستان امروزی است. چه بخواهیم و چه نخواهیم هیچ تغییری در این واقعیت ایجاد نمی‌شود که آن ها دلیل نابودی وردانسک بودند. این بدان معنی است که زامبی‌ها در جهان وارزون و Call of Duty: Modern Warfare وجود دارند. به همین ترتیب اگرچه ممکن است بازیکنان اکنون در دهه 1980 باشند، اما بالاخره انتظار می‌رود که آن ها با نسخه Call of Duty 2022 به دوران مدرن برگردند. اگر این اتفاق بیفتد احتمالاً باید دوباره به زامبی‌ها پرداخته شود.

با توجه به اینکه نقشه جدید وارزون قرار است در سال 2022 ارائه شود، همان سالی که انتظار می‌رود Call of Duty: Modern Warfare 2 منتشر شود بازگشت دوباره زامبی‌ها نیز چندان دور از ذهن نیست و منطقی به نظر می‌آید. دقیقاً مانند وردانسک 84، آن ها می‌توانند نقشه جدید را معرفی کرده و زمینه را برای تغییر عمده فراهم کنند. آن ها همچنین می‌توانند در ایستر اگ‌های بازی نیز ظاهر شده یا حتی علت تخریب نقشه جدید نیز باشند، با این فرضیه که تاریخ مدام خود را تکرار می‌کند و یک انفجار هسته‌ای بار دیگر می‌تواند اتفاق بیافتد. با همه این ها هیچ کمبود گزینه‌ای در راستای بازگرداندن دوباره زامبی‌ها به بازی احساس نمی‌شود و حتی ممکن است نقشه 2022 راهی برای حفظ دائمی آن ها در بازی پیدا کند.

فراموش نکنیم محبوبیت حالت Blackout باعث استفاده از زامبی‌ها در بازی Call of Duty: Black Ops 4 شد که ممکن است شاهد اتفاق مشابهی در نسخه 2022 از بازی باشیم. در نقشه جدید می‌توان دشمنان PvE را که در مناطق‌خاصی پراکنده شده‌اند ایجاد کرد و در قسمت‌های خاصی از نقشه، خانه‌های دائمی ایجاد کرد. این مناطق می‌توانند خطرات‌ بیشتر و پاداش بیشتری داشته و احساسی متفاوت‌تر از سایر مناطق به گیمرها بدهند.

با سایر حالت‌های بتل‌رویال مانند Fortnite که PvE و PvP را به خوبی انجام می‌دهند هم وارزون نیز می‌تواند همان حالت را هدف خود قرار دهد. فارغ از اینکه استودیو در کدام مسیر گام برداشته باشد، به نظر می‌رسد زامبی‌ها آماده بازگشت هستند. یک داستان مهم، یک حالت بازی محبوب و یک رویداد هالووین که همه عواملی برای بازگشت هستند و اگر طرفداران روزی چشم‌های درخشان زامبی‌ها را در وارزون ببینند نباید شوکه شوند.

کالاف دیوتی وارزون هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، PS4 ،PS5 ،Xbox One و Xbox Series X در دسترس است.

منبع: Gamerant

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Amirggsain
    Amirggsain | ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

    سلام.بسیار هیجان انگیز و عالی ! فقط مارو یکم گیج میکند اولش حضورشان ,?

مطالب پیشنهادی