کارکنان سابق Studio Ghibli در حال ساخت انیمه‌ای جدید برای المپیک هستند

ساخت اولین انیمیشن رسمی المپیک شروع شده است

0

Studio Ponoc که در سال 2015 به وسیله انیماتورهای سابق Studio Ghibli بنا نهاده شد، در حال کار روی انیمه کوتاهی مربوط به المپیک و پارالمپیک توکیو است. یوشیاکی نیشیمورا، موسس استودیو و تهیه کننده آن، طی کنفرانس خبری که در فستیوال انیمیشن Annecy International فرانسه در حال برگزاری است، این خبر را اعلام کرد.

نیشیمورا در این باره گفته است: «من می‌خواهم فیلمی ساخته شود که کودکان را نسبت به المپیک، هیجان زده می‌کند. دنیایی که می‌خواهیم در پایان مسابقات شاهد آن باشیم، مضمونی مهم را در این انیمه تشکیل خواهد داد.» وی ادامه داد: «ما آماده‌ایم که با این چالش به همراهی بنیاد فرهنگی المپیک رو‌به‌رو شویم و انیمیشنی زیبا را طراحی کنیم که مخاطبش جهانیان، به خصوص کودکان هستند و به آنان می‌آموزد که زندگی را با روحیه‌ بردباری و صلح طلبی به آغوش بکشند، فارغ از هر مانعی که بر سر راهشان وجود دارد.»

المپیک

این انیمه کوتاه به سفارش کمیته بین المللی المپیک در حال ساخت است و در بهار سال 2020 کار تولیدش به اتمام می‌رسد. این اولین باری است که برای المپیک، به طور رسمی انیمه‌ای ساخته می‌شود. قرار است انیمیشن همزمان با برگزاری مسابقات نمایش داده شود. فرانسیس گابت، مدیر بنیاد فرهنگی المپیک درمورد این اثر می‌گوید: «همزمان با نزدیک شدن به شروع مسابقات، ما می‌خواستیم از انیمیشن به عنوان ابزار خلاقانه‌ای استفاده کنیم که بتواند ارزش‌های المپیک اعم از احترام و دوستی را به نمایش بگذارد.»

نیشیمورا سابقه شرکت در ساخت انیمه Howl’s Moving Castle و تهیه کنندگی The Tale of Princess Kaguya و When Marnie Was There را داشته که نامزد دریافت اسکار بهترین انیمیشن شده بودند. هنگامی که میازاکی و تاکاهاتا، دیگر اعضای Studio Ghibli اعلام بازنشستگی کردند، آقای نیشیمورا هم آنجا را ترک کرد. او در استودیوی تازه تاسیس Ponoc، روی اثر Mary and The Witch’s Flower کار کرده است که اولین ساخته استودیو تلقی می‌شود.

.کپی شد http://dgto.ir/1bxy

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...