ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلم و سریال

همه شایعات پیرامون دشمنان فیلم جدید بتمن

با تأیید خبر حضور رابرت پتینسون در فیلم بتمن 2021، باهم نگاهی می‌اندازیم به دشمنان دی سی که شایعه شده در نبرد شهر گاتهام حضور خواهند یافت. پس از گذشت ماه‌ها و تغییر کارگردان، فیلم‌نامه ...

نگار درستکارفر
نوشته شده توسط نگار درستکارفر | ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۰

با تأیید خبر حضور رابرت پتینسون در فیلم بتمن 2021، باهم نگاهی می‌اندازیم به دشمنان دی سی که شایعه شده در نبرد شهر گاتهام حضور خواهند یافت. پس از گذشت ماه‌ها و تغییر کارگردان، فیلم‌نامه و بازیگران اصلی، آخرین فیلم بتمن به نظر می‌آید از سد این مشکلات با موفقیت عبور کرده و وارد پروسه تولید خواهد شد.

ساخت این فیلم که در ابتدا قرار بود با هدایت و بازی بن افلک انجام شود در نهایت به مت ریوز (جنگ برای سیاره میمون‌ها) واگذار شده و پس‌ از آن افلک از بازی در نقش بهترین کارآگاه جهان نیز کنار کشید. سرنوشت فیلم بتمن با توجه به فراز و نشیب‌هایی که دنیای سینمایی دی سی به خود دیده بود مدتی بود که در هوا معلق بود. اکنون‌که این فرنچایز در وضعیت پایدارتری نسبت به گذشته قرار دارد برادران وارنر آماده‌اند تا اولین فیلم مستقل بروس وین را از زمان فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد در سال 2012 برای او تهیه کنند.

رابرت پتینسون به‌طور رسمی بعد از ماه‌ها گمانه‌زنی برای بازی در نقش شخصیت اصلی فیلم؛ بروس وین، به این فیلم ملحق شد با این‌ حال اطلاعات بیشتری درباره فیلم در دسترس نیست. فیلمنامه اصلی بن افلک توسط ریوز بازنویسی شد اما جزئیاتی درباره داستان آن تاکنون منتشرنشده است و بعید است که جو منگنیلو که پیش از این برای نقش دث استروک انتخاب‌شده بود به این پروژه بپیوندد.

داستان این فیلم پیش‌زمینه و شکل‌گیری بتمن نخواهد بود و ترجیح می‌دهد که داستانی جدید و نوآر را روایت کند. گزارش‌ها درباره آنکه آیا این فیلم به دنیای سینمایی دی سی مرتبط می‌شود با یکدیگر تناقض دارند. ریوز درباره علاقه خود به خلق روایتی هیچکاک مانند اشاره‌کرده است که بیشتر بر روی مهارت کارآگاهی بتمن تمرکز می‌کند. موضوعی که زیاد در بتمن سینمایی به آن پرداخته نشده است.

از سوی دیگر، در قلب هر فیلم فوق‌العاده بتمن یک فرد شرور قرار دارد و شهر گاتهام همیشه از آنتاگونیست هایی سرریز است که شایسته تقابل با بروس وین هستند. تاکنون، سه دهه از فیلم‌های بتمن به حلقه کوچکی از دشمنان شناخته‌شده او پرداخته‌اند، که از میان آنها جوکر، زن گربه‌ای، دوچهره، پنگوئن، ریدلر(معما)، مترسک و بین بیشتر به چشم می‌آیند.

حضور چندین دشمن در این فیلم‌ها که اغلب اوقات با یکدیگر متحد می‌شوند تا بتمن را شکست دهند واقعه دور از انتظاری نیست. ریوز همچنین اذعان داشت که در این فیلم «گالری تبهکاران» بتمن حضور خواهند داشت و سنت دیرینه چند دشمن در یک فیلم را ادامه می‌دهد. اما چه کسانی قرار است به آخرین لیست دشمنان بتمن اضافه شوند؟

ریوز اشاراتی به سه دشمن بتمن کرده است

دشمنان بتمن

در سپتامبر 2018 در یک پست توییتر، ریوز تصویری از لباس‌های ارجینال سری بتمن آدام وست به اشتراک گذاشت که شامل پنگوئن بورگس مریدیت، ریدلر ( که توسط فرانک گورشین و جان آستین بازی شده) و دو نسخه از زن گربه‌ای (که توسط جولی نیومار و ارتا کیت اجرا شد) بود.  هواداران این توییت را کلیدی بزرگ به حل معمای بتمن ریوز تلقی کردند.

دشمنان بتمن

البته با این پست باید مانند تمامی اطلاعات موجود در شبکه‌های اجتماعی برخورد کرد؛ با اندکی شک، چون این توییت ممکن است تنها تحسینی از جانب ریوز برای مجموعه بتمن آدام وست باشد. بااین‌حال اگر ریوز بخواهد کاملاً به سبک نوآر دهه چهل میلادی این مجموعه وفادار بماند، بهتر است که در فیلم شاهد حضور تبهکاران خاصی باشیم که با همدیگر برخورد و برای هم دردسر درست کنند نه مانند این سه‌گانه‌ی وحشت.

پنگوئن که مدت‌هاست شایعات حضورش به‌عنوان دشمن بتمن دست‌به‌دست می‌چرخد بخشی از آن را مدیون اشارات متعدد جش گد است. پنگوئن آخرین بار در بازگشت بتمن سال 1992 با بازی شگفت‌انگیز دنی دویتو در فیلمی متعلق به بتمن حضور پیدا کرد. آن نسخه از اسوالد کابلپات خیلی هیولا صفت تر از همتای خود در کمیک‌ها است جایی که او تنها یک گانگستر خوش‌پوش است که بتمن برای دریافت اطلاعات به سراغ او می‌رود. گد که برای اجراهای خود در یخ‌زده و دیو و دلبر شناخته می‌شود با ریوز رابطه‌ای دوستانه دارد که تنها به شایعات بیشتر دامن می‌زند. او بعداً گفت که «تنها می‌خواسته در فضای مجازی کمی شیطنت کند» اما به‌هرحال توجه عده‌ای از هواداران را به خود جلب کرد و هرچه نباشد اضافه کردن پنگوئن قطعاً به مذاق بسیاری از هواداران بتمن خوش خواهد آمد.

هواداران مدت‌هاست که به دنبال بازگشت زن گربه‌ای هستند. میشل فایفر در بازگشت بتمن به این شخصیت شکل جدیدی بخشید و ان هتوی در شوالیه تاریکی برمی‌خیزد در نقش سلینا اجرایی خوب ارائه کرد که اکثراً نادیده گرفته می‌شود. این شخصیت در کمیک بوک ها در دهه گذشته نیز دچار تغییرات بسیاری شده است ازجمله وارد شدن به رابطه‌ای جدی با بروس. قطعاً فضا برای پردازش به این رابطه تازه شکل‌گرفته بر روی پرده نقره‌ای در صورت انتخاب بازیگر مناسب وجود خواهد داشت.

ریدلر در دنیای سینمایی بتمن جای بزرگی برای خود تاکنون باز نکرده است. اجرای جیم کری در فیلم «بتمن برای همیشه» بیشتر به‌عنوان یکی از اجراهای کمدی جیم کری به یاد آورده می‌شود تا زنده کردن شخصیت ادوارد نیگما در کمیک‌ها.

یکی از مزایای آوردن هریک از این سه شرور در فیلم بتمن این است که بینندگان با آنها تا حدودی آشنایی دارند و نیازی به زمینه‌چینی برای شکل دادن به شخصیت آنان نیست. (موضوعی که با تصمیم فیلم مبنی برقرار ندادن گذشته بروس همخوانی دارد.) اگر فیلم بتمن می‌خواهد از داستانی درباره ریشه و سرآغاز بروس بودن دوری کند منطق حکم می‌کند که از قرار دادن داستان ریشه و سرچشمه دشمنان او که بینندگان آشنایی کمتری با آنها به نسبت دشمنان شاخص‌تر او دارند نیز اجتناب کنند.

بتمن با چه کس دیگری می‌تواند بجنگد؟

دشمنان بتمن

با اطمینان می‌توان گفت که هنوز جای بسیاری برای کندوکاو در خیل عظیم دشمنان بتمن که هرگز در فیلم‌های گذشته او ظاهر نشدند وجود دارد. اگر فیلم بخواهد تجربه‌ای خاص‌تر در مضمون نوآر کارآگاهی و بازیگری که برای این نقش انتخاب‌شده ارائه دهد، بهتر است که دشمنی جدید برای دیدگاه روایتی ریوز پیدا کند. ریوز از واژه «گالری تبهکاران» استفاده کرد که می‌تواند به گروهی سازمان‌یافته از اشرار اشاره داشته باشد تا گروهی که در فیلم برای مقابله با بتمن دست‌به‌دست هم می‌دهند.

یکی از احتمالات جذاب برای این نقش می‌تواند محفل جغدها باشد. سازمان جنایتکار و جامعه‌ای مخفی که کودکانی که در سیرک نمایش اجرا می‌کنند را دزدیده و از آنها قاتلانی درجه‌یک می‌سازند. محفل اولین بار در سال 2011 توسط اسکات اسنایدر و گرگ کاپولو خلق شد و ماسک‌های جغدی که اعضای آن بر صورت می‌زدند به‌سرعت به یکی از محبوب‌ترین ماسک‌ها میان هواداران بدل شد. آنها قطعاً با این روایت نوآر همخوانی دارند. یکی دیگر از گزینه‌های جالب توجه می‌تواند هوگو استرنج باشد. استرنج از اولین دشمنان پای ثابت بتمن و یکی از اولین رقبای او که موفق به کشف هویتش می‌شود.  این پروفسور نابغه اخیراً در سریال گاتهام فاکس با بازی بی دی وانگ حضور داشت. اگر بتمن بخواهد سری به تیمارستان آرکهام بزند استرنج می‌تواند تهدیدی جدی برای او باشد.

ریوز پیش‌ از این فاش کرده است که بتمن: هالووین طولانی از داستان‌های موردعلاقه او درباره بتمن است. بتمن هالووین طولانی یکی از معروف‌ترین داستان‌های کارآگاهی اوست و این کارآگاه را با تعداد کثیری از رقیبان شناخته‌شده‌اش  رو‌‌‌دررو می‌کند. این داستان هر دو فاکتور در نظر گرفته‌شده برای فیلم یعنی  داستان نوآر و داشتن گالری تبهکاران را در خود دارد و در آن شاهد حضور زن گربه‌ای، پنگوئن، ریدلر و حضورهای کوتاهی از جنایتکاران شناخته‌شده گاتهام و ابر اشراری مانند کارماین فالکون و جوکر نیز هستیم.

دی سی قطعاً در انتخاب اشرار و تبهکاران برای فیلم جدید بتمن خود دست بازی دارد و واضح است که این فیلم می‌تواند به شروع عصر جدیدی از فرنچایز پس از چند سال پردردسر کمک کند. هرچه شود، چه در این فیلم چهره‌های آشنا ببینیم چه تهدیدهای جدید، می‌توان با اطمینان گفت که گاتهام باری دیگر به‌زودی از اشرار چیره‌دست پر خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی