آیا بازی‌های پازلی موبایلی به اندازه‌ای که باید به بلوغ رسیده‌اند؟

آیا بازی‌های پازلی موبایلی به اندازه‌ای که باید به بلوغ رسیده‌اند؟

وقتی بازی‌های موبایلی شما را تبدیل به شهروندی قانون‌مند می‌کنند

۲۰ تیر ۱۴۰۰ ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های سبک پازلی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Park Master همراه ویجیاتو باشید.

باید قبول کرد که بعضی از موبایل گیمر‌ها واقعا انتظار چندانی را از یک بازی موبایلی ندارد و صرفا تجربه عناوین بزرگ بتل رویال برای آن‌ها چندان خوشایند نیست. افرادی که صرفا به دنبال تجربه‌ای ساده از یک بازی موبایلی هستند. عناوینی می‌توانید در اتوبوس یا مترو سری به آن بزنید و برای چند لحظه کوتاهی سرگرم شوید. اینجا جایی است که بازی‌های ارکید و پازلی موبایلی خودشان را نشان می‌دهند و برگ برنده پلتفرم موبایل می‌شوند. شاید بازی‌های پازلی موبایلی به اندازه دیگر عناوین بزرگ جذاب بنظر نرسند، اما قطعا هوادارن سبک خودشان را دارند.

بازی‌های موبایلی فارغ از سبکی که دارند، همگی با یک سوال قضاوت می‌شوند. اینکه یک عنوان موبایلی تا چه اندازه می‌تواند جذاب باشد سوالی است که بازی‌های موبایلی را از یکدیگر متمایز می‌کند. امروزه ما در دنیای گوشی‌های هوشمند زندگی می‌کنیم و هرفردی فارغ از سلیقه شخصی خودش، حداقل چند بازی را برای سرگرم شدن روی گوشی‌اش نصب کرده و همین موضوع سبب می‌شود که ما با انبوهی از سلیقه‌ها و سبک‌هایی مختلف مواجه شویم که هرکدام داستانی طولانی را برای روایت دارند. زیبایی بازی‌های موبایلی به همین است! زیرا در عین سادگی بسیار دوست داشتنی‌تر از آنچه که فکر می‌کنید هستند.

شاید در نگاه اول بازی‌های پازلی موبایلی چندان جذاب بنظر نرسند، اما فراموش نکنید که پلتفرم موبایل جادو را معنا می‌کند! شاید اینجا خبری از گرافیک‌های خیره کننده نباشد اما قطعا تجربه‌ای به یاد ماندنی انتظار شما را خواهد کشید. هرچه که باشد، بازی‌های پازلی موبایلی طرفداران خاص خودشان را دارند و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. همراه ما باشید تا نگاهی به یکی از جدیدترین بازی‌‌های پازلی موبایلی بیندازیم.

وقتی صحبت از یک عنوان پازلی می‌شود، طبعا باید انتظارات بالایی از گیم‌پلی آن نیز داشت. بازی‌های پازلی را مجموعه‌ای دوست داشتنی از المان‌های مدیریتی و زمان‌بندی معنا می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که ما با سبکی کاملا متفاوت از دیگر بازی‌های موبایلی رو به رو شویم. صادقانه بگوییم، بازی‌های پازلی موبایلی هیچ‌چیز جادویی ندارند و صرفا شما را با دلایل منطقی مجبور به انجام بازی می‌کنند و شاید همین موضوع آن‌ها را خاص کرده است.

استودیو بازی‌سازی KAYAC Inc که کارنامه پرباری در ساخت بازی‌های ارکید – پازلی موبایلی دارد، حالا، شما را به دنیای جذاب ماشین‌های عجیب و غریب می‌برد. اما این‌بار به جای رانندگی و دریفت‌کشی با ماشین‌ها، باید آن‌ها را با احتیاط پارک کنید و دیگری خبری از مسابقات عجیب و غریب ماشینی نیست. اگرچه روی صحبت ما با یک عنوان پازلی است، اما استودیوی KAYAC Inc همچنان دست از المان‌های ریسینگ برنداشته است و این المان‌ها را در طول بازی – هرچند کم – می‌توان به راحتی مشاهده کرد.

اینجا خبری از داستان‌های جذاب نیست. Park Master اگرچه یک عنوان پازلی موبایلی است اما متاسفانه داستان چندانی برای روایت ندارد و مخاطب را مجبور به استفاده از قوه تخیلش برای داستان‌سرایی می‌کند. موضوعی که شاید برای برخی ناامید کننده باشد و برخی دیگر هیچ مشکلی با آن نداشته باشند، هرچه باشد Park Master یک عنوان دوست داشتنی و ساده موبایلی است که تلاش می‌کند با پایبندی به ریشه‌های اصلی و با بهره‌گیری از چاشنی سرگرم کننده بودن دوست داشتنی بنظر برسد. اما این تلاش تا چه اندازه موفق بوده است؟

وقتی یک بازی ویدیویی داستان چندانی برای ارائه ندارد، طبعا انتظار می‌رود که استودیوی KAYAC Inc این ضعف را در بخش گیم‌پلی بر طرف کند! اما خب صادقانه بخواهیم نگاه کنیم KAYAC Inc هرگز نمی‌تواند آن‌چیزی که شما فکرش را می‌کنید باشد. درست است، بازی مراحل متنوعی را در اختیار شما قرار داده است اما وقتی هیچ خلاقیتی نباشد علنا تجربه این مراحل نیز بیهوده نخواهد بود و نمی‌توانند که دوست داشتنی باشند. گیم‌پلی بازی به معنای واقعی کلمه، کسل کننده است و به هیچ عنوان نباید انتظار بالایی از بازی Park Master داشته باشید.

KAYAC Inc خلاقیت را قربانی سادگی گیم‌پلی کرده است و عنوانی نه چندان دلچسب را ارائه کرده. البته ساده کردن گیم‌پلی ابدا اتفاق بدی نیست اما گیم‌پلی Park Master بیشتر رنگ و بوی خسته کننده‌ای می‌دهد و نهایتا مهمان چند روزه موبایل شما خواهد بود. در ابتدای هر مرحله، بازی تعدادی ماشین به شما می‌دهد و شما وظیفه دارید که آن‌ها هدایت کرده و در پارکینگ، پارک کنید و حواستان باشد که تصادفی رخ ندهد. همین و بس! از طرفی تبلیغات بسیار زیاد بازی را نیز نباید فراموش کرد که حس خوبی از تجربه بازی را به شما نمی‌دهند و Park Master باید فکری جدی برای گیم‌پلی خودش بکند و گرنه آینده‌ای جذاب، انتظارش را نخواهید کشید.

جلوه‌های صوتی بازی، همانند گیم‌پلی آن عملکردی دلسرد کننده دارند و نمی‌توان واقعا انتظار بالایی از آن‌ها داشت. بازی هیچ موسیقی متنی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد و جلوه‌های صوتی بسیار بی‌روح و خشک جریان دارند که انتظار می‌رفت Park Master حداقل در بخش جلوه‌های صوتی، عملکردی بهتر از دیگر بخش‌ها داشته باشد که متاسفانه اینطور نیست.

گرافیک بازی عالی نیست، اما قابل تحمل است! خبری از گرافیک فوق‌العاده نیست و بازی هیچ آزادی و آپشنی برای تغییر گرافیک را در اختیار شما قرار نمی‌دهد. درکل با یک عنوان ساده و کم هزینه طرف هستیم و نمی‌تواند انتظارات شما را بر طرف کند و بهتر است سری به دیگر عناوین مشابه بزنید.

Park Master

پیشنهاد نمیشه!

هرچند که استودیوی بازی‌سازی KAYAC Inc تلاش کرده است که عنوانی دوست داشتی را ارائه کند، اما بنظر نمی‌رسد که به خوبی از پس از ماموریت خودش برآمده باشد. Park Master هرچند که پتانسیل‌های بالایی دارد، اما نمی‌تواند انتخاب اول شما در این سبک باشد. تبلیغات بسیار زیاد بازی و گیم‌پلی که بعد از مدتی تکراری خواهد شد، مجموعه‌ای هستند که تجربه این بازی را خسته کننده کرده و شاید بهتر است سری به دیگر بازی‌های مشابه بزنید.

Park Master
Park Master
  • سازنده KAYAC Inc.
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانرآرکیدپازل
  • حجم49 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/apw
نظرات (۱)
5 2 امتیازها
امتیاز مطلب
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

یک بازی کم حجم و خوب پازلی:fancade

1
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x