بازی‌های استراتژی موبایلی هنوز زنده‌اند و نفس می‌کشند!

بازی‌های استراتژی موبایلی هنوز زنده‌اند و نفس می‌کشند!

روزی روزگاری، بازگشت جادوگر تاریکی

۲۵ تیر ۱۴۰۰ ۳.۶ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Towerlands همراه ویجیاتو باشید.

زمانی بود که بازی‌های استراتژی بر تخت پادشاهی بازی‌های ویدیویی تکیه داده‌ بودند و دست برتر دنیای ویدیوی گیم محسوب می‌شدند. غیرممکن است که صحبت از بازی‌های ویدیویی باشد و هیچ حرفی از سبک دوست داشتنی بازی‌های استراتژی به میدان نیاید! هرچند که در طی سال‌های اخیر، بازی‌های استراتژی کامپیوتری دیگر آن کیفیت سابق را ندارند و کمتر کسی به سراغ آن‌ها می‌رود، اما این بازی‌ها روی پلتفرم موبایل همچنان هواداران خاص خودشان را دارند و نمی‌توان این سبک از بازی‌های موبایلی را نادیده گرفت.

چه چیزی بازی‌های استراتژی را خاص می‌کند؟ شاید جوابتان برای پاسخ به این سوال، مکانیزم‌های گیم‌پلی بازی باشد! اما این جواب نمی‌تواند بطور کامل درست باشد. بازی‌های استراتژی، مخاطب را راهی تایم لاین‌های مختلف می‌کنند و آن‌ها به چالش می‌کشند. چه حسی دارد وفتی تمامی تصمیمات شما ممکن است امپراطوری بزرگی را تا مرز نابودی بکشاند و گاها از روستایی آرام، قلمرویی بزرگ بسازد. جادوی بازی‌های استراتژی به همین است! این بازی‌ها در کمال آرامش داستان‌های زیبایی را روایت می‌کنند و گیم‌پلی آن‌ها، خود واقعی شما را به شما نشان خواهد داد. در واقع این همان دلیل دوست داشتنی است که اجازه می‌دهد، ما این سبک بازی‌ها را جذاب خطاب کنیم.

این شما و این سبکی جذاب! اما پلتفرم موبایل، رویای متفاوتی را در سر داشت. رویایی که سبب شد بازی‌های استراتژی جایگاه خود را در بین بازی‌های موبایلی پیدا کنند و حالا تبدیل به یکی از جذاب‌ترین سبک‌های بازی‌های موبایلی شوند. بازی‌های استراتژی موبایلی ثابت کردند که می‌توانند بدون در نظر گرفتن محدودیت‌ها سرگرم کننده باشند و یکبار دیگر خودی نشان دهند. اگر پلتفرم موبایل را حرفه‌ای دنبال کرده باشید، به خوبی متوجه این موضوع هستید.

استودیو بازی‌سازی Black Bears که عنوان چندان معروفی در بین بازی‌های خودش ندارد، این‌بار سعی کرده است که با به چالش کشیدن تمامی ریشه‌های خودش تجربه‌ای متفاوت و در عین حال ساده باشد. یک عنوان استراتژی شاید در نگاه اول، عنوانی پیچیده بنظر برسد اما Black Bears تمامی تلاش خود را کرده است که تجربه‌ای مخاطب‌پسند را در اختیار هوادارن بازی‌های استراتژی موبایلی قرار دهد. اما آیا Towerlands به همان اندازه که انتظار داریم جذاب است؟ یا این بازی نیز همانند دیگر بازی‌های Black Bears به دست فراموشی سپرده خواهد شد؟

روزی روزگاری، بازگشت جادوگر تاریکی! همه‌چیز درباره داستان بازی Towerlands عادی بنظر می‌رسد تا اینکه استودیوی Black Bears پای المان‌های فانتزی و افسانه‌های دوست داشتنی را به بازی خودش باز می‌کند. سال‌ها پیش، زمانی که سرزمین‌های شاد همه در آرامش به سر می‌بردند ناگهان اتفاقی عجیب رخ داد. مردگان متحرک و جادوگر‌های تاریکی بار دیگر بازگشته بودند و حالا دیگر هیچ چیز مثل سابق نبود. قلمروهای پادشاهی از بین رفته بود اما این‌بار چه کسی قرار است ناجی این سرزمین‌ها شود؟

نگهبانان روشنایی باید سربازان و شوالیه‌های وفادار پادشاه را برای نبرد با این شیاطین آماده کنند. شوالیه‌هایی جوان که انگیزه بسیار زیادی برای پیروزی در این نبرد دارند و می‌توانند صلح را یکبار دیگر به سرزمین‌های شاد بازگردانند. شما وظیفه دارید تا در مقابل شیاطین تاریکی از سرزمین‌های پادشاهی دفاع کرده و انتقام مردم بی‌گناه را از این شیاطین بگیرید. باشد که پیروز این نبرد شوید!

ساده بگویم، وقتی بازی‌های استراتژی موبایلی معرفی شدند هیچکسی انتظار چندانی از گیم‌پلی آن‌ها نداشت. این بازی‌ها آمده بودند که جاودان شوند و نشان دهند که تجربه یک بازی استراتژی فارغ از پلتفرم آن، همچنان می‌تواند جذاب باشد. اما سوال اصلی اینجاست که گیم‌پلی این بازی‌ها آیا واقعا توانست دید مردم را نسبت به این بازی‌ها تغییر دهد؟

برای پاسخ به این سوال تنها کافی است نگاهی به تعداد دانلود این بازی‌ها روی مارکت‌های مختلف بیندازیم. گیم‌پلی بازی‌‌های استراتژی به معنای واقعی کلمه زیبا طراحی شده است و Towerlands نیز از این قاعده مستثنی نیست. هرچند که Towerlands یک عنوان استراتژی موبایلی است اما المان‌ها تاور دیفنس بازی سبب شده است که گیم‌پلی Towerlands بیش از بیش جذاب‌تر شود و استودیو Black Bears به خوبی توانسته است که تجربه‌ای جذاب را از یک بازی استراتژی برای ما رقم بزند. بازی محتوای متعددی برای تجربه کردن دارد و شما ابدا با یک عنوان کسل کننده رو به رو نخواهید شد.

گیم‌پلی بازی ساده است. شما باید دژ خودتان را با استفاده از سرباز‌ها، جادوگران از حمله شیاطین دور نگه دارید و از آن دفاع کنید. هرچقدر که در بازی پیش می‌روید مراحل بازی سخت‌تر نیز می‌شوند و شما باید استراتژی‌های مختلفی را به کار بگیرید. در بازی باید با استفاده از هیرو‌هایی که به شما داده می‌شود حمله دشمنان را دفع کنید و تلاش کنید که تا آخرین موج حمله زنده بمانید. هر هیرو در بازی، قابلیت خاص خودش را دارد و شما باید باتوجه به سبک و کلاس بازیتان، هیرو‌های خودتان را انتخاب کنید. بازی هیروهای متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد و همین موضوع دست شما را در انتخاب استراتژی خاص خودتان، باز می‌کند.

مکانیزم ارتقای اسلحه و آیتم‌های بازی را نیز نباید فراموش کرد که دست به دست یکدیگر داده‌اند و تجربه کاملی از گیم‌پلی Towerlands را پدید آورده‌اند. در بازی باید با استفاده از آیتم‌هایی که به دست می‌آورید، سربازان خودتان را ارتقا داده و ارتشی قدرتمند را تشکیل دهید. مراحل بازی رفته رفته سخت‌تر می‌شوند و شما باید خودتان را آماده هرچیزی کنید. بنابراین مکانیزم ارتقا و تقویت سربازان بازی، یکی دیگر از اولویت‌هایی است که باید به آن توجه بسیاری کنید.

در بخش گرافیک نیز همانطور که انتظار می‌رود، Towerlands تجربه‌ای جذاب را از خود نشان می‌دهد. تجربه‌ای دوست داشتنی که باعث می‌شود شما از تماشای محتوای رنگارنگ بازی و محیط فانتزی آن احساس خوبی داشته باشید و رنگ‌ها خودشان را در این بازی بیشتر از دیگر عناوین مشابه نشان می‌دهند.

جلوه‌های صوتی نیز روایتی مشابه دارند و فارغ از ریخت و پاش‌های اضافی، صرفا به دنبال تجربه‌ای به یادماندنی هستند. موسیقی‌های فانتزی که تمی حماسی دارند، مدام همراه شما خواهند بود و  Towerlands را تبدیل به عنوانی جذاب کرده‌اند. درکل می‌توان گفت که استودیوی Black Bears تمامی ظرفیت‌های خودش را برای سرگرم کننده بودن به کار گرفته است و می‌تواند منتظر روز‌های بهتری نیز باشد.

Towerlands

پیشنهاد میشه!

بازی Towerlands ساخته جدید استودیوی Black Bears تلاش می‌کند دوست داشتنی باشد. تلاشی که بسیار موفقیت‌آمیز نیز بوده است. بازی گیم‌پلی جذابی دارد و موسیقی و گرافیک آن، بسیار زیبا طراحی شده‌ است. شاید Towerlands عنوان شاهکاری نباشد، اما مطمئنا تجربه آن چندان هم خالی از لطف نیست.

Towerlands
Towerlands
  • سازنده Black Bears
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکتاور دیفنس
  • حجم108 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/ass
نظرات (۶)
3.6 5 امتیازها
امتیاز مطلب
6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

یک دقیقه سکوت به یاد کلش اف کلنز

6
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x