اولین نشست گفتمان بازی سه‌شنبه ۲۸ خرداد برگزار می‌شود

جایگاه و اقتصاد رسانه‌های تخصصی بازی‌های ویدیویی در ایران

0

بازی‌های دیجیتال یکی از صنایع نوپای ایران محسوب می‌شود و با وجود جریانات بی‌رحمانه‌ای که از بیرون صنعت علیه آن وجود دارد، معمولاً مطالبات و چالش‌های بازی‌سازان نادیده گرفته می‌شود، راهکارها و تلاش‌های کارشناسان بهره‌وری کافی ندارد و حتی نهادهای دولتی نیز اثربخشی لازم را ندارند.

در عین حال صنعت گیم در ایران بیش از ۳۰ میلیون مخاطب فعال داردُ اما واضح است که ارتباط صحیحی بین کاربر و بازی‌سازان وجود نداشته و چرخه‌ای ناکارآمد و ناپیوسته بین آنها شکل گرفته است. بنابراین معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای (دایرک) تصمیم گرفته با هدف ایجاد بستر مناسب برای گفتمان میان صنعت گیم، دانشگاه و دولت و همچین ایجاد جریان رسانه‌ای در سطح گسترده، مجموعه‌ای از نشست‌های تخصصی را تحت عنوان «گفتمان بازی» برگزار کند.

این نشست‌ها در هر نوبت ۲ ساعت زمان خواهد داشت و در هر کدام از آنها سه کارشناس، هر یک به نمایندگی از صنعت گیم، دولت و دانشگاه به علاوه یک مجری متخصص کنار هم قرار گرفته و با تعیین موضوعات مختلف به طرح معضلات صنعت پرداخته و در مورد نقش‌ها و راه‌حل‌های ممکن در آن موضوعات گفت‌و‌گو کنند.

در نخستین گام، موضوع «جایگاه رسانه‌های تخصصی بازی‌های ویدیویی در ایران» انتخاب شده و قرار است به معرفی کارکردهای رسانه‌های صنعت و طرح موانع موجود برای پیشرفت و تحقق آرمان‌های آنها و البته ارتباط با بازی‌سازان پرداخته شود.

مسیر شکل‌گیری و تحولات این رسانه‌ها، میزان رشد خبرنگاری تخصصی در زمینه بازی‌های ویدیویی، کیفیت مطالبه‌گری رسانه‌ها از دولت و فعالان صنعت، تعاملات رسانه‌های تخصصی با بازی‌سازان و راهکارهای شکل‌گیری چرخه اقتصادی و بقای آنها از محورهای اصلی این گفت‌و‌گو خواهد بود.

در پنل این نشست «داتیس خواجه‌ئیان» عضو هیئت علمی گروه مدیریت رسانه دانشگاه تهران، «علی فخار» مدیر روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، «محسن وفانژاد» سردبیر رسانه ویجیاتو و «امیر گلخانی» کارشناس حوزه بازی‌های ویدیویی به عنوان مجری حضور خواهند داشت.

نخستین نشست گفتمان بازی سه‌شنبه ۲۸ خرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰ الی ۱۲ در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، ساختمان الغدیر (جنب پل گیشا) برگزار می‌شود. برای شرکت در این نشست می‌توانید از طریق این لینک به رایگان ثبت نام کنید.

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...