دلمان برای آن Need for Speed قدیمی تنگ شده است

دلمان برای آن Need for Speed قدیمی تنگ شده است

ایکاش بازی‌های دیگر این فرنچایز نیز به همین زیبایی بودند

۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۳.۱ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ریسینگ موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Need for Speed No Limits همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های ریسینگ موبایلی، عناوینی دوست داشتنی که گاه شما را در حد و اندازه رانندگان حرفه‌ای مسابقات فرمول یک بالا می‌برند و گاه از شما می‌خواهند که تنها پایتان را روی پدال گاز فشار دهید و از دست پلیس‌ها فرار کنید. پلیس‌هایی که متاسفانه و یا خوشبختانه، تبدیل به آدم بد‌های داستان‌ بازی‌های ریسیگ شده‌اند. اما چه چیزی بازی‌های ریسینگ را خاص می‌کند؟ سادگی گیم‌پلی؟ ماشین‌های سریع؟ و یا پلیس‌های بد! قرار نیست که بازی‌های ریسینگ عناوینی کودکانه باشند! این بازی‌ها ساخته شده‌اند تا جنون سرعت در وجود شما را بیدار کنند و پایتان را به مسابقات خیابانی باز کنند.

تنها کافی است که نگاهی به پلتفرم موبایل بیندازیم! پلتفرمی که حالا دیگر تبدیل به زادگاه بازی‌های ریسینگ شده است و عناوین ریز و درشت بسیاری، پایشان به این پلتفرم باز شده. عناوینی که شاید در حد و اندازه بازی‌های ریسینگ کنسولی نباشند، اما تمام تلاششان را برای سرگرم کردن شما انجام خواهند داد. اما داستان ما نیاز به یک قهرمان دارد! در بین تمامی بازی‌های ریسینگ موبایلی، گاها چشممان به عناوینی خارق‌العاده می‌افتد. عناوینی که محدودیت‌های پلتفرم موبایل برای آن‌ها یک شوخی بیش نیست و تجربه‌ای نزدیک به بازی‌های بزرگ کنسولی را در اختیار طرفدارن این سبک بازی‌ها قرار داده‌اند.

انتخاب بهترین بازی ریسینگ موبایلی از بین تمامی بازی‌های ریسینگ این پلتفرم، کار بسیار دشواری است. هرکدام از این عناوین داستانی جذاب و گیم‌پلی دوست داشتنی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اما وقتی پای یک استودیوی بزرگ بازی‌سازی به این پلتفرم باز می‌شود، طبعا باید انتظارات بسیار بالایی از عناوین این استودیو داشت. استودیوهایی که پلتفرم موبایل را چندین پله بالاتر از آنچه که هست برده‌اند و تلاش کرده‌اند که تجربه‌ای عامه‌پسند از یک بازی ریسینگ موبایلی باشند.

صحبت از یک استودیوی بزرگ بازی‌سازی شد، مگر نه؟ این موضوع که در طی چندسال اخیر پلتفرم موبایل زمینه‌ساز کشیده شدن پای استودیوهای بزرگ به دنیای بازی‌های موبایلی شده، غیرقابل انکار است. اگر استودیوی ELECTRONIC ARTS تلاش می‌کرد که با فرنچایز Need for Speed تجربه‌ای جذاب از یک عنوان ریسینگ باشد، حالا همین تجربه را در قالب یک بازی موبایلی روی پلتفرم موبایل عرضه کرده است تا قدمی انقلابی را در جهت ارتقای سطحی کیفی بازی‌های ریسینگ موبایلی بردارد. باید قبول کرد که سال‌هاست فرنچایز Need for Speed حال و روز درست و حسابی ندارد و بنظر می‌رسد که سال‌ها از دوران طلایی خودش فاصله گرفته است.

زمانی بود که عناوینی چون Most Wanted و Underground از فرنچایز Need for Speed تبدیل به پادشاه بازی‌های ریسینگ شده بودند. اما اکنون Need for Speed فاصله بسیاری با دوران اوجش دارد. حال، سوال اصلی اینجاست که آیا تجربه یک عنوان ریسینگ موبایلی که نام فرنچایز Need for Speed و استودیوی ELECTRONIC ARTS را به دوش می‌کشد، می‌تواند به اندازه‌ای که باید جذاب باشد؟ یا باید به سراغ دیگر عناوین ریسینگ موبایلی رفت؟

استودیوی بازی‌سازی ELECTRONIC ARTS که سابقه‌ای دوست داشتنی در ساخت بازی‌های موبایلی دارد، حالا بنظر می‌رسد که تصمیمی بزرگ گرفته است. تصمیمی که پای فرنچایز محبوب Need for Speed را به پلتفرم موبایل باز کرده است. Need for Speed No Limits یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ریسینگ موبایلی است، که اگرچه چندان جدید محسوب نمی‌شود اما تجربه این بازی هنوز هم می‌تواند حس و حالی جذاب باشد و بعدی جدید را از یک بازی ریسینگ موبایلی در اختیار کاربران قرار دهد.

همانطور که از فرنچایز Need for Speed انتظار می‌رود، Need for Speed No Limits نیز شما را درگیر مسابقات خیابانی و همان کلیشه فرار از پلیس‌ها می‌کند. داستان بازی محور محور راننده‌ای جوان جریان دارد که درگیر مسابقات ماشینی شده است و مانند هر راننده دیگری، آرزوی‌های بسیاری در سر دارد. حالا این شماید و این راننده‌ای جوان که دشمنان بسیاری دارد و شما باید به او کمک کنید که تبدیل به بهترین راننده شهر شود. اما مراقب باشید! در این شهر به هیچکس نمی‌توان اعتماد کرد.

فکر می‌کنم از نام Need for Speed No Limits بتوانید حدس بزنید که دقیقا با چه چیزی طرف هستید! اگر طرفدار بازی‌های ریسینگ موبایلی باشید حتما نام بازی Real Racing 3 را شنیده‌اید. خب، خبر خوب این است که تیم سازنده Real Racing 3 ماموریت ساخت Need for Speed No Limits را برعهده داشته‌ است و همین موضوع سبب شده که تجربیات آن‌ها در ساخت بازی Need for Speed No Limits به کمکشان بیاید و این بازی را تبدیل به عنوانی جذاب کند.

Need for Speed No Limits یک شبیه‌ساز رانندگی نیست! بلکه از شما می‌خواهد جنون سرعت را تجربه کنید. گیم‌پلی بازی وفادار به ریشه اصلی فرنچایز است و تفاوتی چندانی با آن ندارد. Need for Speed No Limits یک عنوان خوش‌ساخت موبایلی است که گیم‌پلی‌اش که می‌تواند ساعت‌ها شما را مشغول خود کند. مراحل و محیط، بازی تنوع خوبی دارند و هرچقدر که در بازی پیشرفت می‌کنید، آزادی عمل شما نیز بیشتر می‌شود. در هر مرحله شما باید با استفاده از جوی‌استیک‌های بازی، خودرویتان را کنترل کرده و همانطور که از یک بازی ریسینگ انتظار می‌رود، زودتر از بقیه به خط پایان بازی برسید.

مسابقات بازی به صورت پلکانی برگذار می‌شوند و هرچقدر که در بازی پیشروی می‌کنید، رقبای سخت‌تر مقابتان قرار خواهند گرفت. بنابراین ارتقای فنی خودریتان یکی دیگر از اولویت‌های مهم شما در بازی خواهد بود. در طول هرمسابقه، تعدادی تسک در اختیار شما قرار داده خواهد شد، که با انجام آن‌ها می‌توانید امتیاز و پول بیشتری بگیرید. از طرفی Need for Speed No Limits تعداد متنوعی از ماشین‌های لایسنس شده را در اختیار شما قرار خواهد که تجربه رانندگی با این ماشین‌ها در کنار قابلیت شخصی‌سازی متنوع آن‌ها، می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد.

در بخش گرافیک نیز، Need for Speed No Limits یک شاهکار به تمام معناست. از جلوه‌های بصری بگیرید تا نورپردازی‌های محیط و پویایی آب و هوای بازی، همه‌چیز به خوبی طراحی شده است و حسی فرای یک تجربه موبایلی را به مخاطب انتقال می‌دهد. البته این گرافیک خوب، آنچنان هم بی دردسر نیست و شما برای تجربه آن نیازمند سخت افزاری نسبتا خوب هستید.

جلوه‌های صوتی بازی نیز شرایطی یکسان دارد! همه‌چیز در صداگذاری بازی خوب و به اندازه رعایت شده است و ابدا یک تجربه کسل کننده نیست. صداگذاری بازی بقدری خوب عمل کرده است که حتی کوچک‌ترین صدا‌های محیط نیز قابل شنیدن است و حسی خوب از تجربه Need for Speed No Limits و صدای موتور ماشینتان خواهید داشت.

دلمان برای آن Need for Speed قدیمی تنگ شده است - ویجیاتو

پیشنهاد میشه!

ELECTRONIC ARTS تلاش کرده است که با عرضه بازی Need for Speed No Limits خاطرات خوب فرنچایز Need for Speed را برایمان زنده کند. خاطراتی خوب که حالا دیگر کمرنگ شده‌اند! اما هنوز هم می‌توانند به یادماندنی باشند. Need for Speed No Limits یک عنوان ریسینگ موبایلی است که خطوط قرمز پلتفرم موبایل را به چالش می‌کشد و سعی می‌کند که بهترین خودش باشد. عنوانی خوش‌ساخت که در کنار گیم‌پلی و گرافیک خودش، تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های ریسینگ موبایلی شده است.

Need for Speed™ No Limits
Need for Speed™ No Limits
  • سازنده Electronic Arts
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانرمسابقه‌ایورزشی
  • حجم66 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/b33
نظرات (۲۵)
3.1 9 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
25 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

ممنون از مقاله. بهم ثابت شد آقای حسین خواه توی نقد بازی مهشرن بازی Battleops نقد کرده بودن و گفتند در حد یک شاهکار. نصبش کردم و دیدم واقعا بازی در حد یک شاهکار از اون به بعد بهم ثابت شد آقای حسینی خواه توی نقد مهشرن

تو بازی های nfs هندلینگ ماشین ها جوریه که ۴ ثانیه قبل تر میتونی حدس بزنی که تصادف کنی یا نه
ولی تو نسخه no limits اینجوری نیود و هندلینگ ماشین ها خیلی سبک بود (برخلاف ماست وانتد اندروید)

بچه ها اگه میخاید برای موبایل یک عنوان ریسینگ مثل نید فور اسپید دانلود کنید بهتره برید سراغ اسفالت ۸ یا ۹

ادمین جان لطفا racing master از شرکت netease رو برسی کنید هنوز گلوبال نشده ولی گیم پلی هایی که ازش دیدم خیلی شبیه فورزا بود و اینکه حدودا ۴ گیگ بتاش بود فقط

بد نیست ولی هیچی اون ماست وانتد نمیشه?

برا کسایی که میخوان بازی رو دان کنن باید بگم گیم آنلاینه(حتی بخش داستانی)

میشه تو نقد و بررسیاتون بیشتر مکانیزم های داخل بازی رو باز کنید…شما چیز خاصی درباره اون سیستم شخصی سازیش و بخش مولتی پلیر و کمپین چیز خاصی نگفتید. لطفا داخل بازی رو بیشتر باز کنید با تشکر.

به نظرم قبلا شرکت ها کل تلاششون رو میکردن تا یه شاهکار بیرون بدن تا به شهرت برسه شرکت و بازیشون
ولی الان فقط شده یه سری بازی که هیجان اون نسخه های قبلی رو نداره

کیا سر صفحه لودینگ need for speed underground 2 کتک خوردن؟همه دستا بالا ??

آخرین ویرایش 2 سال پیش توسط Asgary
25
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x