با این بازی موبایلی سفری جذاب به داستان‌های فانتزی قرون وسطی داشته باشید

با این بازی موبایلی سفری جذاب به داستان‌های فانتزی قرون وسطی داشته باشید

بازهم همان کلیشه‌ دوست داشتنی

۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های نقش آفرینی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Hustle Castle همراه ویجیاتو باشید.

شاید یکی از دلایلی که باعث شده است که پلتفرم موبایل همچنان محبوب باشد و تبدیل به یکی از بهترین پلتفرم‌های بازی‌سازی شود، آزاد بودن مکانیزم‌های بازی و عناوین منتشر شده روی آن است. عناوین موبایلی در طی سال‌های اخیر، هرگز محدود به چارچوب خاصی نبوده‌اند و تبدیل به تجربه‌ای سرگرم کننده از یک عنوان ویدیویی شده‌اند. هرچه باشد، زیبایی بازی‌های موبایلی به همین موضوع است. عدم وجود محدودیت در این پلتفرم، سبب شد تا استودیو‌های توسعه دهنده، مشکلی برای ساخت بازی‌های خلاقانه نداشته باشند و اتفاقا با نقدهای بسیار خوبی نیز رو به رو شدند.

باید قبول کرد که سال‌هاست بازی‌های ویدیویی الگویی یکنواخت را دنبال می‌کنند و دیگر خبری از خلاقیت‌های دوست داشتنی در این بازی‌ها نیست. شاید اگر می‌توانستیم در گذشته سفر کنیم و سری به اوایل پیدایش صنعت بازی‌های موبایلی بزنیم، به خوبی متوجه می‌شدیم که این بازی‌ها چقدر متنوع بودند و تجربه آن‌ها بسیار سرگرم کننده بود اما الان، از بازی‌های استراتژی بگیرید تا عناوین رانر، همگی حول محور یک موضوع می‌چرخند! تکراری شدن یک صنعت.

اما این پایان راه نبود. موبایل گیمینگ ثابت کرد که مرد روزهای سخت است. حتی اگر بازی‌های موبایلی بقدری خسته کننده شوند که دیگر هیچ میلی به تجربه آن‌ها نباشد، بازهم در میان این بازی‌ها، عناوین جذاب بسیاری هستند که ما را به آینده این صنعت امیدوار کرده‌اند. به هرحال، برای ساخت یک بازی موبایلی خوب نیازی به گرافیک‌های کنسولی نیست! تنها کافی است که کمی خلاق باشید. رویا پردازی کنید و در نهایت با بال‌های آرزو، به دنیای خیالات قدم بگذارید. همه‌چیز از خلاقیت شروع می‌شود و از آن نشات می‌گیرد و در نهایت تبدیل به یک بازی، حداقل به یادماندنی می‌شود.

انگار که استودیو‌های سازنده دوست دارند که مدام شما را در نقش‌های مختلف قرار دهند و سازدگان Hustle Castle نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌اند. Hustle Castle یک عنوان نقش آفرینی موبایلی است که تلاش می‌کند با استفاده از المان‌های استراتژی و بقا، تجربه‌ای جذاب باشد. Hustle Castle قرار نیست که یک بازی واقع‌گرایانه باشد! بازی حتی پایش را از گلیمش درازتر می‌کند و پای افسانه‌های قدیمی را به داستان خودش باز می‌کند.

Hustle Castle توسط استودیوی My.com B.V. ساخته شده است. استودیویی که پیش‌تر با عنوان Warface: Global Operations توانسته بود که جایگاه خوبی را میان توسعه دهندگان موبایلی به دست آورد و حالا تصمیم گرفته تا خط داستانی بازی‌هایش را به سال‌های دور ببرد و روایتی جذاب باشد. هرچه باشد، پای یک عنوان موبایلی در میان است و می‌توان از داستان بازی انتظار بالایی داشت.

همان کلیشه همیشگی! آدم خوب‌ها در مقابل ارباب تاریکی. بعضی از کلیشه‌ها هستند که انگار شنیدن آن‌ها حالمان را خوب می‌کند. کلیشه‌هایی که حتی اگر سال‌ها از آن‌ها بگذرد، بازهم جذاب هستند. داستان بازی Hustle Castle نیز، همین است. شوالیه‌های شجاع پادشاه از نبردی سهمگین بازگشته‌اند و ناگهان متوجه می‌شوند که پادشاه دزدیده شده است و قلعه در تاریکی مطلق فرو رفته است. اما موضوع از چه قرار است؟

ارباب تاریکی پس از سال‌ها بازگشته است و می‌خواهد که پادشاه و خانواده‌اش را از بین ببرد. پادشاه گم شده و ملکه نیز حال خوشی ندارد. شما به عنوان فرمانده‌ای شجاع به دنبال پادشاه بگردید و سربازان گم شده را یکی پس از دیگری پیدا کنید. در این راه افراد قابل اعتماد محدودی شما را همراهی خواهند کرد. اما باید مراقب بود! زیراکه قرار نیست همه‌چیز آنطوری که شما انتظار دارید پیش برود.

شرط می‌بندم که شنیدن یک نام عنوان نقش آفرینی آن‌هم در کالبد یک بازی استراتژی، واقعا می‌تواند هیجان انگیز باشد. بازی‌های نقش آفرینی موبایلی به دلیل استفاده از مکانیزم‌های درگیر کننده، همیشه به عنوان یکی از بهترین سبک‌های بازی‌های موبایلی محسوب می‌شدند. گیم‌پلی که مدام تغییر می‌کند و به هیچ عنوان نمی‌توان آن‌ها را پیشبینی کرد! شاید همین موضوع دلیل خوبی برای جذاب خطاب کردن گیم‌پلی این بازی‌ها باشد.

اگرچه عنوان Hustle Castle یک عنوان خوب نقش آفرینی است، اما استودیوی بازی‌سازی My.com B.V. تلاش کرده است که صرفا تجربه‌ای تک بعدی نباشد و پای المان‌های استراتژی را نیز به این بازی باز کرده است. در بازی شما باید حواستان به همه‌چیز باشد. از مدیریت تک تک مشاغل بازی تا فرماندهی سربازان و مبارزه با دشمنان و مزدوران! بازی توقعات بالایی از شما دارد و می‌خواهد که شما در حد و اندازه یک قهرمان صلیبی ظاهر شوید! اما آیا به اندازه کافی شجاع هستید؟

ماموریت‌های بازی، بسیار مهم هستند! در داستان بازی اشاره کردیم که شما باید به دنبال سربازان گم شده بگردید، خیلی خب، اینجا درست همان‌جایی است که باید دست به کار شوید. باید ماموریت‌های بازی را یکی پس از دیگری طی کنید تا سربازان بیشتری را به قلعه بیاورید و خودتان را تقویت کنید. اگر بازی Fallout Shelter  را بازی کرده باشید، مکانیزم‌های Hustle Castle نیز بسیار برای شما، بسیار آشنا خواهند بود. بازی به نوعی از سیستم پناهگاه مانندی بهره‌ می‌برد که شما باید با پیدا کردن سربازارن مختلف، به آن‌ها کار دهید، منابع خودتان را تحت نظر داشته باشید، بخش‌های مختلف قلعه را ارتقا دهید و در نهایت فرماندهی خوب برای مردمتان باشید و حواستان به همه‌چیز باشد.

وقتی همه‌چیز دست به دست هم می‌دهد تا Hustle Castle دوست داشتنی‌تر باشد! اگر سریال انیمیشی Family Guy را دیده باشید، گرافیک و جلوه‌های بصری بازی برای شما بسیار آشنا خواهند بود. گرافیک بازی واقعا زیباست و Hustle Castle به هیچ عنوان نمی‌خواهد که واقع‌گرایانه باشد. بلکه می‌خواهد گرافیکی کارتونی و رنگارنگ را به مخاطب انتقال دهد. جزئبات بازی هم علی‌رغم گرافیک کارتونی، در سطح واقعا خوبی قرار می‌گیرند و گرافیک Hustle Castle تجربه‌ای خوب در کنار داستان آن خواهد بود.

مکمل گرافیک، جلوه‌های صوتی است. Hustle Castle به اندازه‌ای خوب عمل می‌کند که واقعا حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد. موسیقی بازی سفری به دنیای جادو است و حس و حال قرون وسطی دارد. صدا گذاری‌های بازی و تمامی دیالوگ‌های آن، حرفه‌ای صورت گرفته است و مکمل خوبی برای گرافیک بازی شده است. توصیه می‌کنم اگر تصمیم به تجربه Hustle Castle گرفتید، حتما از هدفون استفاده کنید تا بهتر بتوانید روند بازی را درک کنید.

پبشنهاد میشه!

در نگاه اول به بازی Hustle Castle چیز چندان خارق‌العاده‌ای در آن نمی‌توان دید. اما هرچقدر که در بازی پیشروی می‌کنید، متوجه جذابیت Hustle Castle خواهید شد. بازی گرافیکی دوست داشتنی و داستانی فانتزی دارد. المان‌هایی که ترکیب خوبی را با موسیقی متن و گیم‌پلی بازی به وجود آورده‌اند و Hustle Castle را تبدیل به یک عنوان نقش آفرینی خوب کرده‌اند.

Hustle Castle

    Hustle Castle

  • سازنده My.com B.V.
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکاکشن-نقش‌آفرینی
  • حجم: 137 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/b5i
نظرات (۴)
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
AmirMohammd

در نقد بررسی بعدی بازی my friend pedro رو که تازه برای اندروید اومده. نقد و بررسی کنید.

sorooshkiller

حاجی من اگه آیکون بازی رو پروفم کنم بن میشم😅

پ.ن«مجبور شدم آیکون سایت رو بزارم»
پ.ن۲«آیکون توی خود پلی استور رو نمیتونم»

آخرین ویرایش 1 سال پیش توسط sorooshkiller
4
0
دوست داشتید، نظر دهیدx