ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

بازی My Friend Pedro را حالا می‌توانید روی موبایل تجربه کنید

ترکیبی جذاب از یک بازی اکشن و المان‌های پلتفرمر

۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ۴.۳ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید My Friend Pedro همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های اکشن موبایلی سال‌هاست که تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از دنیای بازی‌های ویدیویی شده‌اند و در این میان، عناوین اکشن بزرگی نیز معرفی شده است. عناوینی دوست داشتنی که تجربیات جذابی را در اختیار کاربران قرار داده‌اند و تلاش کرده‌اند که صرفا یک بازی موبایلی ساده نباشند. تنها کافی است نگاهی به تاریخچه بازی‌‌های اکشن بیندازیم! این بازی‌ها بارها ثابت کرده‌اند که پتانسیل‌های بالایی دارند و قرار نیست که مخاطب را ناامید کنند. همه‌چیز بقدری سریع پیشرفت، که حتی عناوینی که قرار نبود برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کنند، پایشان به این پلتفرم جادویی باز شد و آغاز کننده نسلی جدید از بازی‌های موبایلی شدند.

حالا دیگر همه‌چیز تغییر کرده بود. در یک طرف داستان، عناوینی بودند که المان‌های آن‌ها مخاطب را مجبور به تجربه این بازی‌ها می‌کردند و در طرفی دیگر، بازی‌های قرار داشتند که هرگز آنطوری که لایقش بودند، دیده نشدند. بازی‌های موبایلی، راه پرفراز و نشیبی را برای رسیدن به این نقطه طی کردند. داستان‌های خودشان را رقم زدند و موانع بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند. حالا دیگر پلتفرم موبایل تبدیل به غولی بزرگ در بین پلتفرم‌های بازی شده است. پلتفرمی که اگرچه محدودیت‌های بسیاری دارد، اما هرگز این محدودیت‌ها سبب نشد تا این پلتفرم دست از کار بکشد.     

  بازی‌های اکشن موبایلی به دلیل مکانیزم‌ها و گیم‌پلی که در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد، توانسته‌اند که عملکرد مناسبی داشته باشند. این بازی‌ها به لطف گیم‌پلی‌های سریع و المان‌های شوتینگ و پلتفرمر، تبدیل به یکی از دوست داشتنی‌ترین سبک‌های بازی‌‌سازی شده‌اند. عنوانی که در این مطلب به سراغش رفته‌ایم، شاید بهترین بازی اکشن موبایلی نباشد، اما قطعا تجربه‌ای متفاوت خواهد بود و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.بازی My Friend Pedro که پیش‌تر روی کامیپوتر‌های شخصی و کنسول‌های نسل هشتمی عرضه شده بود، حالا چند وقتی است که پایش به پلتفرم موبایل باز شده. استودیوی بازی‌سازی DevolverDigital که سابقه خوبی در ساخت بازی‌های موبایلی دارد، حالا تصمیم گرفته است که نسخه موبایلی My Friend Pedro را در اختیار طرفداران بازی‌های موبایلی قرار دهد. اما سوال اصلی اینجاست! آیا استودیوی DevolverDigital توانسته است که تمامی مکانیزم‌های بازی را به خوبی روی پلتفرم موبایل پیاده کند؟ آیا باید بیخیال بازی My Friend Pedro شویم؟

اول از همه باید اشاره کنیم که نسخه موبایلی بازی My Friend Pedro کمی متفاوت‌تر از نسخه کنسولی آن است. استودیوی DevolverDigital تلاش کرده است که با پایبندی به ریشه‌های اصلی بازی، مکانیزم‌ها و گرافیک بازی را متناسب با قدرت سخت افزاری و برخی از محدودیت‌های پلتفرم موبایل، بهینه کند. البته این موضوع ابدا به معنای بد بودن بازی My Friend Pedro نیست! بلکه بازی تماما رنگ و بوی برادر بزرگش خودش را می‌دهد و DevolverDigital با توسعه نسخه موبایلی My Friend Pedro راهی متفاوت‌تر از نسخه کنسولی بازی را هدف قرار داده.

اگر تصور می‌کنید که با یک بازی منطقی طرف هستید، سخت در اشتباهید! My Friend Pedro داستانی بامزه و شاید غیرمنطقی را روایت می‌کند. داستان بدون هیچ حد و مرزی روایت می‌شود و اصلا خودش را جدی نمی‌گیرد. شخصیتی که بدون هیچ توضیحی وارد داستان می‌شود و موزی که از شما کمک می‌خواهد، به خوبی به شما می‌فهماند که با چه نوع داستانی طرف هستید! اوضاع از این قرار است. این موز دوست داشتنی، خودش را Pedro معرفی می‌کند! و از شما می‌خواهد که به سراغ خانواده‌اش که حالا گروگان گرفته شده‌اند، بروید. حالا این شماید و این گروهی از آدم‌ بد‌ها، و به همراه موزی دوست داشتنی که باید ماجراجوی‌های بسیاری را پشت سر بگذارید.My Friend Pedro یک بازی اکشن است. اما اولین چیزی‌که به محض شروع بازی متوجه آن‌ خواهید شد، المان‌های پلتفرمر بازی است. My Friend Pedro از شما نمی‌خواهد که تنها تفنگ به دست، حساب آدم بدهای بازی را برسید! بلکه بازی شما را مجبور می‌کند که با انجام حرکات جذاب و گیم‌پلی روان، در محیط بازی پیشروی کنید، از موانع رد شوید و در نهایت شلیکی درست انجام دهید. به جرات می‌توان گفت که مکانیزم‌های پلتفرمر My Friend Pedro این بازی را بسیار دوست داشتنی‌تر کرده‌اند و تجربه‌ای خاص از یک بازی اکشن موبایلی را پدید آورده‌اند.

علی‌رغم اینکه استودیوی DevolverDigital تلاش کرده است که بازی My Friend Pedro را برای پلتفرم موبایل بهینه کند، اما بازهم در بازی می‌توان کلیشه‌ها و ریشه‌هایی از نسخه کنسولی بازی دید. همین موضوع سبب شده است که گیم‌پلی بازی My Friend Pedro بسیار دوست داشتنی‌تر باشد و تجربه آن، حتی روی پلتفرم موبایل نیز، تجربه‌ای عامه‌پسند از آب در بیاید و انتظارات ما را به خوبی برآورده کند.

در بازی اهداف شما مشخص است. شما باید با استفاده از جوی استیک‌های بازی شخصیت خودتان را حرکت دهید. المان‌های پلتفرمر بازی را نیز نباید فراموش کرد. در بازی My Friend Pedro شما باید روی سکوهای مختلف بپرید و با زمانبندیی درست، به اهداف و آدم‌ بد‌های بازی شلیک کنید. انیمیشن‌های بازی بقدری روان طراحی شده‌اند که موقع انجام بازی، همه‌چیز سریع اتفاق می‌افتد و شما باید سرعت عمل خوبی داشته باشید. شاید تنها ایرادی که بتوان به گیم‌پلی بازی گرفت، این باشد که بعد از مدتی، شما برای ادامه مراحل بازی باید مقداری هزینه کنید تا از نسخه کامل بازی بهره‌مند شوید.اگر بخواهم گرافیک بازی My Friend Pedro در یک کلمه خلاصه کنم، باید بگویم که گرافیک بازی علی‌رغم تمامی سادگی خودش، واقعا زیباست. بزرگ‌ترین تفاوت نسخه موبایلی My Friend Pedro و نسخه کنسولی آن، شاید در هیمن گرافیک بازی خلاصه شود. نسخه موبایلی گرافیکی به مراتب ساده‌تر اما جذاب دارد که به خوبی با مکانیزم‌های سخت افزاری این پلتفرم ادغام شده است و تجربه آن را دوست داشتنی‌تر کرده.

جلوه‌های صوتی و موسیقی بازی نیز، به خوبی هرچه تمام‌تر عمل می‌کنند. در بازی خبری از ریخت و پاش‌های اضافی نیست و تماما صداگذاری‌ها، اعم از صدای گلوله‌ها، انفجارها و حتی موسیقی بازی، کیفیتی عالی دارد و بازی My Friend Pedro را تبدیل به یک عنوان اکشن عالی کرده.

My Friend Pedro

پیشنهاد میشه!

بازی My Friend Pedro مدتی زیادی نیست که توسط استودیوی DevolverDigital روی مارکت‌های موبایلی قرار گرفته است. بازی در همین مدت زمان کوتاه، نقدهای خوبی را دریافت کرده و تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های اکشن موبایلی شده است. گیم‌پلی جذاب در کنار گرافیک و داستان عجیب و بامزه بازی سبب شده است تا عنوان My Friend Pedro حداقل ارزش یکبار تجربه کردن را داشته باشد و جایگزین خوبی برای نسخه کنسولی خودش، روی موبایل باشد.

My Friend Pedro

    My Friend Pedro

  • سازنده DeveloperDigital
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراکشن-ماجراییپلتفرمرشوتر سوم شخص
  • حجم: 66 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/b6t
نظرات (۲۳)
4.3 4 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
23 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
Goldtarget

بعد از نصب یک نفس تا اخرش رفتم …واقعا جالب و سرگرم کنندس …به چک پوینت هم احتیاجی نداره بنظرم از یه مرحله قبل شروع میشه بازی دیگه …اینجوری هیجانش هم بیشتر هم …فقط میخواستم بدونم با فعال کردن نسخه پرمیوم مرحله های جدیدی به بازی اضافه میشه یا نه …ممنونم

AmirMohammd

بازی رو همین چند دقیقه پیش تموم کردم مرحله آخرش یک باس فایت باحال داشت.بازی باحالی بود ارزش اینرو داره چند بار دیگه هم تمومش کنم.

viking

عالی بود. ممنون از آقای حسینی

sorooshkiller

و سروش مجددا پروف را عوض میکند و رکورد ها را جابه جا میکند

Matin-Alipour

داداش منم بلدم روزی ۱۰۰ بار پروف عوض کنم ولی به این پروفم وفادارم

Warcraftfans

وفادار به پروف فقط من😂

آخرین ویرایش 1 ماه پیش توسط Warcraftfans
Daeealireza

قبلا که به یکی دیگه وفادار بودی بلا😉

آخرین ویرایش 1 ماه پیش توسط Daeealireza
Matin-Alipour

اون ترول بود به درد نمیخورد

Warcraftfans

خیلی…………….

آخرین ویرایش 1 ماه پیش توسط Warcraftfans
Hrea

I am king😎

sorooshkiller

Wow

AmirMohammd

نقد و بررسی عالی بود. ممنون از آقای حسینی خواه.

MOSTAFA-COD-M

البته نسخه معمولیش تا وسطاش باید پول پرداخت کرد
میتونید از سایت moddroid نسخه پریمیوم‌ را تهیه کنید

AmirMohammd

این سایتی که میگی نسخه اندرویدشه دیگه

MOSTAFA-COD-M

اره

AmirMohammd

ممنون خیلی دنبال نسخه پرمیومش بودم

Arshamtt

به مولا با لاکی پچر میشه عا!

sorooshkiller

من بازی بتل سی ۲ رو لاکی پچر زدم کار کرد🤣

MOSTAFA-COD-M

من نرم افزارهایی مثل ادیت و screen recorder
رو با لاکی پچر پرمیومشون میکنم

Spongbob-

چجوری از لاکی پچر استفاده می‌کنید من نصب کردم نتونستم بی خیال شدم

MOSTAFA-COD-M

ببین خوب توجه کن :
۱_برای پرمیوم کردن نرم افزار‌های مختلف با لاکی پچر اول بعد از نصب خود لاکی پچر اون برنامه یا بازی موردنظزتو‌ هم باید نصب باشه
۲_وارد لاکی پچر شو و از لیست برنامه‌ها اون برنامه یا بازی موردنظر روی اون کلیک کن بعد گزینه (لیست پچ ها) رو انتخاب کن بعد روی گزینه‌ی(ساخت فایل apk برای شبیه سازی پرداخت درون برنامه‌ای) کلیک کن
۳_در پنجره که باز میشه ۴ گزینه سبز رنگ(به اون نوشته‌های زرد کاری نداشته باش) تیک گزینه دوم رو بردار و گزینه سوم یعنی پشتیبانی از پچ شبیه ساز پرداخت درون برنامه‌ای با پروکسی سرور رو انتخاب کن و روی باز سازی برنامه کلیک کن تا عملیات شروع شود
۴_بعد از اتمام عملیات در پنجره بعدی گزینه برو به فایل رو انتخاب کن و روی گزینه لغو نصب برنامه و نصب برنامه کلیک کن وتمام

برای دانلود لاکی پچر به سایت فارس روید مراجعه کن فقط نسخه مود رنگی رو دانلود نکن فقط معمولی

Spongbob-

دستت درد نکنه

NIMA90

چقدر دنبال نسخه پرمیوم این بازی گشتم من،لعنتی نسخه معمولی چک پوینت نداره باید از اول شروع کنی😐دمت گرم