با یکی از بهترین عناوین استراتژیک موبایلی آشنا شوید

با یکی از بهترین عناوین استراتژیک موبایلی آشنا شوید

وقتی استودیوی Valve دست به کار می‌شود

۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های سبک استراتژیک موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Dota Underlords همراه ویجیاتو باشید.

در صنعت بازی‌های موبایلی مفاهیم خطوط قرمز، سال‌هاست که دیگر چارچوب خودشان را از دست داده‌اند. پلتفرم موبایل تبدیل به سکویی شده که میزبان هزاران ایده و نوآوری‌های دوست داشتنی است. همین ایده‌ها و شجاعت توسعه دهندگان بازی‌های موبایلی، سبب شده است تا این پلتفرم تبدیل به پلتفرمی جادویی شود، غیرممکن‌ها را ممکن سازد و نشان دهد که صنعت بازی‌های موبایلی هم می‌تواند جذاب باشد. در طول این چندسال، توسعه دهندگان بزرگ و کوچک بسیاری پایشان به دنیای بازی‌های موبایلی باز شد و خیلی زود بازی‌های دوست داشتنی بسیاری را راهی پلتفرم موبایل کردند.

اما چیزی‌که عجیب بود، کشیده شدن پای استودیوهای بزرگ بازی‌سازی به این پلتفرم بود. قضیه تا جایی ادامه پیدا کرد که حتی پای فرنچایز‌های بزرگ نیز به این پلتفرم باز شد. همه‌ این موضوعات نشان می‌داد که پلتفرم موبایل راهش را پیدا کرده است و توسعه دهندگان به خوبی از پتانسیل‌های بالای این پلتفرم استفاده می‌کنند. از بازی‌های شوتر بگیرید تا سبک‌های ریسینگ و بازی‌های استراتژی، همه نمایندگانی عالی روی پلتفرم موبایل داشتند.

اگر کسی به دنبال یک عنوان شوتر می‌گشت، Call of Duty: Mobile خودش را نشان می‌داد. اگر دلتان برای تجربه یک بازی ریسینگ خوب تنگ شده بود، Need for Speed No Limits گزینه خوبی برای شما به حساب می‌آمد. همه‌چیز دست به دست هم داده بود، تا نسلی جدید شروع شود. در دنیایی که اکثریت توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی، المان‌های تکراری را برای بازی‌های خودشان استفاده می‌کنند، دیدن یک فرنچایز بزرگ آن‌هم روی پلتفرم موبایل واقعا می‌تواند جذاب باشد نشان دهد که هنوز هم می‌توان خلاق بود.

وقتی در سال ۱۹۹۸ استودیوی بازی‌سازی Valve شاهکار خودش را با نام Half-Life عرضه کرد، هیچکسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی پای این استودیوی جذاب بازی‌سازی به پلتفرم موبایل نیز باز شود. استودیویی بزرگ که بسیاری بازی Half-Life را آغازی جدید برای بازی‌های شوتر اول شخص می‌دانستند، حالا پایش به پلتفرم موبایل باز شده است و یکی از مهم‌ترین فرنچایزهای خودش را راهی مارکت‌های این پلتفرم کرده. اما سوال اینجاست که آیا Valve توانسته است که به خوبی حس و حال بازی‌های شاهکارش را به موبایل انتقال دهد یا صرفا ایده آن‌ها نمی‌تواند خوب از آب در بیاید؟

استودیوی بازی‌سازی Valve عنوان موبایلی خودش را با نام Dota Underlords راهی پلتفرم موبایل کرده است. بازی Dota Underlords برخلاف Dota 2 یک بازی MMO نیست! بلکه المان‌های بازی ما را یاد عناوین استراتژیک موبایلی می‌اندازند. همین موضوع باعث می‌شود تا Dota Underlords متفاوت‌تر از دیگر عناوین مشابه موبایلی باشد. Valve به خوبی از تجریبات خود استفاده کرده است و پروسه ساخت Dota Underlords را به خوبی به پایان رسانده و به ما اجازه می‌دهد تا انتظار بالایی از این بازی داشته باشیم.

داستانی معمولی یا گیم‌پلی عالی؟ بازی Dota Underlords مانند دیگر بازی‌های فرنچایز Dota یک عنوان فانتزی محسوب که داستان آن به نوعی الهام گرفته شده از دیگر بازی‌های این فرنچایز است. البته نباید که از بازی Dota Underlords انتظار داستانی شاهکار داشته باشید! زیرا بازی تلاش کرده است که تمرکز اصلی خودش را وقف گیم‌پلی کند و صرفا داستان بازی، دلیلی برای پیش‌ بردن گیم‌پلی بازی است. از طرفی بک‌استوری هرکدام از شخصیت‌های بازی، به ما اجازه می‌دهد که ایراد چندانی به این بخش نگیریم و کمی دوستانه با Dota Underlords رفتار کنیم.

داستان یک کودتا! داستان بازی درحالی شروع می‌شود که ما Momma Eeb را درحالی پیدا می‌کنیم که به تازگی توسط گروهی مرموز به قتل رسیده است. Momma Eeb ملکه شهر White Spire بود و با کشته شدن آن و از بین رفتن پیمان نامه صلح، حالا شهر به دست گروه‌های خلافکار افتاده است و جنگ بین نژادهای مختلف، شهر را تا مرز نابودی کشانده است. حالا شما وظیفه دارید که فورا با تشکیل گروهی متشکل از وفادارن به ملکه، جلوی یک کودتا را بگیرید و اجازه ندهید که کنترل شهر به دست خلافکاران و جادوگران جادوی سیاه بیفتد.

اگرچه داستان بازی Dota Underlords به اندازه‌ای که باید عمیق طراحی نشده است، اما گیم‌پلی بازی شاهکاری به تمام معناست. استودیوی Valve تلاش کرده است تا به خوبی تجربه‌ای جذاب را از فرنچایز Dota در اختیار مخاطبان بازی‌های موبایلی قرار دهد. المان‌های بازی علی‌رغم به دوش کشیدن صفت یک بازی استراتژیک، واقعا عالی عمل می‌کنند و Dota Underlords را تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک با المان‌های موبا کرده‌اند.

به محض اینکه وارد محیط Dota Underlords می‌شوید، مکانیزم‌های بازی تماما شما را یاد بازی Dota 2 خواهند انداخت. گیم‌پلی بازی Dota Underlords در واقع نسخه شخصی‌سازی شده بازی Dota 2 است و راه متفاوت‌تری را دنبال می‌کند. بازی محتوای خوبی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و دست شما را در انتخاب سبک بازیتان و یا گیم‌مودهای بازی کاملا آزاد می‌گذارد. محتوی بازی بقدری جذاب و درگیرکننده است که باور نمی‌کنید که با یک عنوان موبایلی طرف هستید! از طرفی گیم‌مودی متنوع بازی نیز سبب شده است تا Dota Underlords در دراز مدت روندی تکرار نداشته باشد.

دربازی تقریبا شما قادر به انجام همه‌کاری هستید! در ابتدای در مرحله، بازی از شما می‌خواهد که با نیرو‌هایی که به صورت رندوم در اختیار شما قرار گرفته می‌شود، ترکیبی درست را سازماندهی کنید، ارتشتان را فرم دهید و نیروهای مختلف را روی جایگاه‌های مختلف بچینید تا با موفقیت از یک نبرد PVP نفس گیر بیرون بیاید. همانند Dota 2 بازی Dota Underlords نیز تنوع خوبی از نیروها و قهرمانان را در اختیار شما قرار می‌دهد. قهرمانانی که وظیفه هدایت و رهبری تیم شما را برعهده دارند و می‌توانند کلید موفقیت شما در بازی باشند.

هرکدام از این قهرمان‌ها کلاس و سبک بازی خودشان را دارند و شما می‌توانید با توجه به نوع و استراتژی بازی خودتان، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. هر مچ بازی، از چندین راند تشکیل شده است که با اتمام هر راند، با توجه میزان امتیاز شما در راند قبلی، نیرو و آیتم‌های بیشتری به شما داده خواهد شد تا در راند بعدی از آن‌ها استفاده کنید. سیستم رنک آپ بازی و ارتقای نیروها نیز به خوبی طراحی شده است و Dota Underlords را تبدیل به جایگزینی خوب برای خانواده Dota روی موبایل کرده است.

گرافیک بازی همانطور که از استودیوی Valve انتظار می‌رود، عالی طراحی شده است. تم فانتزی بازی با داستان و مکانیزم‌های گیم‌پلی Dota Underlords به خوبی ترکیب شده‌ است. محیط‌های بازی جزئیات و رنگ‌بندی خوبی دارند و انیمشین‌های پویای بازی، تجربه Dota Underlords را بسیار روان‌تر و سریع‌تر کرده‌اند. نقشه‌های متنوع بازی و محیط زنده آن، باعث می‌شود که مخاطب به هنگام اجرای  Dota Underlords حس و حالی کنسولی داشته باشد و تجربه آن واقعا لذت‌بخش شود.

موسیقی و جلوه‌های صوتی بازی نیز شرایطی یکسان دارند. صداگذاری‌های بازی و دیالوگ‌های شخصیت‌ها، بسیار حرفه‌ای صورت گرفته است و جلوه‌های صوتی بازی باعث شده‌اند که Dota Underlords تجربه‌ای شاهکار باشد. اگر می‌خواهید که از بازی نهایت لذت را ببرید، توصیه می‌کنم که حتما از هدفون استفاده کنید.

با یکی از بهترین عناوین استراتژیک موبایلی آشنا شوید - ویجیاتو

پیشنهاد میشه!

باید از استودیوی Valve بابت ساخت Dota Underlords تشکر کرد. Dota Underlords عنوانی جذاب است که شما را راهی دنیای فانتزی خودش می‌کند. گرافیک خوب و گیم‌پلی جذاب، دلایلی هستند که شما مجبور به تجربه Dota Underlords می‌کند. اگر به دنبال عنوان یک عنوان استراتژی خوب از استودیوی جذاب هستید، بدون شک به سراغ Dota Underlords بروید.

Dota Underlords
  • سازنده Valve Corporation
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیک
  • حجم56 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/b7r
نظرات (۱)
5 3 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

دوتادو mmo نیست سبکش moba هست?

1
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x