بازی Life is Strange یک تجربه بی‌نظیر روی موبایل است

بازی Life is Strange یک تجربه بی‌نظیر روی موبایل است

موبایل گیمینگ خودش را باید مدیون این بازی‌ها بداند

۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ۳ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Life is Strange همراه ویجیاتو باشید.

شاید اگر سال‌ها پیش نگاهی به بازی‌های موبایلی می‌انداختیم، عناوین موبایلی عمدتا بازی‌هایی ساده بودند که شما را زیاد درگیر مکانیزم‌های خودشان نمی‌کردند. البته این موضوع به معنای بد بودن این نوع بازی‌ها نیست. بالاخره  پلتفرم موبایل راهش را از همین بازی‌های ساده شروع کرد و حالا تبدیل به یکی از جذاب‌ترین پلتفرم‌های بازی شده است. پلتفرمی که شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد که روزی پای عناوین بزرگ کنسولی به این پلتفرم باز شود! اما موبایل گیمینگ آمده بود تا نشان دهد که هیچ محدودیتی ندارد و می‌تواند در کمال سادگی، تجربه‌ای لذت‌بخش باشد.

شاید اگر قرار بود که لیستی از بهترین سبک‌‌های بازی‌های این پلتفرم تهیه کنیم، قطعا بازی‌های ماجراجویی موبایلی جایگاهی ویژه در این لیست داشتند. اگرچه شروع کنند انقلاب بازی‌های موبایلی، عناوین شوتر و بتل رویال بودند، اما از طرفی ادامه دهنده این راه قطعا عناوین ماجراجویی هستند. عناوینی دوست داشتنی که عجیب‌ترین اتفاقات تا واقعی‌ترین حقایق را برای شما به تصویر می‌کشند. در این بازی‌ها شما می‌توانید هرکسی که دلتان می‌خواهد باشید. داستان را به دست بگیرید و بازی را پیش ببرید. همین موضوع است که بازی‌های ماجراجویی موبایلی را خاص کرده است.

بازی‌های ماجراجویی موبایلی فارغ از دنیایی که دارند، همگی حول محور یک چیز جریان دارند. اگر مکانیزم‌های این بازی‌ها را فاکتور بگیریم، با عناوینی دوست داشتنی رو به رو خواهیم شد که داستان‌های آن‌ها، بیشتر شبیه یک کتاب رمان جذاب است تا یک بازی ویدیویی! داستان‌هایی دوست داشتنی که شما را محرم خود می‌دانند و اجازه می‌دهند که شما در دل این بازی‌ها به گشت و گذار بپردازید و به دنبال حقیقت بروید. تنها گرافیک و یا گیم‌پلی نیست که یک عنوان را شاهکار را می‌کند! بلکه نباید داستان بازی را فراموش کرد! المانی که بازی‌های ماجراجویی موبایلی به خوبی آن را به نمایش گذاشته‌اند.

بازی‌های ماجراجویی موبایلی به اندازه‌ای جذاب شده‌اند که حتی پای استودیوی‌های بزرگ بازی‌سازی نیز به این سبک بازی‌ها باز شده است. شکی نیست که استودیوی SQUARE ENIX یکی از بهترین استودیو‌های بازی‌سازی است! استودیویی که با ساخت فرنچایز Deus Ex نسلی جدید از بازی‌های ماجراجویی – نقش آفرینی را پایه گذاری کرد. حالا این SQUARE ENIX پایش را به پلتفرمی باز کرده است که پتانسیل‌های بالایی دارد. پلتفرم موبایل به اندازه‌ای خوب است که می‌تواند مارکتی جدید برای بازی‌های این استودیو باشد. اما سوال اصلی اینجاست که آیا SQUARE ENIX می‌تواند به خوبی آن حس و حال جذاب بازی‌هایشان روی پلتفرم موبایل پیاده کند؟

Life is Strange یکی از بهترین بازی‌های ماجراجویی موبایلی است که توسط استودیوی SQUARE ENIX ساخته شده. ساده بگویم، بازی شاهکاری به تمام معناست. Life is Strange بقدری زیبا طراحی شده است که به جرات می‌توان گفت لایق بودن در جمع لیست ۵ بازی برتر موبایلی است. Life is Strange به نوعی یکی از پرچالش‌ترین و جدی‌ترین تجربیات استودیوی SQUARE ENIX در ساخت بازی‌های موبایلی محسوب می‌شود و باید گفت که استودیوی SQUARE ENIX همه‌چیز را عالی به پایان رسانده است. گرافیک و المان‌های بازی بقدری خوب طراحی شده‌اند که شما احساس می‌کنید که خودتان در بازی حضور دارید و همه‌چیز گواه فراتر از یک بازی موبایلی بودن را می‌دهد.

داستان بازی Life is Strange ترکیبی خارق‌العاده از روزمرگی‌های انسان و یاس‌های فلسفی ماست. تنها کافی است که به داستان‌های بازی‌های ویدیویی چندسال اخیر نگاه کنیم. متاسفانه داستان بازی‌ها، سال‌هاست که دیگر روندی افولی دارند و خبری از داستان‌های جذاب نیست. اما Life is Strange داستانش را با تمامی جزئیات احساسی بیان می‌کند. مخاطب را غرق در احساسات می‌کند و به یکباره همه‌چیز را از نو می‌سازد. ذات داستان Life is Strange به همین غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است. داستان کلیشه‌های روزمره انسان‌ها را به منطقی‌ترین راه ممکن به خورد ما می‌دهد و آرزوهایمان را به ما نشان می‌دهد. داستان بازی یک کتاب فلسفی از تمامی اندو‌ه‌های ماست.

کریستین دیواین نویسنده بازی Life is Strange تلاش کرده است که با ترکیب مفاهیم فلسفی و مفهوم سفر در زمان تجربه‌ای جذاب را برای طرفدارن بازی‌های موبایلی به ارمغان بیاورد. داستان بازی حول محور دختری جوان به نام مکس کالفیکد جریان دارد. مکس دختری نوجوان است که آرزوی عکاس شدن را در سر دارد. مکس حالا که در یکی از بهترین دانشکده‌های هنر آمریکا در حال تحصیل است، فردی آرام و رویا پرداز است که گاهی با دوربین آنالوگش عکاسی می‌کند. اما همانند هر داننشکده‌یدیگری، مکس نیز با مشکلات زیادی رو به رو است. مشکلاتی مکس را کاملا احاطه کرده‌اند و دیگر خبری از آن مکس خوشحال نیست. اما دریکی از روز‌ها مکس متوجه قدرت عجیبی در خود می‌شود. قدرتی که می‌تواند زندگی او را برای همیشه تغییر دهد.

استودیوی SQUARE ENIX در ساخت و طراحی گیم‌پلی بازی، به هیچ عنوان چیزی کم نذاشته است. Life is Strange همانند داستانش، گیم‌پلی غنی دارد و مصادق خوبی برای یک بازی ماجراجویی موبایلی شگفت انگیز است. Life is Strange اگرچه صفت یک بازی ماجراجویی را به دوش می‌کشد، اما المان‌های نقش آفرینی بازی، آن را تبدیل به عنوانی عالی کرده‌اند. مکانیزم‌های نقش آفرینی بازی بقدری خوب طراحی شده‌اند که Life is Strange را بیشتر شبیه یک بازی نقش آفرینی کرده‌اند تا یک بازی ماجراجویی موبایلی.

گیم‌پلی بازی با جزئیات بسیار خوبی طراحی شده است. گیم‌پلی آزاد است و تصمیمات شما کاملا در روند داستان بازی تاثیر گذار خواهند بود. از طرفی المان‌های ماجراجویی بازی Life is Strange به کمک آن آمده‌اند و به شما اجازه می‌دهند که محیط بازی را زیر و رو کنید. داستان بازی، با پیش‌روی شما در آن، و حل کردن برخی از معماها و پیدا کردن جواب برخی از حقایق کامل می‌شود و همین موضوع سبب شده است تا گیم‌پلی بازی Life is Strange صرفا یک گیم‌پلی تک بعدی نشده و آزادی عمل بسیاری در اختیار مخاطب قرار داده می‌شود.

دربازی شما باید با جوی استیک‌‌های موجود، شخصیتتان را حرکت دهید. بازی تقریبا امکان بررسی هرچیزی را در محیط به شما می‌دهد. محیط بازی را نباید دست کم بگیرید زیراکه برخی از نوشته‌هایی که در محیط بازی پیدا می‌کنید، کمک بسیاری به فهم هرچه بیشتر داستان بازی خواهند کرد. انتخابات شما می‌تواند روند بازی را کاملا تغییر دهد! بنابراین باید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. از آنجایی که زبان بازی کاملا انگلیسی است، برای درک و فهم بهتر بازی باید آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشید تا دیالوگ‌های بازی را بهتر متوجه شوید. درکل اگر سرتان برای یک بازی جذاب موبایلی رد می‌کند، Life is Strange بهترین انتخاب برای شماست.

گرافیک بازی چیزی فراتر از یک عنوان موبایلی ساده است. Life is Strange تجربه‌ای کنسولی روی موبایلی است و استودیوی SQUARE ENIX به لطف استفاده از موتور بازی‌سازی Unreal Engine توانسته است که کیفیت بازی را به بهترین شکل ممکن به نماش بگذارد. جزئیات گرافیکی بازی به لطف همین موتور بازی‌سازی، عالی از آب درآمده‌اند و محیط‌های مختلف بازی به بهترین شکل طراحی شده‌اند. به جرات می‌توان گفت که بازی Life is Strange یکی از زیباترین جلوه‌های بصری را در بین تمای بازی‌های موبایلی دارد.

موسیقی بازی نیز شاهکاری دیگر از استودیوی سازنده است. تم موسیقی بازی وقتی برای اولین باز وارد بازی می‌شوید، شما را کاملا در خودش غرق خواهد کرد. موسیقی‌های کلاسیک و جلوه‌های صوتی که همگی رنگ و بویی اسرار آمیز دارند، حسی عجیب را در مخاطب به وجود خواهند آورد. حسی که من تابحال در هیچ عنوان موبایلی دیگری ندیده بودم. درکل پیکج گرافیک و موسیقی بازی، واقعا عالی است.

بازی Life is Strange یک تجربه بی‌نظیر روی موبایل است - ویجیاتو

پیشنهاد میشه!

استودیوی بازی‌سازی SQUARE ENIX در یکی از جدی‌ترین ماموریت‌های خودش به سراغ پلتفرمی دوست داشتنی رفته است و بازی Life is Strange را راهی پلتفرم موبایل کرده است. داستان بازی واقعا زیباست و گرافیک آن تجربه‌ای خارق‌العاده از یک بازی روی موبایل است. از طرفی موسیقی جذاب و گیم‌پلی عالی دلایلی هستند که Life is Strange را جذاب‌تر نیز کرده‌اند.

Life is Strange
Life is Strange
  • سازنده اسکوئر انیکس
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانردرام تعاملیرازآلودماجرایینقش آفرینی
  • حجم1000 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/ba9
نظرات (۵۴)
3 3 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
54 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

جز بازی هایی که تا ابد تو ذهنم میمونه .

واقعا داستانش زیباس تازگیا تمومشون کردم بنظر نسخه اول و اسپین افش بی نظیرن بهترین بازی افلاین داستانی ک بازی کردم خیلی داستانش احساسیه و انتخابای ناراحت کننده ای بتون میده واقعا داستانش دارک شروع میشه و دارکم تموم میشه واقعا عالیه پیشنهادش میکنم

از نطر بعضی چیزا خوبه ولی نه عالی از نظره من ۳ ستاره هست

منتظر بررسی بازی Contra Returns.هستم آقای حسین خواه. خیلی خفنه

چه جذاب من برم نصبش کنم?‍♀️

هم روی موبایل هم روی پی سی دارمش ولی حوصله رفتنشو ندارم?
نمیدونم چرا حس و حالشو ندارم?

اقای حسین خواه اگه میشه دفعه بعد برو سراغ لیمبو

سروش اماده شو??

54
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x