ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

نگاهی به عنوان موبایلی Identity V؛ یک بازی ترسناک تمام‌ عیار

یکی از سورئال‌ترین داستان‌های بازی‌های موبایلی

۴ هفته پیش ۵ ذخیره

اگر بازی‌های سبک نقش آفرینی موبایلی را دوست دارید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Identity V همراه ویجیاتو باشید.

اگر نگاهی به تاریخ بازی‌های موبایلی بیندازیم، به خوبی می‌توان فهمید که صنعت‌ بازی‌های موبایلی راهی طولانی را برای رسیدن به آنچه که امروزه دارد طی کرده است. راهی پر فراز و نشیب که کمتر کسی روی آن حساب باز می‌کرد. اما پلتفرم موبایل آماده بود تا ماجراجویی خودش را رقم بزند و به همه ثابت کند که بازی‌های موبایلی هم می‌توانند تجربه‌ای در حد و اندازه عناوین کنسولی باشند. پلتفرم موبایل، حالا سال‌هاست که دیگر یک پلتفرم بازی ساده نیست و عناوین بزرگ و کوچک بسیاری را راهی دنیای بازی‌های ویدیویی کرده است. بازی‌هایی که شاید ارزششان چند سال بعد از انتشارشان معنا پیدا کند؛ اما تجربه آن‌ها حتی پس از گشت سال‌ها هم می‌تواند سرگرم‌کننده باشد.

بازی‌های موبایلی فارغ از سبکی که دنبال می‌کردند؛ همگی در پیشرفت پلتفرم موبایل سهم داشته و در این میان؛ بازی‌های نقش‌آفرینی تبدیل به یکی از بهترین سبک‌های بازی‌های موبایلی شدند. در ابتدای کار، این بازی‌ها ایرادات واقعا بزرگی داشتند و هیچکسی به آینده بازی‌های نقش‌آفرینی موبایلی؛ امیدوار نبود. اما این بازی‌ها قرار نبود که به همین راحتی دست از تلاش بردارند. خلاقیت استودیو‌های بازی‌سازی و از طرفی المان‌های جذاب و گاها داستانی باکیفیت؛ دلایلی بودند که جانی دوباره به این بازی‌ها بخشیدند و حالا دیگر بازی‌های نقش‌آفرینی موبایلی؛ به یکی از بهترین سبک‌های این پلتفرم تبدیل شده‌اند.

بازی‌های نقش‌آفرینی به دلیل مکانیزم‌های جذاب و گیم‌پلی درگیرکننده؛ طرفداران بسیاری جذب کرده‌ و انقلابی بزرگ را در دل بازی‌های ویدیویی شروع کرده‌اند. این بازی‌ها به مخاطب اجازه می‌دهند که فارغ از تمامی محدودیت‌ها، خودشان داستان خودشان را رقم بزنند و تبدیل به کسی می‌خواهند؛ شوند. مکانیزمی که در دیگر بازی‌های ویدیویی وجود ندارد و تنها بازی‌های نقش‌آفرینی هستند که رویاهای شما را تبدیل به واقعیت می‌کنند و اجازه می‌دهند که بدون هیچ ترسی، به سمت رویاپردازی قدم بردارید.

سال‌هاست که پلتفرم موبایل تبدیل به زمینه‌ساز ایده‌های خلاقانه توسعه‌دهندگان شده است. توسعه‌دهندگانی که بی‌پروا دست به ساخت بازی‌هایی عجیب اما خلاقانه می‌زنند. عناوینی که شاید یک الگو برداری سطحی از کلیشه‌های قدیمی باشند؛ و یا در حد و اندازه سفری عمیق به تاریک‌ترین فلسفه‌های انسانی ظاهر شوند. گاها برخی از بازی‌های موبایلی بیش از آن که یک عنوان ویدیویی باشند، یک بینش فلسفی هستند و پشت آن‌ها هزاران افسانه تاریک خوابیده است.

یک عنوان خلاقانه با چاشنی عبور از خط قرمزها؛ این‌بار از استودیویی دوست داشتنی! در بین تمام توسعه‌دهندگان موبایلی، شاید استودیوی NetEase به عنوان یکی از بهترین‌ها شناخته شود. استودیویی که بارها کیفیت بازی‌هایشان را ثابت کرده است و عناوین خلاقانه‌ای را به کاربران موبایلی هدیه داده است. با این‌حال، گاها باید برخی از چیزها را فدا کرد و دل به دریا زد. در دنیای بازی‌های ویدیویی هم می‌توان بی‌منطق بود و به دنبال حقیقت گشت. این دقیقا همان‌کاری است که استودیوی بازی‌سازی NetEase با ساخت بازی Identity V می‌خواهد که انجام دهد.

Identity V عنوان یک بازی نقش‌آفرینی را به دوش می‌کشد. اما بیش از آنکه یک عنوان نقش‌آفرینی باشد؛ یک بازی تاریک است که اتمسفر آن، می‌تواند شما را واقعا بترساند. بازی واقعا خوش‌ساخت است و المان‌های ترس و وحشت آن در کنار مکانیزم‌های بقا و رازآلود؛ Identity V را تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی کرده است. استودیوی NetEase در ساخت بازی Identity V تابوشکنی کرده و برخلاف دیگر بازی‌هایشان؛ این‌بار به سورئال‌ترین حالت ممکن داستانش را بیان می‌کند. مسیری خطرناک پیش روی شماست اما آیا شما به اندازه‌ای که باید شجاع هستید؟

مرز بین دیوانگی و شجاعت؛ به نازکی یک تار مو است! داستان بازی Identity V شاید یکی از سورئال‌ترین داستان‌ها در بین تمام بازی‌های موبایلی باشد. داستان بازی حول محور کارآگاهی به نام Orpheus جریان دارد. نویسنده‌ای حرفه‌ای، که پس از تصادف شدید دیگر قادی به نوشتن نبود و بخش بسیاری از حافظه‌اش را از دست داده است. حالا Orpheus تصمیم گرفته است که به عنوان کارآگاهی خصوصی، مسئول حل پرونده‌های جنایی شود. او برای حل کردن یکی از پرونده‌ها مامور پیدا کردن دختر گمشده آقای Reichenbac می‌شود. در مسیر پیدا کردن دختر گمشده، وقتی Orpheus به عمارت Oletus Manor می‌رسد با حقیقتی ترسناک رو به رو می‌شود. این عمارت در واقع مکانی برای شکنجه کودکان گمشده بود و در حیاط عمارت اتفاقات عجیب بسیاری افتاده است. حالا این شمایید و این پرونده‌ای موموز و عمارتی متروکه؛ که باید سر از کارش در بیاورید.

در بخش گیم‌پلی؛ بازی Identity V با دستی پر ظاهر می‌شود. بازی یک عنوان نقش‌آفرینی جذاب است که المان‌های ترس و وحشت و برخی از مکانیزم‌های بقا تاثیر به‌سزایی در بهتر شدن کیفیت بازی گذاشته‌اند. بازی یک عنوان نقش‌آفرینی است و به همین طبع، آزادی عمل و تصمیمات شما می‌تواند در روند داستان بازی تاثیر گذار باشند. چیزی‌که گیم‌پلی بازی Identity V را از دیگر بازی‌های مشابه، جدا می‌کند؛ نحوه روایت گیم‌پلی بازی است که در دو فاز صورت می‌گیرد و ذر هرکدام از آن‌ها؛ مکانیزم‌های مختلفی جریان دارد.

بخش اول گیم‌پلی، دقیقا همان‌بخشی است که شما بیش از دیگر فازهای بازی، با آن درگیر خواهید شد. در این بخش شما کنترل کارآگاه بازی را به دست دارید و باید با حل کردن معماها و برخی از پازل‌های مختلف، راز عمارت Oletus Manor را برملا کنید. معماهای بازی، هوشمندانه طراحی شده‌اند و فضای سازی عمارت تاریک و رمز‌آلود است. در روند حل کردن پرونده، شما با تیکه‌های کتاب و قطعات پازل‌های گمشده‌ای رو به رو خواهید شد؛ که پیدا کردن آن‌ها به شما در روند پیش‌برد اهداف و داستان بازی کمک بسیاری خواهد کرد. اما از آنجایی که تمامی محتوای بازی به زبان انگلیسی است، طبعا برای فهم هر چه بیشتر داستان؛ باید آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشید.

بخش دوم گیم‌پلی، جایی است که داستان شما را به سال‌ها پیش و اتفاقات عجیب عمارت Oletus Manor می‌برد. شما در این بخش کنترل بچه‌های گمشده‌ای را به دست دارید که باید هرچه سریع‌تر از آن عمارت فرار کنند. شما باید با انجام برخی از ماموریت‌ها و حل کردن بعضی از پازل‌ها؛ راهتان را به خارج از عمارت Oletus Manor باز کنید. اما این تنها ماموریت شما نیست! بلکه موجودات ترسناک و اهریمنی بسیاری در حیاط عمارت انتظار شما را می‌کشند! شما باید از دید آن‌ها پنهان بمانید تا راهی برای فرار پیدا کنید! درست مانند یک قایم باشک ترسناک، اما اگر این‌بار اشتباه کنید؛ اتفاقات خوبی پیش روی شما نخواهد بود.

گرافیک بازی در نگاه اول کارتونی بنظر می‌رسد؛ اما همین المان میزان ترسناک بودن هیولاها و سنگینی اتمسفر بازی Identity V را چندین برابر بیشتر کرده است. گرافیک بازی خوب و رنگ بندی آن خنثی طراحی شده است و توسعه‌دهندگان، به جای استفاده از رنگ‌های شاد، ترجیح به استفاده از سایه روشن‌های متعدد و المان مه در بازی کرده‌اند تا سنگینی محیط بازی را به خوبی نشان دهند. شاید عجیب باشد اما اتمسفر بازی دقیقا شبیه چیزی است که ‌قبل‌تر در فرنچایز Silent Hill دیده بودیم.

جلوه‌های صوتی و موسیقی بازی عالی طراحی شده‌اند و قطعات موسیقی کلاسیک بازی به خوبی با محیط قرن بیستمی Identity V ارتباط گرفته است. ارتباطی که اجازه تمام برداشت‌های فلسفی را به مخاطب می‌دهد و ترس را در آن‌ها بیدار می‌کند. صداگذاری محیط نیز از همین قاعده پیروی می‌کند و Identity V را تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی موبایلی کرده.

Identity V

پیشنهاد میشه!

Identity V یکی از سورئال‌ترین بازی‌های موبایلی است که توسط استودیوی NetEase در سال ۲۰۱۸ راهی پلتفرم موبایل شد. بازی داستانی جذاب و اتمسفری رازآلود دارد که به خوبی با موسیقی و گرافیک آن ترکیب شده‌اند. NetEase در ساخت این بازی تلاش کرده است که با از بین بردن خط قرمز‌ها؛ تجربه‌ای جذاب باشد. تلاشی که به خوبی جواب داده است و این بازی را تبدیل به یکی از بهترین عناوین نقش‌آفرینی موبایلی کرده است.

Identity V

    Identity V

  • سازنده NetEase Games
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانربقاپازلرازآلودماجرایینقش آفرینی
  • حجم: 4200 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/bjg
نظرات (۶)
5 2 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
sorooshkiller

بازی آنلاینه.

آقای حسین خواه لطفا آفلاین و آنلاین بودن بازی رو ذکر کنسد در هر مقاله و اینکه چرا از گیم پلی چیزی توضیح ندادید

توصیه به آقای حسین خواه = موز بزن 🍌

sorooshkiller

خیلی کم به گیم پلی پرداخته شده! به نظر من این بررسی شما بیشتر باید بهش گفت دید کلی و اینکه شما برای بررسی باید از ساختار منو بازی گرفته تا چیدمان دکمه های بازی رو هم مورد بررسی قرار بدید! این یک بررسی کامله البته به علاوه دید کلی خودتون نسبت به بازی

Daeealireza

۴ گیگ🤯🤯

بازی هتیnet easeهمشون حجم زیادی دارن

AmirMohammd

۴ گیگ با ۴ گیگ آنقدر میشه بازی های خفن رو موبایل تجربه کرد که حد نداره بعد بیای برای یک بازی بدی؟؟؟

Daeealireza

الان میتونم یک عالمه بازی موبایل بگم که میشه چهار گیگ و شاهکارن
لیمبو +واکینگ دد +ولف امانگ اس+اینساید