ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

Grand Mountain Adventure؛ سفری به دنیای مینیمال‌های موبایلی

تجربه یک بازی اسکی جهان باز

۳ هفته پیش ۴ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ورزشی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Grand Mountain Adventure همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های ورزشی موبایلی سال‌هاست که تبدیل به یکی از بهترین سبک‌های بازی‌سازی شده‌ و طرفداران بسیاری را جذب کرده‌اند. مهم نیست که طرفدار فوتبال باشید، یا صرفا به دنبال تجربه‌ای جذاب از مسابقات فرمول یک، بازی‌های ورزشی موبایلی، دنیایی وسیع از فعالیت‌های مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهند و صرفا تلاش می‌کنند که تجربه‌ای جذاب باشند. این به آن معناست که شما آزادی انجام هر کاری را دارید! تلاشی که به خوبی نیز عمل کرده است و حضور عناوین ورزشی موبایلی را بیش‌تر از گذشته پر رنگ‌تر کرده‌. با این‌حال، بازی‌های ورزشی موبایلی؛ مسیری طولانی را برای رسیدن به این میزان از موفقیت طی کرده‌اند. مسیری که شاید در ابتدا غیرممکن بنظر می‌رسید، اما حالا دیگر تبدیل به راهی هموار شده است.

گیم‌پلی رقابتی، المان‌های جذاب و در نهایت مکانیزم‌های شبیه‌سازی، دلایلی بودند که گیم‌پلی این بازی‌ها رنگا‌رنگ‌ کرده و کاربران را تشویق به ادامه بازی می‌کردند. چیزی‌که این سبک بازی‌ها را خاص می‌کرد، نحوه روایت گیم‌پلی آن‌ها بود. کاربران موبایلی دیگر با عناوین ساده و یکنواخت موبایلی درگیر نبودند و حالا دیگر پای المان‌های سرگرم کننده بیشتری به دل این بازی‌ها، باز شده بود. المان‌هایی که سطح کیفی بازی‌های ورزشی موبایلی را یک پله بالاتر می‌بردند و به ما اجازه می‌داد که انتظار بالایی از این بازی‌ها داشته باشیم.

از مستطیل سبز، تا اسکی آلپاین! وقتی اسم یک عنوان ورزشی به میدان می‌آید، بازی‌های فوتبالی یکی از اولین عناوینی هستند که ما به یاد می‌آوریم. هرچند که پایه گذار اصلی این سبک بازی‌ها، عناوین فوتبالی موبایلی بودند؛ اما حالا دیگر این بازی‌ها تنوعی بی‌شمار از ورزش‌های مختلف را شامل می‌شوند. هرچند که ممکن است بازی‌های ورزشی موبایلی آنطوری که باید به اندازه دیگر سبک‌ها دیده نشوند، اما تجربه این سبک بازی‌ها چندان هم خالی از لطف نیست و می‌تواند سرگرم‌کننده باشد.دربین تمام ورزش‌ها، اسکی یکی از بهترین ورزش‌هایی است که هرفرد می‌تواند آن را تجربه کند. ورزشی دوست‌داشتنی که با جریان داشتن در محیط‌های برفی و کوهستان‌های سرد، داستانش را روایت می‌کند. اسکی اگرچه ورزشی زیباست، اما خطرات بسیاری نیز دارد. از طرفی تجربه ورزش اسکی نیازمند سال‌ها تمرین و تکرار است. اما هیچوقت برای تجربه یک بازی ویدیویی دیر نیست! شاید اسکی برای بسیاری از افراد، ورزشی سخت و گران قیمت باشد، اما تجربه این ورزش جذاب در کالبد یک بازی ویدیویی چندان هم خالی از لطف نیست و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

برای تجربه یک عنوان ورزشی جذاب، نیازی نیست که حتما سری به دنیای استودیوهای بزرگ بازی‌سازی بزنیم! خلاقیت تنها محدود به توسعه دهندگان بزرگ موبایلی نیست و گاها می‌توان المان‌های خلاقانه متنوعی را در بین بازی‌های مستقل و کوچک، اما از استودیو‌های کمتر شناخته پیدا کرد. استودیوی بازی‌سازی Toppluva AB از جمله همین توسعه دهندگان است. استودیویی موبایلی که عناوین چندان درخشانی در کارنامه‌اش ندارد! اما این دلیل نمی‌شود که این استودیو را دست کم بگیریم. جادوی پلتفرم موبایل از همین توسعه دهندگان کوچک شروع می‌شود.

بازی Grand Mountain Adventure جدیدترین عنوان استودیوی Toppluva AB محسوب می‌شود. عنوانی ورزشی که با المان‌های شبیه‌ساز و مکانیزم‌های رانر و درنهایت محیطی مینیمال؛ تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های موبایلی چند وقت اخیر شده است. Grand Mountain Adventure بیش از آنکه یک بازی ویدیوی باشد، یک تابلوی نقاشی مینمال است. موسیقی بازی، مانند سمفونی زیبایی روایت می‌شود و محیط بازی؛ شجاعانه آرامش را به شما هدیه می‌دهد. بازی بقدری خوش‌ساخت است که اصلا با عقل جور در نمی‌آید! به هرحال، Grand Mountain Adventure اینجاست و ما باید انتظار بالایی از این بازی داشته باشیم.

بازی Grand Mountain Adventure عنوانی شاهکار است، اما بدون نقص نیز نیست! شاید یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف بازی، عدم داستان‌سرایی مناسب در آن است. استودیوی Toppluva AB ترجیح داده که بجای روایت داستانی جذاب، گیم‌پلی بازی را غنی‌تر کند. هرچند که این موضوع توجیه خوبی برای توسعه دهندگان بازی نیست، اما وجود داستانی هر چند سطحی؛ می‌توانست تجربه بازی را چندین برابر دوست داشتنی‌تر کند. با این‌حال، بهتر است بیخیال داستان شویم و فورا به سمت گیم‌پلی بازی حرکت کنیم.

بازی Grand Mountain Adventure یک عنوان کاملا آفلاین است

قرار نیست که همیشه بازی‌های ویدیویی حول محور بازی‌های اکشن – شوتر جریان داشته باشند. گاهی بد نیست که به دور از هیاهو باشیم و صرفا در گوشه‌ای به دنبال آرامش بگردیم! آرامشی از جنس خیال که رویا پردازی را به ما هدیه می‌کنند. سال‌هاست که طرفداران بازی‌های هنری، روز به روز بیشتر می‌شوند و ما طبعا با عناوین فانتزی جذابی رو به رو خواهیم شد! Grand Mountain Adventure از جمله همین بازی‌هاست. عنوانی آرامش‌بخش که می‌تواند تجربه‌ای فراتر از یک بازی موبایلی باشد.

گیم‌پلی بازی Grand Mountain Adventure دقیقا همان‌جایی است که توسعه دهندگان این بازی، به ما ثابت می‌کنند که برای جذاب بودن نیازی به ریخت و پاش‌های اضافی نیست. برعکس داستان، گیم‌پلی بازی روندی ساده اما به شدت جذاب دارد. روندی که با محیط بازی و ترکیبات رنگی آن؛ حس و حالی آرامش‌بخش را برای شما به ارمغان خواهند آورد و سکوتی عمیق در وجود شما حکم فرما خواهد شد. گیم‌پلی بازی سفری عجیب به عمیق‌ترین دره‌های شخصیت شماست و شما باید خودتان را برای عنوانی شاهکار آماده کنید.

گیم‌پلی کلی بازی ساده است! شما باید با کمک از جوی استیک‌های بازی، از موانع عبور کنید؛ امتیاز جمع کنید و درنهایت رکوردتان را بشکنید! بازی یک عنوان ورزشی است، اما المان‌های شبیه‌ساز Grand Mountain Adventure این بازی را جذاب‌تر کرده‌اند. بطوری که هنگام انجام بازی، شما به خوبی حس و حال انجام حرکات نمایشی و اسکی کردن در کوهستان‌های بازی را تجربه خواهید کرد. محیط بازی، عالی است و موسیقی آن آرامشی به تمام معناست. سکه جمع کنید و عملکردی بهتر داشته باشید. با جمع کردن سکه‌های مختلف در بازی، شما امکان ارتقای تجهیزاتتان و باز کردن پیست‌های مختلفی را پیدا خواهید کرد. پیست‌هایی که مطمئنا می‌توانند در گیم‌پلی تاثیر بگذارند. از طرفی، زوایه دوربین بازی را نیز نباید فراموش کرد! المانی که تجربه بازی را عجیب‌تر نیز کرده.گرافیک بازی شاهکاری به تمام معناست. جلوه‌های بصری بازی، مانند نقاشی‌ کلاسیک؛ تمام محتوای بازی را در برگرفته‌اند و جزئی‌ترین اتفاقات محیط نیز در آن‌ها قابل مشاهده است. رنگ‌های خاکستری، سفید و نارنجی؛ رنگین کمان محیط برفی بازی را تشکیل داده‌اند و نگاه کردن به جلوه‌های بازی واقعا زیباست. موسیقی بازی نیز از همین قاعده پیروی می‌کند و اگر شما علاقه‌مند به موسیقی‌های کلاسیک باشید، Grand Mountain Adventure می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های شما باشد.

پیشنهاد میشه!

استودیوی بازی‌سازی Toppluva AB با ساخت بازی Grand Mountain Adventure راه صدساله را یک شبه طی کرده است و عنوانی شاهکار را راهی پلتفرم موبایل کرده. اگر علاقه‌مند به دنیای بازی‌های ورزشی باشید، Grand Mountain Adventure در کنار گرافیک و موسیقی خودش، تجربه‌ای هنری از یک بازی موبایلی خواهد بود. گیم‌پلی بازی را نیز نباید فراموش کرد! المانی مهم که شاید بهترین بخش بازی باشد و تجربه Grand Mountain Adventure را چندین برابر بهتر کرده.

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/bod
نظرات (۲)
4 4 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
sorooshkiller

ممنون آفلاین و آنلاین بودن بازی رو هم ذکر کردید

arian007

عه موزه ه ه