مایکروسافت، نینتندو و سونی علیه تعرفه‌های وارداتی ترامپ متحد شدند

«این تعرفه‌ به تمامی بخش‌های ویدیو گیم آسیب می‌زند.»

0

نینتندو، سونی و مایکروسافت به شکلی هماهنگ به تعرفه‌های اقتصادی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در زمینه واردات کالاهای الکترونیکی از چین اعتراض کردند.

بر اساس تعرفه جدید اقتصادی ترامپ، به واردات هرگونه محصول الکترونیکی از چین به آمریکا ۲۵ درصد قیمت آن محصول مالیات تعلق خواهد گرفت. به عقیده این سه کمپانی بزرگ دنیای بازی‌، چنین تعرفه‌ای تاثیر منفی خودش را در همه بخش‌های ویدیو گیم خواهد گذاشت.

برخی از تحلیلگران معتقد هستند که این تعرفه قطعا روی فروش کنسول‌ها در آمریکا تاثیر خواهد گذاشت و در نتیجه با کاهش درآمد کمپانی‌ها باید شاهد از دست رفتن تعداد زیادی شغل باشیم. نباید از این نکته غافل شد که ۹۶ درصد کنسول‌های فروخته شده در ایالات متحده طی سال ۲۰۱۸ در کشور چین تولید شده بودند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «در حالی که ما از تلاش‌های دولت برای حفاظت از مالکیت معنوی ایالات متحده و حفظ رهبری تکنولوژی توسط این کشور حمایت می‌کنیم، تاثیرات ناشی از این تعرفه‌ها به مصرف کنندگان و کسب و کارهای آمریکایی کمک نکرده و بلکه به آن‌ها صدمه خواهد زد.»

کنسول‌های امروزی محصول مشترک کشورهای زیادی هستند و اختلال در کار یکی از آن‌ها، آن‌هم چین که سهم بزرگی در زمینه تولید این محصولات دارد ضربه بزرگی را به این چرخه وارد خواهد کرد که نتیجه آن افزایش قیمت محصول خواهد بود. این افزایش قیمت از آن‌جایی که تفاوت‌های قیمت کوچک هم تاثیرات زیادی در میزان فروش کنسول‌ها دارند، موضوع بسیار مهمی است.

پیش از این هم گفته شده بود که نینتندو برای دور زدن این قانون، تولید مدل‌های جدید سوییچ را به کشور دیگری در آسیای جنوب شرقی منتقل کرده است. در ضمن، همین قضیه باعث شده کمپانی‌هایی مثل مایکروسافت هنوز به طور قطعی نتوانند به یک قیمت نهایی برای کنسول‌های نسل بعد خود نرسند. در نهایت باید گفت دولت آمریکا هنوز واکنشی نسبت به این بیانیه‌ مشترک نشان نداده است.

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...