ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

فصل پایانی سریال Supernatural باید تکلیف داستان‌های حل نشده فراوانی را روشن کند

آیا قصه شکارچیان شیاطین درست تمام می شود؟

۲۳
انارگیفت

پایان سریال Supernatural نزدیک است اما خطوط داستانی و شخصیت‌های بسیاری باقی‌مانده‌اند که باید در فصل پانزدهم به سرانجام برسند. سوپرنچرال یکی از طولانی‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون است و از سال 2005 تاکنون بینندگان را با خود همراه کرده است. بخش اعظمی از این موفقیت مدیون معرفی مداوم شخصیت‌ها و داستان‌های جدید و جذاب بوده است به این موضوع، گسترش و افزوده شدن قطعات داستانی برای سم وینچستر و ماجراجویی‌های او را بیفزایید. عادی است که بعد از 14 سال در این حرفه بودن، مشکلات واقعی و شخصی بازیگران، نویسندگان و استودیوهای تلویزیونی همه‌چیز برای دنیای سوپرنچرال به خوبی و بدون مشکل پیش نرفته است.

خطوط داستانی بعضی از شخصیت‌ها نیازمند تکمیل است، بعضی از اسرار نیازمند پاسخ هستند و البته داستان کلی برادران وینچستر باید به سرانجامی کامل و رضایت‌بخش برسد. بااین‌حال، سوپرنچرال فرصت زیادی برای انجام رساندن این موارد ندارد چراکه فصل پانزدهم به‌عنوان آخرین فصل این مجموعه تأیید شده است.

آخرین فصل سریال از جایی که فصل چهاردهم به‌پایان رسید شروع می‌شود و بر روی تلاش‌های قهرمانان داستان به‌منظور جلوگیری از یک آخرالزمان دیگر، پس‌ازآنکه خدا، ارواح جهنم را بلند کرد تا مجدداً بر روی زمین راه روند، تمرکز می‌کند. اگر پسران داستان از این موقعیت سربلند خارج شوند، مسئله دست‌وپنجه نرم کردن با خود خدا و وضعیت شکننده روزافزون بهشت باقی می‌ماند. در کنار این خطوط داستانی بزرگ چشم‌انتظار فصل پایانی، بسیاری از داستان‌های خونین دیگر از این مجموعه باقی‌مانده که نیازمند پاسخ است.

خط داستانی ناتمام شخصیت‌های سوپرنچرال نیازمند یک سرانجام است

سریال Supernatural

سم و دین همیشه خانواده برایشان در اولویت بوده و اغلب اوقات درنتیجه این اولویت‌بندی دنیا در معرض خطر قرارگرفته است. وینچسترها همچنین بسیاری دیگر را به خانواده خود راه داده‌اند مانند کستیل، چارلی و جک. درنتیجه آن، بینندگان شاید انتظار داشتند که سم و دین برادر ناتنی خود آدام را وقتی برای اولین در فصل 4 حضور پیدا کرد با آغوش باز پذیرا شوند اما در عوض آن‌ها او را در جهنم به مدت ده سال رها کردند.

به‌عنوان حامل فرشته مقرب میکائیل، آدام به  قفس جهنم سپرده می‌شود و از آن زمان تاکنون تنها به او اشاراتی شده است. با باز شدن دریچه‌های آخرت توسط خدا، آدام شاید در فصل پانزدهم سریال Supernatural حضور یابد اما ممکن است برای نجات دادن او توسط وینچسترها کمی دیر شده باشد.

مری وینچستر با بازی سامانتا اسمیت در فصل یازدهم به زندگی بازگشت و از آن زمان تاکنون از بازیگران اصلی سوپرنچرال است و در کنار دو پسرش به شکار شیاطین مشغول است. هرچند داستان مری فصل گذشته به‌پایانی نا به هنگام رسید هنگامی‌که جک غیرعادی و قدرتمند شده به‌تصادف او را در حین مشاجره‌ای می‌کشد. این لحظه آن‌قدر ناگهانی رخ داد که هنوز حس می‌شود داستان مری کامل نیست و نیازمند سرانجامی شایسته با پسرانش و پسرخوانده اوست که به ناخواسته باعث مرگ او شد.

لوسیفر که دشمن اصلی پای ثابت داستان است، نیز با فرجامی مشابه روبه‌رو شد. دین که توسط میکائیل قدرتمند شده بود بالاخره موفق شد لوسیفر را در قسمت پایانی فصل سیزده بکشد و شیطان را به‌جایی به نام «پوچی» که فرشتگان پس از مرگ به آنجا می‌روند، راهی کند. حامل سابق لوسیفر، نیک، تا یک قدمی زنده کردن مجدد شیطان رفت اما نقشه‌اش در انتها توسط جک نقش بر آب شد.

به‌عنوان مهم‌ترین شخصیت نقش منفی سوپرنچرال، عجیب خواهد بود که آخرین سکانس حضور لوسیفر در سریال، تنها سایه‌ای بی‌شکل و کامپیوتری از او با چشمان سرخ باشد و با جک که اکنون در پوچی ساکن است، لوسیفرِ مارک پلگرینو ممکن است به همراه پسرش برای فصل پایانی سوپرنچرال بازگردند.

داستان‌های ناتمام سریال Supernatural

سریال Supernatural

هر فصل سریال Supernatural به خوبی هیولاهای آن فصل است و فصل 13 به نظر می‌رسید که برنامه‌ای بزرگ در این رابطه در سر دارد. در این فصل، شاهزاده جهنم ازمدیوس، نقشه آزاد کردن شدیم را می‌چیند. لوسیفر خود گفته می‌شود از این موجودات مرموز واهمه دارد اما تنها چیزی که بینندگان از شدیم دیدند دستی بود که از زیرزمین بیرون آمد اما کار همین‌جا به‌پایان رسید و وقتی احضار آنها مختل شد از آن زمان تابه‌حال دیگر درباره آن واقعه صحبتی نشده است. گفته می‌شود که شدیم در بخش خاصی از جهنم زندگی می‌کنند و احتمال دارد با چرخش خدا به‌سوی شر در قسمت آخر فصل چهارده، این موجودات دوباره آزاد شوند.

در فصل پنجم سوپرنچرال شاهد معرفی پسر جوان و معصومی به نام جسی ترنر بودیم که مشخص می‌شود کسی نیست جز ضد مسیح. جسی قدرت‌های فوق‌العاده شیطانی در اختیار داشت و رابطه‌ای قوی با لوسیفر، اما پس‌ازآنکه خواسته خود را تبعید کرد، وی هنوز به این مجموعه بازنگشته است. جسی به نظر می‌آید نسخه آزمایشی جک منهای جسم نفیلیم بوده و مشخص نیست که آیا قدرت‌های او نیز با افزایش قدرت لوسیفر افزایش‌یافته یا پس از مرگ او از بین رفته است.

یکی از جنبه‌های شاخص شخصیت سم وینچستر قدرت‌های ذهنی اهریمنی بود که با عده خاصی دیگر در سایر نقاط جهان به اشتراک داشت. این توانایی به‌محض آنکه سم شکار هیولاها را به‌کاری 5 دقیقه‌ای تبدیل کرد کنار گذاشته شد. اما در تئوری، قدرت‌های سم هنوز درون او خفته است. ازآنجایی‌که سوپرنچرال دیگر نباید نگران آینده باشد، نویسندگان می‌توانند سم و دین را تا جایی که مایل‌اند قدرتمند کنند بدین معنا که این توانایی‌ها می‌تواند در فصل 15 دوباره پدیدار شود.

به‌طور قابل‌انتظاری، تعداد اندکی از اشرار سوپرنچرال درگذر سال‌ها ناپدیدشده‌اند. در فصل هفت، به‌عنوان‌مثال، لویاتان های قدرتمند معرفی شدند و بااینکه سم و دین موفق به شکست فرمانده آنان، دیک رومن شدند، سرنوشت باقی لویاتان ها هنوز مشخص نیست. و عجیب‌تر آن است که وینچسترها دوباره با این هیولاها روبه‌رو نشده‌اند. همین مورد درباره قحطی، جنگ و طاعون نیز صادق است.

بااینکه مرگ حضوری به نسبت پایدار در مجموعه داشته است سایر سوارکاران پس‌ازآنکه سم و دین آنها را در فصل 5 شکست دادند و حلقه‌هایشان را گرفتند ناپدیدشده‌اند. این سه، ضعیف شده به حال خود رها شدند اما با وضعیت نامعلوم محل حلقه‌ها، سوارکاران می‌توانند دوباره زنده شده و برای تلافی شکست خود در فصل آخر بازگردند.

پایان دادن به داستان سم و دین

سریال Supernatural

موفقیت یا عدم موفقیت فصل آخر سریال Supernatural بر روی شانه‌های سم و دین و چگونگی به سرانجام رسیدن داستان این دو است. در فصل سیزدهم بیلی که اکنون به مقام مرگ نائل شده به دین گفت که بااینکه همیشه می‌خواسته جان او را بگیرد، اما خانواده وینچستر هنوز مأموریت ناتمامی دارد. این سخن مبهم را می‌توان به تعداد وسیعی از کارهایی که وینچسترها از آن زمان تاکنون به انجام رسانده‌اند نسبت داد اما پس از حضور کوتاه بیلی در قسمت آخر فصل چهاردهم، احتمال آن بیشتر شد که هنوز ماهیت واقعی مأموریت سم و دین فاش نشده است.

سم و دین همیشه مجبور بودند برای جامعه ناآشنا با ماوراطبیعی لاپوشانی کرده و حقایق را پنهان کنند  اما در فصل چهاردهم سریال Supernatural ایده جدیدی را پیش آورد. اینکه برادرها باید این اطلاعات را در اختیار تمام جهان قرار دهند. دین با این پیشنهاد مخالف بود اما سم پذیرایی بیشتری نسبت به آن داشت و این موضوع می‌تواند پتانسیل پایانی جالب برای سوپرنچرال به ارمغان بیاورد، جایی که وینچسترها بازنشسته می‌شوند و سرنوشت زمین را به‌دستان ساکنین آن می‌سپارند.

با در نظر گرفتن همه وقایع رخ‌داده تا به اینجای کار، بزرگ‌ترین سؤالی که سریال Supernatural باید به آن پاسخ دهد این است که برادران وینچستر چطور کنار می‌کشند. آیا در جنگ کشته می‌شوند یا با خرسندی به زندگی خود ادامه می‌دهند یا به سبک زندگی شکارچی مانند همیشه ادامه خواهند داد؟ برای رسیدن به سرانجام، سوپرنچرال باید به قدیمی‌ترین و طولانی‌ترین خط داستانی همچنان در جریان سریال جواب دهد: سرخوردگی رو به افزایش سم و دین از زندگی شکارچی.

وینچسترها باگذشت هر فصل، هر نبرد، هر تلفات، رفته‌رفته از جنگ مداومی که باید تحمل کنند خسته و خسته‌تر می‌شوند. در فصل سیزدهم، کار به‌جایی رسید که دین از بیلی خواست جانش را بگیرد و ظاهراً رهایی مرگ را به بازگشت به جمع زندگان و ادامه دادن نبرد علیه ماوراطبیعی ترجیح می‌داد.

در فصل‌های ابتدایی، این دو برادر به‌پایانی خوش امید داشتند اما این رؤیاها با پیشروی داستان به‌دست فراموشی سپرده شد، حال فصل پانزدهم و پایانی سوپرنچرال باید پایانی شایسته برای این سفر احساساتی ارائه کند.

منبع: اسکرین رنت

.کپی شد https://vgto.ir/8w

23
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
16 نظرات
7 پاسخ ها
3 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
21 نویسندگان دیدگاه
تنهای ارامRezaBahmanSina_zkNazanin spn آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
تنهای ارام
مهمان
تنهای ارام

یکی ازفوق العاده ترین وزیباترین سریالهایی بودکه تو عمرم دیدم. حتی چندبار از اول دوباره دیدمش.این سریال ازمعدود سریالهایی بود که من عمیقا تو بحر موضوع میرفتم وانگار خودم در روند فیلم بازی میکردم همراه بازیگرا.ایکاش این سریال هیچوقت تموم نمیشد.من عاشقشم.خیلی سریال با مفهوم و زیبایی بود.من تا اخر فصل سیزده دیدم فکر میکردم دیکه تموم شده.کسی میدونه فصل ۱۴و ۱۵ رو ازکجا میتونم پیدا کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید؟فصل ۱۴و ۱۵ در چه کانال الان در حال پخشه ؟

Reza
مهمان
Reza

خدایی نمدونم کی تموم میشه ولی اگه تموم شه از اول نگاه میکنم

Bahman
مهمان
Bahman

من الان داخل شبکه ی سینه سریز نگاه میکنم من الان فصل ۱۴ رو نگاه میکنم این شبکه شنبه تا پنجشنبه نشون میده ساعت ۱۰ شب الان موقعیت خوبیه برای نگاه کردن منم تازه فهمیدم داره تموم میشه خیلی ناراحت شدم چون من از اول این سریال رو نگاه واقعا از ته دل میگم خیلی دلم گرفت گفتم ای کاش ادامه داشت

تنهای ارام
مهمان
تنهای ارام

شبکه ی سینه سریز این کدوم شبکه است؟ممنون

Sina_zk
مهمان
Sina_zk

آقا الان فصل ۱۵ قسمت ۱۳ به بعد دیگه نداره یعنی چی حالا هیچی نشده که بقیش کجاست پس
یعنی دارن میسازن؟ کی بقیش میاد ما ببینیم؟

Fatemeh
مهمان
Fatemeh

تموم نشه لطفا

amir
مهمان
amir

خیلی خفن بود من چندبار دیدیم جزو برنامه های زندگیم شده

Ali.teymouri
مهمان
Ali.teymouri

توفصل ۵یا ۶بود که یک قسمت ناتمام تموم شد وپسری سیاه پوست هم چی رویاد گرفته اون چی شد

Hana
مهمان
Hana

فقط نمیخوام دیگه نبینمشون!
همشونو دوست دارم…

‪seyedreza Hosseini‬‏
مهمان
‪seyedreza Hosseini‬‏

سلام واقعا خیلی این سریال قشنگ بود ولی فکر کنم اخرش بد تموم شد یعنی فصل پانزده قسمت هشت اخرین قسمتش بود باورم نمیشه تموم شده باشه الان دوساعته دارم جستجو میکنم شاید یک چیزی پیدا کنم

sli
مهمان
sli

رفیق فصل پانزده ادانه داره و اخرای دی واوایل بهمن قسمت ۹ مباد

Nazanin spn
مهمان
Nazanin spn

تموم نشده دوست عزیز این فصل ۲۰قسمته و ازش ۱۳ اپیزود منتشر شده

Winchester
مهمان
Winchester

به پایانش فکر میکنم لرز میوفته به جونم…. دلم میخواد جک برگرده دلم میخواد خانواده دور هم جمع شن و راحت زندگی کنن…

Hami
مهمان
Hami

این معمولا پایان سریال های ایرانیه

ramin
مهمان
ramin

با این سریال بزرگ شدم و طوری باهاش خو گرفتم انگار خودمم جزعی از داستان سریالم و تموم شدنش برابر با پونزده سال نشعگی که بعد از پایان سریال باید خماری پس بدم.
و اینک سلطان سلاطین حاکم بزرگ سم و دین وینچستر🙏 احــــــتـــــرام بـــــذاریـــــــــد

تارا
مهمان
تارا

واقعا سریال معرکه ای بود، هر فصل ارزش چند دفعه دیدن رو داشت

Dean
مهمان
Dean

همیشه این سریال عالی و پر محتوا بود اینایی که میگن ضعیف عمق داستان نفهمیدن چیه و فقط سرسری نگاه کردن این سریال یکی از قوی ترین و آموزنده ترین سریال هایی بود که دیدم

poyan
مهمان
poyan

لطفا این سریالو ادامه بدین من نمیتونم بدون این سریال تقاضی دارم نزارین این سریال تموم شه

hamid
مهمان
hamid

ای کاش هیچ وقت تموم نشه،انگار عادت کردیم به دیدنشون

آرش پارساپور
ویراستار

هر شروعی یه پایانی داره به هر حال. باید امیدوار باشیم که پایان بندی ولی خوب و حساب شده باشه و نه سرسری

milad
مهمان
milad

پایان این سریال خیلی دردناک خواهد بود من با این سریال زندگی کردم

moji
مهمان
moji

از سال ۸۹ نگاه میکردم و تا فصل ۱۱ دیدم ولی سریال خیلی دیگه پر ایراد شده بود تبم نمیکشید نگاه کنم، البته از اولم ایراد زیاد داشت ولی قدیما زیاد سریال و فیلم نگاه نمیکردیم و از همچین سریال پر ایرادی هم لذت میبردیم ولی الان اصلن نمیتونم تماشا کنم -_-
دقیقن همین موضوع برا فلش و ارو و ومپایر دایریز و اورجینالز و … صدق میکنه

آرش پارساپور
ویراستار

سریال در فصول آخر خیلی ضعیف شده بود نسبت به اوایلش انصافا

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...