بازی موبایلی Age of Z Origins؛ استراتژی در دنیایی پسا‌آخرالزمانی

بازی موبایلی Age of Z Origins؛ استراتژی در دنیایی پسا‌آخرالزمانی

خلاقیت بازی‌سازی‌های موبایلی پایانی ندارد

۲۵ دی ۱۴۰۰ ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Age of Z Origins همراه ویجیاتو باشید.

فکر نمی‌کنم که بازی‌های ویدیویی به همین زودی بیخیال کانسپت زامبی‌ها شوند. شاید یکی از دلایلی که ما امروزه بیش از هرچیز دیگری شاهد به تصویر کشیده شدن دنیایی پسا‌آخرالزمانی هستیم، پتانسیل‌های بالای زامبی‌ها در داستان‌سرایی و ایجاد فضایی ترسناک است. در این بین صنعت بازی‌های ویدیویی نیز به خوبی تلاش کرده است که با استفاده از این کانسپت کلیشه‌ای بازی‌هایی را بسازد که حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. همچنین خلاقیت شما نیز در روند ساخت این بازی‌ها حائز اهمیت است و باید کاری کنید که این کلیشه قدیمی دوست داشتنی شود.

یکی از سبک‌هایی که در طول چندین سال گذشته سعی کرده است که با استفاده از کانسپت زامبی‌ها دنیایی ترسناک را به تصویر بکشد، بازی‌های استراتژی بودند. اصولا همگی ما این بازی‌ها را به دلیل مکانیک‌های درگیرکننده و خط داستان جذابشان می‌شانسیم. این بازی‌ها گاهی نبردهای صلیبی را به تصویر کشیده بودند و گاهی نیز سری به دنیای نبردهای کهکشانی می‌زدند! اما هیچکسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی یک بازی استراتژی آن‌ هم با محوریت زامبی‌ها بتواند تا به این اندازه سرگرم‌کننده باشد.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی Ninja Turtles: Legends؛ لاکپشت‌های نینجا روی موبایلاین بازی موبایلی را نباید از دست بدهید معرفی بازی Ninja Turtles: Legends؛ لاکپشت‌های نینجا روی موبایل

یکی از ایده‌های خلاقانه‌ای که حسابی روی پلتفرم موبایل طرفدار پیدا کرد، استفاده از همین کانسپت بود. بازی‌های استراتژی موبایلی به اندازه‌ای یکنواخت شده بودند که نیاز به تغییری بزرگ داشتند. هیچ‌چیزی نمی‌توانست به اندازه یک تابو شکنی بزرگ تاثیرگذار باشد و بازی‌سازهای موبایلی نیاز به انقلابی بزرگ داشتند. اما سوال این‌جاست که برای خلاق بودن تا چه اندازه حاضر به ریسک هستید؟!تاکنون به سراغ بازی‌های استراتژی موبایلی مختلفی رفته‌ایم. سازندگان این بازی‌ها تلاش کرده‌اند که با استفاده از عنصر خلاقیت، بازی‌های دوست داشتنی متنوعی بسازند. در این بین استودیوی ‌بازی‌سازی موبایلی Hong Kong Ke Mo software نیز یکی از دسته همین بازی‌ساز‌ها بود که توانسته بود با ساخت بازی‌های متنوع، جایگاهشان را در بین دیگر استودیوهای موبایلی پیدا کند. حالا بازی Age of Z Origins یکی از جدیدترین بازی‌های این استودیو است که روی کاغذ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

Age of Z Origins یک بازی استراتژی زامبی‌محور با المان‌های تاور دیفنس است. جایی بازی به محض انتشارش توانست که با نقدهای فوق‌العاده‌ای رو به رو شود. بازی موبایلی Age of Z Origins توانست همان مسیر موفقیت‌آمیز بازی‌های پیشین استودیوی Hong Kong Ke Mo software را طی کند و تبدیل به یکی از موفق‌ترین بازی‌های این استودیو شد. چیزی‌که  Age of Z Origins را خاص می‌کرد، نحوه روایت گیم‌پلی بازی بود. جایی‌که سازندگان این بازی با کشیدن پای المان‌های نقش آفرینی سعی کرده بودند که بهترین بازی‌ استراتژی موبایلی را به تصویر بکشند.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Alien: Isolation؛ تنهایی ترسناک‌تر از بیگانه‌ای خون‌خوار استحواستان را جمع کنید، شما تنها کسی نیستید که اینجا گیر افتاده معرفی بازی موبایلی Alien: Isolation؛ تنهایی ترسناک‌تر از بیگانه‌ای خون‌خوار است

داستان بازی همان‌طور که حدس زده‌اید از همان کلیشه همیشگی پیروی می‌کند. جایی‌که ویروسی وحشتناک تمامی سیاره زمین را در برگرفته و شما به عنوان معدود بازماندگان، باید تلاش کنید که در دنیای پسا‌آخرالزمانی Age of Z Origins زنده بمانید. منتهی زامبی‌ها تنها مشکلات شما در دنیای این بازی نیستند! داستان Age of Z Origins یک ماراتون برای بقاست و دیگر بازماندگان نیز به دنبال راه‌هایی برای از بین بردن شما هستند و هیچکسی از زنده ماندن شما خوشحال نیست. بنابراین باید حواستان را خیلی خوب به اطرافتان جمع کنید.

برای اجرای بازی موبایلی Age of Z Origins شما نیاز به دسترسی به اینترنت داریدوقتی صحبت از گیم‌پلی بازی‌های استراتژی می‌شود، ما معمولا انتظارات بالایی از بخش گیم‌پلی این بازی‌ها داریم. گیم‌پلی بازی Age of Z Origins در ۲ فاز کاملا متفاوت جریان دارد. اولین‌جایی که شما با گیم‌پلی بازی رو به رو خواهید شد، دقیقا همان‌جایی است که باید پناهگاه خودتان را ارتقا دهید و ساختمان‌های جدیدی را در آن بسازید. هر ساختمان کاربری و ویژگی‌های خاص خودش را دارد و باید در ساخت آن‌ها از استراتژی‌های مختلفی استفاده کنید. البته در اوایل تجربه Age of Z Origins محدودیت‌های بسیاری وجود دارد که باید آن‌ها را به مرور زمان از بین ببرید و ساختمان‌های جدید را باز کنید.

دومین فاز گیم‌پلی بازی مربوط به بخش المان‌های تاور دیفنس بازی می‌شود. جایی‌که سازندگان Age of Z Origins سعی کرده‌اند که با اضافه کردن این بخش، گیم‌پلی بازی را از آن حالت یکنواختش خارج کنند. شما در این بخش باید با استفاده از منابعی که پیدا می‌کنید جلوی زامبی‌ها مقاومت کنید، ساختمان‌ها و اسلحه‌های مختلف بسازید و مانع رسیدن آن‌ها به پناهگاهتان شوید. با کشتن زامبی‌ها می‌توانید منابع مورد نیازتان را به دست آورید و در دیگر مراحل بازی نیز آن‌ها استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Assassin’s Creed Rebellion تبدیل به یک اساسین واقعی شویدداستان اتزیو آئودیتوره و رفقا با بازی موبایلی Assassin’s Creed Rebellion تبدیل به یک اساسین واقعی شوید

درنهایت نوبت به سربازانتان می‌رسد. موضوع از این قرار است که برای مقابله با ارتش زامبی‌ها، نیاز به ارتشی قدرتمند است! ساختمان‌های مختلفی وجود دارند که وظیفه ساخت سربازها برعهده آن‌هاست. از پیاده نظام‌ها بگیرید تا تانک‌ها و جنگنده‌های غول‌پیکر، همگی در اختیار شما هستند تا بتوانید آخرین بازمانده این سرزمین نفرین‌شده باشید. همچنین Age of Z Origins یک بازی تعاملی و آنلاین محور است. شما می‌توانید با دیگر بازیکنان متحد شوید و قلمرو خودتان را بسازید.

شما با یک بازی دو بعدی با دوربین ایزومتریک طرف هستید! ساده بگویم، گرافیک بازی بد نیست اما نباید انتظارات بالایی از آن داشته باشید. بافت تصویر و مدل‌سازی کاراکترها خوب هستند و  بازی به لطف استفاده از رنگ‌های تیره، به خوبی آن حس ترس و وحشت را به شما منتقل خواهد کرد. همچنین موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز طراحی خوبی دارند و شما از تجربه Age of Z Origins قطعا لذت خواهید برد.

بازی موبایلی Age of Z Origins؛ استراتژی در دنیایی پسا‌آخرالزمانی - ویجیاتو

پیشنهاد می‌شه!

درست در زمانی که فکر می‌کردیم بازی‌های استراتژی به پایان راهشان رسیده باشند، استودیوی Hong Kong Ke Mo software دست روی سبکی گذاشت که توانست موفقیت‌آمیز باشد. بازی موبایلی Age of Z Origins بزرگ‌ترین دستاور این استودیو است که با استفاده از کانسپت زامبی‌ها و دنیایی پسا‌آخرالزمانی، دنیایی مملو از ترس را به تصویر کشیده. اگر به دنبال تجربه یک بازی موبایلی متفاوت هستید، این بازی مناسب شماست.

Age of Z Origins
Age of Z Origins
  • سازنده Hong Kong Ke Mo software
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکاکشن-نقش‌آفرینیبقاتاور دیفنس
  • حجم81 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/e2x
نظرات (۳)
5 3 امتیازها
امتیاز مطلب
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

آقا احسان پیشنهاد میکنم بازی Murders on budapest رو بازی کنید و یک بررسی خفن بکنین

تنها بازی های استراتژی‌ای که ازش لذت بردم:
Total war
Clash of clan

3
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x