معرفی بازی موبایلی Bully؛ همیشه قلدر بودن آخرین راه حل نیست!

راکستار باید فکری به حال ادامه این سری بکند

۲۷ دی ۱۴۰۰ ۳.۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن – ماجراجویی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Bully همراه ویجیاتو باشید.

کودکی بسیاری از ما مملو شده از اتفاقات و خاطرات مختلفی باعث شدند که دورانی دوست داشتنی را پشت سر بگذاریم. به شخصه وقتی بعد از یک روز خسته‌کننده از مدرسه به خانه برمی‌گشتم، فورا به سراغ کنسول بازی‌ام می‌رفتم و خودم را مهمان تجربه عناوینی می‌کردم که متاسفانه امروز دیگر کمتر از آن‌ها می‌شنویم. انگار که در گذشته همه‌چیز رنگ و بویی دیگر داشت و حتی ساده‌ترین بازی‌ها نیز، نه تنها سرگرم‌کننده بودند؛ بلکه تجربه‌ای به یادماندنی را برایمان پدید می‌آوردند. تجربیات که کودکی ما را ساخته‌اند و باید از این بازی‌ها بخاطرشان تشکر کنیم.

داستانی که امروز قصد داریم به سراغش برویم، داستان سقوط عنوانی است که متاسفانه در گوشه‌ای رها شده و دیگر خبری از آن نیست. زمانی بود که خلاقیت بازی‌سازها مختلف؛ باعث ایجاد اتمسفری دوست داشتنی در بین بازی‌های ویدیویی شده بود. اتمسفری‌ که به استودیو‌‌های سازنده بازی‌های ویدیویی اجازه می‌داد تا عجیب‌ترین ایده‌های خودشان را عملی کنند. اما متاسفانه هرچقدر که در زمان به سمت جلو حرکت کردیم، دیگر خلاقیت و نوآوری آن‌طوری که باید دیده نشد و بازی‌های ویدیویی کالبدی کاملا یکنواخت و کسل‌کننده گرفتند.

مطلب پیشنهادی:بازگشت دوباره تامی به دنیای GTA Vice City روی موبایلتجربه‌ای عالی از اتمسفر دهه ۸۰ میلادی بازگشت دوباره تامی به دنیای GTA Vice City روی موبایل

در این بین یکی از خلاقانه‌ترین پلتفرم‌هایی که بازی‌سازهایش برخلاف جهت آب حرکت کردند، پلتفرم موبایل بود. شاید موبایل گیمینگ آخرین سنگر دفاعی کاربرانی باشد که به دنبال تجربه خاطرات خوبشان و بازی‌های خلاقانه هستند! به هرحال پلتفرم موبایل هیچ محدودیتی برای خودش قائل نیست و بی‌پروا به سراغ بازی‌هایی رفته که بودنشان روی این پلتفرم ابدا خالی از لطف نیست.اگر قرار بود که روزی به سراغ لیستی از بهترین بازی‌سازها برویم، استودیوی راکستار قطعا جزو برترین‌های آن لیست می‌شد. استودیویی‌ که همه ما آن را به دلیل بازی‌های شاهکار و باکیفیتی که می‌سازد، می‌شناسیم. عمده محبوبیت این استودیو در ساخت فرنچایزهای بزرگی مانند GTA و Red Dead Redemption خلاصه می‌شود. اما بیش از یک دهه پیش، زمانی‌که کنسول‌های نسل ششمی تبدیل به پادشاهان دنیای ویدیوگیم شده بودند، استودیوی راکستار روندی کاملا متفاوت از امروز داشت.

راکستار استودیوی بزرگی است! استودیویی‌که برای موفقیت خودش مجبور به قربانی کردن بازی‌هایی با پتانسیل‌های دوست داشتنی شده. شاید عجیب باشد، اما چندین سال پیش؛ استودیوی راکستار عملکردی به مراتب بهتر از امروزش داشت. یکی از خلاقانه‌ترین بازی‌های این استودیو، بازی Bully بود که در اواخر نسل کنسول‌های ششمی معرفی شد. این بازی در آن سال‌ها به دلیل مکانیک و کانسپتی که ارائه می‌کرد، به شدت محبوب شد و منتقدان نیز عاشق این بازی شده بودند.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Nitro Nation؛ یک ریسینگ جاه‌طلبانهتجربه حسی واقعی از یک مسابقه درگ معرفی بازی موبایلی Nitro Nation؛ یک ریسینگ جاه‌طلبانه

بازی Bully در سال ۲۰۰۶ برای کنسول‌های نسل ششمی و هفتمی منتشر شد. عملکرد بازی یک موفقیت بزرگ برای راکستار بود. بطوری که آن‌ها بازی Bully را برای کنسول‌های نسل هشتمی نیز پورت کردند. Bully یک بازی جهان باز در سبک اکشن – ماجراجویی بود که کانسپتی جدید از دنیای راکستار را به تصویر می‌کشید. Bully توانست به امتیاز متای ۸۷ دست پیدا کند و تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های راکستار بعد از Grand Theft Auto: San Andreas و Grand Theft Auto IV شد.

یکی از اتفاقات دوست داشتنی اخیر، پورت شدن بازی‌های بزرگ کنسولی برای پلتفرم موبایل بود. بعد از پورت موبایلی موفق فرنچایز GTA و بازی Max Payne؛ حالا نوبت به بازی Bully رسیده بود تا راکستار بخواهد آن را برای موبایل پورت کند. وظیفه پورت موبایلی این بازی برعهده استودیوی War Drum؛ یکی از زیر مجموعه‌های استودیوی راکستار بود و نهایتا پورت موبایلی Bully در سال ۲۰۱۶ راهی پلتفرم موبایل شد.

اگر فکر می‌کنید که بازی Bully یک عنوان معمولی است، باید بگویم که سخت در اشتباهید! داستان بازی حول محور پسری ۱۵ ساله به نام Jimmy Hopkins جریان دارد. برگ برنده بازی جایی است که شما متوجه رفتارات عجیبی در Jimmy می‌شوید! اون ابدا پسری معمولی نیست و تاکنون بارها از مدارس مختلف به دلیل مشکلات شدید انظباطی اخراج شده. خانواده Jimmy نیز چندان مهربان بنظر نمی‌رسند. حالا در این بین مادر Jimmy بعد از چندین بار ازدواج ناموفق، به سراغ پنجمین ازدواجش رفته و برای همین قصد دارد که Jimmy را به مدرسه‌ای به نام BullWorth Academy بفرست. جایی‌که این مدرسه، مکانی برای اصلاح تربیت بچه‌ها و رفتارهای آن‌هاست.

بازی موبایلی Bully یک عنوان کاملا آفلاین است

اگر عناوین پیشین استودیوی راکستار را تجربه کرده باشید، احتمالا می‌توانید حدس بزنید که چه چیزی انتظارتان را در دنیای Bully و مدرسه Bullworth Academy می‌کشد. همان ریشه اصلی بازی‌های راکستار در این بازی نیز حضور دارد و Bully درواقع همان GTA در مدرسه است. جایی که شما از همان ابتدای ورودتان به مدرسه متوجه بد رفتاری دیگر همکلاسی‌هایتان می‌شوید. در مدرسه‌ای که همه برای قلدر شدن تلاش می‌کنند، طبیعی است که شما نیز بخواهید رهبری بزن بهادرهای مدرسه را برعهده بگیرید.

این‌بار در دنیای Bully پلیس‌ها جای خودشان را به مبصران مدرسه و راهروها داده‌اند و اینطور هم نیست که شما صاف صاف راه بروید و هرکسی را که خواستید به زیر لگد بگیرید. تقریبا بازی این اجازه را به شما می‌دهد که هرکاری که دوست دارید را انجام دهید! از دعوا با بچه‌های سال بالایی بگیرید، تا دعوا با ناظم و مدیر مدرسه و کتک کاری در زمین بیس‌بال! Bully بی‌پرواست و ترسی از تابوشکنی ندارد! شاید همین دلیلی عالی برای تبدیل شدن این بازی به شاهکاری از استودیوی راکستار باشد.

مطلب پیشنهادی:سفری به دل Assassin’s Creed Identity؛ شاهکاری موبایلی از یوبیسافتروزی روزگاری، بازگشت فرنچایزی شاهکار سفری به دل Assassin’s Creed Identity؛ شاهکاری موبایلی از یوبیسافت

یکی از دوست داشتنی‌ترین ویژگی‌های بازی Bully مربوط به مکانیزم‌های فایتینگ و مبارزاتی بازی می‌شود. جایی‌که راکستار به خوبی آن حس کلاسیک بازی را روی پلتفرم موبایل به تصویر کشیده و مبارزات Bully حسی دوست داشتنی خواهند داشت. همچنین شما در دنیای Bully واقعا می‌توانید سرکلاس‌های درس بشنینید و برای ساعتی هم که شده، بیخیال شیطنت شوید! همچنین سلاح‌های مختلفی نیز در دنیای Bully وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.

نهایتا نوبتی هم که باشد، نوبت قابلیت‌های شخصی‌سازی بازی است! راکستار بارها ثابت کرده که ظرافت خاصی در طراحی لباس‌ها و آیتم‌های بازی دارد و این ظرافت در Bully نیز قابل مشاهده است. همچنین این‌بار شما بجای استفاده از وسایل نقلیه، باید از دوچرخه؛ اسکیت بورد و اسکوترها استفاده کنید. همچین فراموش نکنید که Bully از کنترلر و گیم‌پد نیز پشتیبانی می‌کند.بازی موبایلی Bully عنوانی نیست که بخواهید گرافیک آن را با عناوین مدرن امروزی مقایسه کنید. فراموش نکنید که این بازی پورت موبایلی عنوانی است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شده بود! اما با این‌حال شما با عنوانی بد طرف نیستید. گرافیک و جلوه‌های بصری بازی در حد و اندازه خودش خوب است و به لطف مدل‌سازی خوب کاراکترهای بازی؛ Bully می‌تواند شما را سرگرم کند. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز درست به اندازه دیگر بخش‌های بازی عالی طراحی شده‌اند. صداگذاری و دیالوگ‌های بازی به لطف استفاده از گویندگان حرفه‌ای؛ واقعا عالی هستند و تجربه‌ای بی‌نظیر را از یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های راکستار برایتان به تصویر خواهند کشید.

پیشنهاد می‌شه!

بازی Bully احتمالا یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های موبایلی است که شما می‌توانید به سراغش بروید. بازی درواقع پورت موبایلی همان بازی کلاسیک سال ۲۰۰۶ است. بازی Bully خلاقیت را یک‌بار دیگر معنا کرد و تجربه‌ای را به تصویر کشید که کمتر شاهدش بودیم. جایی‌که همان حس و حال بازی‌های راکستار این‌بار در کالبد و اتمسفری کاملا متفاوت به تصویر کشیده شده بودند و این استودیوی برای باردیگر ثابت کرد که می‌تواند روی پلتفرم موبایل هم تاریخ‌ساز باشد.

Bully

    Bully

  • سازنده Rockstar Games
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراکشن-ماجراییاکشن-نقش‌آفرینیجهان-بازمبارزه‌ای
  • حجم: 2400 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/e46
نظرات (۱۱)
3.5 14 امتیازها
امتیاز مطلب
11 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
Jidock

من برم بریزم🤠

MOHAMMAD12456

بازی خوبیه حیف که با گوشی من سازگاری نداره😒

Prince of Persia

از کجا میشه دانلود کرد

sorooshkiller

خب در این که این بازی شاهکاره شکی نیست.. لطفا سراغ بازی های جدید تر و ناشناخته تر برید

legendary

خیلی بازی خوبی بود ای کاش دنبالش هم ساخته بشه
پ.ن: راکستار بازی بد نمیسازه

pedaret

قشنگ حقوق تولید کننده رعایت میشه😏🥲🤣
بازیش میکنم حتما

alirezaa-j

مگه این بازی نیاز به معرفی داره 😁

Claude

راکستار علاقه زیادی به ادم های کچل داره😐
جیمز ارل کش و دنیل لمب کچل هستن جیمی هم کچله سیجی هم کچله(الان یه عده میان فشاری میشن میگن میتونی موی کارکتر رو عوض کنی،اره داش اروم باش میدونم😐)

mohammadat85

من میخواستم نصب کنم گوگل پلی پولی بود، توی سایتی هم پیدا کردم نصب نمیشد

11
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x