آیا کلش رویال برای فرزند من مناسب است؟

فرزندم دست از سرم برنمی‎داره، کلش رویال دانلود کنم یا نکنم؟!

0

استودیو مشهور سوپرسل پس از ساخت عناوین محبوبی مانند Boom Beach و کلش آو کلنز به سراغ تجربه سبک جدیدی رفت که حاصل آن یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی پلتفورم تلفن‌های هوشمند یعنی کلش رویال است. گرچه کلش رویال ساختاری کاملا جدید دارد و به نوعی مولف سبک خود است، اما از نظر ظاهری شباهت زیادی به کلش آو کلنز دارد و بسیاری از شخصیت‌های حاضر در این بازی برگرفته از کلش آو کلنز است. محتوای درنظر گرفته در این بازی با توجه به استانداردهای وبسایت Pegi برای سنین +۷ سال مناسب اعلام شده است.

اگر بخواهیم به صورت ساده ساز و کار بازی را شرح دهیم (برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مطالب آموزشی یا نقد ویجیاتو از کلش رویال مراجعه کنید) باید بگوییم کلش رویال تلفیقی از دو سبک تاور دیفنس (محافظت از مناطقی مشخص شده برابر حمله رقیب) و کارتی (استفاده از کارت‌های مشخص شده به عنوان یک نیرو برای پیشبرد بازی) است. شما دو برجک دفاعی و یک برجک اصلی یا برجک پادشاه دارید. هر بازیکن می‌تواند هشت کارت از میان نیروهای موجود در بازی انتخاب کند و سپس از آن‌ها برای پیشبرد نبرد استفاده کند. اولین هدف در بازی این است که بتوانید از برجک‌هایتان در برابر حمله رقیب دفاع کنید. درصورتی که یکی از برجک‌های دفاعیتان تخریب شود، رقیب می‌تواند به سراغ برجک پادشاهتان برود.

کلش رویال

هدف بعدی در بازی این است که بتوانید با گذشتن از سد نیروهای دفاعی رقیب خودتان را به محدوده برجک‌های دفاعی او رسانده و آن را تخریب کنید. پیروز مسابقه درنهایت کسی است که بیشترین تعداد برجک دفاعی را تخریب کرده باشد یا بتواند زودتر از دیگری برجک پادشاه را تخریب کند. داشتن استراتژی و طرح و پیاده سازی یک نقشه کارآمد برای حمله به رقیب در بازی از اهمیت بالایی برخوردار است. هر نیرو خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد و چیدن ترکیبی صحیح از آن‌ها شما را به پیروزی نزدیک‌تر می‌کند.

کلش رویال یک بازی کاملا آنلاین است و شما در حین بازی برابر کاربرانی دیگر قرار می‌گیرید. گرچه در حین بازی استفاده از سیستم چت مقدور نیست و تنها با استفاده از شکلک‌هایی فانتزی می‌توانید با رقیبتان در ارتباط باشید، اما با عضویت در کلن یا پایگاهی از کاربران این امکان فراهم می‌شود تا با دیگر یارانتان صحبت کرده و در مسابقات و تورنومنت‌های گروهی شرکت کنید. طبیعیست درصورت عضویت در گروه‌‌های ناشناخته، امکان مشاهده مکالماتی زننده وجود دارد. طراحی بازی همچون کلش آو کلنز فانتزی و عاری از خشونت‌های واقع گرایانه است و گرچه تمام مدت زمان بازی را صرف از بین بردن شخصیت‌های مختلف می‌کنید، اما این مبارزات ظاهری خشونت بار ندارند و خبری از افکت‌های واقع گرایانه مانند خونریزی در نبردها نیست.

مدت زمان هر مسابقه تقریبا ۳ دقیقه است و بازی در ازای پیروزی در نبردها و یا تورنومنت‌های مختلف به شما جایزه می‌دهد. مقدار این جایزه‌ها در طول یک شبانه روز محدود است و گرچه می‌توانید همچنان به بازی کردن ادامه دهید، اما دیگر جایزه‌ای دریافت نمی‌کنید تا مزد زمان مصرف شده‌تان را بگیرید. همین مسئله موجب می‌شود تا میزان اعتیادآوری کلش رویال در مقایسه با کلش آو کلنز بسیار کمتر باشد و کاربر پس از مدت زمانی کوتاه، دست از بازی بکشد. کاربران می‌توانند با عضویت در کلن، مسابقات دوستانه برگزار کنند و از این طریق قدرت و شیوه‌های مبارزه خود را بسنجند. همچنین بازی دارای پرداخت‌های درون برنامه‌ای است و درصورتی که آن را از کافه بازار دانلود کنید، می‌توانید با استفاده از کارت‌های بانکیتان اقدام به خرید آیتم‌های مختلف داخل بازی کنید.

جمع بندی

کلش رویال یک بازی آنلاین رقابتی است که میزان اعتیاد آوری کمی دارد اما شرکت در مسابقات و تورنومنت‌‌های آن ممکن است استرس و هیجان زیادی را در کاربران کم سن القا کند. طراحی بازی به صورت کارتونی است و خبری از افکت‌های واقع گرایانه در نبردهای بازی نیست. می‌توانید با یک کنترل ساده روی مقدار زمان صرف شده توسط فرزندتان و همچنین شبکه اجتماعی داخل بازی،‌ از بی‌خطر بودن کلش رویال برای فرزندتان اطمینان حاصل کنید.

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...