بازی موبایلی World of Tanks Blitz؛ یادبودی برای جنگ جهانی دوم

بازی موبایلی World of Tanks Blitz؛ یادبودی برای جنگ جهانی دوم

این‌بار باید با تانک‌ها در خط مقدم نبرد حاضر شوید

۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ۴.۳ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید World of Tanks Blitz همراه ویجیاتو باشید.

معمولا وقتی صحبت از جنگ می‌شود، ناخودآگاه ذهنمان به سمت صحنه‌هایی حماسی و ملی‌گرایانه می‌رود. اما اگر بخواهیم کمی واقع‌بین باشیم، جنگ آن چیزی نیست که کسی بخواهد تجربه‌اش کند. در طول تاریخ، جنگ‌های بی‌شماری باعث از بین رفتن میلیون‌ها انسان بی‌گناه شده‌اند. جنگ‌هایی بی‌پایان که نه‌تنها کمکی در راه رسیدن به صلح نکرده‌اند، بلکه باعث شدند تا افراد بی‌شماری نیز از بین بروند. منتهی سوال اصلی اینجاست که آیا پایانی نیز برای این تراژدی بزرگ وجود دارد؟

در بین تمامی جنگ‌هایی که انسان‌ها آن‌ها را پشت سر گذاشته‌اند، جنگ جهانی دوم به عنوان بزرگ‌ترین آن‌ها شناخته می‌شود. هر چقدر که ماهیت جنگ بد و زشت باشد، اما خوشبختانه بهانه‌ای فوق‌العاده برای صنعت بازی‌سازی است تا صحنه‌های از یاد رفته را مجددا بازگو کند. اگر فرنچایزهای بزرگی مانند کال آف دیوتی و عناوین سرآمد شوتر را فکتور بگیریم، بازی‌های استراتژی سهمی عمده‌ای در به تصویر کشیدن جنگ‌ها داشته‌اند. صحبت از بازی‌هایی است که بخشی جدایی ناپذیر از دنیای ویدیوگیم هستند و جنگ‌های تاریخی را از زمان جنگ‌های صلیبی تا جنگ‌های مدرن فضایی به نمایش گذاشته‌اند.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Last Hope 3؛ آخرین امید برای نجات نسل بشریتاین دنیای جهنمی هیچ رحمی برای شما قائل نیست معرفی بازی موبایلی Last Hope 3؛ آخرین امید برای نجات نسل بشریت

در این بین پلتفرم موبایل نیز تلاش کرده است که با ارائه بازی‌های شوتر – استراتژی، خودی در بین دیگر پلتفرم‌ها نشان دهد و عملکرد فوق‌العاده‌ای نیز داشته است. بازی‌های استراتژی موبایلی همیشه پرطرفدار بودند و استودیوهای بسیاری نیز تلاش کردند تا عناوینشان را بهتر از همیشه به تصویر بکشند. بنابراین شاید زمان آن رسیده باشد که یک‌بار برای همیشه فرصتی دوباره به بازی‌های موبایلی دهیم و خاطرات جنگ را مرور کنیم.اگر از علاقه‌مندان به بازی‌های جنگی باشید، احتمالا با استودیوی Wargaming Group آشنایی دارید. استودیویی که عمدتا به دلیل ساخت بازی‌های استراتژی شناخته می‌شود و توانست که با ساخت عناوین بزرگی مانند بازی World of Tanks و World of Warships در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۵ به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کند. همچنین یکی از المان‌های دوست داشتنی این استودیو است که بازی‌های آن‌ها معمولا به صورت رایگان در دسترس هستند و اگر از کاربران کنسول‌ها و کامپیوترهای شخصی باشید، می‌توانید به سراغ این بازی‌ها بروید.

امادر سال ۲۰۱۴ بود که این استودیو جدی‌ترین پروژه موبایلی خودش را معرفی کرد. بازی موبایلی World of Tanks Blitz جایگزین بازی محبوب World of Tanks روی پلتفرم موبایل بود که حالا برای این پلتفرم و نینتندو سوئیچ دردسترس قرار گرفته بود. عملکرد بازی بقدری فوق‌العاده بود که امتیاز متای آن به ۸۳ رسید و شما با یک بازی استراتژی – شوتر و با المان‌های MMO طرف بودید. جایی‌که این‌بار شما بجای کنترل سربازانتان، باید پشت تانک‌های چند صد تنی می‌نشستید و وارد خط مقدم نبرد می‌شدید.

مطلب پیشنهادی:طرفدار دنیای باب اسفنجی هستید؟ این بازی موبایلی گزینه خوبی برای شماستBattle for Bikini Bottom یک بازی باکیفیت کنسولی برای موبایل است طرفدار دنیای باب اسفنجی هستید؟ این بازی موبایلی گزینه خوبی برای شماست

بازی از خط داستانی چندانی پیروی نمی‌کند. چیزی که مشخص است، این است که خط زمانی بازی در دوران جنگ جهانی دوم اتفاق میوفتد. جایی‌که باید از ۳ جبهه دیگر نبرد، یکی را انتخاب کنید. نبود داستانی قابل دفاع در بازی‌های آنلاین و چندنفره چیز چندان جدیدی نیست که بخواهیم آن را برای اولین‌بار در دنیای بازی World of Tanks Blitz ببینیم. منتهی بازی به سبب اتمسفر و خط زمانی که از آن پیروی می‌کند، پتانسیل‌های بالایی برای داستان‌سرایی داشت و وجود داستانی هرچند سطحی؛ می‌توانست بهانه‌ای عالی برای دنبال کردن گیم‌پلی بازی باشد.

برای اجرای بازی موبایلی World of Tanks Blitz شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

در دنیای بازی World of Tanks Blitz؛ برخلاف بسیاری از عناوینی که براساس جنگ جهانی دوم ساخته شده‌اند؛ شما با یک بازی شوتر اول شخص طرف نیستید، بلکه باید از بین ۲۰۰ تانک مختلفی یکی را برای نبرد انتخاب کنید. تانک‌ها در ۴ کلاس مختلف دسته‌بندی شده‌اند که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. شما باید در قالب تیم‌های ۵ نفره به رقابت با یکدیگر بپردازید و هرکسی که در مدت زمان مشخص شده، بیشترین امتیاز را گرفته باشد؛ برنده بازی خواهد شد. اما همه‌چیز به همین سادگی نیست و مهم‌ترین اولویت شما داشتن یک استراتژی درست است. استراتژی که تنها با همکاری و کار تیمی به دست خواهد آمد.

کنترلرهای بازی سخت و چالش برانگیز هستند. البته به این به معنای بد بودن بازی نیست! بلکه استودیوی Wargaming Group تلاش کرده که با استفاده از پتانسیل‌های بالای صفحه‌های لمسی؛ کنترلرهای بازی را چالش‌برانگیز طراحی کند. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که در همان ابتدای کار همه‌چیز برایتان ساده و پیش‌پا افتاده باشد. طبیعتا شما نیاز به زمان خواهید داشت که به کنترلرهای بازی عادت کنید و مهارتتان را به رخ بکشید.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی 80 Days؛ تجربه سفری ۸۰ روزه به دور دنیاشروعی بر یک ماجراجویی جذاب معرفی بازی موبایلی 80 Days؛ تجربه سفری ۸۰ روزه به دور دنیا

یکی از بزرگ‌ترین برتری‌های بازی درجایی دیده می‌شود که استودیوی Wargaming Group در مدل‌سازی تانک‌های این بازی از مد‌ل‌ها و تانک‌های واقعی استفاده کرده. بنابراین شما باید حواستان را به تانکی که انتخاب می‌کنید، جمع کنید. نهایتا بازی این امکان را به شما می‌دهد که تانک‌هایی که دارید را ارتقا دهید و آن‌ها را شخصی‌سازی نیز کنید. همچنین گیم‌مودهای متنوع، سیستم چت بازی و از طرفی لوکیشن‌های مختلف؛ دست به دست هم داده‌اند تا بازی موبایلی World of Tanks Blitz ارزش تجربه کردن را داشته باشد.گرافیک بازی World of Tanks Blitz در مقایسه با World of Tanks چندان قابل دفاع نیست و پسرفتی دلسرد کننده است. اما اگر قرار باشد که این بازی را تنها با عناوین موبایلی مقایسه کنیم، باید گفت که این بازی چندان هم بد نیست و عملکردی کاملا معمولی دارد. همچنین المان‌های واقع‌گرایانه نیز به بازی World of Tanks Blitz کمک کرده‌اند تا تصویری بهتر از جنگ جهانی دوم را به نمایش بگذارد. نهایتا موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز عملکردی مشابه دارد و پکیج موسیقی‌متن و گرافیک World of Tanks Blitz نمره‌ای متوسط می‌گیرد.

بازی موبایلی World of Tanks Blitz؛ یادبودی برای جنگ جهانی دوم - ویجیاتو

پیشنهاد می‌شه!

هرچقدر که ماهیت جنگ، زننده و کثیف باشد؛ اما بهانه‌ای عالی برای بازی‌سازی است. از عناوین شوتر بگیرید تا بازی‌های استراتژی، همگی سعی کرده‌اند که تصویری واقعی از جنگ را به تصویر بکشند. در این بین بازی موبایلی World of Tanks Blitz که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد نیز، تلاش کرده که با استفاده از همین کلیشه؛ جنگ را این‌بار در قالب دنیایی از تانک‌های غول‌پیکر به نمایش بگذارد. جایی‌که بازی به لطف گیم‌پلی دوست داشتنی و عملکرد خوبش، شایسته تجربه کردن است.

World of Tanks Blitz
World of Tanks Blitz
  • سازنده Wargaming Group
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانرMMOاستراتژیکاکشنتاکتیکال
  • حجم140 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/egs
نظرات
4.3 6 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x