بازی موبایلی The Silent Age؛ وقتی کلید نجات دنیا در دستان شماست

با یکی از بهترین بازی‌های داستانی موبایلی آشنا شوید

۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۴.۶ ذخیره

اگرعلاقه‌مند به تجربه بازی‌های ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید The Silent Age همراه ویجیاتو باشید.

چه طرفدار حرفه‌ای بازی‌های ویدیویی باشید، چه صرفا به دنبال تجربه‌ای کژوال از این عناوین بگردید؛ این امر غیرقابل انکار است که بازی‌های ویدیویی دنیاهایی به یادمادنی را به تصویر کشیده‌اند. یکی از دوست‌ داشتنی‌ترین چیزهایی که می‌توان در صنعت بازی‌های ویدیویی پیدا کرد، این است که بازی‌سازها بدون درنظر گرفتن محدودیت‌ها؛ عناوینی را ساخته‌اند که بی‌پروا اجازه گشت و گذار در محیطشان را به بازیکنان می‌دهند. درواقع شما می‌توانید در دنیای این بازی‌ها سفری دوست داشتنی‌ به کهکشان‌های دور و یا سرزمین‌های جنگ‌های صلیبی آغاز کنید و ماجراهای خودتان را رقم بزنید.

همان‌طور که از اسم بازی‌های ماجراجویی پیداست، شما باید خودتان را برای هرچیزی آماده کنید. خوشبختانه بازی‌سازهای بزرگ با ترکیب چندین سبک مختلف درکنار عناوین ماجراجویی؛ بازی‌هایی را ساخته‌اند که تبدیل به شاهکارهایی دوست داشتنی شده‌اند. منتهی تنها اتمسفر و محیط نیست که یک بازی ویدیویی را کامل می‌کند، شما نیاز به داستان‌سرایی دارید تا بتوانید ایده‌های خودتان را به تصویر بکشید. داستان‌سرایی یکی از مهم‌ترین اولویت در ساخت یک بازی ویدیویی است و نباید آن را دست کم گرفت.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Grand Theft Auto III؛ سرآغازی برای یک رویاشروع همه‌چیز از اینجا بود بازی موبایلی Grand Theft Auto III؛ سرآغازی برای یک رویا

خوشبختانه بازی‌های ویدیویی معمولا داستان‌هایی حماسی و احساسی برای روایت داشته‌اند. بازی‌های موبایلی نیز چندسالی است که وارد فضای رقابتی‌ بازی‌های ماجراجویی با تمی داستانی شده‌اند. شاید اگر چندسال پیش نگاهی به پلتفرم موبایل می‌انداختید، عملا نمی‌توانستید عنوان موبایلی را پیدا کنید که داستان قابل قبولی داشته باشد. منتهی اکنون همه‌چیز تغییر کرده و درطول یک دهه گذشته، بازی‌های موبایلی نیز قدم در راهی گذاشته‌اند که ارزش تجربه‌شان را چندین برابر کرده است.برای بررسی بازی‌های موبایلی نیازی نیست که حتما به سراغ استودیوهای بزرگ برویم. خوشبختانه چندسالی است که طرفداران به بازی‌سازهای مستقل چراغ سبز نشان داده‌اند و بازی‌های آن‌ها نیز ثابت کرده‌اند، که برای جذاب بودن نیازی به ریخت و پاش‌های اضافی نیست. در این بین استودیو مستقل دانمارکی House on Fire نیز جزو بهترین بازی‌سازهای مستقل موبایلی است که هرگز فکرش را هم نمی‌کرد که روزی با ساخت عنوان موبایلی ساده، تا به این اندازه موفق شود.

درست در سال ۲۰۱۲ بود که این استودیو به سراغ بازی موبایلی The Silent Age رفت. عنوانی که تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های آن سال شد و به دلیل داستان فوق‌العاده‌ای که داشت، جایگاهش را در دل طرفداران پیدا کرد. همچنین امتیاز متای بازی نیز به ۸۴ رسید. عددی که برای یک بازی مستقل موبایلی فوق‌العاده بود و استودیوی House on Fire را مجبور کرد تا این بازی را برای دیگر پلتفرم‌ها نیز پورت کند.


The Silent Age یک بازی ماجراجویی با المان‌های نقش آفرینی و اشاره و کلیک است. جایی‌که بازی از شما می‌خواهد مسیر کنترل داستان بازی را برعهده بگیرید و با استفاده از تصمیماتی که پیش‌روی شما قرار می‌گیرند، پازل‌ها و معماهای بازی را حل کنید. تاکنون ۲ ایپزود از دنیای بازی The Silent Age منتشر شده که هرکدام از آن‌ها با نقدهای فوق‌العاده‌ای نیز از سوی منتقدان رو به رو شده‌اند. منتهی فراموش‌ نکنید که بازی The Silent Age عنوانی رایگان نیست و شما برای دسترسی داشتن به تمامی ایپزودها و محتوای بازی، نیاز به خرید نسخه کامل آن دارید.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Warface؛ یک شوتر اول شخص فوق‌العادهنگاهی به یکی از بهترین شوترهای موبایلی معرفی بازی موبایلی Warface؛ یک شوتر اول شخص فوق‌العاده

یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای بازی The Silent Age؛ قدرت آن در داستان‌سرایی است. باور کنید یا نه، داستان این بازی یکی از بهترین خطوط داستانی است که می‌توانید در دنیای بازی‌های ویدیویی پیدایش کنید. داستان بازی ما را به اوایل دهه ۷۰ میلادی می‌برد. جایی‌که شما باید به عنوان یک سرایدار ماموریت‌های پیش‌پا افتاده‌ای را انجام دهید. منتهی از شانس بدتان باید برای رفع مشکلی در تاسیساتساختمانی که در آن‌ کار می‌کنید، به زیرزمین آن‌جا بروید.

منتهی در زیرزمین شما تصادفا با پیرمردی رو به رو خواهید شد که به شدت آسیب دیده و چندان امیدی به زنده ماندنش نیست! حالا این پیرمرد از رویدادی پساآخرالزمانی سخن می‌گوید که ممکن است نسل بشیریت را پایان دهد. اما پیرمرد قبل از مرگش دستگاهی را به شما می‌دهد که باید با استفاده از آن می‌توانید در زمان سفر کنید و پیش از رخ دادن این رویداد، جلوی آن را بگیرید.

بازی موبایلی The Silent Age یک عنوان کاملا آفلاین است

گیم‌پلی بازی نیز درست به اندازه بخش داستانی The Silent Age شاهکار طراحی شده. جایی‌که شما اصولا با یک بازی اشاره و کلیک طرف هستید که باید در آن کوئست‌های مختلف را انجام دهید و آیتم‌های متنوع را پیدا کنید. همچنین باید با استفاده از آیتم‌های بازی، اجسام مختلف را بسازید! نهایتا The Silent Age این امکان را به شما می‌دهد که با NPCهای بازی و المان‌های محیط تعامل داشته باشید و آن‌ها را بررسی کنید.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی CarX Drift Racing 2؛ تجربه هنر دریفت کشینگاهی به یکی از متفاوت‌تر بازی‌های ریسینگ موبایلی بازی موبایلی CarX Drift Racing 2؛ تجربه هنر دریفت کشی

بازی موبایلی The Silent Age یک عنوان کاملا پازل محور است. عموما تمام گیم‌پلی بازی حول‌محور حل کردن پازل‌های مختلف و کنار هم گذاشتن قطعات داستانی بازی است. طراحی پازل‌ها خوب و جذاب هستند و می‌توانند تا ساعت‌ها شما را سرگرم‌ کنند. همانطور که در بخش داستانی بازی اشاره کردیم، مهم‌ترین اولویت شما ماشین زمانی است که در ابتدای بازی به دست آورده‌اید. این ماشین زمان به پروتاگونیست بازی اجازه می‌دهد که در زمان‌های مختلف سفر کند و آیتم‌های مورد نیازش را برای حل کردن پازل‌های زمان حال؛ به دست آورد.

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، The Silent Age از ۲ ایپزود مختلف تشکیل شده است. برخی از پازل‌ها و خط داستانی بازی در اپیزود دوم کامل خواهند شد و شما باید ایپزود اول را بازی کرده باشید! همچنین مدام باید در زمان‌های مختلف سوئیچ کنید تا جواب سوالات خودتان را پیدا کنید. نهایتا باید گفت که گیم‌پلی بازی The Silent Age قطعا یکی از متفاوت‌ترین گیم‌پلی‌هایی است که می‌توان در دنیای بازی‌های ویدیویی پیدا کرد. گیم‌پلی که نیازمند دانش زبان انگلیسی است تا بتواند خط داستانی بازی را بهتر درک کنید.رنگ‌ها عمده‌ترین چیزی هستند که خودشان را در گیم‌پلی و دنیای The Silent Age نشان می‌دهند. بازی گرافیکی مینیمال و ساده دارد. گرافیکی که هماهنگی فوق‌العاده‌ای را بین اتمسفر و داستان بازی پدید آورده است. همچنین گرافیک ۲ بعدی The Silent Age نیز؛ نقشی فوق‌العاده در انتقال آن حس عجیب به مخاطب داشته است. درنهایت نوبت به موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی می‌رسد. جایی‌که استودیوی سازنده The Silent Age به هوشمندانه‌ترین شکل ممکن داستان و گرافیک The Silent Age را به موسیقی‌متن آن پیوند زده و عنوانی شاهکار را ساخته.

پیشنهاد می‌شه!

بازی موبایلی The Silent Age احتمالا یکی از بهترین بازی‌های داستانی است که می‌توانید به سراغش بروید. بازی در سال ۲۰۱۲ توسط استودیوی مستقل House on Fire توسعه پیدا کرد و تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های موبایلی شد. امتیاز متای بازی نیز به عدد ۸۴ رسید که امتیاز فوق‌العاده برای The Silent Age محسوب می‌شد. بازی خط داستانی، اتمسفر و گرافیکی شاهکار دارد که می‌تواند تا ساعت‌ها شما را سرگرم خودش کند.

The Silent Age

    The Silent Age

  • سازنده House of Fire
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانردرام تعاملیرازآلودماجراییمعمایینقش آفرینی
  • حجم: 470 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/eib
نظرات (۱۴)
4.6 9 امتیازها
امتیاز مطلب
14 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
Mohammad8-Amin

آقای حسن خواه چرا همه مقاله هاتون با “با یکی از بهترین بازی‌های…..” شروع میشه XD
جدای از شوخی مقاله خوبی بود

samyar239

در ضمن باید نسخه ی فارسیش رو بریزید چون زیرنویس فارسی داره 🙂

samyar239

بهترین بازی موبایلی که پلی دادم شاهکار👌

moomoony

یادمه بچه بودم دانلودش کردم داستانش برای اون سن واقعا دارکه

Ali-Khaligh

مقاله جالبی بود
خدا قوت

Death Lake

واقعا بازیه عالی ای بود به همه پیشنهاد میکنم اتمسفر بازی و داستانش به شدت جذاب بود

CLOWEN

یکی از بهترین بازی های ایرانی بود که بازی کردم

14
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x