با بازی موبایلی Civilization VI در تاریخ سفر کنید

با بازی موبایلی Civilization VI در تاریخ سفر کنید

تاریخ را این‌بار به دست خودتان رقم بزنید

۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۴.۲ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Civilization VI همراه ویجیاتو باشید.

پیشرفت عناوین موبایلی در طی چندین سال اخیر، غیرفابل انکار است. امروزه بازی‌های موبایلی بیش از یک بازی ساده هستند و این موفقیت با پیشرفت سخت افزاری گوشی‌های موبایل ممکن شده. شاید اگر چندین سال پیش به پلتفرم موبایل نگاهی می‌انداختید، چندان عناوین دوست داشتنی پیدا نمی‌شد که بخواهیم به بهانه‌های مختلف به سراغ تجربه‌شان برویم. اما اکنون همه‌چیز تغییر کرده و بازی‌های موبایلی تبدیل به چیزی شده‌اند که صنعت ویدیوگیم باید به داشتنشان افتخار کند. اکنون اگر قرار باشد که بهترین عناوین موبایلی را معرفی کنیم، دیگر پایبند به محدودیت‌های کسل‌کننده نیستیم و این خبری خوب برای کاربران پلتفرم موبایل است.

راستش را بخواهید، از همان سال‌های اولیه پلتفرم موبایل؛ این عناوین استراتژی بودند که پتانسیل‌هایشان را روی این پلتفرم به تصویر کشیدند. برای مثال وقتی بازی کلش آف کلنز در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، تبدیل به آغازگر انقلابی بزرگ در دل پلتفرم موبایل شد. بطوری که امروزه عناوین استراتژی بیش از هرچیز دیگری روی پلتفرم موبایل طرفدار پیدا کرده‌اند و اگر قرار باشد که بهترین سبک‌ بازی‌سازی پلتفرم موبایل را معرفی کنیم؛ عناوین استراتژی قطعا جزو برترین‌های این لیست خواهند بود.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Company of Heroes؛ روایت تاریک جنگ جهانی دومجنگ هرگز پاسخی درست برای بقا نبوده بازی موبایلی Company of Heroes؛ روایت تاریک جنگ جهانی دوم

پتانسیل‌های فوق‌العاده پلتفرم موبایل برای ساخت بازی‌های استراتژی و همچنین خلاقیت و شجاعت استودیوهای بزرگ، دست به دست هم داد تا عناوین استراتژی موبایلی یک سر و گردن از دیگر عناوین پلتفرم موبایل بهتر باشند. بازی‌هایی چون کلش آف کلنز تنها مسیری را شروع کردند که امروزه ادامه آن به دست عناوین بزرگ کنسولی افتاده است. عناوینی که دیدنشان روی پلتفرم موبایل واقعا هیجان‌انگیز است.قانون نانوشته عناوین بزرگ ویدیویی این است که به محض تجربه‌شان، ناخودآگاه انتظارتان از این عناوین بالا می‌رود. درکنار فرنچایزهای بزرگ استراتژی، بیش از ۲ دهه است از که انتشار اولین نسخه از فرنچایز Civilization می‌گذرد. فرنچایز Civilization فرصت کافی برای به بلوغ رسیدن را داشته و اکنون مرز بین خوب بودن و یا بد بودن آن؛ تنها با خلاقیتی که سازندگان این فرنچایز در ساخت بازی‌هایشان به کار می‌برند؛ تعیین می‌شود. با تمام این توضیحات، در سال ۲۰۱۶ بود که بازی Civilization VI توسط استودیوی 2K Games منتشر شد.

وقتی به سراغ بازی Civilization VI رفتم، خیلی خوب می‌دانستم که قرار است با یکی از متفاوت‌ترین عناوین استراتژی موبایلی آشنا شوم. نقدها و امتیازات این بازی روی کاغذ واقعا دگرم‌کننده بودند و متای ۹۲ بازی نیز یکی دیگر از آن دلایلی بود که من را برای تجربه این بازی وسوسه کرد. به ویژه دیدن چنین عنوان بزرگی روی پلتفرم موبایل هیجان‌انگیز بود! پورت موبایلی این بازی در سال ۲۰۱۷ با انتشارش روی سیستم عامل iOS کارش را شروع کرده بود و در سال ۲۰۲۰ با انتشارش برای گوشی‌های اندرویدی؛ به ماجراجویی‌اش پایان داده بود. برخلاف نسخه‌های کنسولی بازی، پورت موبایلی Civilization VI دست‌پخت استودیوی Aspyr Media بود. استودیویی که پیش‌تر با ساخت پورت‌های موفق موبایلی؛ خودش را ثابت کرده بود.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی Ninja Turtles: Legends؛ لاکپشت‌های نینجا روی موبایلاین بازی موبایلی را نباید از دست بدهید معرفی بازی Ninja Turtles: Legends؛ لاکپشت‌های نینجا روی موبایل

پیش از آن‌که به سراغ گیم‌پلی بازی برویم، اجازه دهید که به این سوال که چه چیزی باعث شاهکار خطاب شدن این فرنچایز شده؛ پاسخ دهیم. فرنچایز Civilization وقتی برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ منتشر شد، ثابت کرد که برای جذاب بودن؛ نیازی به ریخت و پاش‌های اضافی نیست! شما با یک بازی استراتژی با المان‌های Turn-based طرف بودید که اجازه انجام هرکاری را به شما می‌داد. این فرنچایز آغازگر مسیر عناوین بزرگ استراتژی امروزی است و باید به آن احترام گذاشت.

یکی از خلاقانه‌ترین المان‌های این فرنچایز درمقایسه با دیگر عناوین استراتژی، این است که Civilization اصولا از خط داستانی خاصی پیروی نمی‌کند. در دیگر عناوین استراتژی شما وارد خط زمانی خاصی می‌شوید و تمامی اتفاقات بازی در همان بعد زمانی جریان خواهند داشت. اما داستان در این فرنچایز کاملا متفاوت است. Civilization از شما می‌خواهد که تمدن‌های فراموش‌شده تاریخی را بازسازی کنید و در تاریخ به سمت جلو حرکت کنید! المانی که برای من به شدت جذاب بود و اتفاقات Civilization VI برایمان واقعا هیجان‌انگیزتر کرد

برای اجرای بازی موبایلی Civilization VI شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

شاید یکی از چیزهایی که درباره گیم‌پلی این فرنچایز شنیده باشید، پیچیدگی بیش از حد آن است! منتهی باید بگویم که علی‌رغم توانایی‌ها و محتوای بسیار زیاد گیم‌پلی، تنها با چندساعت تجربه Civilization VI می‌توانید به گیم‌پلی بازی مسلط شوید. همچنین بخش آموزشی بازی نیز به اندازه‌ای که باید مفید است که المان‌های ضروری بازی را به شما یاد بدهد. Civilization VI گیم‌پلی فوق‌العاده‌ای دارد و باید خودتان را برای یک شاهکار استراتژی موبایلی آماده کنید.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی eFootball PES 2021؛ خاطره‌ای خوش از استودیوی کونامیکونامی باید هرچه زودتر به گذشته برگردد بازی موبایلی eFootball PES 2021؛ خاطره‌ای خوش از استودیوی کونامی

یکی از ایرادات بزرگ گیم‌پلی بازی در نسخه‌های پیشین این بود که بازی تمام محتوای خودش را یک‌باره به رختان می‌کشید. این موضوع باعث می‌شد تا بعد از چند ساعت تجربه بازی؛ دیگر آنطوری که باید محتوایی نداشته باشد. منتهی این موضوع در نسخه ششم بازی کاملا برطرف شده و Civilization VI به پختگی فوق‌العاده‌ای رسیده است. تعادل میان محتوای بازی و نحوه روایت گیم‌پلی و مکانیک‌های آن؛ جذاب است و بازی پیشرفت خوبی نسبت به نسخه‌های پیشین تجربه کرده. Civilization VI یک بازی اینترنت محور نیست، اما برای دسترسی به محتوای کامل بازی باید به اینترنت متصل شوید. همچنین بازی از شما می‌خواهد که برای شروع یکی از ۲ تمدن مصر باستان و تمدن باستانی بین‌النهرین را انتخاب کنید. با انتخاب هرکدام از آن‌ها بازی سناریوهای مختلفی را برایتان روایت خواهد کرد. البته محتوای بازی در همان ابتدای کار کاملا دردسترس نیست و برای درسترسی به تمامی تمدن‌ها، باید نسخه کامل بازی را تهیه کنید.

هرتمدن رهبر و فرمانده خودش را دارد. هرکدام از آن‌ها ویژگی‌هایی دارند که بر روابط دیپلماتیک شما با سایر تمدن‌ها و کشورها تاثیر خواهند گذاشت. در دیگر بخش‌ها نیز متاسفانه Civilization VI دچار تغییر چندانی نسبت به سایر عناوین این فرنچایز نشده. سازندگان بازی همچنان بر هسته اصلی این فرنچایز پایبند هستند و Civilization VI تنها با بهبودهایی جزئی روانه بازار کرده‌اند. اما این موضوع ابدا ایراد بدی نیست! بلکه چه برای اولین بار Civilization VI را تجربه کرده باشید، چه از کاربران قدیمی این فرنچایز باشید؛ Civilization VI پتانسیل سرگرم‌کردن شما را دارد.گرافیک بازی ترکیبی از بهترین‌های موبایلی با موسیقی‌متنی شاهکار است. به محض ورود به دنیای Civilization VI شما با گرافیکی‌ترین بازی استراتژی موبایلی آشنا خواهید شد. برخلاف نسخه‌های پیشین؛ گرافیک در این Civilization VI جهش بزرگی را تجربه کرده است. Civilization VI نقطه عطف این فرنچایز است و حتی پورت موبایلی آن؛ گرافیکی عالی دارد. درکنار گرافیک عالی، مکمل بازی Civilization VI موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی آن است. موسیقی‌متن در Civilization VI نیز دوست داشتنی است و تک نوازی‌ها با اتمسفر بازی به شدت هماهنگ شده‌اند.

پیشنهاد می‌شه!

بازی موبایلی Civilization VI نقطه عطف این فرنچایز است که در سال ۲۰۱۶ توسط استودیوی 2K Games منتشر شد. پورت موبایلی آن نیز موفقیت نسخه‌های اصلی بازی را به دنبال داشت و امتیاز متای بازی نیز به ۹۲ رسید. بازی استراتژی Civilization VI همچنان از همان هسته اصلی این فرنچایز پیروی می‌کند. اما این‌بار همه‌چیز بهتر و کامل‌تر شده است.

Civilization VI
Civilization VI
  • سازنده 2K GamesAspyr Media
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیک
  • حجم3800 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/em9
نظرات (۸)
4.2 10 امتیازها
امتیاز مطلب
8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
itsmeMrmmdreza

ولی خب اخه این انصاف نیست که نشه این بازیو روی گوشی های ۳۲ بیت اجرا کرد اخه بازی فقط سنگینه اونقد گرافیک خیییلی سنگینی نداره که بگی نشه اجرا کرد

Mr.antibiotic

اگه civilization پیچیدست پس crusader kings چیه؟!

reza-a-m-p-r

تاریخ را این‌بار به دست خودتان رقم بزنید

جلوگیری از از دست دادان وسطعت ایران قدیم 😐

Prince of Persia

از کجا دانلود کنیم

darknet

من که دیگه اصلا بازی های استراتژیکی بازی نمیکنم چون کل وقتت رو باید پاش باشی و خیلی استرسیه کلا

The OG

سلام اول بگم که جدید هستم البته من حدود چهارساله مقاله ها رو دنبال میکنم بهترین سایت سرگرمی ایرانی هستید. سپاس♥️خیلی خوشحالم بالاخره اولین کامنتو توی سایت گذاشتم.

8
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x