ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

امیر محمدرضایی
اخبار و مقالات

نماینده بازی‌سازان در طرح همگرا از سرنوشت مبهم حمایت‌های بنیاد ملی بازی‌ها می‌گوید

هفته گذشته متین ایزدی، معاونت حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای استعفا داد و سرنوشت همگرا پس از جایگزینی صادق پژمان با حسن کریمی قدوسی مبهم‌تر از هر زمان دیگری شد. امیر محمدرضایی، نماینده بازی‌سازان در ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۱۸ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۴

هفته گذشته متین ایزدی، معاونت حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای استعفا داد و سرنوشت همگرا پس از جایگزینی صادق پژمان با حسن کریمی قدوسی مبهم‌تر از هر زمان دیگری شد. امیر محمدرضایی، نماینده بازی‌سازان در طرح حمایتی همگرا در گفتگو با ویجیاتو زوایای جدیدی از یک میلیارد تومانی که قرار بود در اختیار بازی‌سازان قرار بگیرد را نمایان کرد.

محمدرضایی می‌گوید: «ماجرای همگرا پیچیده است. تا زمانی که آقای کریمی بود من در جریان بودم و مرتبا جلسه داشتیم. قسمت‌هایی از طرح به خاطر گروه‌های پایین‌تر جدول در حال تغییر بود تا به آن‌ها هم کمک شود و راضی نگهشان داریم. این ماجرا همزمان شد با رفتن آقای کریمی. چند گروه که در همگرا ثبت‌نام کرده بودند با بنیاد جلساتی برگزار کردند تا کمک‌ها را دریافت کنند اما تا جایی که پیگیری کردم هیچ‌کدام عملی نشد. آقای رجبی از مدریک هم هفته‌های اول حضور آقای پژمان دو جلسه‌ رفتند ولی همه چیز بعدا متوقف شد.»

نماینده بازی‌سازان در طرح همگرا می‌گوید که تا به حال مدیرعامل جدید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای را ندیده: «بعد از تغییرات بنیاد، جلسه‌ای برای همگرا تنظیم کردیم و آقای پژمان به این جلسه نیامد. من هم تا به حال ایشان را ندیده‌ام. در آخرین جلسه همگرا که حدودا یک ماه پیش با آقای ایزدی و مدیر مالی برگزار شد باز هم ایشان نیامدند ولی به ما خبر داده بودند که آقای پژمان گفته همگرا کار خوبی است و شما ادامه بدهید. آخرین باری که آقای ایزدی را دیدم به من گفت طرح معلق شده و فعلا خبری نیست. کمی بعد خبر استعفایشان را دیدم.»

پس از متین ایزدی، طرح همگرا مشخصا مدیر خاصی نداشت و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هم در این زمینه بیانیه‌ای منتشر نکرده اما امیر محمدرضایی می‌گوید همگرا حالا در دستان محمدعلی سیدحسینی، معاون پژوهش این سازمان است.

با اشاره به صحبت‌های حسن کریمی قدوسی پیش از تحویل دادن سمت مدیرعاملی و گفته‌های متین ایزدی در جلسات همگرا، محمدرضایی می‌گوید: «گفته بودند که یک میلیارد تومان به صورت اختصاصی برای طرح همگرا دریافت شده و در حساب‌های بانکی [بنیاد] است. ولی خبرهایی به گوش می‌رسد که گویا این مبلغ قرار است جای دیگری هزینه شود. اطلاع دقیقی ندارم.»

طبق شنیده‌های محمدرضایی اما ماهیت طرح باقی خواهد ماند و همگرا یا هر نوع طرح حمایتی دیگری تعطیل نخواهد شد: «شنبه از کارمندهای واحد حمایت و همگرا پیگیر شدم و آن‌ها گفتند ما همچنان ادامه می‌دهیم. ولی آقای پژمان از روزی که آمده در مورد همه چیز صحبت کرده ولی در مورد همگرا به صورت علنی حتی یک خط هم چیزی نگفته. به نظر می‌رسد که یا مسائلی مثل بازی‌سازی برایشان ریسکی است یا واقعا اهمیتی ندارد و مسائلی مثل مسابقات و لیگ برایشان مهم‌تر است.»

از محمدرضایی پرسیدم که با توجه به شرایط فعلی، جایگاه او به عنوان نماینده بازی‌سازان در طرح همگرا چه تغییراتی می‌کند؟ پاسخ داد: «نماینده قبلی هیچ حکم و نامه‌ای رسمی نداشت و عملا سِمتی نداشت. من هم ندارم و فقط کارهایی را انجام می‌دهم که از طرف دوستانم به من محول شده.»

محمدرضایی به پیچیدگی‌ها و دشواری‌هایی که ماه‌ها زمانشان را گرفته بود اشاره می‌کند و می‌گوید: «مهم‌تر از زمانی که ما برای همگرا گذاشتیم این است که این یک میلیارد تومان برای همگرا گرفته شده و اگر به اسم ما از هر جایی گرفته شده قاعدتا باید به خود بازی‌سازها برسد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • aallodelo
    aallodelo | ۲۹ تیر ۱۳۹۸

    عجیب اینکه آقای پژمان، تقریبا کل عوامل دایرک (مرکز تحقیقات بازی های دیجیتال) رو در بخش های مختلف بنیاد و انستیتو آورده. چه ارتباطی از قبل بوده، الله اعلم ?

مطالب پیشنهادی