ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شیرشاه
اخبار و مقالات

شیرشاه از نگاه منتقدان فیلمی فوق‌العاده است

تا اکران شیرشاه تنها ۹ روز باقی مانده و طرفداران این فرانچایز بی صبرانه به انتظار تماشای نسخه بازسازی شده انیمیشن محبوبشان نشسته‌اند. این اثر نسخه بازسازی شده شاهکار سال ۱۹۹۴ محسوب می‌شود که در ...

امیررسول تیموری
نوشته شده توسط امیررسول تیموری | ۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۲۱:۰۱

تا اکران شیرشاه تنها ۹ روز باقی مانده و طرفداران این فرانچایز بی صبرانه به انتظار تماشای نسخه بازسازی شده انیمیشن محبوبشان نشسته‌اند. این اثر نسخه بازسازی شده شاهکار سال ۱۹۹۴ محسوب می‌شود که در آن زمان توانست در میان تحسین برانگیزترین آثار سینمایی جای گیرد. طبق رسم همیشگی، چند روز قبل از اکران عمومی منتقدان می‌توانند فیلم‌ را تماشا کنند و مورد ارزیابی قرار دهند. اکنون واکنش چند تن از اصحاب رسانه به شیرشاه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در اینجا نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم.

به نظر می‌رسد ماجرای پر فراز و نشیب پادشاهی سیمبا بار دیگر توانسته تحسین بینندگان را برانگیزد. بسیاری از منتقدان جلوه‌های بصری اثر و پایبندی آن به انیمیشن اصلی را برگ برنده آن دانسته‌اند و بسیاری دیگر نیز زبان به تحسین موسیقی متن فوق العاده فیلم گشوده‌اند.

استیون واینتراب از Collider چنین تعریفی از فیلم داشته است:

تاکنون موفق به شرکت در چندین اکران خصوصی قبل از عرضه شده‌ام اما باید بگویم تا به حال این میزان صدای دست زدن حضار را قبل از این در هیچ یک از آن نمایش‌ها نشنیده بودم. انگار در یک کنسرت راک حضور داشتم. این فیلم قرار است در گیشه کلی پول در بیاورد.

و اما چند نکته در مورد فیلم: جلوه‌های بصری و انیمیشن‌ها فوق العاده‌اند. برای اولین بار در کل زندگی‌ام از همان ابتدای شروع فیلم احساساتی شدم. تنها شنیدن موسیقی توانست مرا نابود کند. داستان فیلم به شدت روایت خوبی دارد.

شیرشاه

پری نمیرف، دیگر نویسنده Collider نیز به تحسین فیلم پرداخته:

شیرشاه همیشه انیمیشن دیزنی مورد علاقه من بوده و دلیل این موضوع را این برداشت از انیمیشن بار دیگر به من یادآوری کرد. خوشحالم که دوباره آن لحظات هیجان انگیز، احساساتی و گریه آور بازگشته‌اند. دست اندرکاران بخش فنی فیلم گل کاشته‌اند. تیمون و پومبا بخش مهمی از این اثر را تشکیل می‌دهند.

انجی هان از وبسایت Mashable به این طریق از فیلم تعریف کرده:

شیرشاه دقیقا همان طور است که سازندگان قولش را داده بودند، یعنی یک بازسازی از لحظه به لحظه انیمیشن اصلی. انیمیشن‌های فوق العاده، انتخاب درست صداپیشگان (مانند بیانسه و جان الیور که به ترتیب در نقش نالا زازو ظاهر شده‌اند) و موسیقی متن این اثر از نقاط قوت آن به حساب می‌آیند.

الیسون فورمن دیگر نویسنده Mashable نیز فیلم را احساساتی توصیف کرده:

بازسازی شیرشاه آن قدر زیبا و احساساتی است که مرا به داشتن فرزند ترغیب کرد. فرزندانی طغیان‌گر و جاه طلب.

مایک رایان، از کارکنان UPROXX نیز از جلوه‌های ویژه فیلم راضی به نظر می‌رسد:

خدای من! من واقعا عاشق این نسخه شیرشاه شدم. فکر می‌کنم این فیلم از لحاظ جلوه‌های بصری بهترین اثری است که تا کنون تماشا کرده‌ام. می‌توان آن را انقلابی در این زمینه به حساب آورد. این را هم بگویم که من احساس خاصی نسبت به انیمیشن اصلی ندارم و بنابراین نوستالژی در دیدگاه من تاثیری نداشته.

شیرشاه

لورا پرادم از IGN احساسات خود را نسبت به فیلم چنین بیان کرده:

شیرشاه برایم بهترین انیمیشن دیزنی محسوب می‌شود پس این نسخه بازسازی طبیعتا برای کسی مانند من ساخته نشده، اما این فیلم می‌تواند بهترین بازسازی عناوین دیزنی نام بگیرد. شیرشاه از لحاظ بصری فوق العاده و یک دستاورد فنی بی‌مانند است. با تماشای این اثر به یاد مستندهای حیات وحش می‌افتید. داستان و موسیقی متن فیلم نیز بسیار عالی‌اند چرا که همان داستان و موسیقی انیمیشن اصلی هستند منتها با پیشرفت‌های جزئی و حساب شده.

اریک دیویس، نویسنده Fandango  در مورد این اثر چنین اظهار نظر کرده است:

شیرشاه از لحاظ بصری یک اثر انقلابی در زمینه جلوه‌های ویژه محسوب می‌شود. این فیلم البته از هر لحاظ فوق العاده است. موسیقی درخشان است (بیانسه و گلوور موسیقی را به سطح بالاتری رسانده‌اند)، صدا پیشگان بی نقص‌اند (تیمون، پومبا و اسکار بسیاری از لحظات فیلم را کاملا تحت اختیار خود می‌گیرند) و احساسات در کل فیلم جاری است. شیرشاه حقیقتا ساخته‌ای عالی است.

گرچه که هنگام معرفی بازسازی شیرشاه از سوی دیزنی بسیاری از طرفداران فرانچایز نسبت به سبک گرافیکی آن معترض بودند و در موفقیت این اثر شک داشتند، اما به نظر می‌رسد سازندگان در طی سه سال تلاش برای ساخت آن تمام توانایی خود را به کار گرفته‌اند تا هواداران انیمیشن اصلی هنگام تماشای نسخه بازسازی شده کمبودی احساس نکنند.

شیرشاه

شیرشاه در تاریخ ۲۸ تیر امسال اکران خواهد شد. دیدگاه‌های خود را در مورد این اثر در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی