بازی موبایلی Alien: Blackout؛ بهانه‌ای برای زنده ماندن در دل تاریکی

هیس! آن‌ها صدای شما را می‌شنوند...

۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ۴.۳ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های بقا – ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Alien: Blackout همراه ویجیاتو باشید.

راستش را بخواهید، اگر قرار باشد که به سراغ یکی از برترین سبک‌های بازی‌سازی برویم؛ عناوین سبک بقا حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت. این بازی‌ها از همان ابتدای کار یاد گرفتند که چگونه باید مخاطب را شیفته خودشان کنند و داستان‌هایی دوست داشتنی را روایت کرده‌اند. خلاقیت و درنهایت بلندپروازی توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی باعث شد تا بازی‌های سبک بقا بیش از هر سبک دیگری شناخته شوند و این تازه شروعی برای فصلی شگفت‌انگیز از بازی‌های ویدیویی بود. بنابراین غیرممکن است که گیمر باشید و تا به حال هیچکدام از عناوین سبک بقا را تجربه نکرده باشید.

چیزی‌که بازی‌های سبک بقا را خاص‌تر از دیگر عناوین ویدیویی کرده، حس تعامل برانگیز آن‌هاست. تصویر کنید که در جنگلی پنهاور بدون هیچ منبعی گیر افتاده‌اید و باید برای زنده ماندنتان تلاش کنید. البته که این بازی‌ها صرفا در جنگل‌هایی مرموز خلاصه نشده‌اند. گاه ممکن است که دغدغه اصلی شما زنده ماندن در شهری مملو از زامبی‌ها باشد و گاهی نیز باید به فکر زنده ماندن در سفینه‌ای متروکه در کهکشان‌هایی باشید. هرچه که باشد، بازی‌ها سبک بقا هیجان را به شما تزریق می‌کنند و تجربه‌ای ایده‌آل برایتان هستند.

مطلب پیشنهادی:سفری به دل Assassin’s Creed Identity؛ شاهکاری موبایلی از یوبیسافتروزی روزگاری، بازگشت فرنچایزی شاهکار سفری به دل Assassin’s Creed Identity؛ شاهکاری موبایلی از یوبیسافت

امروزه با باز شدن پای عناوین سبک بقا به دل پلتفرم موبایل، دیگر می‌توان تجربه‌ای جذاب از این بازی‌ها داشت. به هرحال فرقی نمی‌کند که طرفدار بازی‌های سبک بقا هستید یا نه، پلتفرم موبایل به قدری که باید تنوع خوبی از این بازی‌ها را در اختیارتان قرار خواهد داد تا بتوانید تجربه‌ای کم‌ نظیر از این بازی‌ها داشته باشید. اما اجازه دهید که کارمان با یک سوال پیش ببریم. آیا به اندازه‌ای که باید شجاع هستید تا در ترس‌هایتان به دنبال بهانه‌ای برای زنده ماندن بگردید؟اگر از طرفداران بازی‌های ویدیویی باشید، خیلی خوب می‌دانید که دیگر خط قرمزی بین صنعت سینما و دنیای بازی‌سازی نیست. خوشبختانه تاکنون بازی‌های مختلفی با اقتباس از دنیای فیلم‌های سینمایی ساخته شده‌اند که برخی از آن‌ها نیز با آغوش باز کاربران بازی‌های ویدیویی نیز رو به رو شده‌اند. از این رو درست در سال ۲۰۱۹ بود که استودیوی D3 Go با اقتباس از دنیای سینمایی Alien عنوانی را معرفی کرد که وحشت و استرس را به نوعی دیگر روایت می‌کرد.

با انتشار بازی موبایلی Alien: Blackout در سال ۲۰۱۹ بازی‌های موبایلی یک قدم به سوی موفقیت برداشتند. Alien: Blackout به قدری موفق ظاهر شده که بود که مدتی پس از انتشارش توانست که به عنوان برترین بازی‌ موبایلی آن سال شناخته شود. هرچند که روی کاغذ بازی موبایلی Alien: Blackout با امتیاز متای ۶۸ چندان حرفی برای گفتن ندارد، اما باور کنید که این بازی واقعا می‌تواند شما را بترساند و حس بقا را در شما بیدار کند. حسی مدام ضرورت زنده ماندن را در گوش شما زمزمه خواهد کرد و شما وظیفه دارید که به آن عمل کنید.

مطلب پیشنهادی:بازگشت دوباره تامی به دنیای GTA Vice City روی موبایلتجربه‌ای عالی از اتمسفر دهه ۸۰ میلادی بازگشت دوباره تامی به دنیای GTA Vice City روی موبایل

استودیوی بازی‌سازی D3 Go خیلی خب می‌دانست که چگونه باید متفاوت باشد. کانسپت بازی Alien: Blackout اگرچه از همان ایده فیلم‌های سینمایی Alien الهام گرفته شده، اما گیم‌پلی بازی که هسته اصلی آن است، متفاوت‌ترین چیزی است که در دنیای بازی‌های موبایلی می‌توانید پیدایش کنید. Alien: Blackout یک بازی بقا – ماجراجویی با المان‌های ژانر وحشت است. منصافه بگویم، بازی واقعا ترسناک است و آن اتسمفر سنگین تنهایی را می‌توانید حس کنید. اتمسفری که انگار هیچکسی شما را نمی‌بیند و تنهاترین عضو از گونه انسان‌ها در کهکشانی مرموز هستید.

داستان از آن‌جایی نشات می‌گیرد که در سال ۲۱۳۷ پروتاگونیست اصلی بازی Amanda Ripley سعی می‌کند که با بی‌سیم با دیگر افراد ارتباط بگیرد. او شرح می‌دهد که سیفنه آن‌ها به نام USCSS Haldin دچار مشکل فنی شده. او تکرار می‌کند که اتفاقات عجیب و غریبی درحال رخ دادن است. تمامی افراد کشته شده یا فرار کرده‌اند و او تنها بازمنده در ایستگاه و سفیه فضایی USCSS Haldin است. ایستگاه فضایی که حالا تبدیل به تله مرگی مخوف شده است. USCSS Haldin برای انجام آزمایشات بیولوژیکی ساخته شده بود. Amanda Ripley از شنوندگان از این پیام درخواست کمک می‌کند. به نظر می‌رسد که کابوس Amanda Ripley این‌بار در سفینه USCSS Haldin به واقعیت تبدیل خواهد شد.

بازی موبایلی Alien: Blackout یک عنوان کاملا آفلاین است

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، گیم‌پلی بازی موبایلی Alien: Blackout درواقع متفاوت‌تر بخش آن نسبت به دیگر بازی‌های موبایلی است. علاوه بر Amanda Ripley گیم‌پلی بازی در همان ابتدای کار ۴ شخصیت دیگر را با نام‌های Miwa Saito و Andrew Thorncroft و درنهایت Dougal Studwick و همچنین Naoko Yutani را معرفی می‌کند. شما ۵ بازمانده ایستگاه فضایی USCSS Haldin هستید. پروتاگونیست اصلی بازی باید با استفاده از دوربین‌های مدار بسته و نقشه‌ای که دارد، به بقیه اعضای تیم کمک کند تا از بین راهروهای تاریک، راهشان را به سمت اتاق کنترل USCSS Haldin باز کنند.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی GTA: Chinatown Wars؛ فرمول فراموش‌شده راکستارعضو فراموش‌شده خانواده بازی موبایلی GTA: Chinatown Wars؛ فرمول فراموش‌شده راکستار

در واقع بازی یک عنوان استراتژی است! باید برای دستوراتی که به بقیه می‌دهید، خوب فکر کنید. همچنین Amanda Ripley دربین دیالوگ‌هایش بارها تکرار می‌کند که او پیش‌تر هیولاهایی که در ایستگاه فضایی حضور دارد را ملاقات کرده بود. درواقع Amanda Ripley مامور ارشد آزمایشات بیولوژیکی USCSS Haldin بود و با خارج شدن اوضاع از تحت کنترل؛ او آخرین بازمانده‌ای است که می‌تواند جلوی هیولا را بگیرد. نکته جالب توجه بازی این است که استودیوی D3 Go خیلی خوب به جزئیات داستانی و گیم‌پلی آن توجه کرده است. برای مثال از آن‌جایی Amanda Ripley مدت زمان بیشتری را در USCSS Haldin سپری کرده، بهتر از دیگر افراد می‌تواند شما را راهنمایی کند.

همچنین یکی دیگر از بخش‌های فوق‌العاده بازی حس ترس و تنهایی است که به شما انتقال می‌دهد. همانطور که گفتیم تنها راه ارتباطی میان شما و دیگر افراد بازمانده، دروبین‌های امنیتی و بی‌سیمی است که دارید. باید در دنیای Alien: Blackout به صداها خیلی خوب گوش کنید. صداها اصلی‌ترین منبع بازی برای زنده ماندن هستند. اگر صدای هیولا را شنیدید، باید فورا با بی‌سیم به باقی افراد بگوید تا پنهان شوند. زنده ماندن خودتان و زنده نگه داشتن دیگران، اصلی‌ترین هدف گیم‌پلی Alien: Blackout است.گرافیک بازی در برای یک بازی ترسناک از سال ۲۰۱۹ واقعا بد نیست. نمی‌دانم چرا، اما گرافیک بازی من را به شدت به یاد فرنچایز Outlast انداخت. دوربین‌های امنیتی، نقشه بازی و کات‌سین‌ها همگی طراحی خوبی دارند و بازی می‌تواند حس عجیبی را به شما انتقال دهد. دربخش موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی باید گفت که Alien: Blackout شاهکار است. اگر می‌خواهید این بازی را روی بهترین کیفیت اجرا کنید، بهتر است که از هدفون استفاده کنید.

Alien: Blackout

پیشنهاد می‌شه!

امروزه مرز میان بازی‌های ویدیویی و صنعت سینما به تاریکی یک تار مو تبدیل شده است. بازی موبایلی Alien: Blackout قطعا یکی از برترین عناوینی است که می‌توانید به سراغش بروید. این بازی در سال ۲۰۱۹ توسط استودیوی D3 Go ساخته شد و متای آن نیز به ۶۸ رسید. البته وقتی به سراغ گیم‌پلی و داستان بازی می‌روید، باید بگویم که Alien: Blackout واقعا می‌تواند شما را بترساند.

Alien: Blackout

    Alien: Blackout

  • سازنده D3 Go
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکاکشن-ماجراییبقاوحشت
  • حجم: 278 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/f4k
نظرات (۲)
4.3 4 امتیازها
امتیاز مطلب
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
POORKING

به یه چیز دقت کردین؟
بازی های موبایل اکثرا دارن بتل رویالی
و آینده نگر میشن
کسی نمیاد یه بازی خوب مثلا راجب جنگ جهانی بسازه روی گوشی
ایپکس اومد وارزون داره میاد
ولی منی که هنوز عقده BF V رو دارم
چرا نمیتونم روی گوشی تجربش کنم؟
چرا بتلفیلد وی برای گوشی ساخته نمیشه؟
مث کالاف باشه ولی با تم و محیط WW2

alirezaa-j

چه گرافیک خفنی داره
رفت تو لیست دانلودم 👍

2
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x