می‌خواهید تبدیل به سرمربی یک تیم فوتبال شوید؟ Top Eleven بازی کنید

می‌خواهید تبدیل به سرمربی یک تیم فوتبال شوید؟ Top Eleven بازی کنید

بازی‌های فوتبالی موبایلی باید فکری به حال خودشان کنند

۲۷ اسفند ۱۴۰۰ ۳ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ورزشی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Top Eleven همراه ویجیاتو باشید.

راستش را بخواهید چندسالی است که بازی‌های ورزشی دیگر آنطوری که باید دیده نمی‌شوند. موضوع از این قرار است که بازی‌های ورزشی به عملکردی یکنواخت رسیده‌اند که به دنبال آن؛ کیفیت خودشان را از دست داده‌اند. اگر از کاربران قدیمی عناوین فوتبالی – ورزشی باشید، حتما با فرنچایزهای بزرگی مانند FIFA و یا PES از استودیوی دوست داشتنی الکترونیک آرتز و کونامی آشنایی دارید. متاسفانه فرنچایزهای بزرگ این سبک از بازی‌ها و استودیوهای سازنده آن‌ها، خلاقیتشان را از دست داده‌اند و اکنون دیگر سال‌هاست که بازی‌های ورزشی طرفدار چندانی ندارند.

با شکست پروژه‌های بزرگ و از طرفی کمتردیده شدن بازی‌های ورزشی؛ طبیعی بود که امتیازات و بازخورد چنین بازی‌هایی دلسرد کننده باشد. به هرحال، هرچقدر هم که ما در زمان به سمت جلو حرکت کنیم؛ نمی‌توانیم روزهایی طلایی بازی‌های ورزشی را از یاد ببریم. چه کسی فکرش را می‌کرد که روزی، سبکی که تبدیل به یکی از برترین‌های سبک‌های دنیای ویدیوگیم شده بود؛ امروز تا به این اندازه سوت و کور باشد؟ منتهی با تمام این توضیحات، قصد ندارم که در این مطلب داستان مرثیه‌ای برای یک رویا را برایتان بازگو کنم و به شما امید واهی بدهم.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Company of Heroes؛ روایت تاریک جنگ جهانی دومجنگ هرگز پاسخی درست برای بقا نبوده بازی موبایلی Company of Heroes؛ روایت تاریک جنگ جهانی دوم

اگر از معدود بازماندگان طرفدار عناوین ورزشی هستید و به دنبال تجربه‌ عنوانی قابل قبول برای مرور خاطراتتان می‌گردید؛ خوشبختانه پلتفرم موبایل با تنوع فوق‌العاده‌ای که دارد می‌تواند گزینه‌ای عالی برایتان باشد. شاید بازی‌های ورزشی روی پلتفرم‌های اصلی به پایان راهشان رسیده باشند، اما پلتفرم موبایل به عنوان آخرین سنگر دفاعی این بازی‌ها شناخته می‌شود که می‌تواند همان فرمول کلاسیک عناوین دوست داشتنی را برایتان یک‌بار دیگر تکرار کند.

امروزه با افول روند محبوبیت بازی‌های ورزشی – فوتبالی، طبیعی است که ما به سراغ عناوین ورزشی قدیمی پلتفرم موبایل برویم و به دنبال تجربه‌ای جذاب باشیم. اما همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم؛ قرار نیست که تمامی بازی‌های فوتبالی پلتفرم موبایل شاهکار باشند. این دقیقا همان موضوعی است که به محض نصب بازی فوتبالی Top Eleven متوجه‌اش خواهید شد. Top Eleven یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های فوتبالی موبایلی است که در سال ۲۰۱۰ برای اولین‌بار منتشر شد و بانقدهای خوبی نیز رو به رو شد.

اگر کمی منصف باشیم؛ باید بگویم که استودیوی Nordeus هرگز فکرش را هم نمی‌کرد که روزی به این میزان از محبوبیت برسد. Top Eleven برای سال ۲۰۱۰ واقعا دوست داشتنی و خلاقانه بود. اما حقیقت تلخ این است که کمتر بازی موبایلی می‌تواند بعد از گذشت سال‌ها همچنان جذاب باشد و متاسفانه Top Eleven آن‌طوری که باید پایبند به ریشه‌های خودش نبوده. البته قصدمان این نیست که از این بازی؛ به عنوان یکی از شکست‌خورده‌ترین بازی‌های موبایلی یاد کنیم. شاید اگر چندسال پیش قصد بررسی Top Eleven داشتیم؛ دستمان برای شاهکار خطاب کردن آن باز می‌بود؛ اما متاسفانه در سال ۲۰۲۲ این بازی چندان المان قابل دفاعی ندارد.

مطلب پیشنهادی:۹ بازی آفلاین برتر موبایلی که باید به سراغشان برویدبازی‌هایی که هیچ محدودیتی ندارند ۹ بازی آفلاین برتر موبایلی که باید به سراغشان بروید

چیز چندانی نیست که بخواهیم درباره بازی موبایلی Top Eleven توضیح دهیم. شما با یک بازی ورزشی – شبیه‌ساز با المان‌های نقش آفرینی طرف هستید. عنوانی که به لطف تبلیغات گسترده‌اش؛ طرفداران زیادی پیدا کرد. منتهی باور کنید یا نه، Top Eleven نتوانسته است که پای به پای دیگر بازی‌های موبایلی پیشرفت کند و تبدیل به مرثیه‌ای برای یک رویا شده.

معمولا عناوین ورزشی داستان‌هایی به یادماندنی ندارد که بخواهید صرفا بخاطر آن‌ها به سراغشان بروید. بارها گفته‌ایم که وجود داستانی هرچند سطحی در دنیای بازی‌های ویدیویی؛ به مراتب بهتر از نبود آن‌هاست. در این بین بازی موبایلی Top Eleven نیز داستانی ندارد که بخواهد برایتان روایت کند. قضاوت این‌که؛ نبود داستانی قابل قبول در دنیای Top Eleven خوب است یا نه، را برعهده خودتان می‌گذارم. اما به شخصه مشکلی با بخش داستانی بازی نداشتم و نبود داستان در دنیای این بازی؛ ایراد چندان بزرگی برای من نبود.

برای اجرای بازی موبایلی Top Eleven شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

شاید یکی از دلایل جذاب نبودن Top Eleven در سال ۲۰۲۲ مربوط به گیم‌پلی آن شود. وقتی صحبت از یک بازی ورزشی می‌شود، ناخودآگاه ذهمان به سمت عناوینی هیجان‌انگیز می‌رود. اما متاسفانه باید بگویم که این‌بار خبری از اتفاقات هیجان‌انگیز نیست. Top Eleven شاید در سال ۲۰۱۰ شاهکار بود، اما این بازی امروزه واقعا کسل‌کننده است. بطوری که بعد از چند دقیقه تجربه این بازی؛ مدام از خودتان خواهید پرسید که چرا به سراغ این بازی رفته‌اید! البته فلسفه بازی قابل درک است، منتهی نبود انیمیشن‌ها و قابلیت‌های محدود؛ واقعا اذیت کننده است.

مطلب پیشنهادی:بازی Stronghold Kingdoms؛ جنگ‌های صلیبی روی موبایل!شاهکاری کمترشناخته‌شده از استودیوی Firefly بازی Stronghold Kingdoms؛  جنگ‌های صلیبی روی موبایل!

Top Eleven بیش از هرچیزی شبیه یک بوردگیم ساده است! خبری از انیمشین‌ها و دنیای ۳ بعدی در این بازی نیست. Top Eleven همچنان در سال ۲۰۱۰ باقی‌مانده و هیچ تغییری نکرده است. محتوای تکراری؛ رنگ‌ها و تصاویر یکسان؛ تمام آن‌چیزی هستند که این بازی را تشکیل داده‌اند. Top Eleven پتانسیل شاهکار بودن را داشت، اما وقتی در دنیای پلتفرم موبایل تغییر نکنید؛ نمی‌توانید تاثیرگذار باشید. نمی‌گویم که Top Eleven عنوان بدی است، تنها چیزی که می‌توانم درباره این بازی بگویم؛ این است که Top Eleven با تمام رویاهایش محکوم به شکست است. شاید اگر سازندگان این بازی به سراغ المان‌های خلاقانه می‌رفتند؛ اکنون همه‌چیز متفاوت‌‌تر بود.

Top Eleven نمی‌خواهد که از شما قهرمان بسازد. بلکه بازی از شما می‌خواهد که سکان هدایت یک تیم ناشناخته فوتبال را به دست بگیرید. حالا این شمایید که می‌توانید آن تیم را قهرمان و یا نابود کنید. این‌بار قرار نیست که بازیکن باشید. شما سرمربی یک تیم فوتبال هستید و باید با خرید بازیکن‌ها و مدیریت آن‌ها؛ تیمتان را قهرمان مسابقات بازی کنید.

گرافیک بازی تنها مناسب آن دسته از افرادی است که علاقه‌مند به دنیای بازی‌های آرکید هستند. خبری از انیمیشن‌های مختلف و محیطی ۳ بعدی در دنیای Top Eleven نیست. شاید اگر در سال ۲۰۱۳ بودیم و قصد تجربه بازی Top Eleven را داشتیم؛ آنگاه این بازی دوست داشتنی خطاب می‌شد. اما در این سال ۲۰۲۲؛ این بازی حرفی برای گفتن در مقابل رقیبانش ندارد. تنها نقطه قوت بازی موسیقی‌متن آن است. موسیقی‌ بازی زیباست و اگر علاقه‌مند به موسیقی پاپ باشید؛ Top Eleven می‌تواند سرگرم‌کننده باشد.

Top Eleven

پیشنهاد نمی‌شه!

در دنیایی که بازی‌های ورزشی‌ آن به پایان راهشان رسیده‌اند. پیدا کردن عناوینی دوست داشتنی واقعا سخت است. منتهی در بین عناوین پلتفرم موبایل؛ تنوع خوب بازی‌های ورزشی کمی دلگرم‌کننده است. اما اگر به دنبال یک بازی ورزشی دوست داشتنی روی پلتفرم موبایل هستید، Top Eleven واقعا آن‌چیزی نیست که بتواند سرگرمتان کند.

Top Eleven Be Football Manager
Top Eleven Be Football Manager
  • سازنده Nordeus
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانرآرکیدشبیه‌سازینقش آفرینیورزشی
  • حجم142 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/f8t
نظرات (۲)
3 5 امتیازها
امتیاز مطلب
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
-haeez

قبلا بازیش کردم ؛ حجی خیلی چرته .

2
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x