معرفی بازی موبایلی Crossout؛ ماشین جنگی به سبک مد مکس!

معرفی بازی موبایلی Crossout؛ ماشین جنگی به سبک مد مکس!

نبرد برای بقا، این‌بار با ماشین‌های چند صد تنی

۵ فروردین ۱۴۰۱ ۳.۴ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Crossout همراه ویجیاتو باشید.

سال‌هاست که بازی‌سازهای ویدیویی به سراغ استفاده از المان‌های خلاقانه رفته‌اند. در اوایل دهه ۹۰ میلادی و با افزایش محبوبیت بازی‌های ویدیویی و دستگاه‌های آرکید و جدی‌تر شدن محبث کنسول‌های خانگی؛ دنیای ویدیوگیم خودش را در یک قدیمی انقلابی بزرگ می‌دید. درست مانند انقلاب صنعتی که در سال ۱۷۶۰ و در انگلستان رخ داد؛ صنعت بازی‌سازی نیز نیاز به انقلابی بزرگ داشت. انقلابی که از آن حرف می‌زنیم؛ ریشه در باورهای بازی‌سازها داشت و همه‌چیز وابسته به نحوه نگرش آن‌ها بود. بازی‌سازها در آن سال‌ها نیاز به متفاوت بودن داشتند و برای این امر؛ باید به سراغ المان‌های مختلفی می‌رفتند.

درست نمی‌دانم که چندسال است که به تجربه بازی‌های ویدیویی علاقه‌مند شده‌اید. اما اگر در زمان سفر کنیم و به اوایل دهه ۹۰ میلادی بازگردیم؛ با عناوینی رو به رو خواهیم شد که خلاقیت را معنا کرده‌اند. برای مثال Castlevania: Symphony of the Night و I Have No Mouth, and I Must ازجمله خلاقانه‌ترین عناوین آن سال‌ها بودند که طرفداران عاشقشان شدند. منتهی از یک دهه اخیر به بعد، بازی‌سازها دیگر ذوق خلاقانه‌یشان را از دست داده‌اند. هرچند که چندسالی است بازی‌سازها دوباره به ریشه‌های اصلی‌یشان بازگشته‌اند، اما هنوز هم راهی طولانی برای رسیدن به گذشته دارند.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی CarX Street؛ نسلی جدید از عناوین ریسینگ روی موبایلکدام بازی موبایلی باعث می‌شود سری آسفالت و نید فور اسپید را فراموش کنید؟ معرفی بازی CarX Street؛ نسلی جدید از عناوین ریسینگ روی موبایل

در این بین پلتفرم موبایل جزو سنگرهای دفاعی بازی‌سازها بود. منظورم این است که پلتفرم موبایل در طی چندسال اخیر سهم عمده‌ای در خلاق نگه داشتن بازی‌های ویدیویی داشته است. جادوی پلتفرم موبایل درست از جایی آغاز می‌شود که بازی‌های این پلتفرم در کالبد جدیدیشان؛ همچنان جذابند و دوست داشتنی بنظر می‌رسند. عناوینی که شاید چندان شناخته‌شده نباشد، اما قطعا تجربه‌ای متفاوت‌اند.

تاکنون به سراغ عناوین خلاقانه مختلفی رفته‌ایم که هرکدام از آن‌ها مخصوص دسته خاصی از کاربران بازی‌های ویدیویی بوده‌اند. اما خبر خوب این‌جاست که اگر از جمله علاقه‌مندان بازی‌های موبایلی هستید؛ پلتفرم موبایل زمین نبرد بازی‌های خلاقانه است و این امر به دست استودیوی Gaijin Distribution یکبار دیگر ثابت شد. درست در سال ۲۰۱۷ بود که سازندگان این استودیو به سراغ بازی Crossout رفتند. صحبت از عنوانی است که به لطف تبلیغات خوبش؛ توانست به موفقیت نسبی دست پیدا کند. البته استودیوی سازنده این بازی یعنی؛ Gaijin Distribution پیش‌تر در سال ۲۰۱۳ با ساخت بازی War Thunder توانست بود که طرفداران زیادی پیدا کند و با کارنامه‌ای دلگرم‌کننده‌ راهی ساخت بازی Crossout شده بود.

استودیوی Gaijin Distribution نسخه موبایلی این بازی را تحت عنوان Crossout Mobile راهی مارکت‌های رسمی کرد. تجربه چنین سطح گرافیکی و از طرفی المان‌هایی دوست داشتنی؛ چیزی بود که Crossout به ارمغان می‌آورد. این بازی از همان ابتدای کار ثابت کرد که عنوانی دست و پا بسته نیست! جدیدترین دست‌پخت استودیوی Gaijin Distribution نه‌تنها روی پلتفرم موبایل؛ بلکه روی دیگر پلتفرم‌ها نیز عملکردی فوق‌العاده داشت و کاربران عاشق تجربه این بازی دوست داشتنی بودند.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Northgard؛ بقا در دل سرزمین وایکینگ‌هابقا در دنیای یخ‌زده و ناشناخته معرفی بازی موبایلی Northgard؛ بقا در دل سرزمین وایکینگ‌ها

منتهی سوالی که احتمالا تاکنون برایتان پیش آمده، این است که در دنیای Crossout؛ شما دقیقا قرار است که با چه چیزی رو به رو شوید؟ خیلی خب؛ جواب این سوال ساده است! آیا تابحال فیلم سینمایی مدمکس با هنرنمایی تام هاردی را تماشا کرده‌اید؟ اگر نه، باید بگویم که بازی موبایلی Crossout می‌تواند دنباله‌ای معنوی برای این شاهکار سینمایی باشد. شما باید یک بازی تماما اکشن رو به رو هستید. عنوانی که پایش را از گلیمش درازتر کرده و حس و حالی MMO را نیز به دنیای گیم‌پلی‌اش باز کرده است.

داستان و اتفاقات این بازی ماشین جنگی در دنیای مشابه مدمکس جریان دارند. زمین بعد از جنگ‌های اتمی؛ دیگر مکان مناسبی برای زندگی و حیات نبود. کمبود منابع غذایی و از طرفی شرایط سخت زندگی؛ انسان‌ها را به جان یکدیگر انداخته. با ساخت کلونی‌ها و قبیله‌ای شدن تمدن‌ها، گروه‌های مختلف برای به دست آوردن غذا و آب آشامیدنی مجبور به نبرد با یکدیگر شدند. اما اکنون همه‌چیز تغییر کرده است و این‌بار اسلحه‌های اتمی و سلاح‌ها گرم؛ جایشان را به ماشین‌های چند صد تنی آهنی و مرگبار داده‌اند.

برای اجرای بازی موبایلی Crossout شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

تمام گیم‌پلی بازی در ساخت و ارتقای ماشین‌های جنگ خلاصه شده است. طبیعتا برای زنده ماندن در دنیای پساآخرالزمانی بازی؛ شما به چیزی بیش از سلاح نیاز دارید. Crossout یک بازی آنلاین تعاملی است. برای زنده ماندن در دنیای بازی شما نه‌تنها باید استراتژی داشته باشید؛ بلکه باید با دیگر بازیکنان همکاری کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. مسابقات بازی در تیم‌های ۶ نفره جریان دارد. جایی‌که عموما باید با کار تیمی یکسری از کوئست‌های خاص را انجام دهید. ناگفته نماند که Crossout در طراحی گیم‌مودهایش؛ از عناوین بزرگی مانند کال آف دیوتی و کانتر استرایک نیز الهام گرفته.

مطلب پیشنهادی:طرفدار دنیای باب اسفنجی هستید؟ این بازی موبایلی گزینه خوبی برای شماستBattle for Bikini Bottom یک بازی باکیفیت کنسولی برای موبایل است طرفدار دنیای باب اسفنجی هستید؟ این بازی موبایلی گزینه خوبی برای شماست

گیم‌پلی بازی تمرکز را صرف مبارزه با ماشین‌های جنگی کرده. بطوری که عمده‌ترین المان بازی مربوط به شخصی‌سازی ماشین‌ها و المان‌های مربوط به آن است. تنوع مختلفی از خودروهای عجیب و غریب در بازی حضور دارند. جایی‌که باید با استفاده از اسلحه‌های چند صد تنی؛ یک خودروی پیکاپ ساده را تبدیل به تانکی زرهی کنید. بازیکنان می‌توانند با انجام کوئست‌ها و برنده شدن در مسابقات بازی؛ ابزار و منابع مورد نیازیشان را برای ارتقای ماشین‌هایشان به دست آورند.

Crossout نهایت تلاشش را برای واقعی بودن به کار گرفته. علی‌رغم این‌که فلسفه و کانسپت بازی علمی – تخیلی و آینده‌نگرانه است، شما باید در دنیای بازی تلاش کنید که در روند ارتقای ماشین‌ها به مکانیک‌هایی چون جاذبه و قوانین فیزیک پایند باشید. برای مثال طبیعتا یک ماشین ۱۰ تنی با مهماتی کمتر؛ بهتر از یک ماشین ۳۰ تنی است. نباید تنها به قوی‌ کردن ماشینتان فکر کنید؛ بلکه در زمین نبرد بازی، این چابکی است که حرف اول را می‌زند.

خوشبختانه گرافیک بازی چندان بد نیست. اگرچه شما با نسخه موبایلی بازی Crossout هستید، اما این موضوع ابدا به معنای بد بودن گرافیک و جلوه‌های بصری بازی نیست. همه‌چیز ساده است و گرافیک بازی شکل و اتمسفری مینمیال دارد. گرافیک Crossout نه‌تنها برای سال ۲۰۱۷؛ برای حتی برای امروز نیز جذاب است و این امر را باید مدیون طراحی خوب محیط بازی و نورپردازی آن بود. موسیقی‌متن و المان‌های صوتی نقش بسزایی در هیجان و اکشن‌تر شدن بازی داشته‌اند. بطوری که صداگذاری‌ها و اتمسفر بازی واقعا جذاب است و می‌تواند حسی ایده‌آل را به مخاطب انتقال دهد.

پیشنهاد می‌شه!

اگر فکر کرده‌اید که بازی‌های خلاقانه به پایان راهشان رسیده‌اند، باید بگویم که سخت در اشتباهید. درست در سال ۲۰۱۷ بود که استودیوی بازی‌سازی Gaijin Distribution به سراغ بازی موبایلی Crossout رفت و عنوانی سرگرم‌کننده را معرفی کرد. Crossout در نگاه اول چندان جذاب نیست، اما اگر حوصله به خرج بدهید؛ گرافیک و گیم‌پلی متفاوت بازی حسابی شما را مشغول خودشان خواهند کرد.

Crossout
Crossout Mobile
Crossout Mobile
  • سازنده Gaijin Distribution
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانرMMOاکشن
  • حجم1100 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/kwk
نظرات (۳)
3.4 5 امتیازها
امتیاز مطلب
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

سلام یه سوال نیاز به قند شکن داره؟

یکی از برترین f2p ها

این بازی برای کنسول ها هم هست و خیلی بازیه جالبیه
حتما دانلود کنید و لذت ببرید

3
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x