بازی موبایلی !Guns Up یا یکی از ناشناخته‌ترین انحصاری‌های پلی‌استیشن

بازی موبایلی !Guns Up یا یکی از ناشناخته‌ترین انحصاری‌های پلی‌استیشن

تلاشی دیگر برای اثبات خلاقیت در بازی‌سازی

۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ۴.۲ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید !Guns Up همراه ویجیاتو باشید.

چند سالی می‌شود که بازار بازی‌های استراتژی دیگر آنطوری که باید و شاید طرفدار ندارد. تراژدی بازی‌های استراتژی درست از چندسال پیش شروع شد و با محبوبیت کنسول‌های خانگی؛ دیگر از کالبد متفاوت خارج شدد. شاید اگر چندسال پیش به سراغ بازی‌های استراتژی می‌رفتید، گزینه‌های زیادی پیش رویتان قرار می‌گرفتند که هرکدام داستان‌هایی متفاوت و جذاب برای روایت کردن داشتند. منتهی امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که بازی‌های استراتژی‌اش تبدیل به مرثیه‌ای برای یک رویا شده‌اند. دیگر خبری از استودیوهای خلاقی چون Firefly و یا حتی فرنچایزهای بزرگی مانند Red Alert نیست که بخواهد آن طعم اصیل بازی‌های استراتژی را زنده کند.

قضاوت این‌که چرا و چگونه بازی‌های استراتژی به این روز افتادند را برعهده خودتان می‌گذارم. شاید دلیل این اتفاق ریشه در پیشرفت صنعت ویدیوگیم داشته باشد. نمی‌دانم که تا چه اندازه با این جمله معروف آشنا هستید یا نه، اما گاهی برای پیشرفت باید فداکاری کرد و دل به دریا زد. چیزی در حدود ۱۰ سال پیش، بازی‌های ویدیویی نیاز به تغییر داشتند و این تغییر تنها با کنار گذاشتن بازی‌های استراتژی امکان‌پذیر بود. تغییری که شاید برای بسیاری دوست داشتنی بوده باشد، اما اگر مثل من علاقه‌مند به بازی‌های استراتژی بوده باشد؛ این تغییر چندان هم باب میلتان نخواهد بود.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی Total Football؛ یکی از بهترین عناوین فوتبالی موبایلوقتی یک استودیوی مستقل دست به تاریخ‌سازی می‌زند معرفی بازی Total Football؛ یکی از بهترین عناوین فوتبالی موبایل

امروز قصد دارم که در دریای طوفان‌زده بازی‌های استراتژی، به آخرین سنگر دفاعی باقی‌مانده آن‌ها یعنی پلتفرم موبایل اشاره کنم. خوشبختانه هرچقدر هم که شرایط بازی‌های استراتژی روی پلتفرم‌های اصلی بد باشد، روی پلتفرم موبایل همه‌چیز رنگ و بویی دیگر دارد. اگر موبایل گیمر هستید و دوست دارید که یکی از کمترشناخته‌شده‌ترین بازی‌های استراتژی موبایلی را تجربه کنید، در ادامه این مطلب همراهمان باشید.بازی‌های استراتژی موبایلی درست از همان سال‌های اولیه پیدایش پلتفرم موبایل راهشان را به دنیای این پلتفرم باز کردند و طرفداران زیادی نیز پیدا کردند. از عناوین بزرگی مانند کلش آف کلنز بگیرید، تا بازی‌های شاهکار پورت شده‌ای مانند Company of Heroes که د رسال ۲۰۲۰ توسط استودیوی Feral Interactive راهی پلتفرم موبایل شد. بنابراین هیچ جای تعجبی نیست که بخواهیم با بازی‌های پورت شده‌ای رو به رو شویم که تجربه‌ای جذاب را از یک بازی استراتژی روی پلتفرم موبایل به تصویر کشیده‌اند.

برای پیدا کردن بازی‌های استراتژی دوست داشتنی؛ نیازی نیست که راهی سفری دور و دراز شد. در سال ۲۰۱۵ بود که بازی !Guns Up به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ توسط استودیوی Valkyrie Entertainment توسعه پیدا کرد. ناشر این بازی یعنی استودیوی Sony Interactive این بازی را برای کنسول PlayStation Vita نیز پورت کرد و نهایتا ماجرا تا جایی ادامه پیدا کرد که در سال ۲۰۱۸ بازی !Guns Up راهی کامپیوترهای شخصی نیز شد. متاسفانه ما هرگز شاهد پورت این بازی برای کنسول‌های مایکروسافت نبودیم و !Guns Up تا سال‌ها در انحصار کنسول‌های سونی باقی مانده بود.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Hogwarts Legacyبهترین بازی از دنیای جادویی هری پاتر بررسی بازی Hogwarts Legacy

منتهی هنوز به پایان ماجراجویی این بازی نرسیده‌ایم. راستش را بخواهید، !Guns Up اگرچه عنوان پر ادعایی بنظر می‌رسید، اما هرگز آنطوری که باید دیده نشد و متای ۵۴ این بازی نیز گواهی برای عملکرد نه‌چندان دوست داشتنی !Guns Up بود. برای همین سونی تصمیم گرفت که انتشار پورت موبایلی این بازی را برعهده استودیویی ناشناخته باه نام NHN BIGFOOT قرار دهد تا به نوعی فرصت‌های از دست رفته‌اش را روی پلتفرم موبایل مجددا زنده کند. جالب است بدانید که خط زمانی بازی !Guns Up با انتشار این بازی در سال ۲۰۲۱ برای پلتفرم موبایل پایان پیدا کرد.

معمولا یکی از نقاط قوت بازی‌های استراتژی؛ مربوط به خط داستانی این بازی‌ها می‌شود. در این بین بازی موبایلی !Guns Up نیز از همین قاعده پیروی می‌کند. منتهی این‌بار برعکس آن‌چیزی که از استودیوی سونی انتظار داشتید؛ بازی داستان چندانی ندارد که بخواهد از این عنوان دفاع کند. !Guns Up روایت‌گر جنگی میان دو کشور خیالی است. درست همان سناریوی کلیشه‌ای همیشگی که شما باید در آن قهرمان جنگی شوید که پایانش هرگز مشخص نیست.

برای اجرای بازی موبایلی !Guns Up شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

اگر به دنبال تجربه یک بازی استراتژی با المان‌های تاکتیکال می‌گردید، !Guns Up گزینه‌ای است که نباید به همین راحتی از کنارش عبور کنید. تمام محتوای بازی در جایی خلاصه می‌شود که شما باید مانند دیگر عناوین استراتژی موبایلی؛ ارتش خودتان را بسازید و دل به نبرد با دیگر دشمنان بازی بزنید. مکانیزم‌های بازی ساده هستند، اما برای تسلط هرچه بیشتر به !Guns Up طبیعتا نیاز به صرف زمان طولانی‌تری را دارید. اگر کلش آف کلنز بازی کرده باشید، می‌توانم بگویم که تجربه اتفاقات !Guns Up بسیار شبیه اتفاقات بازی دوست داشتنی کلش آف کلنز است.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی SpongeBob Adventures؛ مزرعه‌داری به سبک باب اسفنجیبا جدیدترین آی‌پی موبایلی از دنیای باب اسفنجی آشنا شوید بازی موبایلی SpongeBob Adventures؛ مزرعه‌داری به سبک باب اسفنجی

شما باید کمپ و پایگاه نظامی خودتان را بسازید و ساختمان‌های آن را ارتقا دهید. برای انجام این کار، شما به پول و منابع نیاز دارید و برای پیدا کردن منابع؛ باید به دیگر بازیکن‌ها حمله کنید. بازی در ۲ بخش روایت می‌شود. اولین قسمت مربوط به کمپین بازی است! جایی‌که !Guns Up تبدیل به یک دوئل مرگ می‌شود و شما علاوه حمله به پایگاه هوش مصنوعی بازی؛ درمقابل آن نیز باید از کمپ خودتان مراقبت کنید. دومین بخش گیم‌پلی بازی مربوط به بخش مولتی‌پلیر !Guns Up می‌شود. منتهی باید توجه داشته باشید که در مولتی‌پلیر بازی؛ همه‌چیز کمی متفاوت‌تر از کمپین آن است.

درکنار سربازانی که پیش از شروع بازی انتخاب می‌کنید، در حین انجام مراحل؛ بازی قابلیت‌های ویژه‌ای را به صورت تصادفی به شما می‌دهد که به نوعی برگ برنده شما خواهند بود. هر سرباز وظیفه و توانایی‌های خودش را دارد و برای همین داشتن یک استراتژی مهم‌ترین اولویت است. نهایتا باید گفت که شما می‌توانید با پرداخت‌های دورن برنامه‌ای بازی؛ قابلیت‌های مختلفی را باز کنید که این موضوع کمی !Guns Up غیرعادلانه کرده است.گرافیک بازی علی‌رغم این‌که شما با پورتی موبایلی طرف هستید، قابل قبول و جذاب است. !Guns Up به نوعی روایت‌گر اتفاقات جنگ است و گرافیک کارتونی و اتمسفر فانتزی آن؛ جنگ‌ را در هاله‌ای از ایهام روایت می‌کند. گرافیک بازی ابدا قرار نیست که واقع‌گرایانه باشد، درواقع تلاش سازندگان !Guns Up انتقال گرافیک و حسی آرکید از این بازی دوست داشتنی بوده است. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز شرایط یکسانی دارند و پکیج کلی !Guns Up تبدیل به عنوانی عامه‌پسند کرده‌اند.

!Guns Up

پیشنهاد می‌شه!

خوشبختانه شرایط بازی‌های استراتژی روی پلتفرم موبایل آن‌قدری هم که فکر می‌کنید بد نیست. بازی موبایلی !Guns Up جزو جدید‌ترین عناوینی است که راهش به دنیای پلتفرم موبایل باز شده و خوشبختانه با گیم‌پلی شاهکار و گرافیک دوست داشتنی‌اش؛ تجربه‌ای عامه‌پسند از یک بازی استراتژی موبایلی است.

GUNS UP! Mobile
GUNS UP! Mobile
  • سازنده NHN BIGFOOTSony InteractiveValkyrie Entertainment
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکمدیریتی
  • حجم328 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/flh
نظرات (۱)
4.2 5 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

تایتل خیلی سمه

1
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x