معرفی بازی موبایلی Forgotton Anne؛ شاهکار انیمه‌ای Square Enix

معرفی بازی موبایلی Forgotton Anne؛ شاهکار انیمه‌ای Square Enix

یک ماجراجویی نفس‌گیر!

۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ۴.۱ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Forgotton Anne همراه ویجیاتو باشید.

داستان تلخ بازی‌های ویدیویی درست تا جایی ادامه پیدا کرد که خلاقیت در آن‌ها معنایش را از دست داد. شرط می‌بندم که شما هم مثل من معتقدید که صنعت ویدیوگیم قدم در راهی گذاشته که در نتیجه آن؛ دیگر خبری از المان‌های خلاقانه نیست. اما اگر به هردلیلی دلتان برای تجربه یک بازی متفاوت تنگ شده است، عناوین مستقل تنها و آخرین سنگر دفاعی شما هستند که می‌توانید به سراغشان بروید. دلیل این موضوع هم درست به جایی بر می‌گردد که دست سازندگان در ساخت یک بازی مستقل باز است و از طرفی؛ این بازی‌ها بقدری پتانسیل دارند که فرای باورها و خطوط قرمز بازی‌سازی عمل کنند.

هرچقدر که در تاریخ بازی‌های ویدیویی به سمت جلو قدم بر می‌داریم، به همان اندازه بیشتر متوجه اهمیت بازی‌های مستقل می‌شویم. امروزه بازی‌های مستقل تبیدل به اصلی‌ترین مولفه‌های صنعت بازی‌سازی شده‌اند. بنابراین اگر چندان با دنیای بازی‌های ویدیویی آشنایی ندارید و صرفا به دنبال تجربه عنوانی جذاب و متفاوت هستید، بازی‌های مستقل باید جزو اصلی‌ترین انتخاب‌هایتان باشند. انتخابی که توام با اتفاقات هیجان‌انگیز؛ اتمسفری ناشناخته را به تصویر کشیده و به اندازه‌ای که باید جذاب است تا ما بخواهیم از آن‌ها به عنوان یکی از بهترین رویدادهای یک دهه اخیر ویدیوگیم یاد کنیم.  

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Nextbots In Backrooms: Obunga؛ یک داستان اینترنتی چگونه می‌تواند ترسناک باشد؟با یک بازی ترسناک موبایلی چطورید؟ بازی موبایلی Nextbots In Backrooms: Obunga؛ یک داستان اینترنتی چگونه می‌تواند ترسناک باشد؟

در دنیای پلتفرم موبایل نیز، بازی‌های مستقل حرفی برای گفتن دارند. اینطور نیست که این بازی‌ها را صرفا بتوانید روی پلتفرم‌های اصلی تجربه کنید، دنیای پلتفرم موبایل نیز مملو است از عناوین مستقل جذاب که برخی از آن‌ها مستقیما از روی نسخه‌های کنسولی پورت شدند و برخی دیگر نیز؛ نشات گرفته از خلاقیت خود سازندگان بازی‌های موبایلی است. در نتیجه اگر طرفدار بازی‌های موبایلی هستید، تبریک می‌گویم؛ پلتفرم موبایل سرزمین دست‌نخورده بازی‌های ویدیویی مستقل است.با افزایش بازی‌های مستقل؛ بازی‌سازهای بزرگ نیز چراغ سبزشان را به این عناوین نشان دادند. تاکنون شاهد عناوین مستقل ویدیویی مختلفی از استودیوهای بزرگی بوده‌ایم. استودیوهایی که بی‌پروا ناجی صنعت ویدیوگیم شده‌اند و عناوین مستقلشان؛ تبدیل به بزرگ‌ترین گنجیه آن‌ها شده. در این بین استودیوی نام آشنای Square Enix نیز جزو محبوب‌ترین بازی‌سازهاست که اکثر شما برای یک‌بار هم که شده؛ به سراغ بازی‌های این استودیو رفته‌اید. استودیویی که با ساخت فرنچایزهای بزرگی مانند Deus Ex و فاینال فانتزی شناخته می‌شود و کارنامه فوق‌العاده‌ای نیز در ساخت بازی‌های ویدیویی دارد.

منتهی این‌بار اجازه دهید که کارمان با یکی از ناشناخته‌ترین بازی‌های ویدیویی این استودیو شروع کنیم. برای این‌کار، باید به سال ۲۰۱۸ بازگردیم. سالی که استودیوی Square Enix به کمک استودیوی مستقل Hitcents؛ به سراغ بازی Forgotton Anne رفت. عنوانی که برنده جوایز بسیاری شد و به باور منتقدان؛ برترین بازی مستقل سال ۲۰۱۸ نیز بود. Forgotton Anne برای کنسول‌های نسل هشتمی و کامپیوترهای شخصی توسعه پیدا کرد و بقدری شاهکار بود که برای پلتفرم موبایل نیز توسط استودیوی Hitcents پورت شد.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Last Hope 3؛ آخرین امید برای نجات نسل بشریتاین دنیای جهنمی هیچ رحمی برای شما قائل نیست معرفی بازی موبایلی Last Hope 3؛ آخرین امید برای نجات نسل بشریت

Forgotton Anne یک بازی ماجراجویی با المان‌های پازل – پلتفرمر است که با سبک و سیاق انیمه‌محور خودش؛ متفاوت‌تر از دیگر بازی‌های موبایلی بنظر می‌رسد. اولین چیز‌ی‌که به محض تجربه بازی متوجه آن خواهید شد، شباهت این بازی به دنیای انیمه‌ای استودیوی Ghibli است که توام با اتمسفری بازی؛ شاهکاری را پدید آورده که ارزش تجربه کردن را دارد. همچنین بازی موبایلی Forgotton Anne با امتیاز متای ۸۳؛ جزو موفق‌ترین عناوین مستقل چند سال اخیر به شمار می‌رود.

ماجرای بازی از آن‌جایی شروع می‌شود که Anne پروتاگونیست اصلی بازی؛ متوجه انفجاری مرموز در برج مراقبت شهر می‌شود. شهری که در بازی ما آن را به عنوان Forgotten Land می‌شناسیم و به نوعی آرامگاه اشیای گمشده است. لوازمی که به دست صاحبانشان گم، و یا فراموش می‌شوند و سر از سرزمین Forgotten Land در می‌آورند، و تا زمانی که صاحبانشان دوباره آن‌ها را به یاد بیاورند، در Forgotten Land زندانی خواهند بود. در داستانی اصلی بازی، Anne به همراه Master Bonku تنها انسان‌های حاضر در این سرزمین هستند و به نوعی تبدیل به نگهبان Forgotten Land شده‌اند، اما همانطور که گفتیم؛ با انفجار برج مراقبت شهر، همه‌چیز از کنترل خارج می‌شود و Anne باید هرچه سریع‌تر سرنخ‌های بیشتری درباره این اتفاق پیدا کند.

بازی موبایلی Forgotton Anne یک عنوان کاملا آفلاین است

نهایتا نوبت به گیم‌پلی بازی می‌رسد، همانطور که گفته شد شما با یک بازی پازل – پلتفرمر با المان‌های نقش آفرینی و چاشنی ماجراجویی طرف هستید که در دنیایی ۲ بعدی روایت می‌شود. دنیایی که اسرار آن در دل تاریکی‌ها پنهان شده‌اند و حل کردن پازل‌های بازی؛ تنها راه باز کردن قفل معماهای سرزمین Forgotten Land است. Forgotton Anne یک بازی خطی نیست که صرفا با پیشروی شما خط داستانی بازی کامل شود، اگر بازی‌های بزرگی مانند رزیدنت اویل را تجربه کرده باشید، خیلی خوب می‌دانید که در این بازی پازل‌ها در سراسر نقشه آن پنهان شده‌اند و شما باید مو به مو نقشه را زیر و رو کنید؛ با اوصاف، بازی موبایلی Forgotton Anne نیز مکانیزمی مشابه رزیدنت اویل دارد.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی Primitive Era؛ تجربه‌ای بی‌نظیر از یک بازی استراتژی موبایلیسفری هیجان‌انگیز به ۱۰ هزار سال قبل از میلاد معرفی بازی Primitive Era؛ تجربه‌ای بی‌نظیر از یک بازی استراتژی موبایلی

المان‌های نقش آفرینی بازی فوق‌العاده طراحی شده‌اند. Forgotton Anne انتخاب‌های زیادی را پیش‌رویتان قرار می‌دهد که باید آن‌ها را یکی پس از دیگری انتخاب کنید. انتخاب‌های شما تاثیر مستقیمی بر روند و خط داستانی بازی دارند و ممکن است که حتی پایان‌بندی بازی را نیز تغییر دهند. در حین انجام بازی به صورت تصادفی چیزهایی را پیدا خواهید کرد که به نوعی به شما کمک می‌کنند تا مراحل بازی را ساده‌تر طی کنید. همچنین در دنیای Forgotton Anne خبری از بخش آموزشی نیست و بازی صرفا شما را در دل گیم‌پلی رها می‌کند.

از طرفی باید به این موضوع اشاره کرد که Forgotton Anne یک بازی داستان‌محور است. کمپین بازی؛ تنها گیم‌مود دردسترسی است که می‌توانید در Forgotton Anne تجربه‌اش کنید. البته این موضوع ابدا ایراد بزرگی برای این بازی نیست و اگر به هردلیلی علاقه‌مند به تجربه بازی‌های داستانی موبایلی باشید؛ Forgotton Anne گزینه‌ای شاهکار برایتان است.فکر نمی‌کنم که دیگر نیازی به توصیخ درباره گرافیک بازی باشد. همانطور که احتمالا تاکنون حدس زده‌اید، بازی موبایلی Forgotton Anne به‌ طرز باورنکردنی زیباست. بازی توام با اتمسفر انمیه‌ای شده و بسیار شبیه انیمه‌های محبوب استودیوی Ghibli است. در کنار گرافیک بازی؛ موسیقی‌متن فوق‌العاده‌ای Forgotton Anne نیز تبدیل به مکملی عالی برای این بازی شده و قطعا از تجربه آن لذت خواهید برد.

Forgotton Anne

پیشنهاد می‌شه!

بازی موبایلی Forgotton Anne در سال ۲۰۱۸ توسط استودیوی Square Enix برای کنسول‌های نسل هشتمی و کامپیوترهای شخصی تحت عنوان یک بازی مستقل منتشر شد و به متای ۸۳ رسید. Forgotton Anne بقدری دوست داشتنی بود که در همان سال توسط استودیوی Hitcents برای پلتفرم موبایل نیز پورت شد و تجربه‌ای عالی از یک بازی دوست داشتنی را به تصویر کشید.

Forgotton Anne
Forgotton Anne
  • سازنده Hicentsاسکوئر انیکس
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانرپازلپلتفرمرماجراییمعمایینقش آفرینی
  • حجم1600 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/fmk
نظرات (۹)
4.1 9 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
9 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

خیلی بازی خوبی بود برای رسیدن به پدربزرگ با آباژور و ماشین لباسشویی می‌جنگیدی ?

اتفاقاً من چند روز پیش تمومش کردم رو گوشی. ارزش بازی کردن داره. ایده و داستان نسبتاً خوبی داره ولی پایانش رو خیلی کوتاه کار کردن و حیف شد واقعاً. یه تقلب هم پایینتر میرسونم.*
بازی دو پایان داره ک با توجه به نحوه سیوش، هر دو رو می‌تونید تجربه کنید.
*تقلب: اگر می‌خواید تو داستان آدم خوبه باشید، هیچ کس رو distil نکنید جز کاراکتر مانکن که اونم با موافقت خودش distil میشه.

تورو خدا نیاید پر کنید عکس مقاله فلانه بهمانه اگه نظری دارید درباره بازی بگید :]

9
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x