Last Day on Earth یا جایگزین موبایلی لست آو آس!

آخرین روز زمین را با زامبی‌ها سپری کنید

۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۳.۸ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های سبک بقای موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Last Day on Earth همراه ویجیاتو باشید.

در طی یک دهه اخیر، یکی از بهترین اتفاقات تاریخ بازی‌های ویدیویی؛ گسترش و افزایش محبوبیب بازی‌های سبک بقا بود. بازی‌هایی نه‌تنها مخاطب را به چالش می‌کشیدند، بلکه به بازی‌سازهای بزرگ و کوچک اجازه متفاوت بودن را می‌دادند. بازی‌های سبک بقا یکی از موردعلاقه‌ترین سبک‌های بازی‌سازی من هستند و به شخصه برای این نوع از عناوین، احترام زیادی قائل هستم. دلیل این موضوع هم به جایی بر می‌گردد که این بازی‌ها بی‌پروا به دنبال ساخت و به تصویر کشیدن اتمسفرهایی فراموش‌نشدنی‌اند و همین موضوع بازی‌های سبک بقا را جذاب می‌کند. البته این به آن معنا نیست که تمامی این بازی‌ها شاهکارند، بلکه بسیاری از بازی‌هایی که معرفی می‌شوند؛ هرگز پتانسیل‌های کافی را ندارند و برای تجربه یک بازی سبک بقای شاهکار؛ باید کمی حوصله کرد.

اتمسفرسازی در دنیای بازی‌های سبک بقا حرف اول و آخر را می‌زند. گاهی ممکن است که این بازی‌ها شما را راهی فضایی عجیب و غریب در دل کهکشانی دور کنند و گاهی نیز؛ از شما بخواهند که در سرزمینی ناشناخته از سیاره زمین، زنده بمانید. هرچه که باشد، عناوین سبک بقا دوست داشتنی‌اند و بازی‌سازها نیز به اندازه‌ای که باید به این سبک از بازی‌ها بها می‌دهند. از بازی‌های بزرگی مانند ماینکرفت بگیرید؛ تا عناوین مستقلی مانند Don’t Starve؛ همگی به دنبال یک چیز هستند و آن چیز تنها سرگرم کردن شماست.

مطلب پیشنهادی:با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شویدبازی Mortal Kombat X را این‌بار روی موبایل تجربه کنید با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شوید

اکنون بهتر است که فرصتی به بازی‌های سبک بقای موبایلی دهیم. راستش را بخواهید؛ از آن‌جایی که پلتفرم موبایل اساسا مستقل‌محور است؛ بازار بازی‌های مستقل موبایلی نیز همیشه پرطرفدار و هیجان‌انگیز است. حالا تصور کنید که یک بازی مستقل با المان‌های سبک بقا ترکیب شود و عنوانی را بسازند که پا به پای عناوین بزرگ سبک بقا پیش برود. بله، درست فهمیده‌اید؛ بازار بازی‌های سبک بقای موبایلی دقیقا به همین اندازه غیرقابل پیش‌بینی است.اگر طرفدار بازی‌های سبک بقای موبایلی باشید، تبریک می‌گویم؛ پلتفرم موبایل بهشت دست‌نخورده عناوینی است که باعث تعجبتان خواهند شد. اگر بازی‌های بزرگ سبک بقای موبایلی را فاکتور بگیریم، شاید بد نباشد که نگاهی دوباره به پلتفرم موبایل بیندازیم و بازی‌هایی را پیدا کنیم که هرگز آنطوری که باید دیده نشدند. درست در لا به لای بازی‌های بزرگ موبایلی؛ Last Day on Earth را می‌توان پیدا کرد. عنوانی که بدون شک یکی از برترین عناوین بقا محور موبایلی است. جایی‌که بازی مدام آخرین روزهای زمین را فریاد می‌زند و کسی نیست که دلش برای آینده آن بسوزد.

Last Day on Earth یک بازی پسا‌آخرالزمانی است که در سال ۲۰۱۷ توسط استودیوی Kefir برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرد. استودیویی که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و کارنامه چندان درخشانی در ساخت بازی‌های موبایلی ندارد. درواقع بازی موبایلی Last Day on Earth و Frostborn؛ تنها عناوین حرفه‌ای این استودیو به شمار می‌روند. منتهی هیچ جای نگرانی نیست؛ باور کنید که استودیوی Kefir در ساخت بازی‌هایش تمام تلاشش را به کار گرفته و بازی موبایلی Last Day on Earth حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Combat Master؛ جایگزینی عالی برای کال آف دیوتی مدرن وارفراین بازی موبایلی مرز خلاقیت را به چالش کشیده بازی موبایلی Combat Master؛ جایگزینی عالی برای کال آف دیوتی مدرن وارفر

تصور کنید که روزی از خواب بیدار شده‌اید و اثری از مردم نیست. خیابان‌ها مملو شده‌اند از خودروهای فرسوده و بافت شهری؛ متفاوت‌تر از آن‌چیزی است که به یاد می‌آورید. ناگهان صدای خرخر وحشتناکی همه‌چیز را برایتان روشن می‌کند. بله، اکنون سال‌هاست که از شیوع ویروس گذشته و زامبی‌ها تمام شهر را گرفته‌اند. آن‌هایی که می‌توانستند به خارج از شهر فرار کردند و بقیه افراد؛ متاسفانه از بین رفتند. این دقیقا شرح حال پروتاگونیست اصلی بازی Last Day on Earth است. جایی‌که باید فکری برای زنده ماندن کنید و زامبی‌هایی که در دورتان پرسه می‌زنند؛ ابدا از حضور شما خوشحال نیستند.

برای اجرای بازی موبایلی Last Day on Earth شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

شاید کمی دلسردکننده باشد، اما این بازی قرار نیست که گیم‌پلی متفاوت‌تر از سبکش را به تصویر بکشد. فراموش‌ نکنید که با یک بازی سبک بقا طرف هستید و طبیعتا گیم‌پلی بازی قابل پیش‌بینی خواهد بود. اما نکته جالب توجه این است که گیم‌پلی Last Day on Earth به طرز باورنکردنی اعتیادآور و سرگرم‌کننده است. بطوری که در تستی که من از این بازی داشتم، ابدا متوجه گذر زمان نشدم و این موضوع طبیعتا می‌تواند برگ برنده‌ای گیم‌پلی Last Day on Earth در مقایسه با دیگر بازی‌های همرده‌اش باشد.

همه‌چیز در دنیای این بازی ساده است. بازی از همان فرمول همیشگی جمع کردن و ساخت و ساز الهام گرفته و بن‌مایه‌ای استراتژی دارد. همه‌چیز از یک فضای باز شروع می‌شود و طولی نمی‌کشد که متوجه می‌شویم، این بازی یک عنوان جهان باز است. شاید تنها ایراد Last Day on Earth هوش مصنوعی نه چندان قوی آن باشد که کمی دلسردکننده بود. بازی آزادی عمل بی‌حد و مرزی را به تصویر می‌کشد و تقریبا می‌توانید از هر‌ آن‌چیزی که در محیط بازی قرار گرفته، استفاده کنید. منتهی توجه داشته باشید که زامبی‌ها در طول شب قوی‌تر و تهاجمی‌تر هستند و شاید بهتر باشد که در طول روز دل به سرزمین نفرین‌شده این بازی بزنید.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به بازی موبایلی مکس پین؛ شاهکاری که فراموش شده استتجربه‌ای فوق‌العاده از عنوانی شاهکار نگاهی به بازی موبایلی مکس پین؛ شاهکاری که فراموش شده است

نهایتا آخرین بخشی که باید به آن اشاره کرد، مربوط به قابلیت‌های شخصی‌سازی بازی می‌شود. راستش را بخواهید، قابلیت‌های شخصی‌سازی Last Day on Earth چندان قابل ستایش نیستند. این قابلیت‌ها تنها در رنگ و شکل مو خلاصه شدند و خبری از اتفاقات عجیب و غریب نیست. با تمام این توضیحات، اگر از تجربه یک بازی موبایلی صرفا به دنبال قابلیت‌های شخصی‌سازی آن می‌گردید، این بازی گزینه جذابی برایتان نیست.گرافیک بازی نسبت به یک عنوان مستقل سبک بقا از سال ۲۰۱۷؛ راضی‌کننده است. گرافیک بازی واقع‌گرایانه نیست، اما حسی دوست داشتنی دارد. نور پردازی به لطف گردش شبانه روز در دنیای Last Day on Earth؛ خوب از آب درآمده و بافت تصویر و انیمیشن‌ها همگی درست و قابل قبول طراحی‌ شده‌اند. به عبارت دیگر، اگر قرار باشد که به بخش گرافیک این بازی امتیازی دهیم؛ باید بگویم که این بازی عملکردی میانه و معمولی دارد. برخلاف گرافیک بازی؛ موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی Last Day on Earth شاهکارند. صداگذاری بازی واقعا حرفه‌ای است و اگر دوست دارید که اتمسفر پسا‌آخرالزمانی این بازی را بهتر تجربه کنید، حتما از هدفون کمک بگیرید.

Last Day on Earth

پیشنهاد می‌شه!

بازی موبایلی Last Day on Earth یکی از کمترشناخته‌شده‌ترین و دوست داشتنی‌ترین بازی‌های سبک بقای موبایلی است که توسط استودیوی مستقل Kefir در سال ۲۰۱۷ راهی این پلتفرم شد. Last Day on Earth روایتی عالی از تلاش برای زنده ماندن در جهانی پساآخرالزمانی است و نباید از دستش بدهید.

Last Day on Earth: Survival

    Last Day on Earth: Survival

  • سازنده Kefir
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکبقا
  • حجم: 1000 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/fr3
نظرات (۱۰)
3.8 8 امتیازها
امتیاز مطلب
10 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
fardinf36

سلام من الان دوساله دارم بازی میکنم خیلی بازیه جذابیه واقعا بهش رسیدگی میشه و بتل پس های بروز و چالشهای خیلی خفنی داره بازیش دو بخش داره انلاین و افلاین انلاینش از لیول ۳۰ب بعد باز میشه

sonicfan

ذره اب شباهت به لست آو آس نداره

1Anonymouse-XD

آقا سطح بازی های بزرگ مثل لست آو آس رو با این بازی های موبایلی پایین نیارین لطفا

mahdi0808_ch

اصلا نمیشه جایگزین لست آف او اس کردش😳

jjjjjjjjii

خیلی بازی مزخرفیه، دانلود کردم

Timur Gamer

من دارمش مکانیکاش تقریبا قدیمی و مزخرف شدن بهتون توصیه نمیکنم

Kalantaripoor

“جایگزین لست آو آس” 😐

10
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x