آیا Devil May Cry 5 برای فرزند من مناسب است؟

فرزندم دست از سرم برنمی‎داره، دویل می کرای 5 بخرم یا نخرم؟!

0

دویل می کرای یکی از قدیمی‌ترین فرانچایزهای دنیای بازی‌های ویدیویی است که قسمت پنجم آن مدتی پیش برای مخاطب «بزرگسال» یا «بالای هفده سال» منتشر شد. بازی گیمر را در نقش سه شخصیت به نام‌های دانته، نیرو و وی قرار می‌دهد و با زاویه دید سوم شخص به او اجازه می‌دهد که با شیاطین مبارزه کند. در این مسیر، می‌توان از شمشیر، فنون رزمی خاص و انواع سلاح گرم کمک گرفت و دشمنان بازی را سلاخی کرد.

اکشن بازی روندی تند، خشن و دیوانه‌وار دارد و مخاطب ابتدا باید قاعده حاکم بر مکانیک‌های گیم‌پلی را درک کرده باشد تا پیشرفت در مراحل بازی ممکن شود. این قواعد از الگوی بازی‌های هک‌انداسلش پیروی می‌کنند و کسی که کنترل شخصیت‌ها را بر عهده دارد باید توانایی شناخت کمبوها و استفاده درست از آن‌ها را داشته باشد.

به همین خاطر، دویل می‌ کرای 5 حتی در حالت نرمال نیز جزو بازی‌های سخت سبک اکشن به حساب می‌آید و گیمر را در شرایط مختلف به چالش می‌کشد. با این حال، حالت آسان‌تر بازی رویه ساده‌تری را پیش‌ می‌گیرد و پیشروی در مراحل به واسطه این موضوع راحت‌تر می‌شود.

رده بندی سنی دویل می کرای 5

نبردهای بازی نیز پر شده از شلیک پی‌درپی گلوله، صدای شیون ناشی از درد و صحنه‌های اسلوموشنی که نمایی از تکه پاره شدن دشمنان را به تصویر می‌کشد. پاشیده شدن خون در چنین صحنه‌هایی به وضوح دیده می‌شود و لکه‌های خون برای مدتی رو زمین و دیوار باقی می‌مانند.

میان‌پرده‌های بازی نیز خالی از خشونت نیستند. برای مثال، شاهد سلاخی شدن مردم توسط شیاطین بازی هستید یا می‌بینید که برخی از آن‌ها از شدت ترس، فریاد زنان به دنبال راهی برای فرارند. با اینکه دویل می کرای 5 سعی دارد در طول بازی اکشنی جذاب و مفرح را ارائه دهد اما برخی اوقات در قالبی سنگین فرو می‌رود که شاید یک ذهن نابالغ برای درک آن‌ها آماده نباشد.

کاراکترهای بازی ابایی از ناسزا و بد و بیراه گفتن ندارند و اغلب در شوخی‌هایشان از عباراتی استفاده می‌کنند که قطعا شنیدنشان برای یک کودک خردسال مناسب نیست. به این موضوع، نمایش نسبی برهنگی‌ برخی کاراکترهای مونث هم اضافه کنید تا بفهمید چرا دویل می کرای 5 برای افراد بالای ۱۷ سال رده بندی سنی شده.

نتیجه‌گیری

رده بندی سنی دویل می کرای 5

دویل می کرای 5 یک اکشن محض جذاب و دوست داشتنی است اما در نمایش خشونت، افکت‌های چون پاشیده شدن خون و صحنه‌های زجرآور به هیچ وجه کم کاری نمی‌کند. جدای از این‌ها در برخی از میان‌پرده‌های بازی نیز برهنگی و دیالوگ‌های نامناسب دیده می‌شوند. به همین دلایل شاید تجربه بازی برای فردی که هنوز هفده سالش نشده مناسب نباشد. با این حال، اگر قصد خرید دویل می کرای 5 را برای فرزندتان دارید، حتما حین تجربه بازی توسط او کنارش بنشینید و روی محتوا نظارت کنید.

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...