معرفی بازی موبایلی FIE Swordplay؛ یک مسابقه شمشیربازی نفس‌گیر

تجربه‌ای متفاوت از یک بازی ورزشی

۱ هفته پیش ۴.۷ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ورزشی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی اندرویدی FIE Swordplay همراه ویجیاتو باشید.

نمی‌دانم که درست تا چه اندازه علاقه‌مند به دنیای بازی‌های ورزشی هستید. اگر همین حالا دل به سطح شهر بزنید و از مردم بپرسید که به چه ورزشی علاقه دارند، فوتبال و والیبال، اولین و آخرین انتخاب‌های آن‌ها خواهند بود. حال سوال اصلی اینجاست که آیا می‌توان در این فضای اشباع شده ورزشی؛ به سراغ سبک و سیاقی کاملا متفاوت رفت؟ سبک و سیاقی که حداقل در ایران چندان شناخته‌شده نیست و به طبع؛ طرفداران چندانی نیز ندارد. اگر شما  بازی‌ساز باشید و بخواهید که عنوانی فارغ از فوتبال بسازید، متاسفانه کار چندان سختی را در پیش خواهید داشت. انحصارگرایی در دنیای بازی‌های ورزشی، زمینه‌ای شده که برخی از سازندگان بیخیال ورزش مورد علاقه‌شان شوند و در نتیجه، تنوع عناوین ورزشی نیز بسیار محدود شود.

امروزه ما بازی‌های ورزشی با عناوینی چون فیفا و eFootball می‌شناسیم؛ منتهی چندسال پیش شرایط کاملا فرق می‌کرد و استودیوهای بزرگ و کوچک، به خودشان این جرات را می‌دادند که بازی‌هایی متفاوت بسازند. خلاقیت عنصری بی‌پرواست و فرقی هم ندارد که عنوان شما یک بازی ورزشی است، یا صرفا یک بازی استراتژی! برای خلاق بودن باید دل به دریا زد و از خطوط قرمز عبور کرد. امری که متاسفانه امروزه ما دیگر شاهدش نیستم و بازی‌های ویدیویی را به هزارتویی بی‌پایان کشیده.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Dream League Soccer 2021 وارد دنیای مستطیل سبز شوید!بازی‌های ورزشی موبایلی جذاب‌تر از همیشه شده‌اند با بازی موبایلی Dream League Soccer 2021 وارد دنیای مستطیل سبز شوید!

برخلاف تصور کاربران؛ بازی‌های ورزشی موبایلی چندان هم ناشناخته نیستند. امروزه پا کشیده شدن پای بازی‌های بزرگ فوتبالی به دنیای پلتفرم موبایل، دیگر تجربه یک بازی جذاب ورزشی؛ آنچنان هم خالی از لطف نیست. منتهی ما امروز قصد نداریم که درباره بازی‌های فوتبالی موبایلی صحبت کنیم؛ اجازه دهید که کمی از خطوط قرمز امن‌مان دور شویم و وارد بعدی جدید از بازی‌های ورزشی شویم. بعدی که نیازمند صبر و حوصله است و برای پیدا کردن یک عنوان ورزشی خوب موبایلی در آن، باید صبور بود.فکر می‌کنم که یک سوال شروع خوبی برای ماجراجویی‌هایمان است. تا چه اندازه با ورزش شمشیربازی آشنا هستید؟ متاسفانه این رشته ورزشی در ایران آنطوری که باید شناخته‌شده نیست و طرفداری هم ندارد. منتهی بازی موبایلی FIE Swordplay برایش فرقی نمی‌کند که شما طرفدار بازی‌های شمشیربازی هستید یا نه، این بازی بقدری جذاب است که حتی اگر طرفدار این رشته نیز نباشید، باز هم می‌توان روایتی جذاب از آن‌چه که این رشته ورزشی است که تصویر بکشد. بنابراین هیچ جای تعجبی ندارد که به یک‌بار عاشق و دلباخته FIE Swordplay شوید.

این بازی در سال ۲۰۱۶ توسط فدراسیون بین‌المللی شمشیربازی، یا همان FIE برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرد تا به نوعی سفیر این رشته ورزشی در بین جامع‌ بین‌المللی و بازی‌های المپیک سال ۲۰۱۶ ریو باشد. تمام فلسفه بازی موبایلی FIE Swordplay این بود که بتواند طرفدار بازی‌های ورزشی را با دنیای رشته شمشیربازی آشنا کند و باید گفت که در این راه نیز موفق بوده. FIE Swordplay توانست که با نظر خوب منتقدان و آغوش باز کاربران پلتفرم موبایل رو به رو شود و برای همین؛ ارزش تجربه این بازی چندین برابر بالاتر رفت. فدراسیون بین‌المللی شمشیربازی نیز؛ پس از اتمام بازی‌های المپیک سال ۲۰۱۶؛ پشتیبانی خودش را از این بازی قطع نکرد و FIE Swordplay تا به امروز، بروزرسانی‌های مرتبی دریافت کرده است.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی eFootball PES 2021؛ خاطره‌ای خوش از استودیوی کونامیکونامی باید هرچه زودتر به گذشته برگردد بازی موبایلی eFootball PES 2021؛ خاطره‌ای خوش از استودیوی کونامی

همانطور که انتظار داشتید، این بازی بخش داستانی ندارد که مخاطب بخواهید خودش را در آن غرق کند. تمام اتفاقات بازی؛ حول‌محور مسابقات مختلف جریان دارد و شما قرار نیست که با داستانی چندان قوی و عمیق رو به رو شوید. البته نمی‌خواهم که این موضوع را ایرادی دلسردکننده قلمداد کنم؛ ماجرا درست درجایی قابل درک می‌شود که نه‌تنها FIE Swordplay از بخش داستانی محروم است، بلکه در دیگر عناوین ورزشی موبایلی نیز شرایط به همین‌گونه است و به نوعی؛ عدم روایت داستانی جذاب، تبدیل به استانداردی در ساخت یک بازی ورزشی شده و برای همین؛ این بازی نیز شرایطی یکسان دارد.

برای اجرای بازی موبایلی FIE Swordplay شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

این بازی برای منی که هیچ تصوری از دنیای بازی‌های شمشیربازی نداشتم، در ابتدا کمی گنگ بود. منتهی FIE Swordplay تنها کمی زمان می‌خواست تا داستان‌هایش را به نوعی جذاب روایت کند. این بازی شبیه‌سازی از یک مسابقه شمشیربازی است و المان‌های آن نیز بی‌شباهت به دنیای بازی‌های مبارزه‌ای نیستند. در دنیای FIE Swordplay همه‌چیز ساده است، کاراکتر اصلی بازی در سمت چپ تصویر قرار دارد و حریفتان؛ در سمت راست. شما باید ضربات حریف را دفاع کنید، حمله قوی‌ داشته باشید و درنهایت؛ با زدن نوک شمشیر به لباس حریف، امتیاز بگیرید.

FIE Swordplay به صورت راندی روایت نمی‌شود. هربازیکنی که بتواند به امتیاز ۵ برسد؛ برنده بازی خواهد شد. هوش مصنوعی بازی؛ کیفیت قابل قبولی دارد. اما نباید انتظار چندانی از این بازی داشته باشید. FIE Swordplay در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و گیم‌پلی و هوش مصنوعی این بازی برای آن سال؛ کاملا مناسب بود. همچنین اگر می‌خواهید که در این بازی کاری را از پیش ببرید، نباید بی‌گدار به آب بزنید. تنها برنامه‌ریزی کنید و در یک زمان درست؛ به سمت حریفتان قدم بردارید.

مطلب پیشنهادی:بازگشت دوباره تامی به دنیای GTA Vice City روی موبایلتجربه‌ای عالی از اتمسفر دهه ۸۰ میلادی بازگشت دوباره تامی به دنیای GTA Vice City روی موبایل

در نهایت باید گفت که این بازی متشکل از ۲ بخش آنلاین و آفلاین است. در بخش آفلاین بازی شما صرفا با هوش مصنوعی بازی؛ سر و کله می‌زنید و کمپین FIE Swordplay را پیش می‌برید، اما در بخش آنلاین، این بازیکنان واقعی هستند که حریف اصلی شما به شمار می‌روند و باید برای رنک‌آپ کردن، به دست آوردن منابع و قوی‌تر شدن؛ در بخش آنلاین بازی ماجراجویی کنید.شاید برایتان عجیب باشد، اما گرافیک این بازی حتی پس از گذشت بیش از ۵ سال از انتشارش؛ جذاب است. البته که نباید گرافیک و جلوه‌های بصری FIE Swordplay را با دیگر عناوین موبایلی امروزی مقایسه کرد، جلوه‌های بصری این بازی قانع‌کننده‌اند و برای یک بازی ورزشی موبایلی؛ فکر می‌کنم که FIE Swordplay بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد. موسیقی‌متن بازی جذاب است که باید بدانید که صداگذاری FIE Swordplay به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن صورت گرفته تا آن حس خوب یک بازی شمشیربازی را به مخاطب انتقال دهد.

FIE Swordplay

پیشنهاد می‌شه!

برای داشتن تجربه‌ای جذاب در دنیای بازی‌های ورزشی؛ شاید وقت آن رسیده باشد که بیخیال تابوها شد و فرصتی به بازی موبایلی FIE Swordplay داد. این بازی در سال ۲۰۱۶ توسط فدراسیون بین‌المللی شمشیربازی برای تبلیغ این رشته ورزشی در المپیک سال ۲۰۱۶ ساخته شد، منتهی استقبال از این بازی بقدری بالا بود که حتی پس از اتمام بازی‌های المپیک نیز؛ FIE Swordplay به کارش ادامه داد و تبدیل به برترین‌ها شد.

FIE Swordplay

    FIE Swordplay

  • سازنده FIE
  • سیستم عامل اندروید
  • ژانرورزشی
  • حجم: 92 مگابایت

منبع: FIE Swordplay
کپی شد https://vgto.ir/g07
نظرات (۳)
4.7 3 امتیازها
امتیاز مطلب
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
sorena2308

سلام آقای حسین خواه. ممنون بابت معرفی خوبتون از این بازی. من خودم شمشیرباز هستم و از نظر من که در این ورزش بودم و تمرین میکنم این بازی اصلا اون هیجانی که خود شمشیربازی داره رو نداره و به صورت کامل شمشیربازی رو به دیگران نشون نمیده. ما در یکی از رشته ها که اسمش اپه هست ۹ تا دفاع داریم ولی این بازی فکر کنم نهایتا ۱ یا ۲ تا از دفاع ها میذاره تا انجام بدیم. این نظر شخصی خودم بود وگرنه نوشته های شما برای من عزیزن

3
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x