معرفی بازی موبایلی Captain Tsubasa؛ سفری به دنیای انیمه فوتبالیست‌ها

یک بازی موبایلی چگونه می‌تواند خاطراتتان را زنده کند؟

۹ خرداد ۱۴۰۱ ۳.۲ ذخیره

اگر طرفدار بازی‌های ورزرشی – فوتبالی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Captain Tsubasa: Dream Team همراه ویجیاتو باشید.

نمی‌دانم که تا چه اندازه به دنیای بازی‌های ورزشی علاقه‌مندید، اما چیزی‌که مشخص است، این است که این بازی‌ها در طول تاریخ بازی‌های ویدیویی دچار فراز و نشیب بسیاری شده‌اند. زمانی این عناوین پادشاه بازی‌های ویدیویی بودند و طرفداران خاص خودشان را نیز داشتند. منتهی هرچقدر که ما در زمان به سمت جلو حرکت کردیم؛ این بازی‌ها نیز درست به همان اندازه، کیفیتشان را از دست دادند. برای مثال، استودیوی بزرگی مانند کونامی که روزی وظیفه ساخت عناوین شاهکار فوتبالی را داشت، امروزه دیگر آنطوری که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد و این بازی‌ها طرفدارانشان را از دست داده‌اند.

منتهی این همه ماجرا نیست! نه‌تنها بازی‌های فوتبالی؛ بلکه دیگر عناوین ورزشی نیز آنطوری که باید ستایش نمی‌شوند. به زبان ساده‌تر، اگر شما طرفدار یک رشته ورزشی باشید و به سراغ دنیای بازی‌های ویدیویی بروید؛ چیز چندان راضی‌کننده‌ای پیدا نخواهید کرد که بتوانید تجربه‌اش کنید. منتهی امروز نمی‌خواهیم که درباره چرایی و چگونگی شکست بازی‌های ورزشی صحبت کنیم؛ بلکه قصد داریم که این‌بار سری به دنیای بازی‌های گوشی‌های هوشمند بزنیم و ببینیم که آیا عناوین این پلتفرم نیز دچار افولی نگران‌کننده شده‌اند؟ یا نیازی نیست که چندان نگران این پلتفرم باشیم.

مطلب پیشنهادی:تلاش برای زنده ماندن این‌بار به سبک بازی Days Afterبازگشت زامبی‌های قدیمی تلاش برای زنده ماندن این‌بار به سبک بازی Days After

راستش را بخواهید، باید معادلات پلتفرم موبایل را جدا از دیگر پلتفرم‌ها بدانید! زمانی بازی‌های موبایلی عملکردی به مراتب بهتر از برادران کنسولی خودشان دارند و گاهی نیز؛ ممکن است که برخلاف انتظاراتمان، دلسرکننده عمل کنند. بنابراین نباید پلتفرم موبایل را با عینکی که با آن دیگر پلتفرم‌ها را می‌بینیم؛ قضاوت کنیم. دنیای بازی‌های موبایلی فراتر از عناوین ساده‌ای است که فکرش را می‌کنید و برای همین؛ این‌بار اجازه دهید که برای یک‌بار هم که شده، فرصتی دوباره به دنیای بازی‌های موبایلی دهیم.

خوشبختانه روی پلتفرم موبایل، عناوین فوتبالی بسیاری هستند که هنوز هم می‌توان انتظارات بالایی از آن‌ها داشت. از عناوینی چون Dream League Soccer بگیرید، تا فرنچایز eFootball؛ همگی نمایندگانی عالی عناوین ورزشی روی این پلتفرم به شما می‌روند. منتهی اگر به هردلیلی سرتان برای تجربه یک بازی متفاوت فوتبالی درد می‌کند، باید نیم‌نگاهی به بازی موبایلی Captain Tsubasa: Dream Team داشته باشید. Captain Tsubasa: Dream Team دست‌پخت استودیوی KLab است که در کارنامه‌اش سابقه ساخت عناوینی چون Bleach: Brave Souls را نیز دارد.

احتمالا به محض دیدن نام بازی Captain Tsubasa: Dream Team؛ حدس زده‌اید که قرار است با چه چیزی رو به رو شوید! بله، همانطور که انتظار داشتید؛ این بازی الهام گرفته شده از انیمه دوست داشتنی فوتبالیست‌هاست! همان انیمه‌ای که در ایران طرفداران زیادی دارد و دوران کودکی بسیاری از ما، با همین انیمه گذشت. حالا بازی موبایلی Captain Tsubasa: Dream Team بازگشته است تا مجددا یک‌بار دیگر تمامی اتفاقاتی که انتظار داشتیم را برایمان از دنیای انیمه فوتبالیست‌ها روایت کند.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی eFootball PES 2021؛ خاطره‌ای خوش از استودیوی کونامیکونامی باید هرچه زودتر به گذشته برگردد بازی موبایلی eFootball PES 2021؛ خاطره‌ای خوش از استودیوی کونامی

جای تعجبی ندارد که Captain Tsubasa: Dream Team بخواهد داستانش را براساس رویدادهای انیمه فوتبالیست‌ها روایت کند. حضور دوباره شخصیت‌های انیمه‌ای و آن موسیقی‌متن به یادماندنی در دنیای این بازی؛ طبیعتا چیزی نیست که نخواهید تجربه‌اش کنید. داستان بازی از شما قهرمان می‌سازند و می‌خواهد که تیم فوتبال Captain Tsubasa: Dream Team را کنترل کنید. همه‌چیز در دستان شماست و باید به کاپیتان سوباسا و دوستانش کمک کنید تا داستان‌های موفقیت‌آمیزشان را یک‌بار دیگر رقم بزنند.

برای اجرای بازی موبایلی Captain Tsubasa: Dream Team شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

اولین‌ چیزی‌که به محض تجربه این بازی متوجه آن خواهید شد، گیم‌مودهای متنوعی است که بازی موبایلی Captain Tsubasa: Dream Team پیش رویتان قرار می‌دهد. همه‌چیز در دنیای این بازی در نگاه اول پیچیده و سخت بنظر می‌رسد، منتهی اگر کمی به این بازی فرصت دهید، Captain Tsubasa: Dream Team به تدریج داشته‌هایش را به رختان خواهید کشید و ابدا نیازی نیست که نگران چیزی باشید. عمده محتوای گیم‌پلی بازی در المان‌های نقش آفرینی و انتخاب‌هایی است که باید انجام دهید. این بازی دیالوگ‌ محور است و باید تمامی صحبت‌های بازی را مو به مو بررسی کنید تا انتخابی درست داشته باشید.

جالب است بدانید که علی‌رغم تمامی محدودیت‌های استودیوی KLab در ساخت این بازی؛ Captain Tsubasa: Dream Team حرف‌های زیادی برای بخش داستانی دارد. شما در کمپین بازی با ۳ خط داستانی متفاوت رو به رو خواهید شد که هرکدام از آن‌ها در بازه زمانی خاصی اتفاق میوفتند و محتوای خاص خودشان را نیز دارند؛ همچنین این بازی دوست ندارد که تجربه‌ای آرکید از یک بازی فوتبالی موبایلی باشد. Captain Tsubasa: Dream Team به شما اجازه می‌دهد که تیمتان را استراحت دهید، با بازیکنانتان تمرین کنید و در نهایت؛ بازیکنان و کادر فنی جدیدی بخرید و به تیمتان اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی:بازی‌های وسترن موبایلی بیش از آنچه فکر می‌کنید جذاب هستندبازگشت به غرب وحشی بازی‌های وسترن موبایلی بیش از آنچه فکر می‌کنید جذاب هستند

در کنار تمامی این توضیحات، باید اشاره‌ای نیز به بخش آنلاین بازی داشته باشیم. شما در بخش کمپین می‌توانید تیمتان را بسازید و با آن تیم در مسابقات آنلاین حاضر شوید. مچ میکینگ بازی خوب است و حریفانتان با توجه به سطح و تجربه شما انتخاب خواهند شد. منتهی چیزی‌که باید پیش از تجربه Captain Tsubasa: Dream Team آن را بدانید، این است که شما برای دسترسی به تمامی محتوای این بازی نیازمند اتصال به اینترنت هستید.

همانطور که گفته شد، این بازی با اقتباس از انیمه فوتبالیست‌ها ساخته شده و بنابراین طبیعی است که بخواهید تجربه‌ای انیمه‌ای از گرافیک و جلوه‌های بصری این بازی داشته باشید. این بازی ابدا دوست ندارد که تجربه‌ای واقع‌گرایانه باشد و برای همین؛ تمام اتمسفر و محیط بازی تمی کارتونی – فانتزی دارد که برای یک بازی ورزشی – فوتبالی، منحصر به فرد است. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز شرایطی کاملا یکسان دارند و همه‌جیز دست به دست هم داده تا این بازی روی کاغذ و همچین در عملکرد، حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

Captain Tsubasa: Dream Team

پیشنهاد می‌شه!

متاسفانه در دنیایی زندگی می‌کنیم که بازی‌های ورزشی – فوتبالی آن ابدا آنطوری که باید جذاب بنظر نمی‌رسند. این بازی‌ها روزی جزو پرطرفدارترین سبک‌های بازی‌سازی بودند و اکنون دیگر چندسالی می‌شود که خبری از آن‌ها نیست. منتهی در این بین؛ استودیوی KLab تلاش کرده که همچنان عناوین ورزشی – فوتبالی موبایلی را زنده نگه دارد. جایی‌که این استودیو با ساخت عنوان موبایلی Captain Tsubasa: Dream Team تلاش کرده است تا تجربه‌ای خاطره‌انگیز را از انیمه فوتبالیست‌ها را به دل دنیای پلتفرم موبایل بکشاند و باید به سازندگان این بازی تبریک گفت.

Captain Tsubasa: Dream Team

    Captain Tsubasa: Dream Team

  • سازنده KLab
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکورزشی
  • حجم: 321 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/ge5
نظرات (۷)
3.2 5 امتیازها
امتیاز مطلب
7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
PrinceOfPersia

لطفا لینک رسمی فارسی و بذارید … قبلا گذاشتم الان نیست

آخرین ویرایش 26 روز پیش توسط PrinceOfPersia
PrinceOfPersia

داستان چیه ؟ من و دوستام با کلی زحمت شرکت klab رو مجبور کردیم که برای فارسی زبان ها اتاق اختصاصی ایجاد کنه … بعد امروز اومدم دیدم نظر من که لینک official شرکت سازنده بازی برای زبان فارسی رو گذاشتم نیست !؟

Mishel

میشه تو ذهن مون با هم دیگه حرف بزنیم😂

Physics-Lizard

صدای تیتراژش تو مغزم پخش شد..

Ilia2008

چهار نسل از مردم ایران با این کارتون ( انیمه ) خاطره دارن

Uuuuuuuu8uhurc3ugrvugyvruguv4tugvrguy

سوباسا فور اور
کاکرو ایز بست

7
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x