معرفی بازی Diablo Immortal؛ شروع مجدد دوران طلایی موبایل گیمینگ

معرفی بازی Diablo Immortal؛ شروع مجدد دوران طلایی موبایل گیمینگ

نسلی جدید از بازی‌های موبایلی در راه است

۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۴.۳ ذخیره

اگر طرفدار بازی‌های نقش آفرینی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Diablo Immortal همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های نقش آفرینی یکی از دوست داشتنی‌ترین چیزهایی هستند که هر بازیکنی می‌تواند به سراغشان برود. این بازی‌ها خودشان را محدود به پلتفرم خاصی نکرده‌اند و طرفداران زیادی نیز دارند. عناوینی که عمدتا به دلیل گرافیک و گیم‌پلی رنگارنگشان شناخته می‌شوند و خوشبختانه، نمایندگان دوست داشتنی مختلفی نیز دارند. منتهی چیزی‌که بازی‌های نقش آفرینی تا به این اندازه شاهکار کرده، نه گرافیک، و نه گیم‌پلی آن‌هاست! چیزی‌که این عناوین را خاص و منحصر به فرد می‌کند، پتانسیل بالای سازندگان این عناوین در روایت کردن داستان‌هایی به یادماندنی است. خلاقیت، در ساخت یک بازی نقش آفرینی از اهمیت بالایی برخوردار است و خوشبختانه؛ سازندگان عناوین نقش آفرینی نیز با این موضوع کاملا آشنایی دارند.

با تمام این توضیحات، این امر که در طی یک دهه اخیر عناوین نقش آفرینی دچار پسرفت شده‌اند؛ کاملا غیرقابل انکار است. روزی عناوین بزرگی مانند فرنچایز ویچر و یا مس افکت؛ پادشاهان عناوین نقش آفرینی بودند و با سقوط یکی پس از دیگری بزرگان این سبک؛ دیگر سال‌هاست که خبری از عناوین بزرگ نقش آفرینی نیست. موضوعی که اگر طرفدار این سبک از بازی‌ها باشید؛ بیش از هرچیز دیگری شما را آزار خواهد داد و بد نیست که برای یک‌بار هم که شده؛ فرصتی دوباره به عناوین نقش آفرینی دهیم؛ منتهی این‌بار روی صحبت ما با پلتفرمی کاملا بیگانه است!

مطلب پیشنهادی:بازگشت دوباره تامی به دنیای GTA Vice City روی موبایلتجربه‌ای عالی از اتمسفر دهه ۸۰ میلادی بازگشت دوباره تامی به دنیای GTA Vice City روی موبایل

نمی‌دانم که تا چه اندازه به دنیای بازی‌های موبایلی باور دارید؛ اما شاید بهتر باشد که فرصتی دوباره به پلتفرم موبایل دهید. اگر پلتفرم موبایل و بازی‌های مربوط به آن را پیگیری کرده باشید؛ احتمالا شاهد پیشرفت روز افزون بازی‌های موبایلی بوده‌اید. خبر خوب برای دنیای بازی‌های ویدیویی این است که پلتفرم موبایل زمینه‌ای عالی برای پیشرفت استودیوهای بزرگ و کوچکی شده که رویاهایی بلندپروازنه دارند. دنیایی مملو از شگفتی که هرگز پایانی برای خودش قائل نمی‌شود.

بازی‌های نقش آفرینی موبایلی، خوشبختانه از عملکردی به مراتب بهتر نسبت به دیگر بازی‌های این پلتفرم برخوردارند. تاکنون ما به سراغ عناوین نقش آفرینی مختلفی رفته‌ایم که هر کدامشان؛ داستان‌های خودشان را داشتند. منتهی از شما می‌خواهم که اگر موبایل گیمرید، هر تصوری را که از دنیای بازی‌های نقش آفرینی موبایلی دارید را دور بیندازید و به سراغ بازی موبایلی Diablo Immortal بروید. Diablo Immortal جدیدترین نماینده بازی‌های نقش آفرینی موبایلی است که چند روزی از انتشارش برای پلتفرم موبایل می‌گذرد.

Diablo Immortal یکی از موردانتظارترین عناوین موبایلی سال ۲۰۲۲ بود که در طی همکاری استودیوی بلیزارد و NetEase ساخته شده. وقتی استودیوی بلیزارد بازی Diablo Immortal را معرفی کرد؛ هرگز کسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که این بازی برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده باشد. از آن‌جایی که بلیزارد پیش‌تر سابقه خوبش را در ساخت بازی‌های موبایلی نشان داده بود، طرفداران نیز به آینده این بازی امیدوار بودند و حضور استودیوی نام‌آشنای NetEase نیز دلیلی دیگر برای تجربه این بازی بود.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی GTA: Chinatown Wars؛ فرمول فراموش‌شده راکستارعضو فراموش‌شده خانواده بازی موبایلی GTA: Chinatown Wars؛ فرمول فراموش‌شده راکستار

Diablo Immortal تقریبا هرآن‌چه که شما از یک بازی نقش آفرینی انتظار دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. از داستانی خارق‌العاده بگیرید؛ یا موسیقی‌متن و اتمسفری که بی‌شباهت به دنیای اسکایریم نیز نیست! جالب است بدانید که این بازی در ابتدا در سال ۲۰۱‍۸ معرفی شده بود و تیم سازنده آن؛ چیزی در حدود ۴ سال زمان صرف ساخت این بازی کردند تا Diablo Immortal تبدیل به چیزی شود که طرفداران می‌خواستند. موضوع دیگر این است که این بازی قرار بود به صورت انحصاری برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کند، منتهی با افزایش محبوبیت‌های Diablo Immortal؛ سازندگان بازی نیز شروع به ساخت نسخه پی‌سی این بازی کردند. منتهی نسخه پی‌سی Diablo Immortal هنوز مسیر زیادی برای انتشار به صورت جهانی دارد و هنوز در مراحل ابتدایی ساخت است.

داستان بازی Diablo Immortal؛ چیزی در حدود ۵ سال پس از اتفاقات بازی Diablo II رخ می‌دهد. مانند دیگر بازی‌های این سری نیز؛ شما داستان و ماجراهایتان را از شهر Wortham شروع می‌کنید. سرزمینی که مملو شده است از موجودات شیطانی و هیولاهایی که روحشان را به شیطان فروخته‌اند. حالا این شما هستید که باید قهرمان داستان شوید؛ شخصیتتان را بسازید و آن را ارتقا دهید. وظیفه شما، پیدا کردن مسیر ارتباطی میان جهان معمول و بعد شیطانی است و باید مقابل دشمنان بازی بایستید.

برای اجرای بازی موبایلی Diablo Immortal شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

گیم‌پلی بازی Diablo Immortal بزرگ‌ترین نقطه قوت آن است. گیم‌پلی و مکانیزم‌های این بازی بی‌شباهت به نسخه سوم فرنچایز دیابلو نیست و می‌توان این بازی را کلونی دوست داشتنی روی پلتفرم موبایل برای فرنچایز دیابلو نامید. شما از همان ابتدای کار؛ متوجه کیفیت دوست داشتنی بازی خواهید شد. بازی پیش از شروع اتفاقاتش؛ از شما می‌خواهد که کاراکترتان را انتخاب کنید و طبیعتا هر شخصیتی؛ قابل‌های خاص خودش را دارد. بنابراین در هنگام شروع بازی؛ بهتر است که حواستان را خوب جمع کنید، زیرا اگر اشتباهی در انتخاب شخصیت‌های بازی انجام دهید؛ دیگر نمی‌توانید آن را برگردانید.

مطلب پیشنهادی:سفری به دل Assassin’s Creed Identity؛ شاهکاری موبایلی از یوبیسافتروزی روزگاری، بازگشت فرنچایزی شاهکار سفری به دل Assassin’s Creed Identity؛ شاهکاری موبایلی از یوبیسافت

مانند هر بازی نقش آفرینی موبایلی دیگری؛ در دنیای بازی Diablo Immortal نیز کنترل‌های حرکتی آن از اهمیت بالایی برخوردارند. خوشبختانه درست در همین بخش است که تجربه استودیوی NetEase در ساخت بازی‌های موبایلی به کمک استودیوی بلیزارد آمده و بخش مکانیزم‌های کنترلر Diablo Immortal را خاص و دوست داشتنی کرده. موضوع دیگر درباره این بازی، المان‌های نقش آفرینی آن است. شما باید با دیگر NPC‌های بازی تعامل داشته باشید و تصمیماتتان را براساس الگویی درست پیش ببرید. فراموش‌ نکنید که تصمیمات شما؛ تاثیر مستقیمی بر روند پایان‌بندی بازی دارند.

یکی از مهم‌ترین المان‌های دنیای دیابلو؛ سیستم لوت آن بود. شما در دنیای Diablo Immortal؛ تقریبا ۲ راه برای لوت کردن دارید. اولین راه استفاده از چست‌هایی است که به صورت تصادفی در سراسر نقشه پیدا می‌شوند و دومین راه نیز؛ استفاده از آیتم‌هایی است که پس از کشت دشمنان بازی به دست خواهید آورد. همچنین Diablo Immortal این اجازه را به شما می‌دهد که با دیگر NPC‌های بازی تعامل داشته باشید و با آن‌ها داد و ستد کنید.

گرافیک بازی؛ بزرگ‌ترین دستاورد آن است. اگرچه بازی Diablo Immortal اکثر اتفاقاتش را براساس دوربین ایزومتریک خودش روایت می‌کند، اما این امر که این بازی در روند ساخت و طراحی محیطش سنگ تمام گذاشته، غیرقابل انکار است. گرافیک این بازی زیباست و می‌تواند آن حس ترس و تاریک دنیای دیابلو را به خوبی منتقل کند. همچنین Diablo Immortal می‌داند که برای جذابیت؛ به چیزی جز المان‌های دوست داشتنی نیازی ندارد و موسیقی‌متن بازی نیز کاملا راضی‌کننده است.

Diablo Immortal

پیشنهاد می‌شه!

بازی موبایلی Diablo Immortal یکی از مورد انتظارترین عناوین موبایلی بود که بالاخره پایش به دنیای پلتفرم موبایل باز شد. این بازی در سال ۲۰۱۸ توسط استودیوی بلیزارد معرفی شد و در سال ۲۰۲۲ نیز به صورت رسمی انتشار پیدا کرد. بلیزارد در ساخت این بازی به سراغ استودیوی NetEase رفته و با همکاری یکدیگر؛ عنوانی را ساخته‌اند که ارزش چندین بار تجربه کردن را دارد.

Diablo Immortal

    Diablo Immortal

  • سازنده Blizzard EntertainmentNetEase Games
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانرMMOاکشن-نقش‌آفرینی
  • حجم: 1850 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/ggz
نظرات (۱۹)
4.3 7 امتیازها
امتیاز مطلب
19 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
Alireza2885

من میرم تو فروشگاه پلی مینثیسی در کشور شما وجود ندارد حافظه پنهان فروشگاه پلی رو هم حذف میکنم با فیلتر شکن میرم ولی بازم همونو مینویسه چیکار کنم؟

MASGamer

بابا پی تو وینه!!!

آخرین ویرایش 1 ماه پیش توسط MASGamer
3D Club

واقعا خیلی عنوان خوب و با کیفیتی مخصوصا روی دنیای موبایل هست و یه نقش آفرینی بیتم آپ خفن به حساب میاد که نظیرش رو کم توی بازار بازی های موبایلی دیدیم.

YOUNES8405

منم عین کسایی که سیستمشون نمیکشه هیچکدوم از بازیایی که این اواخر اومدنو گوشیم ساپورت نمیکنه

jjjjjjjjii

واقعا مسخرس ، بازی تکنفره هست بعد باید براش انلاین شی

19
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x