اطلاعات جدیدی از سریال His Dark Materials منتشر شد

تریلر فصل اول را با زیرنویس فارسی تماشا کنید

0

در مراسم کامیک‌-کان سن دیگو، شبکه HBO از تریلر جدیدترین عنوان مشترک خود با BBC، یعنی سریال His Dark Materials پرده‌برداری کرد. این سریال بر اساس سه رمان از «فیلیپ پولمن» به نام‌های Norther Lights (که در آمریکا با نام The Golden Compass شناخته می‌شود)، The Subtle Knife و The Amber Spyglass (سه‌گانه نیروی اهریمنی‌اش) ساخته می‌شود.

در تریلر اولین فصل سریال His Dark Materials که در پاییز امسال پخش می‌شود، می‌توانیم بازیگرانی همچون «جیمز مک‌آووی»، «روث ویلسون»، «لین-منوئل میراندا» و «دافنه کین» را شاهد باشیم. این فصل داستان «لیرا» با بازی کین را روایت خواهد کرد. کین پیش از این با بازی نقش «لارا» در فیلم لوگان به شهرت رسید. در توضیحات فصل اول سریال His Dark Materials گفته شده:

جستجوی او (لیرا) برای یافتن دوستی ربوده شده، از دسیسه‌ای درباره کودکان دزدیده شده رونمایی می‌کند و مأموریتی برای درک کردن حادثه رازآلودی به نام Dust شکل می‌گیرد. هنگامی که او دنیاها از جمله دنیای ما را طی می‌کند، با پسری شجاع و مصمم به نام «ویل» که توسط «امیر ویلسون» بازی می‌شود، ملاقات می‌کند. آن دو با هم موجودات خارق‌العاده و رازهای خطرناکی را کشف کرده و سرنوشت زندگان و مردگان در دستان آن‌ها قرار می‌گیرد.

به گزارش گیم‌اسپات، «جک ثورن»، هشت قسمت فصل اول سریال His Dark Materials را نوشته. او پیش از روی Harry Potter and the Cursed Child نیز فعالیت داشت و قبل از جایگزینی، قرار بود Star Wars: The Rise of Skywalker را مجددا بنویسد.

 

پیش از این نیز شاهد اقتباسی از همین عنوان بودیم. در سال ۲۰۰۷ فیلم The Golden Compass با بازی «نیکول کیدمن» و «دنیل کریگ» اکران شد که نتوانست موفقیت مد نظر شرکت سازنده، یعنی New Line Cinema را کسب کند و دنباله‌های آن هرگز ساخته نشدند.

«جین ترنتر»، تهیه‌کننده اجرایی سریال His Dark Materials از دلایل تصمیم خود برای اقتباس کتاب‌ها با توجه به شکست‌های عناوین مختلف گفت:

فکر کردم زمان مناسبی است تا کتاب‌ها در فضایی رها شوند که عدالت را در حق آنها اجرا کند. معتقدم همه اقتباس‌های صورت گرفته به شیوه خودشان برجسته بودند، اما در دوران تلویزیون معاصر، می‌خواهیم تمامی نت‌هایی که فیلیپ پولمن در رمان‌های خود نواخت را بنوازیم. من فقط فکر کردم الان زمان مناسبی است.

ترنتر همچنین اشاره کرد این سریال همانند رمان‌های پولمن آغاز می‌شود: با تلاش برای کشتن «لرد اسریل» با بازی مک‌آووی و خنثی کردن آن توسط لیرا.

سریال His Dark Materials

ثورن نیز اظهار داشت هر گاه بخواهد اقتباسی انجام دهد، اول تا جای ممکن درباره آثار اصلی نویسنده تحقیق می‌کند. او ادامه داد: «فکر می‌کنم کاری که ما تلاش کردیم انجام دهیم، تلاش و گرفتن نکات مهم بوده. همچنین ما تلاش کردیم بهترین تواناییمان را به دیگران ارائه دهیم».

ثورن به این موضوع اشاره کرد که او و ترنتر برای قسمت اول ۴۶ پیش‌نویس نوشتند. درست به تصویر کشیدن دیمن‌‌ها یا همان روح‌ها که بخش مهمی از هویت داستان هستند، بسیار مهم بوده. ثورن ادامه داد: «گاهی اوقات در موارد دیگر گم می‌شوید، ولی موضوع دیمن‌ها این است که آن‌ها شخصیت هستند. هرچیزی که فیلیپ ساخته، دلیلی دارد».

کین و ویلسون به این موضوع اشاره داشتند که برای فیلمبرداری صحنه‌های دارای دیمن‌ها، از عروسک‌گردانان استفاده می‌شده تا نماد این شخصیت‌ها باشند و بعدا با تصاویر کامپیوتری جایگزین شوند. آن‌ها گفتند این موضوع برای داشتن تجسمی فیزیکی بسیار مؤثر بوده.

میراندا اظهار داشت این کتاب بسیار برای او مهم است: «وقتی که من و همسرم قرار گذاشتن را آغاز کردیم، این کتاب را می‌خواندیم و این کتاب در جای ویژه‌ای از قلبم جای دارد». او نقش «لی اسکورسبی» را بازی خواهد کرد و اولین صحنه او دارای همخوانی اسکورسبی و دیمنش روی بالون است.

سریال His Dark Materials

کین اشاره کرد قبل از دادن تست بازیگری به خواندن این داستان علاقه چندانی نداشته و فقط ابتدای رمان The Golden Compass را خوانده بود. او معتقد بود در تست قبول نمی‌شود. وقتی که پاسخ مثبت دریافت کرد، دیگر نمی‌توانست خواندن آن‌ را متوقف کند. او چندین بار از خوبی این رمان تعریف کرد.

ویلسون نیز معتقد است این رمان فقط داستان بلوغ شخصیت‌ها را روایت نمی‌کند، بلکه به دین، فلسفه و موارد دیگری اشاره دارد. طرفداران نمی‌خواهند این عنوان همانند فیلم دنیل کریگ خیلی سطحی به برخی موارد بپردازد.

ترنتر نیز صحبت‌های ویلسون را ادامه داد:

فیلیپ پولمن در این کتاب‌ها به دین، باور، ایمان یا کلیسا حمله نمی‌کند، بلکه به فرم خاصی از کنترل در جایی که نشر اطلاعات منع می‌شود، مردم در تاریکی قرار می‌گیرند و افکار و ایده‌ها آزاد نیستند هجوم می‌برد. این سریال مستقیما به هیچ کلیسای واقعی یا دینی اشاره نمی‌کند.

ترنتر به سختی جلب نظر HBO نیز اشاره کرد و گفت: «این اثر به راحتی قابل درک نیست و HBO احساس می‌کرد برای آن‌ها زیاده‌روی است».

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...