معرفی بازی موبایلی Thimbleweed Park؛ روایتی از داستان قتل‌های زنجیره‌ای

معرفی بازی موبایلی Thimbleweed Park؛ روایتی از داستان قتل‌های زنجیره‌ای

با این بازی موبایلی هوش خودتان را به چالش بکشید

۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ۴.۳ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Thimbleweed Park همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های ماجراجویی موبایلی یکی از برترین چیزهایی هستند که می‌توانید روی پلتفرم موبایل به سراغشان بروید. در طی چندسال اخیر؛ بازی‌های موبایلی دچار پیشرفت‌های بسیاری شدند و همین بهانه کافی بود تا بازی‌سازها قدم در راه پلتفرم موبایل بگذارند. امروزه تنوع بی‌حد و مرز بازی‌های موبایلی؛ باعث شده تا مخاطب پلتفرم موبایل گزینه‌های بسیاری برای تجربه کردن داشته باشند و طبیعتا بازی‌سازها نیز به همین موضوع آگاه‌اند. بنابراین طرفدار بازی‌های موبایلی هستید، به شما تبریک می‌گویم؛ زیراکه پلتفرم موبایل سرزمین به وقوع پیوستن واقعیت‌هاست.

در بین تمامی بازی‌های موبایلی؛ این بازی‌های سبک ماجراجویی هستند که طرفداران زیادی دارند. این بازی‌ها از آن‌جایی دوست داشتنی و قابل احترام‌اند، که به مخاطب اجازه تبدیل شدن به هرکسی را می‌دهند. دنیای بی‌پروای این بازی‌ها شما را راهی سرزمین‌هایی کشف‌نشده و قلمروهایی خواهد کرد که تا مدت‌ها در ذهنتان باقی خواهند ماند. بنابراین هیچ فرقی ندارد که تا چه اندازه طرفدار بازی‌های موبایلی هستید؛ عناوین ماجراجویی همان گوهر نایابی هستند که نباید به همین راحتی از کنارشان عبور کرد و بد نیست که فرصتی مجدد به آن‌ها دهیم.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی CarX Street؛ نسلی جدید از عناوین ریسینگ روی موبایلکدام بازی موبایلی باعث می‌شود سری آسفالت و نید فور اسپید را فراموش کنید؟ معرفی بازی CarX Street؛ نسلی جدید از عناوین ریسینگ روی موبایل

با تمام این توضیحات، نباید فراموش‌ کنید که بازی‌های ماجراجویی؛ از اتمسفر و داستان‌هایی فوق‌العاده برخوردارند. درواقع گاهی ممکن است که یک بازی شاهکار ماجراجویی از نظر بسیاری چندان دوست داشتنی نباشد و گاهی نیز؛ یک بازی متوسط تبدیل به محبوب‌ترین بازی ماجراجویی سال می‌شود. بنابراین میزان رضایت و دوست داشتنی بودن یک بازی ماجراجویی کاملا بستگی به سلیقه هر فرد دارد و نباید انتظارات بالایی از این سبک از بازی‌ها داشت.

تاکنون به سراغ بازی‌های ماجراجویی مختلفی رفته‌ایم که هرکدام داستان‌ها و ماجراهای خودشان را داشتند. از بازی‌های ترسناک بگیرید، تا عناوین ماجراجویی که بن‌مابه ماجراجویی دارند؛ همگی دست به دست هم دادند تا نماینده‌ای شایسته از عناوین ماجراجویی روی پلتفرم موبایل باشند و در این بین نیز بازی موبایلی Thimbleweed Park جزو برترین عناوین مستقل ماجراجویی است که متاسفانه علی‌رغم تمامی پتانسیل‌هایی که داشت، هرگز آنطوری که باید دیده نشد و جزو عناوین فراموش‌شده دنیای بازی‌های ماجراجویی به شمار می‌رود.

چیزی‌که بازی موبایلی Thimbleweed Park را چندین برابر بهتر از دیگر عناوین هم سبک خودش می‌کند، این است که این بازی ابدا نمی‌خواهد که صرفا یک بازی ماجراجویی باشد. Thimbleweed Park خیلی خوب می‌داند که برای جذابیت باید پای داستان‌های ترسناک و معمایی را به دنیای خودش باز کند و برای همین؛ در بخش داستانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. Thimbleweed Park در سال ۲۰۱۷ برای کنسول‌های خانگی و کامپیوترهای شخصی؛ نینتندو سوئیچ و همچنین پلتفرم موبایل منتشر شد و توانست که به امتیاز متای ۸۳ نیز دست پیدا کند که عددی فوق‌العاده بود.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی Viking Rise؛ یکی از بهترین عناوین استراتژیک موبایلیشاهکاری دیگر از سازندگان بازی Lord Mobiles معرفی بازی Viking Rise؛ یکی از بهترین عناوین استراتژیک موبایلی

داستان بازی Thimbleweed Park در سال ۱۹۸۷ و طی قتل‌های زنجیره‌ای که در شهری کوچک اتفاق افتاده، روایت می‌شود. داستان بازی درباره ۲ مامور اف بی ای به نام‌های Angela Ray و Alberto Reyes روایت می‌شود که برای پیدا کردن پاسخی برای قتل‌های اخیر شهری به نام Thimbleweed Park؛ راهی این منطقه می‌شوند. منتهی با رسیدن به اولین صحنه جرم؛ پروتاگونیست‌های اصلی ما متوجه داستان‌ها و اتفاقاتی می‌شوند که ابدا با عقل جور در نمی‌آیند. به راستی در Thimbleweed Park چه خبر است؟

بازی موبایلی Thimbleweed Park یک عنوان کاملا آفلاین است

همانطور که گفته شد، بازی موبایلی Thimbleweed Park ترکیبی از یک عنوان ماجراجویی با المان‌های ژانر وحشت و بن‌مایه نقش آفرینی است. بازی شما را در جایگاه یک کارآگاه قرار می‌دهد و وظیفه شما حل کردن پازل‌ها و معماهایی است که به صورت المان‌های اشاره و کلیک در بازی قرار داده شده‌اند. Thimbleweed Park کارش را خیلی خوب شروع کرده و می‌داند که چگونه باید داستان و گیم‌پلی خودش را از صفر شروع کند و آن را به اوج برساند. چیزی‌که ما متاسفانه نمی‌توانیم به همین راحتی؛ مشابه آن را در بین دیگر بازی‌های موبایلی پیدا کنیم.

Thimbleweed Park یک بازی اشاره و کلیک است، پازل‌های بازی به هوشمندانه‌ترین شکل ممکن در گیم‌پلی Thimbleweed Park پنهان شده‌اند و طبیعتا برای پیش بردن اهداف بازی؛ باید دیدی خلاق داشته باشید. همچنین محیط این بازی به صورت تعاملی ساخته شده و شما می‌توانید اجسامی که روی زمین پیدا می‌کنید را استفاده کنید. بنابراین نباید به همین راحتی از کنار چیزهایی که پیدایشان کرده‌اید، عبور کنید. زیرا درست همان‌چیزی که بنظر بی‌اهمیت می‌رسد؛ ممکن است کلید نجات شما از معمایی پیچیده باشد.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی Primitive Era؛ تجربه‌ای بی‌نظیر از یک بازی استراتژی موبایلیسفری هیجان‌انگیز به ۱۰ هزار سال قبل از میلاد معرفی بازی Primitive Era؛ تجربه‌ای بی‌نظیر از یک بازی استراتژی موبایلی

المان‌های نقش آفرینی بازی خوب طراحی شده‌اند. بازی انتخاب‌ها و تصمیمات مختلفی را پیش رویتان قرار می‌دهد و این وظیفه شماست که داستانتان را پیش ببرید. تصمیمات و انتخاب‌هایتان در روند بازی و پایان‌بندی آن تاثیر مستقیمی دارند و نباید به همین راحتی از کنارشان عبور کنید. تیم سازنده بازی؛ Thimbleweed Park را طوری ساخته که ابدا از تجربه معماهای آن خسته نخواهید شد و همین هموضوع دلیل دیگری برای تجربه Thimbleweed Park است.

وقتی به سراغ تجربه این بازی رفتید، نباید انتظارات بالایی از گرافیک این بازی داشته باشید. فراموش نکنید که Thimbleweed Park دست‌پخت استودیویی مستقل است و گرافیکش دلیلی عالی برای تجربه این بازی شده. گرافیک پیکسلی و کلاسیک Thimbleweed Park؛ حس ترس و وحشت را به مخاطب منتقل می‌کند و ارزش تجربه کردن را دارد. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز عملکردی مشابه دارند و اگر دلتان یک بازی ترسناک و کلاسیک موبایلی می‌خواهد، باید Thimbleweed Park را تجربه کنید.

Thimbleweed Park

پیشنهاد می‌شه!

بازی موبایلی Thimbleweed Park یکی از برترین عناوین ماجراجویی پلتفرم موبایل است که در سال ۲۰۱۷ توسط استودیویی مستقل منتشر شد. این بازی موفق شد تا با نقدهای فوق‌العاده‌ای رو به رو شود و به لطف گرافیک، موسیقی‌متن و داستان شاهکاری که دارد؛ می‌تواند تجربه‌ای دوست داشتنی از یک بازی موبایلی ناشناخته باشد.

Thimbleweed Park
Thimbleweed Park
  • سازنده Terrible Toybox
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراکشن-نقش‌آفرینیپازلماجراییمعماییوحشت
  • حجم985 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/gmn
نظرات (۱)
4.3 6 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

البته به این موضوع اشاره نکردید که سازنده ی این بازیِ شاهکار ران گیلبرت افسانه ای هست! سازنده شاهکار های کلاسیک این ژانر مانند Monkey Island و Maniac Mansion

1
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x