باکس آفیس: غرش مهیب شاه شیرها

اونجرز اندگیم پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شد

0

آخرین بازسازی لایو اکشن دیزنی یعنی شیر شاه (The Lion King)، این هفته در سینماها به نمایش درآمد و رکوردهای زیادی را در باکس آفیس جابجا کرد. این فیلم که از حیواناتی واقع‌گرایانه با صدای چهره‌های سرشناسی چون دونالد گلاور (Donald Glover) و بیانسه (Beyonce) بهره می‌برد، در سه روز اول توانست در آمریکای شمالی حدود ۱۸۵ میلیون دلار بفروشد. با اضافه شدن ارقام جهانی، شیر شاه تا به حال ۵۳۱ میلیون دلار کسب کرده است. از این مقدار ۹۷ میلیون دلار در چین کسب شده که یک هفته زودتر این فیلم را اکران کرده بود.

وبسایت بیلبورد تمام رکوردهایی که شیر شاه بر جای گذاشته را تفکیک کرده است.

با فروش ۱۸۵ میلیون دلار در آمریکا و کانادا، شیر شاه با گذر از دیو و دلبر (Beauty and the Beast) و فروش ۱۷۴.۷ میلیون دلاری‌اش به بزرگترین افتتاحیه فیلم‌های بازسازی شده دیزنی در آمریکای شمالی تبدیل شد. علاوه بر آن، شیر شاه حالا رکورد بزرگترین انتشار فیلم‌های لایواکشن یا انیمیشن‌های رده سنی کودکان را در اختیار دارد؛ پیش از این The Incredibles 2 با ۱۸۲.۷ میلیون دلار صاحب این رکورد بود.

شیر شاه جدید قسمت دوم Harry Potter and the Deathly Hallows با ۱۶۹.۲ میلیون دلار را هم شکست داد تا به بهترین افتتاحیه ماه جولای در آمریکای شمالی تبدیل شود. همچنین حالا شیر شاه بزرگترین افتتاحیه دیزنی را خارج از فیلم‌های مارول و لوکاس‌فیلم در آمریکای شمالی در اختیار دارد.

تمام این رکوردها برای شیر شاه جدید در حالی منتشر شده که نرخ تورم در آن‌ها محاسبه نشده است.

شیر شاه توسط Jon Favreau کارگردانی شده است. گلاور صداگذاری سیمبا را بر عهده داشته و بیانسه نیز در نقش نالا نقش‌آفرینی می‌کند. James Earl Jones، صداپیشه موفاسا در انیمیشن کلاسیک شیر شاه در سال ۱۹۹۴، بار دیگر نقش‌آفرینی خود را تکرار کرده است. از دیگر صداپیشگان نیز می‌توان به Chiwetel Ejiofor در نقش اسکار و Seth Rogen و Billy Eichner به جای پومبا و تیمون اشاره کرد.

خبر مهم دیگر این هفته این که بالاخره اونجرز اندگیم توانست آواتار را پشت سر بگذارد و به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شود. البته آواتار نیز بعد از خرید دارایی‌های کمپانی فاکس توسط دیزنی حالا تحت مالکیت این شرکت قرار دارد.

باکس آفیس ۲۸ تا ۳۰ تیر

  1. The Lion King — $185 million
  2. Spider-Man: Far From Home — $21 million
  3. Toy Story 4 — $14.6 million
  4. Crawl — $6 million
  5. Yesterday — $5.1 million
  6. Stuber — $4 million
  7. Aladdin — $3.8 million
  8. Annabelle Comes Home — $2.7 million
  9. Midsommar — $1.6 million
  10. The Secret Life of Pets 2 –$1.5 million

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...