ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لئوناردو دیکاپریو
اخبار و مقالات

لئوناردو دیکاپریو برای بازی در فیلم Once Upon a Time in Hollywood چقدر پول گرفته است؟

وبسایت هالیوود ریپورتر گزارشی از مبالغی که بازیگران درجه اول سینمای هالیوود می‌گیرند منتشر کرده. در این مقاله اشاره شده که «لئوناردو دیکاپریو» برای بازی در فیلم Once Upon a Time in Hollywood ساخته «کوئنتین ...

مهرشاد مرادزاده
نوشته شده توسط مهرشاد مرادزاده | ۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۸

وبسایت هالیوود ریپورتر گزارشی از مبالغی که بازیگران درجه اول سینمای هالیوود می‌گیرند منتشر کرده. در این مقاله اشاره شده که «لئوناردو دیکاپریو» برای بازی در فیلم Once Upon a Time in Hollywood ساخته «کوئنتین تارانتینو» مبلغ قابل توجه ۱۵ میلیون دلار دریافت کرده؛ البته دیکاپریو واقعا همین مقدار پول را دریافت نمی‌کند.

درست است که این مبلغ زیاد به نظر می‌رسد، ۵ میلیون دلار کمتر از درآمد نرمال ۲۰ میلیون دلاری بازیگران درجه یک هالیوود برای ایفای نقش در هر فیلم سینمایی است. طبق گزارش‌ها دیکاپریو برای اینکه این اثر تارانتینو ساخته شده و با بودجه اولیه به مرحله نهایی برسد، مبلغ کمتری گرفته و با او در این زمینه همکاری کرده.

اما این لزوماً فداکاری ستاره هالیوود نیست، چرا که در واقع دیکاپریو این مبلغ کمتر از عرف را در عوضِ سهمی از سود فیلم قبول کرده. این معامله اینگونه است که بازیگر برای بازی خود مبلغ ثابت کمتری می‌گیرد و در عوض، بخشی از سود فیلم از فروش در سینماها را برمی‌دارد. طبق گزارش ذکر شده به این مورد اشاره شد که اگر فروش این اثر تارانتینو طبق انتظار پیش رود، دیکاپریو می‌تواند مبلغی فک برانداز و در حدود ۴۵ میلیون دلار به‌دست آورد. احتمالا با توجه به اتمسفر پیرامون این عنوان، فیلم از انتظارات نیز بهتر عمل کند و در نهایت دیکاپریو مبلغ بیشتری را در حساب بانکی خود ببیند.

این قرارداد دارای شباهت‌هایی به ماجرای بین «رابرت داونی جونیور» و مارول برای فیلم‌های Avengers است. جونیور نیز برای این عناوین مبلغ ثابت کمتری می‌گرفت اما بخشی از سود باکس‌آفیس را نیز به جیب می‌زد. این موضوع تاکنون برای وی حسابی سودآور بوده.

لئوناردو دیکاپریو

طبق این گزارش، قراردادهای فیلم Once Upon a Time in Hollywood این‌گونه هستند که از برخی نواحی درصد بیشتری نسبت به دیگر بخش‌ها به بازیگر می‌رسد.

این مقاله از هالیوود ریپورتر همچنین نگاه دقیق و عمیقی به سابقه بازیگری دیکاپریو در هالیوود می‌اندازد. میان بسیاری از موارد دیگر، منبعی گفته به تعدادی از عوامل تولیدی فیلم Once Upon a Time in Hollywood اعلام شده بود با دیکاپریو ارتباط چشمی برقرار نکنند. همچنین «شنون مکینتاش» اشاره کرده بود صحنه خوانندگی و رقصیدنی در فیلم وجود دارد که دیکاپریو برای اجرای آن نگران بود، اما با گذشت یک هفته، او کاملا بدون نگرانی و استرس آن را اجرا کرد و خارج از منطقه امن خود بود.

با توجه به اطلاعات موجود، فیلم Once Upon a Time in Hollywood درباره یک بازیگر هالیوودی با نام ریک دالتون (لئوناردو دیکاپریو) و بدلکار و دوست قدیمی‌اش، کلیف بوث (برد پیت) است که می‌خواهند از شرایط کنونی خود فاصله گرفته و به موفقیت‌های بزرگی دست یابند. علی‌رغم تلاش‌هایش در سال‌های اخیر، دالتون نتوانسته توجه فیلم‌سازان بزرگ را به خود جلب کند و همچنان به عنوان بازیگر مهمان در آثار مختلف ظاهر می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی