دلتان برای تجربه یک بازی داستانی موبایلی تنگ شده؟ Charlie in Underworld بازی کنید

دلتان برای تجربه یک بازی داستانی موبایلی تنگ شده؟ Charlie in Underworld بازی کنید

یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های موبایلی را تجربه کنید

۴ هفته پیش ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های داستانی – ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Charlie in Underworld همراه ویجیاتو باشید.

علی‌رغم پیشرفت‌های چشمگیری که در طی یک دهه اخیر در دنیای بازی‌های ویدیویی رخ داد، اتفاقات تلخی نیز به همراه این پیشرفت‌ها به موقع پیوستند که شاید بسیاری از گیمرها را دلسرد کرده باشند. با آنلاین شدن بازی‌های ویدیویی و ورود بعد جدیدی از عناوین مولتی‌پلیر به دنیای این حوزه؛ بازی‌سازهای کوچک و توسعه دهندگان بزرگ، برای همگام شدن با ترند آن روزهای صنعت ویدیوگیم؛ مجبور به قربانی کردن و کنار گذاشتن بسیاری از المان‌هایی شدند که روزی صنعت ویدیوگیم را با آن‌ها می‌شناختند. بازی‌های ویدیویی با تمام مسیر دوست داشتنی که پشت سر گذاشتند؛ چیزهایی را فدا کردند که باعث تغییرات نه‌چندان دوست داشتنی شدند.

راستش را بخواهید، ماجرای غمگین بازی‌های ویدیویی مربوط به سال‌ها پیش می‌شود. حوزه ویدیوگیم برای رسیدن به آن‌چیزی که مدنظرش بوده، المان‌های مختلفی را فدا کرده است. بخش داستانی و کمپین‌هایی جذاب، درست همان‌چیزهایی هستند که ما دیگر امروزه شاهدشان نیستیم. روزی روزگاری بخش داستانی اولویت اصلی هر سازنده‌ای بود و به طبع؛ این کمپین بازی‌ها بود که می‌توانست مخاطب را به ادامه تجربه آن‌ها وسوسه کند. منتهی امروزه دیگر خبری از کمپین‌هایی جذاب نیست و بازی‌های ویدیویی در بخش داستانی دچار افولی دلسردکننده شده‌اند.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Warface؛ یک شوتر اول شخص فوق‌العادهنگاهی به یکی از بهترین شوترهای موبایلی معرفی بازی موبایلی Warface؛ یک شوتر اول شخص فوق‌العاده

با تمام این توضیحات، باید اعتراف کرد که صنعت بازی‌سازی موبایلی هنوز در بخش داستانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. شاید بازی‌های مستقل موبایلی به اندازه دیگر عناوین مستقل معروف؛ شناخته‌شده نباشد، اما باور کنید که داستان این بازی‌ها هیچ کم و کاستی نسبت به دیگر عناوین مستقل شناخته‌شده ندارد و اگر موبایل گیمر و یا حداقل علاقه‌مند به بازی‌های مستقل باشید؛ پلتفرم موبایل می‌تواند تا ساعت‌ها شما را سرگرم کند. بنابراین اجازه دهید که مجددا عینک زیباشناسی خودمان را به چشممان بگذاریم و وارد دنیای بازی‌های موبایلی شویم.

فرقی ندارد که تا چه اندازه طرفدار بازی‌های داستانی موبایلی هستید، عناوین مستقل موبایلی درست از آن دسته از بازی‌هایی هستند که هرکسی عاشق تجربه‌شان است و بازی موبایلی Charlie in Underworld نیز درست از جمله همین بازی‌هاست. Charlie in Underworld توسط استودیوی کره‌ای Buff Studio برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده است. استودیویی که کارنامه درخشانی در ساخت بازی‌های داستان‌محور موبایلی دارد و بازی شاهکار 7Days نیز یکی دیگر از بازی‌های شناخته‌شده این استودیو به شمار می‌رود. منتهی با نگاهی به بازی موبایلی Charlie in Underworld می‌توان متوجه پیشرفت‌های چشمگیر این استودیوی مستقل نسبت به دیگر عناوین قدیمی‌تر خودش شد و این بازی موبایلی؛ یک سر و گردن بالاتر از دیگر عناوین داستان‌محور این استودیو است.

Charlie in Underworld یک بازی کمیک‌بوکی مصور موبایلی است. این بازی بسیار متفاوت‌تر از دیگر عناوین معمولی است که تا به‌حال تجربه‌شان کرده‌اید. Charlie in Underworld از شما می‌خواهد که به شخصیت اصلی داستان؛ یا همان چارلی کمک کنید تا سر از رمز و رازهای اطراف خودش در بیاورد. این بازی موبایلی داستانی جذاب توام با المان‌های فانتزی را روایت می‌کند. المان‌هایی که به کمک تم تاریک و اتمسفر سنگین این بازی؛ شکلی به مراتب بهتر گرفته‌اند و این بازی موبایلی قطعا می‌تواند در بخش داستانی خودش، یک شگفتی قابل احترام باشد.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به بازی موبایلی GTA: San Andreas؛ شاهکاری که پایانی نداردزنده کردن افسانه‌ای فراموش شده نگاهی به بازی موبایلی GTA: San Andreas؛ شاهکاری که پایانی ندارد

در بخش گیم‌پلی همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم؛ بازی موبایلی Charlie in Underworld یکی از متفاوت‌ترینعناوین موبایلی است. جالب است بدانید که این بازی را می‌توان در دسته عناوین ماجراجویی طبقه‌بندی کرد، منتهی Charlie in Underworld دوست ندارد که صرفا یک بازی معمولی باشد. سازنده این بازی یعنی استودیوی کره‌ای Buff Studio پای المان‌های نقش آفرینی را نیز به دنیای این بازی باز کرده و Charlie in Underworld داستانش را براساس انتخاب‌های شما روایت می‌کند. بنابراین پایان‌بندی بازی و سرنوشت شخصیت‌های آن؛ کاملا در دستان شماست!

بازی موبایلی Buff Studio یک عنوان کاملا آفلاین است

بازی موبایلی Charlie in Underworld بیش از آن‌که یک بازی ویدیویی موبایلی باشد، یک کمیک‌بوک مصور است! شما در دنیای این بازی قرار نیست که کار خاصی انجام دهید. تنها کافی است که به دیالوگ‌های بازی مرتبا گوش کنید و آن‌ها را بررسی کنید. Charlie in Underworld نمی‌خواهد که از شما یک قهرمان بسازد، بلکه این شما هستید که باید داستان بازی را در دستانتان بگیرید و اتفاقات بازی را رقم بزنید. همچنین Charlie in Underworld در بخش روایت داستانی فوق‌العاده عمل کرده و همه‌چیز دست به دست هم داده تا این بازی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

وقتی صحبت از یک بازی داستان‌محور موبایلی با المان‌های نقش آفرینی می‌شود، ناخودآگاه انتظارتمان از این بازی‌ها بالا می‌رود. به زبان ساده، Charlie in Underworld گزینه‌ها و انتخاب‌های فوق‌العاده‌ای را پیش رویتان قرار می‌دهد. جالب است بدانید که پایان‌بندی مختلف بازی؛ باعث شده تا مخاطب به هنگام تجربه بازی موبایلی Charlie in Underworld به تمامی تصمیماتی که می‌گیرد، فکر کند. نهایتا پیش از شروع این بازی باید گفت که از آن‌جایی که تمامی دیالوگ‌های این بازی انگلیسی هستند، شما برای درک‌ بهتر خط داستانی بازی؛ باید با این زبان آشنایی نسبی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی:تجربه فرنچایز فاینال فانتزی؛ این‌بار در کالبد یک بتل رویال موبایلیبا یکی از جاه‌طلبانه‌ترین بتل رویال‌های سال ۲۰۲۱ آشنا شوید تجربه فرنچایز فاینال فانتزی؛ این‌بار در کالبد یک بتل رویال موبایلی

معمولا وقتی به سراغ تجربه چنین بازی‌هایی می‌رویم؛ نباید انتظارات بالایی از بخش گرافیک و جلوه‌های بصری این بازی‌ها داشته باشیم. همانطور که گفته شد، این بازی قرار نیست که گرافیکی غیرقابل باور را به تصویر بگذارد. بلکه همه‌چیز کاملا برعکس است و Charlie in Underworld تمام تمرکز را صرف خط داستانی بازی کرده. البته این موضوع چندان بد نیست و باعث منحصر به فرد‌تر شدن این بازی موبایلی شده. شرایط در دنیای موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز یکسان است و نباید Charlie in Underworld در این بخش با دیگر بازی‌های موبایلی مقایسه کنید.

Charlie in Underworld

پیشنهاد می‌شه!

بازی‌های داستان‌محور یکی از جذاب‌ترین چیزهایی هستند که هر گیمری می‌تواند به سراغشان برود. در این بین نیز بازی موبایلی Charlie in Underworld به لطف داستان جذابی که روایت می‌کند، گزینه‌ای عالی برای طرفداران بازی‌های موبایلی به شمار می‌رود. این بازی توسط استودیوی کره‌ای Buff Studio برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده و به دلیل گرافیک و موسیقی‌متن منحصر به فردی که دارد، یکی از برترین گزینه‌ها برای تجربه کردن محسوب می‌شود و نباید این بازی را از دست داد.

Charlie in Underworld

    Charlie in Underworld

  • سازنده Buff Studio
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانرماجراییمعمایینقش آفرینی
  • حجم: 320 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/h7y
نظرات
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x