معرفی بازی Street Drag 2؛ نسلی جدید از بازی‌های ریسینگ موبایلی

معرفی بازی Street Drag 2؛ نسلی جدید از بازی‌های ریسینگ موبایلی

یک بازی موبایلی چگونه می‌تواند تا به این اندازه زیبا باشد؟

۲ هفته پیش ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ریسینگ موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی اندرویدی Street Drag 2 همراه ویجیاتو باشید.

حاضرم شرط ببندم که شما نیز همانند من بسیار علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ریسینگ هستید. اصلا مگر می‌شود کسی را پیدا کرد که چندان علاقه‌ای به دنیای این بازی‌ها نداشته باشد؟ دنیای بازی‌های ریسینگ بسیار دوست داشتنی‌تر و در عین حال خارق‌العاده‌تر از آن‌چیزی است که بنظر می‌رسد و در این مسیر پر فراز و نشیب انقلابی؛ این بازی‌های ریسینگ بودند که تبدیل به پرچمدار بازی‌های ویدیویی شدند. ماجرای بازی‌های ویدیویی و مهم‌تر از آن؛ عناوین ریسینگ؛ به سال‌ها قبل باز می‌گردد. درست از سال‌ها پیش و با پیدایش اولین دستگاه‌های آرکید و محبوبیت کنسول‌های خانگی در بین طرفداران بازی‌های ویدیویی؛ همه‌چیز دست به دست هم داده بود تا عناوین ریسینگ با استفاده از پتانسیل‌های به وجود آمده، بهترین عملکرد خودشان را داشته باشند.

وقتی صحبت از بازی‌های ریسینگ می‌شود، معمولا اولین چیزی که به آن فکر می‌کنیم؛ فرنچایز دوست داشتنی نید فور اسپید است. منتهی با تمام احترامی که برای این فرنچایز قائلم؛ باید اعتراف کرد که دیگر سال‌هاست که خبری از نید فور اسپیدهای دوست داشتنی نیست و بازی‌های این فرنچایز دیگر رنگ و بوی آن عناوین فوق‌العاده قدیمی را ندارند. اما با این‌حال هنوز هم اگر طرفدار بازی‌های ریسینگ هستید، فرنچایزهای جایگزین بسیاری هستند که می‌توانید به سراغشان بروید. از فورتزا هورایزن‌ها روی پی‌سی و ایکس‌باکس؛ تا گرن توریسموهای دوست داشتنی روی کنسول‌های پلی‌استیشن!

مطلب پیشنهادی:سفری به دل Assassin’s Creed Identity؛ شاهکاری موبایلی از یوبیسافتروزی روزگاری، بازگشت فرنچایزی شاهکار سفری به دل Assassin’s Creed Identity؛ شاهکاری موبایلی از یوبیسافت

منتهی پلتفرم موبایل نیز در طی این سال‌ها تلاش کرده تا تجربه‌ای عامه‌پسند از یک بازی ریسینگ موبایلی را به طرفداران این بازی‌ها ارائه کند. سال‌ها می‌شود که پلتفرم موبایل تبدیل به قطب جدیدی در دنیای بازی‌سازی شده و باید حضور خلاقانه بازی‌سازهای موبایلی را در عرصه ساخت عناوین ریسینگ پذیرفت. شرایط بازی‌های ریسینگ موبایلی چندان بد نیست و این پلتفرم شاهد بازی‌های مختلفی از دنیای فرنچایز نید فور اسپید و حتی فورتزا بوده. اما سوال اصلی اینجاست که دنیای بازی‌های موبایلی تا چه اندازه می‌توانند خارق‌العاده و تابوشکنانه عمل کنند؟ این دقیقا همان‌چیزی است که ما در ویجیاتو به دنبالش هستیم.

ریسینگ‌های موبایلی را همه دوست دارند. این موضوع را می‌توان از آمار و ارقام این بازی‌ها فهمید و روز به روز به تعداد عناوین ریسینگ موبایلی افزوده می‌شود. فرقی ندارد که تا چه اندازه یک گیمر حرفه‌ای هستید، هرکسی علاقه‌مند به تجربه بازی‌های مسابقه‌ای روی پلتفرم موبایل است. در طی سال‌ها سازنده‌های مستقل بسیاری تلاش کردند که پا در جای بزرگان بگذارند و بازی‌هایی را بسازند که شان پلتفرم موبایل هستند. این امر که بازی‌های موبایلی در طی چندسال اخیر پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای داشته‌اند، غیرقابل انکار است و این موضوع را می‌توان به راحتی با بازی موبایلی Street Drag 2 تجربه کرد.

Street Drag 2 یک بازی شاهکار موبایلی از سال ۲۰۲۲ است. عنوانی دوست داشتنی که توسط استودیوی Cerberus Studios برای پلتفرم موبایل و انحصارا سیستم عامل اندروید منتشر شده. Cerberus Studios پیش از ساخت بازی موبایلی Street Drag 2؛ ابدا عنوان خوبی در کارنامه‌اش نداشت. منتهی این بازی موبایلی راهش را از میان هزاران هزار مشکل مختلف باز کرده و اکنون در بین ماست. صحبت از یک بازی ریسینگ – آرکید با طعم بازی‌های سبک درگ است که این‌بار نسلی جدید از بازی‌های ریسینگ را روی پلتفرم موبایل به تصویر کشیده. منتهی چرا Street Drag 2 تا به این اندازه جذاب است؟ این دقیقا همان سوالی اصلی که اکنون به سراغش خواهیم رفت.

مطلب پیشنهادی:با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شویدبازی Mortal Kombat X را این‌بار روی موبایل تجربه کنید با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شوید

خبر بد درباره این بازی این است که Street Drag 2 ابدا دوست ندارد که او را یک بازی داستان‌محور خطاب کنید. این بازی موبایلی هیچ داستانی ندارد که بخواهد برایتان تعریف کند. عدم حضور بخش داستانی در دنیای بازی‌های ریسینگ چیز چندان جدیدی نیست و نمی‌توان به این بازی و سازنده آن ایراد چندانی گرفت. Street Drag 2 خیلی خوب می‌داند که انتظارات از یک بازی ریسینگ موبایلی بالاست برای شاهکار بودن؛ نیاز به خلاقیت دارد. سازنده این بازی اگر روایتگر خوبی در بخش داستانی نبوده، اما به جای آن گیم‌پلی بازی را به زیباترین شکل ممکن به تصویر کشیده که در ادامه به سراغش خواهیم رفت.

برای اجرای بازی موبایلی Street Drag 2 شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

وقتی صحبت از گیم‌پلی بازی می‌شود، باید به استودیوی سازنده Street Drag 2 تبریک گفت. این استودیو در اولین تجربه بازی‌سازی خودش؛ چیزی را به تصویر کشیده که حتی بزرگ‌ترین سازندگان نیز نمی‌توانند آن را انجام دهند. گیم‌پلی بازی بسیار پر محتوا است. شما تقریبا می‌توانید انتظار یک بازی ریسینگ شاهکار را از دنیای این بازی موبایلی داشته باشید. اولین‌چیزی که نظر من را به خودش جلب کرد، قابلیت‌های شخصی‌سازی فوق‌العاده بازی بود. المان‌های شخصی‌سازی این بازی من را یاد بازی افسانه‌ای Need for Speed: Underground 2 انداخت. اگرچه شما با یک بازی ریسینگ موبایلی طرف هستید، اما این بازی اجازه می‌دهد که از اسکین ماشین‌هایتان تا رینگ و تریم داخل آن را شخصی‌سازی کنید و این بازی موبایلی در این بخش امتیاز فوق‌العاده‌ای می‌گیرد.

منتهی همه‌چیز خلاصه در المان‌های شخصی‌سازی نمی‌شود. حضور ده‌ها ماشین لایسنس شده – از ماشین‌های کلاسیک بگیرید تا سوپراسپورت‌ها – در دنیای این بازی باعث شده‌اند تا شما با تنوع خوبی از خودروهای دوست داشتنی مانند Toyota GT86 و یا Nissan GT-R رو به رو شوید. این بازی بهشت دست‌نخورده ماشین باز‌هاست و تنوع خوب ماشین‌ها در کنار قابلیت‌های شخصی‌سازی آن؛ باعث شده‌اند تا این بازی موبایلی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. همچنین Street Drag 2 پایش را از گلیمش درازتر می‌گذارد و بقدری در مدل‌سازی ماشین‌هایش خوب عمل کرده که انگار شما با یک ریسینگ کنسولی طرف هستید.

مطلب پیشنهادی:تجربه یک بتل رویال موبایلی فراموش‌شده با بازی Rules of Survivalسبکی که هیچ پایانی ندارد تجربه یک بتل رویال موبایلی فراموش‌شده با بازی Rules of Survival

بازی گیم‌مودهای متنوعی نیز دارد. یکی از دوست داشتنی‌ترین بخش‌های Street Drag 2 درست درجایی است که شما می‌توانید از ماشینتان Test Drive بگیرید. بطوری که پس از ارتقای ماشینتان می‌توانید آن را در فضای شبیه‌سازی شده تست کنید و در صورت رضایت؛ تغییرات را اعمال کنید. متاسفانه Street Drag 2 در زمان نگارش این مقاله تنها برای سیستم عامل اندروید منتشر شده و فعلا خبری از نسخه iOS این بازی نیست. همچنین باید توجه داشته باشید که این بازی فعلا در مرحله Early Access قرار دارد و در آینده باید منتظر تغییرات بهتری نیز در دنیای این بازی بود.

راستش را بخواهید، اگرچه بازی‌های ریسینگ سرشناسی مانند سری بازی‌های نید فور اسپید و یا حتی اسپین‌آفی موبایلی از دنیای فورتزا را روی پلتفرم موبایل داریم؛ منتهی گرافیک این بازی موبایلی بدون اغراق یک سر و گردن بالاتر از دیگر عناوین پلتفرم موبایل است. نورپردازی؛ طراحی ‌محیط، انیمیشن‌ها و جلوه‌های بصری این بازی زیبا هستند و نمی‌تواند ایرادی به آن‌ها گرفت. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز شرایطی به مراتب بهتر دارند و پکیج کلی این بازی؛ یک پکیج جذاب و دوست داشتنی است.

Street Drag 2

پیشنهاد می‌شه!

بازی‌های ریسینگ موبایلی در طی سال‌های اخیر دچار پیشرفت‌های بسیاری شده‌اند. از بازی‌های جذاب و خارق‌العاده موبایلی بگیرید؛ تا عناوینی که همگی تجربه‌ای جذاب را به تصویر کشیده‌اند، جزو بازی‌های ریسینگ موبایلی هستند. در این بین نیز بازی اندرویدی Street Drag 2 درست از جمله عناوین خارق‌العاده‌ای است که طرفداران بازی‌های موبایلی باید به سراغش بروند و این بازی جدید موبایلی را تجربه کنند.

کپی شد https://vgto.ir/hgv
نظرات (۱)
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
Pilgrim

هیچوقت با ریسینگ درگ حس خوبی نگرفتم

1
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x